Jakie ubezpieczenie do USA kupić przed wyjazdem?

Jakie ubezpieczenie do USA kupić przed wyjazdem?

Wybierasz się na wymarzoną wycieczkę po Stanach Zjednoczonych? Pamiętaj, że w tym kraju masz do czynienia z płatną opieką medyczną. Jeśli więc nie chcesz zostać zaskoczony przez wysoki rachunek szpitalny, zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne do USA. Poniżej prezentujemy ranking najlepszych ofert dostępnych na KioskPolis.pl – sprawdź, czy znajdziesz wśród nich polisę dla siebie!

Na potrzeby naszego rankingu wzięliśmy pod uwagę 5 ofert znalezionych w wyszukiwarce KioskPolis.pl – to z niej pochodzą wszystkie szczegóły prezentowanych ubezpieczeń na pobyt w USA oraz wszystkie kwoty. Do wykonania wyliczeń przyjęliśmy następujące założenia:

  • w podróż do Stanów wybiera się jedna osoba w wieku do 25 lat,
  • zamierza spędzić tam tydzień,
  • osoba objęta ochroną ubezpieczeniową nie choruje na żadne choroby przewlekłe,
  • podczas wizyty w USA ma zamiar spokojnie zwiedzać okolicę – bez uprawiania żadnych sportów.

Jakie ubezpieczenie do USA wybrać? Zobacz nasze propozycje z najlepszymi polisami podróżnymi!

Generali

Oferta Generali to najtańsze ubezpieczenie w naszym zestawieniu. Jak się okazuje, za jedyne 59 zł możesz zyskać ochronę ubezpieczeniową, która wystarczy w najbardziej podstawowym zakresie. Choć polisa ta jest podstawowym wariantem, zaskakuje obecnością dodatkowych rozszerzeń. Mowa tu o klauzuli alkoholowej i aktów terroru – czyli jeśli do zdarzenia ubezpieczeniowego dojdzie pod wpływem alkoholu lub w trakcie ataku terrorystycznego, będziesz mógł liczyć na pełne odszkodowanie.

PARAMETRYPLUSYMINUSY
Koszty leczenia: 500 000 zł+ obejmuje zdarzenia występujące pod wpływem alkoholu– brak
Ratownictwo: 500 000 zł+ klauzula dotycząca aktów terrorystycznych
OC: 200 000 zł+ transport medyczny do Polski na kwotę 200 000 zł
NNW: 40 000 zł+ leczenie stomatologiczne: 856 zł*
Cena: 59 zł+ pomoc assistance

OCENA PRODUKTU: 9/10

jakie wybrać ubezpieczenie do USA?

Signal Iduna

W przypadku ceny oferty Signal Iduna różnica w stosunku do poprzedniej pozycji w rankingu jest dość spora – tutaj za składkę zapłacisz 120 zł. Co zyskasz w ramach pakietu ubezpieczeń? Wysokie sumy KL, NNW i OC, które obejmują również transport medyczny do Polski, transport zwłok oraz podstawowe leczenie stomatologiczne. Podobnie jak przy ofercie Generali, masz tu do dyspozycji klauzulę alkoholową oraz klauzulę aktów terroru, nie musisz więc martwić się tym, że utracisz prawo do odszkodowania w takich sytuacjach.

PARAMETRYPLUSYMINUSY
Koszty leczenia: 1 286 070 zł+ obejmuje zdarzenia po alkoholu– wysoka cena
Ratownictwo: 25 721 zł+ zachowuje ważność w przypadku aktów terroru
OC:  643 035 zł+ pomoc assistance – całodobowe centrum telefoniczne, pomoc tłumacza i przedłużenie ochrony w sytuacjach nagłych
NNW: 100 000 zł+ obejmuje transport medyczny lub przewóz zwłok do Polski
Cena: 120 zł+ budżet na leczenie stomatologiczne: 1072 zł

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Porównaj oferty

EUROPA Ubezpieczenia

Jesteś w ciąży i wybierasz się w podróż do Stanów Zjednoczonych? Oferta EUROPA Ubezpieczenia to coś, obok czego nie powinnaś przejść obojętnie. Ubezpieczyciel oferuje bowiem wyjątkowo wysoką sumę leczenia dla ciężarnych kobiet – na wypadek przedwczesnego porodu. Ciekawą opcją jest także ubezpieczenie bagażu, które zapewni Ci odszkodowanie nie tylko w sytuacji jego zgubienia, lecz także wtedy, gdy bagaż dotrze na miejsce z pewnym opóźnieniem. Same kwoty w przypadku tego rozszerzenia też są dość wysokie, gdyż sięgają nawet 10 000 zł.

PARAMETRYPLUSYMINUSY
Koszty leczenia: 500 000 zł+ ubezpieczenie bagażu na 10 000 zł– brak pomocy tłumacza w ramach pakietu assistance
Ratownictwo: 40 000 zł+ wysokie sumy na hospitalizację i leczenie ambulatoryjne– nie obejmuje zdarzeń będących skutkiem aktu terroru oraz po alkoholu
OC: 800 000 zł + oferta korzystna dla ciężarnych kobiet – wysokie sumy pomocy lekarskiej w przypadku przedwczesnego porodu
NNW:  50 000 zł+ pokrycie kosztów leczenia dentystycznego do 1 000 zł
Cena: 66,40 zł+ obejmuje nie tylko zgubienie bagażu, lecz również jego opóźnienie

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Porównaj ceny ubezpieczeń

AXA Ubezpieczenia

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie ta oferta jest najlepszą opcją z naszego rankingu, gdyż oferuje dobrą ochronę ubezpieczeniowa, a kosztuje mniej niż 100 zł – składka za tę polisę wynosi dokładnie 87,20 zł. Na uwagę zasługuje przede wszystkim wyjątkowo wysoka kwota KL, która jest równa aż 643 035 zł, co wystarczy również w przypadku bardziej zaawansowanych urazów i chorób. Do Twojej dyspozycji jest też wysoka suma ubezpieczenia na wypadek, gdybyś wymagał transportu medycznego do Polski.

PARAMETRYPLUSYMINUSY
Koszty leczenia: 643 035 zł+ ubezpieczenie bagażu na 2 143 zł– nie obejmuje zdarzeń po alkoholu ani tych, które są efektem aktów terroru
Ratownictwo: 34 295 zł+ ubezpieczenie sprzętu elektronicznego na 2 143 zł
OC: 342 952 zł+ wyjątkowo wysokie sumy KL
NNW: 25 721 zł+ wysoka suma przeznaczona na transport medyczny do Polski
Cena: 87,20 zł+ możliwość skorzystania z usług stomatologa na kwotę do 1 072 zł

OCENA PRODUKTU: 10/10

ubezpieczenie turystyczne do usa

AXA Assistance

Wyjeżdżasz do Stanów Zjednoczonych, nie znając języka angielskiego? Z pewnością docenisz zatem ubezpieczenie podróżne z pełnym pakietem assistance, w ramach którego możesz skorzystać z pomocy tłumacza. Z pewnością przyda Ci się to chociażby wtedy, gdy doznasz jakiejś krzywdy na miejscu lub będziesz uczestniczyć w wypadku – tłumacz wyjaśni wszelkie wątpliwości i ułatwi Ci dogadanie się z osobą poszkodowaną lub sprawcą. Warto tu wyróżnić wyjątkowo wysoką kwotę ratownictwa, która wynosi aż 600 000 zł – warto więc wybrać ją, jeśli zamierzasz uprawiać jakiś sport czy chodzić po wysokich górach.

PARAMETRYPLUSYMINUSY
Koszty leczenia: 600 000 zł+ wyjątkowo wysoka suma ratownictwa– nie obejmuje zdarzeń po alkoholu ani tych, które są skutkiem aktów terroru
Ratownictwo: 600 000 zł+ obejmuje transport medyczny i przewóz zwłok do Polski
OC: 150 000 zł+ pełen pakiet usług assistance
NNW: 20 000 zł

Cena: 101,05 zł

OCENA PRODUKTU: 9/10

Podsumowanie

Z powyższego zestawienia jasno wynika, że za ubezpieczenie do USA wbrew pozorom wcale nie musisz zapłacić dużo. W przypadku prezentowanych przez nas propozycji składka nie przekracza 100 zł, a często jest nawet o połowę mniejsza – przy tygodniowym wyjeździe to naprawdę niewiele, a może uchronić Cię przed przykrymi konsekwencjami.

Wydaje Ci się, że warto zaryzykować i wyjechać na tygodniowe wakacje do USA bez polisy? Być może sytuacja turysty, który zasłabł w oceanie i wymagał reanimacji zmieni Twoje zdanie – wyobraź sobie, że za pierwszą pomoc medyczną i hospitalizację zażądano od niego… aż 800 000 zł**. Po co wracać z wakacji z długiem, skoro wystarczy ubezpieczenie na wyjazd do USA, za które nie zapłacisz nawet 100 zł?

Zobacz również, ile możesz zapłacić, jeśli zachorujesz w czasie zagranicznego wyjazdu. Szczegóły w naszym artykule: Choroba na urlopie – ile kosztuje leczenie za granicą.

* Kwota przeliczona zgodnie z kursem euro z dnia 29.01.2019 r, wynoszącym 4,28 zł.

** Źródło: http://wyborcza.biz/pieniadzeekstra/1,134263,20286414,na-ile-sie-ubezpieczyc-w-podrozy.html

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Wyjazd do USA bez WIZ? To wreszcie możliwe!

Wyjazd do USA bez WIZ? To wreszcie możliwe!

Wiele osób marzyło o podróży do Stanów Zjednoczonych. Jednych fascynowały wielkie aglomeracje miejskie jak Nowy Jork, inne marzyły o odkryciu bezdroży i ciągnących się pustyni przy Route 66. Niestety, największą przeszkodą było uzyskanie wizy podróżnej. Formalności, koszty oraz […]

więcej
Najpopularniejsze atrakcje turystyczne w USA – co zwiedzić?

Najpopularniejsze atrakcje turystyczne w USA – co zwiedzić?

W 2019 roku Polska dołączyła do krajów należących do tzw. systemu bezwizowego. Oznacza to, że wyjazd do Stanów Zjednoczonych jest prostszy niż kiedykolwiek. Każdy, kto marzył o odwiedzeniu tego państwa, ma teraz do tego świetną okazję, pozbawioną sporej […]

więcej