Jakie ubezpieczenie do USA kupić przed wyjazdem?

Jakie ubezpieczenie do USA kupić przed wyjazdem?

4.4/5 - (Ocen: 61)

Wybierasz się na wymarzoną wycieczkę po Stanach Zjednoczonych? Pamiętaj, że w tym kraju masz do czynienia z płatną opieką medyczną. Jeśli więc nie chcesz zostać zaskoczony przez wysoki rachunek szpitalny, zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne do USA. Poniżej prezentujemy ranking najlepszych ofert dostępnych na KioskPolis.pl – sprawdź, czy znajdziesz wśród nich polisę dla siebie!

W związku z aktualną sytuacją pandemiczną, wjazd cudzoziemców na terytorium Stanów Zjednoczonych został ograniczony. Cudzoziemcy, którzy w ciągu 14 dni przed przybyciem do USA przebywali między innymi w krajach strefy Schengen, w tym w Polsce, mogą nie uzyskać prawa wjazdu, niezależnie od spełnienia formalnych kryteriów. Prawo obowiązuje do odwołania. Aktualnych informacji na temat możliwości swobodnej podróży do Stanów Zjednoczonych należy szukać na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Na potrzeby naszego rankingu wzięliśmy pod uwagę 5 ofert znalezionych w wyszukiwarce KioskPolis.pl – to z niej pochodzą wszystkie szczegóły prezentowanych ubezpieczeń na pobyt w USA oraz wszystkie kwoty. Do wykonania wyliczeń przyjęliśmy następujące założenia:

 • w podróż do Stanów wybiera się jedna osoba w wieku do 25 lat,
 • zamierza spędzić tam tydzień,
 • osoba objęta ochroną ubezpieczeniową nie choruje na żadne choroby przewlekłe,
 • podczas wizyty w USA ma zamiar spokojnie zwiedzać okolicę – bez uprawiania żadnych sportów.

Jakie ubezpieczenie do USA wybrać? Zobacz nasze propozycje z najlepszymi polisami podróżnymi!

Generali

Oferta Generali to najtańsze ubezpieczenie w naszym zestawieniu. Jak się okazuje, za jedyne 59 zł możesz zyskać ochronę ubezpieczeniową, która wystarczy w najbardziej podstawowym zakresie. Choć polisa ta jest podstawowym wariantem, zaskakuje obecnością dodatkowych rozszerzeń. Mowa tu o klauzuli alkoholowej i aktów terroru – czyli jeśli do zdarzenia ubezpieczeniowego dojdzie pod wpływem alkoholu lub w trakcie ataku terrorystycznego, będziesz mógł liczyć na pełne odszkodowanie.

PARAMETRY PLUSY oraz MINUSY
Koszty leczenia: 500 000 zł + obejmuje zdarzenia występujące pod wpływem alkoholu
Ratownictwo: 500 000 zł + klauzula dotycząca aktów terrorystycznych
OC: 200 000 zł + transport medyczny do Polski na kwotę 200 000 zł
NNW: 40 000 zł + leczenie stomatologiczne: 856 zł*
Cena: 59 zł + pomoc assistance
– minusy: brak

OCENA PRODUKTU: 9/10

jakie wybrać ubezpieczenie do USA?

Signal Iduna

W przypadku ceny oferty Signal Iduna różnica w stosunku do poprzedniej pozycji w rankingu jest dość spora – tutaj za składkę zapłacisz 120 zł. Co zyskasz w ramach pakietu ubezpieczeń? Wysokie sumy KL, NNW i OC, które obejmują również transport medyczny do Polski, transport zwłok oraz podstawowe leczenie stomatologiczne. Podobnie jak przy ofercie Generali, masz tu do dyspozycji klauzulę alkoholową oraz klauzulę aktów terroru, nie musisz więc martwić się tym, że utracisz prawo do odszkodowania w takich sytuacjach.

PARAMETRY PLUSY oraz MINUSY
Koszty leczenia: 1 286 070 zł + obejmuje zdarzenia po alkoholu
Ratownictwo: 25 721 zł + zachowuje ważność w przypadku aktów terroru
OC:  643 035 zł + pomoc assistance – całodobowe centrum telefoniczne, pomoc tłumacza i przedłużenie ochrony w sytuacjach nagłych
NNW: 100 000 zł + obejmuje transport medyczny lub przewóz zwłok do Polski
Cena: 120 zł + budżet na leczenie stomatologiczne: 1072 zł
– minusy: wysoka cena

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Porównaj oferty

EUROPA Ubezpieczenia

Jesteś w ciąży i wybierasz się w podróż do Stanów Zjednoczonych? Oferta EUROPA Ubezpieczenia to coś, obok czego nie powinnaś przejść obojętnie. Ubezpieczyciel oferuje bowiem wyjątkowo wysoką sumę leczenia dla ciężarnych kobiet – na wypadek przedwczesnego porodu. Ciekawą opcją jest także ubezpieczenie bagażu, które zapewni Ci odszkodowanie nie tylko w sytuacji jego zgubienia, lecz także wtedy, gdy bagaż dotrze na miejsce z pewnym opóźnieniem. Same kwoty w przypadku tego rozszerzenia też są dość wysokie, gdyż sięgają nawet 10 000 zł.

PARAMETRY PLUSY oraz MINUSY
Koszty leczenia: 500 000 zł + ubezpieczenie bagażu na 10 000 zł
Ratownictwo: 40 000 zł + wysokie sumy na hospitalizację i leczenie ambulatoryjne
OC: 800 000 zł + oferta korzystna dla ciężarnych kobiet – wysokie sumy pomocy lekarskiej w przypadku przedwczesnego porodu
NNW:  50 000 zł + pokrycie kosztów leczenia dentystycznego do 1 000 zł
Cena: 66,40 zł + obejmuje nie tylko zgubienie bagażu, lecz również jego opóźnienie
– brak pomocy tłumacza w ramach pakietu assistance
– nie obejmuje zdarzeń będących skutkiem aktu terroru oraz po alkoholu

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Porównaj ceny ubezpieczeń

AXA Ubezpieczenia

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie ta oferta jest najlepszą opcją z naszego rankingu, gdyż oferuje dobrą ochronę ubezpieczeniowa, a kosztuje mniej niż 100 zł – składka za tę polisę wynosi dokładnie 87,20 zł. Na uwagę zasługuje przede wszystkim wyjątkowo wysoka kwota KL, która jest równa aż 643 035 zł, co wystarczy również w przypadku bardziej zaawansowanych urazów i chorób. Do Twojej dyspozycji jest też wysoka suma ubezpieczenia na wypadek, gdybyś wymagał transportu medycznego do Polski.

PARAMETRY PLUSY oraz MINUSY
Koszty leczenia: 643 035 zł + ubezpieczenie bagażu na 2 143 zł
Ratownictwo: 34 295 zł + ubezpieczenie sprzętu elektronicznego na 2 143 zł
OC: 342 952 zł + wyjątkowo wysokie sumy koszty leczenia
NNW: 25 721 zł + wysoka suma przeznaczona na transport medyczny do Polski
Cena: 87,20 zł + możliwość skorzystania z usług stomatologa na kwotę do 1 072 zł
– nie obejmuje zdarzeń po alkoholu ani tych, które są efektem aktów terroru

OCENA PRODUKTU: 10/10

ubezpieczenie turystyczne do usa

AXA Assistance

Wyjeżdżasz do Stanów Zjednoczonych, nie znając języka angielskiego? Z pewnością docenisz zatem ubezpieczenie podróżne z pełnym pakietem assistance, w ramach którego możesz skorzystać z pomocy tłumacza. Z pewnością przyda Ci się to chociażby wtedy, gdy doznasz jakiejś krzywdy na miejscu lub będziesz uczestniczyć w wypadku – tłumacz wyjaśni wszelkie wątpliwości i ułatwi Ci dogadanie się z osobą poszkodowaną lub sprawcą. Warto tu wyróżnić wyjątkowo wysoką kwotę ratownictwa, która wynosi aż 600 000 zł – warto więc wybrać ją, jeśli zamierzasz uprawiać jakiś sport czy chodzić po wysokich górach.

PARAMETRY PLUSY oraz MINUSY
Koszty leczenia: 600 000 zł + wyjątkowo wysoka suma ratownictwa
Ratownictwo: 600 000 zł + obejmuje transport medyczny i przewóz zwłok do Polski
OC: 150 000 zł + pełen pakiet usług assistance
NNW: 20 000 zł

– nie obejmuje zdarzeń po alkoholu ani tych, które są skutkiem aktów terroru

Cena: 101,05 zł

OCENA PRODUKTU: 9/10

Ubezpieczenie turystyczne do USA – dlaczego to takie ważne?

O ile nawet podróżowanie po Europie bez dodatkowej polisy ubezpieczeniowej wydaje się lekkomyślne, w przypadku podróży do Stanów Zjednoczonych takie postępowanie można bez cienia przesady uznać ze skrajną nieodpowiedzialność. Nie chodzi wyłącznie o odległość od domu. Wystarczy wspomnieć o bardzo wysokich kosztach leczenia za Oceanem. Tamtejsze realia potrafią mocno zaskoczyć przybyszów ze Starego Kontynentu.

Samo wezwanie karetki wiąże się z wydatkiem przynajmniej kilkuset dolarów, a to dopiero początek rosnącego rachunku. Kolejne 1000 $ będą w Ameryce kosztowały rutynowe badania, takie jak morfologia krwi czy rentgen. Pomoc medyczna udzielana w przypadku złamania czy zwichnięcia wiąże się z wydatkiem sięgającym ponad 2000 $. Jeśli konieczne okaże się leczenie operacyjne, za samo znieczulenie turysta zapłaci nawet 3000 $.

Wydatki związane z hospitalizacją i leczeniem specjalistycznym, a w skrajnym przypadku transportem medycznym do Polski, należy natomiast liczyć w dziesiątkach i setkach tysięcy dolarów. Przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych nie warto zastanawiać się nad zasadnością wykupowania polisy ubezpieczeniowej, a raczej nad optymalną wartością ubezpieczenia – tylko naprawdę wysoka suma zapewni turyście bezstresową podróż. Na szczęście polisa turystyczna, nawet o wysokiej sumie gwarancyjnej, nie musi być droga.

Najpoważniejsze zagrożenia dla turystów w USA

Nie tylko należące do najwyższych na świecie koszty leczenia w Stanach Zjednoczonych stanowią poważny czynnik ryzyka dla turystów odwiedzających ten kraj. Oto potencjalne zagrożenia, na jakie można być narażonym w trakcie podróży po Ameryce:

 • Przestępczość – duże amerykańskie miasta charakteryzują się stosunkowo wysokim poziomem przestępczości. Dotyczy to przede wszystkim poszczególnych dzielnic, z czego nie zawsze zdaje sobie sprawę przechadzający się po mieście turysta z zagranicy.
 • Dzikie zwierzęta – odwiedzając niektóre słabiej zaludnione regiony Stanów Zjednoczonych spotykamy odmienne okoliczności przyrody niż w Europie. Pewnym zagrożeniem są dzikie zwierzęta, między innymi niedźwiedzie, krokodyle, rekiny czy jadowite węże i skorpiony.
 • Odmienny ruch drogowy – w Ameryce nie istnieją ulice podporządkowane, przez co łatwo stracić koncentrację i doprowadzić do kolizji poruszając się po tamtejszych drogach autem.
 • Akty terroryzmu – w Stanach Zjednoczonych istnieje stosunkowo wysokie zagrożenie terroryzmem, a do tego typu zdarzeń dochodzi zarówno w największych miastach, jak i na prowincji.

Do Stanów Zjednoczonych bez wizy – o czym warto pamiętać?

Po wielu latach oczekiwania, 11 Listopada 2019 roku Polska dołączyła do amerykańskiego Programu Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program). To spore ułatwienie dla podróżnych, jednak zmiana ta nie oznacza, że aby znaleźć się w Nowym Jorku, Chicago lub Los Angeles wystarczy kupić bilet lotniczy i wsiąść do samolotu.

Podróż do Stanów Zjednoczonych wymaga teraz wcześniejszej rejestracji w elektronicznym systemie autoryzacji podróży – ESTA. Z kolei wyjazd do USA w celach innych niż turystyczne wciąż jest objęty obowiązkiem wizowym. Szczegółowych informacji na ten temat warto poszukać na stronie ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce, pod adresem https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/program-ruchu-bezwizowego/.

Karta EKUZ nie obowiązuje na terenie Stanów Zjednoczonych!

Dla Polaków przebywających na terenie jednego z krajów Unii Europejskiej albo Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu, sporym udogodnieniem bywa możliwość skorzystania z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. EKUZ zapewnia polskim obywatelom dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej na dokładnie takich samych zasadach, jakie obowiązują mieszkańców danego państwa. Niestety, w Stanach Zjednoczonych karta ani żadne podobne rozwiązanie nie działają. To kolejny argument przemawiający za znalezieniem naprawdę korzystnego ubezpieczenia zdrowotnego na wyjazd do USA. Tylko odpowiednia polisa pozwoli pokryć ewentualne koszty leczenia na miejscu.

Na marginesie – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie zapewnia turystom wystarczającego poziomu bezpieczeństwa nawet w Europie. Dokument uprawnia jedynie do korzystania z publicznych placówek opieki zdrowotnej, niekiedy w ograniczonym zakresie, bo nie wszystkie usługi darmowe w Polsce są bezpłatne zagranicą. Ponadto nie obejmuje innych niż związane ze zdrowiem zagrożeń i czynników ryzyka, na jakie narażeni są turyści. W tym przypadku nie warto uczyć się na błędach, a tym bardziej w Stanach Zjednoczonych, gdzie usługi medyczne są niezwykle drogie!

Co zabrać na wyjazd do USA? Potrzebne dokumenty i przydatne przedmioty

Oczywiście pełne przygotowanie na wyjazd do USA nie ogranicza się do wykupienia przyzwoitej polisy ubezpieczeniowej. Oto lista dokumentów i przydatnych przedmiotów, o których nie warto zapomnieć:

 • Paszport – ten podstawowy dokument podróżny może wydawać się zbyt oczywisty, by znaleźć się na takiej liście. Z drugiej strony, regularnie podróżując po Unii Europejskiej na podstawie dowodu osobistego łatwo stracić czujność.
 • Przejściówka do gniazda elektrycznego – gniazda za oceanem nie są kompatybilne z europejskimi. Aby naładować smartfon lub korzystać z laptopa potrzebujemy specjalnej przejściówki, której koszt wynosi maksymalnie kilkadziesiąt złotych.
 • Karta kredytowa – w USA stanowi najpopularniejszą formę płatności. Warto pamiętać, że zagraniczne karty nie zawsze bez przeszkód działają w Stanach Zjednoczonych. Problem szczególnie dotyczy kart płatniczych. Aby uniknąć trudności, najlepiej zabrać ze sobą dwie karty kredytowe różnych operatorów. Alternatywą bywa też korzystanie z miejscowych kart prepaid.
 • Podstawowe leki i leki na receptę – przed wyjazdem dobrze wyposażyć się w mini apteczkę. Powinna ona zawierać zapas przyjmowanych regularnie leków na receptę, jak również podstawowe wyposażenie leków przeciwbólowych i ziołowych preparatów nasennych, aby załagodzić skutki zmiany strefy czasowej.

Podsumowanie

Z powyższego zestawienia jasno wynika, że za ubezpieczenie do USA wbrew pozorom wcale nie musisz zapłacić dużo. W przypadku prezentowanych przez nas propozycji składka nie przekracza 100 zł, a często jest nawet o połowę mniejsza – przy tygodniowym wyjeździe to naprawdę niewiele, a może uchronić Cię przed przykrymi konsekwencjami.

Wydaje Ci się, że warto zaryzykować i wyjechać na tygodniowe wakacje do USA bez polisy? Być może sytuacja turysty, który zasłabł w oceanie i wymagał reanimacji zmieni Twoje zdanie – wyobraź sobie, że za pierwszą pomoc medyczną i hospitalizację zażądano od niego… aż 800 000 zł**. Po co wracać z wakacji z długiem, skoro wystarczy ubezpieczenie na wyjazd do USA, za które nie zapłacisz nawet 100 zł?

* Kwota przeliczona zgodnie z kursem euro z dnia 29.01.2019 r, wynoszącym 4,28 zł.

** Źródło: http://wyborcza.biz/pieniadzeekstra/1,134263,20286414,na-ile-sie-ubezpieczyc-w-podrozy.html

 

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Komentarze (6)

 • Dominik Bajkowski,Belka
  - -

  Leczenie w USA w San Diego ok

  • Katarzyna Dabrowska
   - -

   Towarzystwa Ubezpieczeniowe organizują pomoc niezależnie od miejsca pobytu.

 • Dominik Bajkowski,Belka
  - -

  na Leczenie w USA w San Diego ok

  • Katarzyna Dabrowska
   - -

   Towarzystwa Ubezpieczeniowe organizują pomoc niezależnie od miejsca pobytu.

 • Stttyss
  - -

  Byliśmy w Los Angeles zatrułem się i znajomy zawiózł nie do szpitala na kroplówkę i badania. Nie podaliśmy szpitalowi nr polisy ani nic. Dali rachunek na 3 tys dolarów. Zapłaciłem na miejscu 200 dolarów i poszedłem kontynuować wycieczkę, po powrocie do Polski za 3 dni zgłosiłem to do ubezpieczyciela, kazali wysłać formularz zgłoszenia, wysłałem i od 2 tygodni nic się nie dzieje. Czy wszystko ok? Jak wygląda taka procedura odzyskiwania kasy/opłacania rachunku przez ubezpieczyciela?

  • Katarzyna Dabrowska
   - -

   W celu uzyskania informacji na temat zgłoszonej szkody należy kontaktować się bezpośrednio z Towarzystwem Ubezpieczeniowym. Proces refundacji kosztów jest wewnętrzną procedurą danego Towarzystwa.

Więcej artykułów i porad
Najpopularniejsze atrakcje turystyczne w USA – co zwiedzić?

Najpopularniejsze atrakcje turystyczne w USA – co zwiedzić?

W 2019 roku Polska dołączyła do krajów należących do tzw. systemu bezwizowego. Oznacza to, że wyjazd do Stanów Zjednoczonych jest prostszy niż kiedykolwiek. Każdy, kto marzył o odwiedzeniu tego państwa, ma teraz do tego świetną okazję, pozbawioną sporej […]

więcej
Wyjazd do USA bez WIZ? To wreszcie możliwe!

Wyjazd do USA bez WIZ? To wreszcie możliwe!

Wiele osób marzyło o podróży do Stanów Zjednoczonych. Jednych fascynowały wielkie aglomeracje miejskie jak Nowy Jork, inne marzyły o odkryciu bezdroży i ciągnących się pustyni przy Route 66. Niestety, największą przeszkodą było uzyskanie wizy podróżnej. Formalności, koszty oraz […]

więcej