Najpiękniejsze plaże świata – zobacz, gdzie warto pojechać

Najpiękniejsze plaże świata – zobacz, gdzie warto pojechać

Co roku popularny portal podróżniczy TripAdvisor, bazując na unikalnych opiniach  użytkowników, typuje perły branży turystycznej. Znajdziemy wśród nich najlepsze hotele, unikalne cele podróży, ale także najpiękniejsze plaże świata. Zastanawiasz się, który piaszczysty brzeg został okrzyknięty tym rajskim? Sprawdź!

Najpiękniejsze plaże świata w 2021 roku

W 2021 roku najpiękniejszą plażą wg rankingu Tripadvisor Travellers' Choice na świecie została Whitehaven Beach, rozciągająca się prostą linią na ponad 7 kilometrach (!) wzdłuż wschodniego brzegu wyspy Whitsunday w Australii. 

Tegoroczny zwycięzca to wyjątkowo jasna i wyjątkowo czysta plaża(dzięki regularnemu czyszczeniu służb Parku Narodowego, pod którego ochroną się znajduje) – nie można na niej wyprowadzać psów czy palić papierosów. Dodatkowo ograniczenie liczby turystów spowodowane jest faktem, że na plażę można dotrzeć jedynie helikopterem, wodolotem lub łódką. Swój wyjątkowy, prawie biały kolor piasku, zawdzięcza temu, że składa się on w 98 proc. z krzemionki. Dzięki temu nawet w najbardziej upalne i słoneczne dni można po nim bezpiecznie chodzić boso, gdyż krzemionka nagrzewa się bardzo słabo.

Drugie miejsce na podium zajęła plaża Santa Maria Beach na Kubie (nie mylić z równie urokliwą Santa Maria Beach na krańcu półwyspu Kalifornijskiego w Meksyku!). Tutaj zadecydowało połączenie bardzo jasnego piasku, błękitu wody oraz jej niewielka popularność. 3. miejsce zajęła brazylijska Baía do Sancho, położona na malutkim archipelagu Fernando de Noronha (350 km na wschód od wybrzeży Brazylii, w stanie Pernambuco). Ta atlantycka wyspa ma zaledwie 26 km kw. – jednak unikalna fauna i flora pozwoliła wpisać ją w 2001 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Żółwie morskie, w tym zagrożony wyginięciem żółw szylkretowy, delfiny, a także największa koncentracja ptaków morskich w tym rejonie – to naturalne atrakcje wyspy. Sama plaża Baía do Sancho jest częścią parku narodowego – odwiedzający ją turyści muszą więc wnieść opłatę (ok. 50 dolarów). Po dotarciu na miejsce czeka na nich szmaragdowozielona woda i kontrastujący z nią biały piasek. Miejsce idealne na rajskie wakacje. Chcąc podziwiać najpiękniejszą plażę na świecie – Baía do Sancho – musisz w pierwszej kolejności dostać się do Brazylii. Lot, w zależności od liczby przesiadek, potrwa około 15-20 godzin, a cena biletów w dwie strony to kwoty od 4 tys. zł. Bezpośrednie loty krajowe na wyspę Fernando de Noronha są realizowane m.in. z Rio de Janeiro, São Paulo czy Belo Horizonte. Na wyspę można też dopłynąć z Recife, Natal czy Fortaleza.

Najpiękniejsze plaże świata – Brazylia, Baía do Sancho

Najpiękniejsze plaże świata – top 10 najładniejszych plaż

Kolejne miejsca w zestawieniu zajęły: Grace Bay Beach na wyspie Providenciales (położona w archipelagu Turks i Caicos, na wschód od Bahamów), Saint Pete Beach na Florydzie, Turquoise Bay w Australii (druga australijska plaża w rankingu, tym razem na zachodzie głównej wyspy), Eagle Beach na Arubie (która to wyspa jest holenderskim terytorium położonym na północ od wybrzeży Wenezueli), Spiaggia dei Conigli we Włoszech, hawajska Ka’anapali Beach oraz (kolejna brazylijska plaża w zestawieniu) Baia dos Golfinhos, na której można zobaczyć pływające w pobliżu delfiny.

najpiękniejsze plaże na świecie – Karaiby

Dla porównania przypomnijmy, jakie plaże zostały uznane za najpiękniejsze rok wcześniej:

 1. Baia do Sancho, Fernando de Noronha, Brazylia
 2. Grace Bay Beach, Providenciales, Turks and Caicos
 3. Playa Paraiso, Cayo Largo, Kuba
 4. Spiaggia dei Conigli, Lampedusa, Sycylia
 5. Prainhas do Pontal do Atalaia, Arraial do Cabo, Brazylia
 6. Seven Mile Beach, Wielki Kajman na Karaibach
 7. Eagle Beach, Aruba (terytorium zamorskie Holandii)
 8. Flamenco Beach, Culebra, Portoryko
 9. Varadero Beach, Varadero, Kuba
 10. Klefitko, Milos, Cyklady, Grecja

Z kolei w pierwszej 10 najpiękniejszych plaży na świecie w 2019 roku, znalazło się aż sześć karaibskich propozycji. Wśród nich:

 • Varadero Beach – Varadero, Kuba,
 • Eagle Beach – Palm/Eagle Beach, Aruba,
 • Grace Bay Beach – Providenciales, Turks i Caicos,
 • Seven Mile Beach – Wielki Kajman,
 • Playa Norte – Isla Mujeres,
 • Seven Mile Beach – Negril, Jamajka.

Najpiękniejsze plaże świata – Europa

Piękne plaże to także bliska nam Europa. W corocznych zestawieniach regularnie pojawiają się m.in. hiszpańska La Concha Beach, znajdująca się w Donostia-San Sebastián w Kraju Basków – zaraz przy granicy z Francją. Rozciągające się na 1,5 km malownicze wybrzeże to jeden z 12 skarbów Hiszpanii, wybranych w narodowym plebiscycie „12 Tesoros de España”. Na liście najpiękniejszych plaż świata pojawiła się także przepiękna włoska Spiaggia dei Conigli, czyli popularna Plaża Królików na wyspie Lampedusa.

Inne piękne europejskie plaże:

 • Luskentyre, Isle of Harris, Wyspa Lewis and Harris, Hebrydy Zewnętrzne (Szkocja)
 • Playa de Ses Illetes, Formentera, Baleary
 • La Concha Beach, Donostia-San Sebastián, Hiszpania
 • Cala Mariolu, Baunei, Włochy
 • Elafonissi Beach, Elafonissi, Grecja
 • Balos Lagoon, Kissamos, Grecja
 • Black Sand Beach, Vik, Islandia

Jeśli Twoja lista rzeczy do zrobienia w wakacje poszerzyła się o najpiękniejsze plaże na świecie – zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne z naszą porównywarką. Więcej przeczytasz w artykule Jakie ubezpieczenie na wakacje w tropikach.

Sprawdź również:

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Ranking najlepszych ubezpieczeń turystycznych

Ranking najlepszych ubezpieczeń turystycznych

Polisy turystyczne kojarzą się głównie z okresem wakacyjnym, jednak podróże odbywają się przez cały rok! Postanowiliśmy przygotować zestawienie na podstawie danych z ostatnich dni lipca 2019 roku, ponieważ spora grupa czytelników zamierza jeszcze wybrać się na zagraniczne wakacje. […]

więcej
7 zalet wykupienia polisy turystycznej

7 zalet wykupienia polisy turystycznej

Planujesz wyjazd i zastanawiasz się, czy na pewno będzie Ci potrzebne dodatkowe ubezpieczenie? Wiele osób rezygnuje z tego świadczenia, ale nie jest to rozsądne podejście. Przedstawiamy 7 zalet wykupienia polisy turystycznej! Urlop czy wyjazd służbowy może zostać zakłócony […]

więcej
Najlepsze oferty ubezpieczeń za granicę – Azja

Najlepsze oferty ubezpieczeń za granicę – Azja

Planujesz wymarzony i długo wyczekiwany wyjazd do Azji? Niezbędne Ci będzie właściwe ubezpieczenie turystyczne. Niniejszy ranking przygotowaliśmy po to, byś znalazł ofertę w pełni dostosowaną do Twoich potrzeb – korzystną finansowo, ale także zapewniającą Tobie i Twojemu współpodróżnikowi […]

więcej
Ubezpieczenie do Australii – co musisz o nim wiedzieć?

Ubezpieczenie do Australii – co musisz o nim wiedzieć?

Marzysz o tym, by surfować po wodach Oceanu, zobaczyć na własne oczy kangury i poznać egzotyczną kulturę aborygenów? Zanim zdecydujesz się na wyjazd,  musisz koniecznie się odpowiednio przygotować do podróży. Wyjaśniamy, dlaczego należy wykupić ubezpieczenie turystyczne do Australii […]

więcej