Najpopularniejsze atrakcje turystyczne w USA – co zwiedzić?

Najpopularniejsze atrakcje turystyczne w USA – co zwiedzić?

5/5 - (Ocen: 1)

Kup ubezpieczenie turystyczne

W 2019 roku Polska dołączyła do krajów należących do tzw. systemu bezwizowego. Oznacza to, że wyjazd do Stanów Zjednoczonych jest prostszy niż kiedykolwiek. Każdy, kto marzył o odwiedzeniu tego państwa, ma teraz do tego świetną okazję, pozbawioną sporej liczby procedur. Przedstawiamy najpopularniejsze atrakcje turystyczne w USA i radzimy, jak przygotować się do takiego wyjazdu!

Nawet krótkie wczasy w Stanach Zjednoczonych wiążą się z szeregiem wydatków. By jak najlepiej spędzić tam swój czas, warto dokładnie zaplanować miejsca godne zobaczenia. Niezwykle ważne jest też to, by zatroszczyć się o kilka innych formalności, m.in. dobre ubezpieczenie turystyczne. Podpowiadamy, co koniecznie trzeba zobaczyć podczas pobytu w USA i jak się na niego przygotować!

Najpopularniejsze atrakcje turystyczne w USA

Najpopularniejsze atrakcje turystyczne w USA

Stany Zjednoczone są tak ogromnym państwem, że trudno byłoby wymienić wszystkie najpiękniejsze miejsca na jego terenie. W Ameryce można doświadczyć wszystkiego – ma do zaoferowania zachwycające miasta, urokliwe wsie, piękne plaże, urzekające parki, zapierające dech w piersiach góry, monumentalne kaniony i wiele, wiele więcej. Jest jednak kilka kultowych atrakcji, które koniecznie trzeba zobaczyć na własne oczy.

Statua Wolności w Nowym Yorku, Most Golden Gate w San Francisco czy miasto Las Vegas to wręcz symbole USA, wielokrotnie pokazywane w kultowych filmach. Stany Zjednoczone mają również do zaoferowania przepiękne ciekawostki przyrodnicze. Słynny Park Yellowstone, Wielki Kanion Kolorado czy Wąwóz Oneonta to jedynie kilka przykładów miejsc uznawanych za jedne z najpiękniejszych na ziemi. USA otwiera ogrom możliwości i na pewno nie pozwala na nudę! By jednak legalnie i ze spokojem zwiedzać tak wielki kraj, konieczne jest dobre ubezpieczenie na wyjazd za granicę oraz dopełnienie kilku innych formalności.

Jak przygotować się na wyjazd do USA?

Jak przygotować się na wyjazd do USA?

Od dnia 11 listopada 2019 roku Polacy mogą bez wiz podróżować do USA, na okres nie dłuższy niż 90 dni. Przed rozpoczęciem podróży należy jednak zarejestrować się i uzyskać autoryzację w elektronicznym systemie weryfikacji (ESTA), przygotować biometryczny paszport ważny przynajmniej 90 dni oraz bilet powrotny lub bilet na dalszą podróż z podaną datą wyjazdu poza granicę Stanów Zjednoczonych.

W USA nie obowiązuje europejska karta EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), dlatego przed wyjazdem koniecznie trzeba zainwestować w stosowne ubezpieczenie na wakacje. Taka polisa nie tylko chroni przed wysokimi kosztami leczenia w Stanach (podstawowa pomoc ambulatoryjna może pochłonąć nawet do 3 tys. dolarów, czyli ponad 11 tys. złotych!), ale zagwarantuje także niezbędne wsparcie. W podróży można zostać okradzionym, zgubić bagaż, mieć stłuczkę czy inne nieprzyjemne wypadki.

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie do USA?

W znalezieniu najlepszej polisy (nawet w kilka chwil przed wyjazdem!) pomocna będzie nasz kalkulator ubezpieczeń turystycznych. Wystarczy podać podstawowe dane oraz uzupełnić kryteria wyszukiwania, by otrzymać gotowe zestawienie najlepszych ofert renomowanych ubezpieczalni, wraz z obliczonymi cenami składek. W ten sposób szybko znajdzie się idealne ubezpieczenie na wyjazd do USA!

Wyjazd do USA to ogromna przygoda, dlatego warto się na nią stosownie przygotować. Oprócz listy atrakcji do zobaczenia, pamiętaj o stosownym ubezpieczeniu. Zadbaj o to, byś mógł ze spokojem ducha odkrywać te niezwykłe miejsca!

Sprawdź również:

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Wyjazd do USA bez WIZ? To wreszcie możliwe!

Wyjazd do USA bez WIZ? To wreszcie możliwe!

Wiele osób marzyło o podróży do Stanów Zjednoczonych. Jednych fascynowały wielkie aglomeracje miejskie jak Nowy Jork, inne marzyły o odkryciu bezdroży i ciągnących się pustyni przy Route 66. Niestety, największą przeszkodą było uzyskanie wizy podróżnej. Formalności, koszty oraz […]

więcej
Ubezpieczenie OC w USA

Ubezpieczenie OC w USA

Ubezpieczenie OC znane jest każdemu kierowcy w Polsce. Czy jednak podobne ubezpieczenie obowiązuje także w Stanach Zjednoczonych? Okazuje się, że można wykupić polisę, która zabezpiecza finansowo kierowcę poruszającego się po amerykańskich drogach. W USA każdy stan posiada własne […]

więcej