Najpiękniejsze plaże świata – zobacz, gdzie warto pojechać

Najpiękniejsze plaże świata – zobacz, gdzie warto pojechać

Co roku popularny portal podróżniczy TripAdvisor, bazując na unikalnych opiniach   użytkowników, typuje perły branży turystycznej. Znajdziemy wśród nich najlepsze hotele, unikalne cele podróży, ale także najpiękniejsze plaże świata. Zastanawiasz się, który piaszczysty brzeg został okrzyknięty tym rajskim? Sprawdź!

Najpiękniejsza plaża na świecie w 2019 roku

W 2019 roku najpiękniejszą plażą na świecie zastała brazylijska Baía do Sancho, położona na malutkim archipelagu Fernando de Noronha (zaledwie 350 km na wschód od wybrzeży Brazylii, w stanie Pernambuco). Ta atlantycka wyspa ma zaledwie 26 km kw. – jednak unikalna fauna i flora pozwoliła wpisać ją w 2001 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Najpiękniejsze plaże świata – Brazylia, Baía do Sancho

Żółwie morskie, w tym zagrożony wyginięciem żółw szylkretowy, delfiny, a także największa koncentracja ptaków morskich w tym rejonie – to naturalne atrakcje wyspy. Sama plaża Baía do Sancho jest częścią parku narodowego – odwiedzający ją turyści muszą więc wnieść opłatę (ok. 50 dolarów). Po dotarciu na miejsce czeka na nich szmaragdowozielona woda i kontrastujący z nią biały piasek. Miejsce idealne na rajskie wakacje.

Porównaj ceny ubezpieczeń

Najpiękniejsza plaża na świecie, czyli lot do Brazylii

Chcąc podziwiać najpiękniejszą plażę na świecie – Baía do Sancho – musisz w pierwszej kolejności dostać się do Brazylii. Lot, w zależności od liczby przesiadek, potrwa około 15-20 godzin, a cena biletów w dwie strony to kwoty od 4 tys. zł. Bezpośrednie loty krajowe na wyspę Fernando de Noronha są realizowane m.in. z Rio de Janeiro, São Paulo czy Belo Horizonte. Na wyspę można też dopłynąć z Recife, Natal czy Fortaleza.

Najpiękniejsze plaże świata: Karaiby

W pierwszej dziesiątce zestawienia TripAdvisor, oprócz brazylijskiej rajskiej plaży, znalazło się aż sześć piaszczystych wybrzeży na Karaibach. Tamtejsze najpiękniejsze plaże świata znajdują się na wyspach Morza Karaibskiego i cechuje je nie tylko endemiczna, czyli unikatowa dla tego regionu roślinność, ale także zróżnicowana historia, kultura czy religia. Najpopularniejsze wyspy wśród turystów to Jamajka, Kuba, Dominikana czy Bahamy.

najpiękniejsze plaże na świecie – Karaiby

W pierwszej 10 najpiękniejszych plaży na świecie w 2019 znalazło się aż sześć karaibskich propozycji. Wśród nich:

  • Varadero Beach – Varadero, Kuba,
  • Eagle Beach – Palm/Eagle Beach, Aruba,
  • Grace Bay Beach – Providenciales, Turks i Caicos,
  • Seven Mile Beach – Wielki Kajman,
  • Playa Norte – Isla Mujeres,
  • Seven Mile Beach – Negril, Jamajka.

Porównaj oferty

Najpiękniejsze plaże świata: USA i Europa

Piękne plaże to także Europa i Stany Zjednoczone. W pierwszej 10 zestawienia znalazła się m.in. hiszpańska La Concha Beach, znajdująca się w Donostia-San Sebastián w Kraju Basków – zaraz przy granicy z Francją. Rozciągające się na 1,5 km malownicze wybrzeże to jeden z 12 skarbów Hiszpanii, wybranych w narodowym plebiscycie „12 Tesoros de España”. Na liście najpiękniejszych plaż świata pojawiła się także przepiękna włoska Spiaggia dei Conigli, czyli popularna Plaża Królików na wyspie Lampedusa. Na liście nie zabrakło też najgorętszego stanu w USA – Florydy. Clearwater Beach zajęła szóste miejsce w plebiscycie.

Jeśli Twoja lista rzeczy do zrobienia w wakacje poszerzyła się o najpiękniejsze plaże na świecie – zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne z naszą porównywarką. Więcej przeczytasz w artykule Jakie ubezpieczenie na wakacje w tropikach.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Gdzie na wakacje w maju?

Gdzie na wakacje w maju?

Europa, reszta świata, a może Polska. Zastanawiasz się, gdzie na wakacje w maju warto byłoby wybrać się w tym roku? Sprawdź nasze propozycje. Porównaj temperatury, ceny i zdecyduj, który kierunek jest dla Ciebie najlepszy. Dowiedz się także, jakie […]

więcej
Jakie ubezpieczenie do USA kupić przed wyjazdem?

Jakie ubezpieczenie do USA kupić przed wyjazdem?

Wybierasz się na wymarzoną wycieczkę po Stanach Zjednoczonych? Pamiętaj, że w tym kraju masz do czynienia z płatną opieką medyczną. Jeśli więc nie chcesz zostać zaskoczony przez wysoki rachunek szpitalny, zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne do USA. Poniżej […]

więcej
Gdzie pojechać na wakacje w lipcu?

Gdzie pojechać na wakacje w lipcu?

Co roku w lipcu operatorzy turystyczni mogą liczyć na wysokie zyski. Pierwszy miesiąc wakacji jest bowiem okresem dużego zainteresowania wyjazdami turystycznymi za granicę (podobnie jak sierpień). Można oczekiwać, że rok 2019 przyniesie rekordową liczbę wyjazdów zagranicznych naszych rodaków […]

więcej
Okradziono Cię w podróży? Sprawdź jak ubezpieczyciel może pomóc!

Okradziono Cię w podróży? Sprawdź jak ubezpieczyciel może pomóc!

Jesteś za granicą i zauważyłeś, że Cię okradziono? Jeśli masz ubezpieczenie podróżne – nie musisz się martwić. Straciłeś aparat ze zdjęciami, telefon lub portfel z pieniędzmi i dokumentami albo, co gorsze, wszystko naraz? Sprawdź, jak w takim momencie […]

więcej