Najpiękniejsze plaże świata – zobacz, gdzie warto pojechać

Najpiękniejsze plaże świata – zobacz, gdzie warto pojechać

4.7/5 - (Ocen: 11)

Co roku popularny portal podróżniczy TripAdvisor, bazując na unikalnych opiniach  użytkowników, typuje perły branży turystycznej. Znajdziemy wśród nich najlepsze hotele, unikalne cele podróży, ale także najpiękniejsze plaże świata. Zastanawiasz się, który piaszczysty brzeg został okrzyknięty tym rajskim? Sprawdź! Ranking plaż w Polsce powinien znać każdy polski turysta!

Najpiękniejsze plaże świata w 2021 roku

W 2021 roku najpiękniejszą plażą wg rankingu Tripadvisor Travellers’ Choice na świecie została Whitehaven Beach, rozciągająca się prostą linią na ponad 7 kilometrach (!) wzdłuż wschodniego brzegu wyspy Whitsunday w Australii. 

Tegoroczny zwycięzca to wyjątkowo jasna i wyjątkowo czysta plaża(dzięki regularnemu czyszczeniu służb Parku Narodowego, pod którego ochroną się znajduje) – nie można na niej wyprowadzać psów czy palić papierosów. Dodatkowo ograniczenie liczby turystów spowodowane jest faktem, że na plażę można dotrzeć jedynie helikopterem, wodolotem lub łódką. Swój wyjątkowy, prawie biały kolor piasku, zawdzięcza temu, że składa się on w 98 proc. z krzemionki. Dzięki temu nawet w najbardziej upalne i słoneczne dni można po nim bezpiecznie chodzić boso, gdyż krzemionka nagrzewa się bardzo słabo.

Drugie miejsce na podium zajęła plaża Santa Maria Beach na Kubie (nie mylić z równie urokliwą Santa Maria Beach na krańcu półwyspu Kalifornijskiego w Meksyku!). Tutaj zadecydowało połączenie bardzo jasnego piasku, błękitu wody oraz jej niewielka popularność. 3. miejsce zajęła brazylijska Baía do Sancho, położona na malutkim archipelagu Fernando de Noronha (350 km na wschód od wybrzeży Brazylii, w stanie Pernambuco). Ta atlantycka wyspa ma zaledwie 26 km kw. – jednak unikalna fauna i flora pozwoliła wpisać ją w 2001 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Żółwie morskie, w tym zagrożony wyginięciem żółw szylkretowy, delfiny, a także największa koncentracja ptaków morskich w tym rejonie – to naturalne atrakcje wyspy. Sama plaża Baía do Sancho jest częścią parku narodowego – odwiedzający ją turyści muszą więc wnieść opłatę (ok. 50 dolarów). Po dotarciu na miejsce czeka na nich szmaragdowozielona woda i kontrastujący z nią biały piasek. Miejsce idealne na rajskie wakacje. Chcąc podziwiać najpiękniejszą plażę na świecie – Baía do Sancho – musisz w pierwszej kolejności dostać się do Brazylii. Lot, w zależności od liczby przesiadek, potrwa około 15-20 godzin, a cena biletów w dwie strony to kwoty od 4 tys. zł. Bezpośrednie loty krajowe na wyspę Fernando de Noronha są realizowane m.in. z Rio de Janeiro, São Paulo czy Belo Horizonte. Na wyspę można też dopłynąć z Recife, Natal czy Fortaleza.

Powyższe propozycje zdecydowanie nie należą do najlepszych dla Polaków, chociażby ze względu na odległość. Warto więc sprawdzić ranking plaż w Polsce i Europie, które są oddalone zaledwie o kilkaset kilometrów od najdalszych zakątków kraju, jeśli chodzi o te pierwsze. W Europie znajduje się też wiele ciekawych plaż w innych krajach, a są one w większości przypadków oddalone o nie więcej niż dwie, trzy godziny lotu samolotem. Warto więc je poznać, by wiedzieć, gdzie można się wybrać na wakacje. To, gdzie są najpiękniejsze plaże w Europie, jest oczywiście subiektywne, więc każdy powinien potraktować takie rankingi jako pewną wskazówkę i indywidualnie podejść do wyboru miejsca wakacji.

Razem z rankingiem plaż w Polsce warto sprawdzić również ranking ubezpieczeń turystycznych, gdyż są one bardzo praktyczne dla turystów. Wyjeżdżając na wakacje, łatwo o zdarzenie losowe, takie jak wypadek czy choroba. Mają polisę ubezpieczeniową, można być spokojnym i opiekę medyczną na wysokim poziomie, a także dodatkowe kwestie, takie jak sfinansowanie hotelu podczas przedłużającego się z powodu wypadku pobytu, czy też transportu medycznego. Na Kioskpolis.pl można znaleźć wiele polis różnych towarzystw ubezpieczeniowych, które są zróżnicowane pod względem zakresu ochrony i ceny. W kilka chwil można je ze sobą porównać i wybrać takie, które spełniają indywidualne potrzeby turysty. Ponadto kalkulator ubezpieczeń turystycznych od razu skalkuluje wysokość składki. Najtańsze ubezpieczenia zaczynają się już od kilku złotych za jeden dzień ochrony, więc w porównaniu z ewentualnymi kosztami leczenia za granicą, są to relatywnie niskie ceny.

Najpiękniejsze plaże świata – Brazylia, Baía do Sancho

Najpiękniejsze plaże świata – top 10 najładniejszych plaż

Kolejne miejsca w zestawieniu zajęły: Grace Bay Beach na wyspie Providenciales (położona w archipelagu Turks i Caicos, na wschód od Bahamów), Saint Pete Beach na Florydzie, Turquoise Bay w Australii (druga australijska plaża w rankingu, tym razem na zachodzie głównej wyspy), Eagle Beach na Arubie (która to wyspa jest holenderskim terytorium położonym na północ od wybrzeży Wenezueli), Spiaggia dei Conigli we Włoszech, hawajska Ka’anapali Beach oraz (kolejna brazylijska plaża w zestawieniu) Baia dos Golfinhos, na której można zobaczyć pływające w pobliżu delfiny.

najpiękniejsze plaże na świecie – Karaiby

Dla porównania przypomnijmy, jakie plaże zostały uznane za najpiękniejsze rok wcześniej:

 1. Baia do Sancho, Fernando de Noronha, Brazylia
 2. Grace Bay Beach, Providenciales, Turks and Caicos
 3. Playa Paraiso, Cayo Largo, Kuba
 4. Spiaggia dei Conigli, Lampedusa, Sycylia
 5. Prainhas do Pontal do Atalaia, Arraial do Cabo, Brazylia
 6. Seven Mile Beach, Wielki Kajman na Karaibach
 7. Eagle Beach, Aruba (terytorium zamorskie Holandii)
 8. Flamenco Beach, Culebra, Portoryko
 9. Varadero Beach, Varadero, Kuba
 10. Klefitko, Milos, Cyklady, Grecja

Z kolei w pierwszej 10 najpiękniejszych plaży na świecie w 2019 roku, znalazło się aż sześć karaibskich propozycji. Wśród nich:

 • Varadero Beach – Varadero, Kuba,
 • Eagle Beach – Palm/Eagle Beach, Aruba,
 • Grace Bay Beach – Providenciales, Turks i Caicos,
 • Seven Mile Beach – Wielki Kajman,
 • Playa Norte – Isla Mujeres,
 • Seven Mile Beach – Negril, Jamajka.

Najpiękniejsze plaże świata – Europa

Piękne plaże to także bliska nam Europa. W corocznych zestawieniach regularnie pojawiają się m.in. hiszpańska La Concha Beach, znajdująca się w Donostia-San Sebastián w Kraju Basków – zaraz przy granicy z Francją. Rozciągające się na 1,5 km malownicze wybrzeże to jeden z 12 skarbów Hiszpanii, wybranych w narodowym plebiscycie „12 Tesoros de España”. Na liście najpiękniejszych plaż świata pojawiła się także przepiękna włoska Spiaggia dei Conigli, czyli popularna Plaża Królików na wyspie Lampedusa.

Inne piękne europejskie plaże:

 • Luskentyre, Isle of Harris, Wyspa Lewis and Harris, Hebrydy Zewnętrzne (Szkocja)
 • Playa de Ses Illetes, Formentera, Baleary
 • La Concha Beach, Donostia-San Sebastián, Hiszpania
 • Cala Mariolu, Baunei, Włochy
 • Elafonissi Beach, Elafonissi, Grecja
 • Balos Lagoon, Kissamos, Grecja
 • Black Sand Beach, Vik, Islandia

Jeśli Twoja lista rzeczy do zrobienia w wakacje poszerzyła się o najpiękniejsze plaże na świecie – zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne z naszą porównywarką. Więcej przeczytasz w artykule Jakie ubezpieczenie na wakacje w tropikach.

Gdzie są najpiękniejsze plaże w Polsce?

Często pojawia się pytanie o to, gdzie są najpiękniejsze plaże w Polsce. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, gdyż wybrzeże Bałtyku w wielu miejscach zachwyca swoją przyrodą. Jedną z najlepiej ocenianych plaż jest ta leżąca w Łebie. Od lat jest to jeden z najpopularniejszych kierunków dla Polaków. Biały i drobny piasek jest tu bardzo podobny do tego znanego z plaż w krajach tropikalnych.

Na zachodzie Polski polecaną plażą jest ta ze Świnoujścia. Tym, czym się charakteryzuje, jest jej szerokość. Jest bowiem uznawana za najszerszą w Polsce, a ponadto ciągnie się przez ponad 10 kilometrów, co czyni ją idealnym miejscem do długich spacerów. Niewątpliwie ogromną atrakcją jest też kilkadziesiąt wysp leżących w granicach Świnoujścia, a w tym najpopularniejsza polska wyspa Wolin.

Do rankingu najpiękniejszych plaż w Polsce niewątpliwie można dopisać też Ustkę, Dębki, Mikoszewo, Trzęsacz, czy Chałupy. Ponadto nie można zapominać o Rewalu, który jest potocznie nazywany polską Riwierą, przyciągając co roku tysiące turystów.

Gdziekolwiek by się nie wyjechało, warto pomyśleć o ubezpieczeniu turystycznym i pakiecie Assistance. Na Kioskpolis.pl można znaleźć całe pakiety ubezpieczeń dla turystów, które pozwolą na zabezpieczenie się na każdą okoliczność. Poza rankingiem najpiękniejszych plaż w Polsce, Europie i na świecie, warto poważnie podejść do przeanalizowania oferty towarzystw ubezpieczeniowych, by w pełni cieszyć się urlopem i móc zachować luksus zachowania spokojnej głowy, bez względu na okoliczności i zdarzenia losowe.

Sprawdź również:

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Jakie ubezpieczenie turystyczne sprawdzi się podczas wyjazdu do Azji? Wyjaśniamy!

Jakie ubezpieczenie turystyczne sprawdzi się podczas wyjazdu do Azji? Wyjaśniamy!

Planujesz wyjazd do Azji? Ten piękny, egzotyczny kontynent jest również niestety bardzo niebezpieczny. Odmienny klimat i specyficzna kultura oraz duża odległość od kraju ojczystego mogą przyczynić się do wielu kłopotów. Radzimy, jakie ubezpieczenie turystyczne najlepiej wybrać na taką […]

więcej
Lato 2019 – najlepsze wakacje są tanie komfortowe i bezpieczne

Lato 2019 – najlepsze wakacje są tanie komfortowe i bezpieczne

Polska Izba Turystyki podaje, że w pierwszej połowie 2018 r. ze zorganizowanych wyjazdów turystycznych skorzystało o 14% więcej Polaków niż 12 miesięcy wcześniej. Można oczekiwać, że turystyczny boom będzie miał miejsce również w 2019 roku. Już od wiosny […]

więcej
Assistance w podróży – 5 sytuacji, w których okaże się niezastąpiony!

Assistance w podróży – 5 sytuacji, w których okaże się niezastąpiony!

Wyjeżdżasz na wakacje lub w celach służbowych? Niezależnie od tego, jak długa czeka Cię trasa, mogą Ci się podczas niej przytrafić różne kłopoty lub utrudnienia. Najlepszym zabezpieczeniem będzie więc assistance w podróży! Przestawiamy 5 sytuacji, w których będzie […]

więcej
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne Ukraińca w Polsce

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne Ukraińca w Polsce

Od 2015 roku do Polski zaczęły się masowe imigracje obywateli Ukrainy. W większości przypadków takie wyjazdy związane są z poszukiwaniem zatrudnienia lub wolą podjęcia nauki na uczelniach wyższych. Nie każdy z emigrantów spełnia jednak warunki, które pozwoliłyby na […]

więcej