Jakie auta używane były najchętniej kupowane w 2018 roku?

Jakie auta używane były najchętniej kupowane w 2018 roku?

5/5 - (Ocen: 3)

Przekonaj się, jakie modele były najlepiej sprzedającymi się samochodami w 2018 roku. Zobacz ich zalety, by zrozumieć, dlaczego to właśnie one przodowały. W niniejszym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie porównanie aut z rynku wtórnego, żebyś zaspokoił ciekawość bądź zastanowił się, na jaki model wymienić swój stary samochód.

Najlepiej sprzedawane samochody: modele Volkswagena

Wśród najlepiej sprzedających się samochodów w 2018 roku nie mogło zabraknąć miejsca dla modeli Volkswagena. W rankingu aut używanych znalazły się aż cztery.

 1. Pierwszym jest Volkswagen Touran, czyli przy okazji jeden z niewielu chętnie wybieranych przez Polaków w 2018 roku vanów. Z zagranicy sprowadzono aż 10126 egzemplarzy. Cechuje się łatwą obsługą i pojemną kabiną przy jednoczesnej kompaktowości całego samochodu. Ma możliwość łatwej instalacji LPG.
 2. Osoby z nieco większym budżetem jako auto z segmentu B chętnie wybierały model Polo IV. Z zagranicy zostało sprowadzonych aż 15613 sztuk. Najtańsze samochody można było kupić nawet do 10000 zł, jednak te, którymi warto było się zainteresować, osiągały ceny powyżej 13000 zł. Volkswagen Polo IV z Polski kosztuje nawet więcej, zwłaszcza jeśli ma niewielkie przebiegi.
 3. Ponad dwa razy więcej od modelu Touran w 2018 roku do Polski sprowadzono Volkswagena Passata VI. Było ich niemal 24000! Samochód jest duży, pojemny i odznacza się eleganckim wyglądem. W ubiegłym roku osiągał niskie w odniesieniu do swoich parametrów ceny, z uwagi na co musiał znaleźć się wśród najpopularniejszych samochodów w Polsce.
 4. Miłośnicy klasyki i sentymentalni kierowcy chętnie sięgali po Volkswagena Golfa VI. W efekcie w 2018 roku do Polski sprowadzono aż 32838 aut w tym modelu. W porównaniu do innych samochodów wypuszczonych w 2008 roku był droższy, co jednak wynagradza łatwe prowadzenie pojazdu i bardzo dobre właściwości jezdne.

najlepiej sprzedające się samochody w 2018 roku

Ranking samochodów osobowych i vanów marki Opel

Ranking najlepiej sprzedawanych samochodów używanych w 2018 roku nie mógłby się obejść bez kilku modeli marki Opel. Poniżej zaprezentowaliśmy je od najrzadziej do najczęściej wybieranego.

 1. Opel Meriva A to oczywisty wybór miłośników minivanów w ubiegłych dwunastu miesiącach. Do Polski sprowadzono 12215 egzemplarzy. Meriva A powstała z inspiracji Corsą Meriva, co dodaje samochodowi atrakcyjności. W 2018 roku można ją było zakupić w cenie do 15000 zł, gdy trafiło się na model ok. 10-letni. Samochód ma pojemne i przestronne wnętrze oraz wygrywa z wieloma innymi pojazdami dostępnymi w podobnej cenie pod względem wymienności elementów mechanicznych. Jeśli coś się uszkodzi, nie musisz sprowadzać części do Meriva A. Zamiast tego wykorzystasz wyposażenie innego Opla.
 2. Przyjemny i kompaktowy Opel Zafira B uplasował się zaraz za Merivą A. W rankingu aut jest pozycją ciekawą, bo przedstawicielem grupy klasycznych vanów. Do Polski w 2018 roku sprowadzono ten model aż 13627 razy. 10-letnie auto można było nabyć już od 16000 zł. To świetny pojazd dla dużej rodziny, bo pomieści nawet siedem osób.
 3. Kolejnym ulubieńcem Polaków w zeszłym roku okazał się używany Opel Corsa D. Zajął niekwestionowane pierwsze miejsce wśród samochodów z segmentu B. Do kraju sprowadzono o niemal 5000 sztuk więcej niż w przypadku Opla Zafiry B – dokładnie 17527. Idealnie sprawdza się w warunkach miejskich, jest trwały i wygodny. Ceny Corsy D zaczynały się od 14000 zł.
 4. Zdecydowanie najczęściej sprowadzanym modelem Opla w 2018 roku była Astra III (H). Jest to zasługa m.in. korzystnego stosunku ceny do jakości (w tym również wieku samochodu). Nasz kraj zasiliło mniej egzemplarzy niż wygranego Volkswagena Golfa VI, bo 30416. To jednak wciąż bardzo dobry wynik. 10-letnie i starsze auta można było kupić w cenach 12000-16000 zł.

Sprawdź ceny OC i AC

Porównanie aut z rynku wtórnego – marka Ford

Wśród najpopularniejszych samochodów w Polsce w 2018 roku znalazły się modele marki Ford. Tak jak w poprzednich punktach, prezentujemy je od najrzadziej do najczęściej sprowadzanych.

 1. Ford Fiesta VI zyskał trzecie miejsce wśród najpopularniejszych samochodów klasy B sprowadzanych do Polski w ubiegłych dwunastu miesiącach. Szansę do kupienia go zyskały 13404 osoby. Model odznacza się kompaktowością, przyjemną estetyką oraz korzystnymi właściwościami jezdnymi. Ponadto można go było nabyć w niskiej cenie w stosunku do jakości: od 13500 zł.
 2. Zaraz za małą i popularną Fiestą VI uplasował się Ford Mondeo III, którego do Polski sprowadzono 13508 egzemplarzy. To także samochód o korzystnej cenie w stosunku do jakości i właściwości jezdnych.
 3. Ranking sprzedaży samochodów w 2018 roku zasilił również Ford Focus II z liczbą 17771 sztuk. Popularna stała się druga generacja, ponieważ mimo dość młodego wieku auta kierowcy mogą liczyć na atrakcyjną cenę. Wybór silników jest szeroki: od prostego i sprzyjającego niższemu OC 1.6 do Diesla 2.0.

KTÓRE MIEJSCE DLA TOYOTY?

W rankingu sprzedaży samochodów w 2018 roku znalazł się tylko jeden model marki Toyota, a jest nim Yaris II. Zamyka zestawienie, osiągając nieco ponad 10000 egzemplarzy sprowadzonych do Polski. Zaletą tego modelu są m.in. łatwość i niskie koszty naprawy drobnych usterek. Ponadto kompaktowe auto dobrze sprawdza się w warunkach miejskich.

Najlepiej sprzedające się samochody: Audi i BMW

Czy zgadniesz, który model zyskał pierwsze miejsce wśród najlepiej sprzedających się samochodów w 2018 roku? Nie będziemy trzymać Cię w niepewności: zwycięzcą jest Audi A4 II. Jeżeli w ostatnich dwunastu miesiącach przeglądałeś ogłoszenia w Internecie i gazetach samochodowych, na pewno zauważyłeś wiele ofert sprzedaży. Do Polski sprowadzono ten model w liczbie aż 35565 sztuk. Znaczną większość stanowiła druga generacja: B7, lecz znalazło się miejsce też dla B8. Cena tych pierwszych sięgała nawet 30000 zł.

ranking najlepiej sprzedawanych samochodów używanych w 2018 roku

Czwarte miejsce w rankingu najlepiej sprzedawanych samochodów używanych w 2018 roku – po Audi A4 II, Volkswagenie Golfie VI i Oplu Astrze III – zyskało BMW z serii 3. Dodatkowo zajmuje drugie miejsce, jeśli chodzi o auta klasy średniej. Do Polski sprowadzono 24048 egzemplarzy tego samochodu. Model E90-93 jest przedstawicielem piątej generacji i to właśnie on zyskał największą popularność.

Porównaj ceny ubezpieczeń

Wśród najpopularniejszych samochodów w Polsce znalazły się także Audi A3 II (8P) z liczbą 18892 zaimportowanych sztuk oraz Audi A6 III (C6), którego sprowadzono 16362 egzemplarzy. Dopiero po modelach Audi znalazło się miejsce dla BMW serii 5 (E60/E61) – 15489 sztuk.

O czym pamiętać przed zakupem używanego samochodu?

Zauważ, że auta ukazane w rankingu mają ok. 10 lat. Wiek w połączeniu z faktem, że były użytkowane przez innego kierowcę lub kierowców, sprawia, iż mogą być bardziej awaryjne. Decydując się na którąś z ofert, koniecznie zapoznaj się ze stanem technicznym pojazdu na żywo. Przeczytaj nasz poradnik: Jak sprawdzić auto przed jego zakupem?. Jeśli masz możliwość, na miejsce oględzin udaj się z kimś, kto ma doświadczenie techniczne.

najlepiej sprzedające się samochody w 2018 roku

Poświęć też większą uwagę wyborowi ubezpieczenia komunikacyjnego. Podstawowe OC sprawdzi się, gdy doprowadzisz do drobnej szkody, kolizji lub wypadku. Może się jednak okazać, że to Ty padniesz ofiarą innego kierowcy, który jednak postanowi zbiec, lub podczas stłuczki Twój pojazd dozna uszkodzeń. By nie płacić za naprawę z własnej kieszeni, rozszerz OC o autocasco. A jeżeli planujesz kupić samochód kilkunastoletni, przeczytaj o minicasco i sprawdź najatrakcyjniejsze oferty.

Sprawdź również:

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Co zrobić w przypadku zagubienia karty pojazdu

Co zrobić w przypadku zagubienia karty pojazdu

Zgubiona karta pojazdu? To nie koniec świata. Choć ten „akt urodzenia” samochodu to dokument niezbędny w sprawach urzędowych, na co dzień jest mało przydatny. Co jednak zrobić, gdy zgubisz kartę pojazdu? Jakie są tego konsekwencje? Przeczytaj nasz poradnik […]

więcej
Holowanie samochodu za granicą – sprawdź, co musisz o nim wiedzieć!

Holowanie samochodu za granicą – sprawdź, co musisz o nim wiedzieć!

Wypadek czy awaria pojazdu w obcym kraju to ogromny stres i duże kłopoty. Jeśli nie posiada się odpowiedniej polisy, można narazić się na bardzo duże wydatki. Wyjaśniamy, jak wygląda holowanie samochodu za granicą oraz radzimy, jak najlepiej zabezpieczyć […]

więcej
Jak znieść współwłasność samochodu? Wyjaśniamy!

Jak znieść współwłasność samochodu? Wyjaśniamy!

Pojazd mechaniczny nie musi mieć tylko jednego właściciela. Wiele osób, szczególnie młodych kierowców, decyduje się na współdzielenie auta. W ten sposób mają szanse na niższe składki ubezpieczeniowe. Takie rozwiązanie w niektórych sytuacjach przestaje jednak być korzystne. Co można […]

więcej
Od kogo uzyskać odszkodowanie za dziurę w drodze?

Od kogo uzyskać odszkodowanie za dziurę w drodze?

O kiepskim stanie polskich dróg nie trzeba nikogo przekonywać – z pewnością doświadczasz tego na co dzień. Co jednak w sytuacji, gdy zły stan nawierzchni doprowadził do uszkodzenia Twojego auta? Sprawdź, czy możesz się ubiegać za odszkodowanie za […]

więcej