Jak wybrać najtańsze ubezpieczenie turystyczne?

Jak wybrać najtańsze ubezpieczenie turystyczne?

4.7/5 - (Ocen: 36)

Najtańsze ubezpieczenie turystyczne znajdziesz w internecie. Jak go szukać i na jakie aspekty zwracać wówczas uwagę? Właśnie temu zagadnieniu poświęciliśmy niniejszy poradnik. Przeczytaj go, by zakupić ubezpieczenie turystyczne najtaniej i móc więcej wydać na miejscu: na wycieczki, lokalne przysmaki i pamiątki dla bliskich. Podróżuj sprytnie i oszczędnie! Najtańsze ubezpieczenie turystyczne jest w zasięgu ręki, o ile się wie, gdzie go szukać!

Cena składki ubezpieczenia turystycznego zależna jest od kilku czynników, które można zawęzić do dwóch grup:

  • zakresu – tu mieszczą się składniki polisy, takie jak ochrona kosztów leczenia, NNW czy OC,
  • sumy ubezpieczenia – na nią z kolei składają maksymalne kwoty pieniężne przypisane każdemu ze składników ubezpieczenia turystycznego.

Wzrost zakresu i sumy ubezpieczenia oznacza rozszerzenie ochrony, co stanowi niewątpliwą zaletę, ale jednocześnie przyczynia się do wzrostu kosztu składki. Czy warto zatem wybierać oferty droższe, o wyższej sumie ubezpieczenia?

najtańsze ubezpieczenie turystyczne online

Zdecydowanie warto! Suma ubezpieczenia to maksymalna kwota pieniężna, jaką możesz otrzymać w przypadku utraty zdrowia czy innej szkody uwzględnionej w OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia). Zauważ, że jeśli przydarzy Ci się coś bardziej skomplikowanego, np. doznasz uszczerbku na zdrowiu wymagającego długotrwałej hospitalizacji lub niefortunnie uszkodzisz komuś drogi sprzęt podczas uprawiania sportu, ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia/naprawy właśnie do kwoty wskazanej w sumie ubezpieczenia. Jeżeli koszty okażą się wyższe, różnicę będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni.

Nie zawsze najtańsze ubezpieczenie turystyczne będzie najlepsze, jednak bezwzględnie trzeba pamiętać, że polisa ubezpieczeniowa to produkt, do którego należy podejść bardzo indywidualnie. Każdy ma nieco inne potrzeby, jeśli chodzi o zakres ochrony, a także maksymalną sumę ubezpieczenia, więc nie można kupować przypadkowej polisy. Zawsze trzeba najpierw określić, z jakim ryzykiem będzie można się spotkać w podróży, a dopiero następnie będzie można znaleźć najtańsze ubezpieczenia turystyczne online, które w pełni zabezpieczą podróżującego.

Jeśli ma się wątpliwości co do maksymalnej kwoty ubezpieczenia, lepiej zdecydować się na nieco wyższą. Najkorzystniejsze ubezpieczenie turystyczne to takie, które pokryje 100% kosztów. Niedoszacowanie lokalnych cen z krajów, do których się podróżuje, takich jak na przykład koszty akcji ratunkowych, czy koszty leczenia, mogą spowodować, że sumy ubezpieczenia zabraknie. Kupując polisę z nieco wyższą kwotą, często wcale nie płaci się dużo więcej, a maksymalna suma rośnie zdecydowanie. Jeśli ktoś rzadko podróżuje, lepiej nie ryzykować i zdecydować się na rozbudowaną polisę z relatywnie wysoką kwotą. Szczegółowe warunki polisy w tym zakresie zawsze są zawarte w umowie, która jest do wglądu jeszcze przed zakupem polisy.

Korzystając z porównywarki Kioskpolis.pl można znaleźć polisy w najlepszych cenach na określoną kwotę z zapewnieniem wymaganego zakresu ochrony. Samo porównanie ofert i dokonanie zakupu trwa tu jedynie kilka chwil, a wszystko można wykonać online, nawet na ostatnią chwilę przed wyjazdem.

Porównaj ceny ubezpieczeń

Przekonaj się również, czym jest suma gwarancyjna w ubezpieczeniu turystycznym.

WNIOSEK PIERWSZY

Najtańsze ubezpieczenie turystyczne należy wybierać z głową. Pozornie atrakcyjna, bo niska składka polisy podróżnej może przyczynić się do poniesienia przez Ciebie znacznych kosztów, gdy znajdziesz się w skomplikowanej sytuacji.

Co powinno się znaleźć w najtańszym ubezpieczeniu turystycznym?

Najtańsze ubezpieczenia na wyjazd za granicę kuszą ceną zwłaszcza te osoby, które z trudem wygospodarowały budżet na wakacje i bardzo chciałyby je spędzić „z pompą”. Jeśli takie jest Twoje podejście, proponujemy Ci wybranie tylko trochę droższego od podstawowego, acz wciąż taniego ubezpieczenia turystycznego online. By zapewniło Ci pełną ochronę, powinno zawierać:

  • ochronę kosztów leczenia – ten składnik nie powinien mieć przypisanej kwoty niższej niż 30-50 tys. euro. Będziesz mógł liczyć na pokrycie kosztów przez ubezpieczyciela w przypadku: transportu medycznego i do kraju, jeśli Twój stan zdrowotny się pogorszy, akcji ratunkowej z użyciem śmigłowca, hospitalizacji z zabiegami i operacjami włącznie, zakupu leków oraz środków medycznych, konsultacji u specjalistów oraz wizyt domowych. Jeżeli jesteś w ciąży, ochronę kosztów leczenia powinieneś rozszerzyć o dodatkowe elementy – przeczytaj osobny poradnik i przekonaj się, jak zadbać o zdrowie ciężarnej w podróży,
  • NNW – polisa ta występuje w wielu ofertach podróżnych, nawet w najtańszych ubezpieczeniach turystycznych. Jeśli doznasz większego lub trwałego uszkodzenia ciała albo rozstroju zdrowia i np. nie będziesz mógł wrócić szybko do pracy po powrocie do kraju, dzięki NNW otrzymasz pieniądze na utrzymanie, rehabilitację i inne ważne rzeczy.

WNIOSEK DRUGI

Wybierając najtańsze ubezpieczenie turystyczne, nie zaniedbuj kwestii ochrony zdrowia. Zauważ, że oferty podróżne mogą się różnić zaledwie kilkoma złotymi w odniesieniu do ceny składki, za to o nawet kilka tysięcy euro w odniesieniu do ochrony kosztów leczenia. Lepiej zapłacić o 5 zł więcej i mieć kompleksową ochronę medyczną w podróży.

Jakie dodatki warto uwzględnić w najtańszym ubezpieczeniu podróżnym?

Popularne dodatki do taniego ubezpieczenia podróżnego to chociażby OC, na które decydują się sportowcy oraz rodziny podróżujące z dziećmi. Ochrona odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym sprawia, że jeśli Ty lub Twój bliski nieumyślnie wyrządzicie komuś krzywdę lub zniszczycie jego mienie, wypłatą odszkodowania zajmie się ubezpieczyciel.

Inne chętnie wybierane rozszerzenie do taniego ubezpieczenia turystycznego to ochrona bagażu, sprzętu elektronicznego oraz sprzętu sportowego. Uwaga: przeważnie każdy z tych składników wykupuje się osobno. Ochrona zazwyczaj ma zastosowanie podczas opóźnienia dostarczenia mienia, zagubienia go, zniszczenia, kradzieży lub utraty. Niestety nie umożliwi Ci odzyskanie 100% wartości bagażu czy sprzętu, ale otrzymasz znaczną część kwoty, dzięki czemu kupisz nowe przedmioty i urządzenia.

najtańsze ubezpieczenia turystyczne online

Jeśli wybierasz się na wakacje celem odpoczynku i spędzania szalonego, beztroskiego czasu z przyjaciółmi, możesz też być zainteresowany ochroną po spożyciu alkoholu. Większość ofert – zwłaszcza najtańszych ubezpieczeń turystycznych – traktuje stan upojenia jako aspekt wykluczający możliwość uzyskania odszkodowania (pełną listę wykluczeń znajdziesz w OWU). Płacąc za polisę nieco więcej, możesz jednak tę ochronę zyskać. Dodatkowo otrzymasz również ochronę w przypadku ataku terrorystycznego i kataklizmów.

WNIOSEK TRZECI

Najtańsze ubezpieczenie turystyczne zapewni Ci podstawową ochronę w podróży, przede wszystkim zdrowotną. Jeśli chcesz powiększyć tę ochronę o dodatkowe składniki, powinieneś przygotować się na nieco większy wydatek. W niektórych sytuacjach – np. gdy spędzasz czas aktywnie, jesteś sportowcem lub podróżujesz z dziećmi – to bardzo rozsądne i polecane rozwiązanie.

Jak działa kalkulator najtańszych ubezpieczeń turystycznych?

Ubezpieczenie turystyczne najtaniej wyszukasz w internecie. Skorzystaj z porównywarki polis podróżnych, zwanej zamiennie kalkulatorem. Przykładową znajdziesz w serwisie KioskPolis.pl. Dzięki podaniu danych w kilka minut otrzymasz przejrzystą listę towarzystw ubezpieczeniowych, ofert oraz cen składek.

Korzystanie z porównywarki ubezpieczeń na wakacje i inne podróże jest zupełnie darmowe i do niczego nie zobowiązuje. Jeśli nie znajdziesz oferty, która Cię interesuje, nie musisz kupować żadnej. Jeśli jednak któraś przykuje Twoją uwagą, zamówisz ją wygodnie online, klikając jeden przycisk.

Porównaj oferty

W kalkulatorze najtańszych ubezpieczeń turystycznych online pojawiają się oferty konkurencyjnych biur podróży, więc nie musisz się obawiać wyboru. Polisy są uporządkowane od najtańszej i mającej najmniejszy zakres do najdroższej i kompleksowej. Sam oceń, jaki budżet uda Ci się wygospodarować.

WNIOSEK CZWARTY

Zamiast decydować się na zakup popularnej oferty polisy, którą zobaczyłeś na kolorowym plakacie, skorzystaj z bezpłatnego kalkulatora, w którym znajdziesz listę tanich ubezpieczeń podróżnych online. Sam zdecydujesz, które jest odpowiednie dla Ciebie.

Jakie dane podaje się w kalkulatorze najtańszych ubezpieczeń podróżnych?

Kluczowym etapem korzystania z porównywarki najtańszych ubezpieczeń turystycznych online jest wprowadzenie danych. Podanie rzeczywistych danych jest ważne, ponieważ to właśnie na ich podstawie wyliczane są składki polis. Wygenerowana przez kalkulator lista ofert jest spersonalizowana i przeznaczona wyłącznie dla Ciebie. Jeśli podzielisz się nią z osobą, która wybiera się do tej samej lokalizacji co Ty, ale w innym terminie, na inny okres, z inną liczbą osób itd., nie będzie miarodajna.

tanie ubezpieczenie turystyczne online

W kalkulatorze tanich ubezpieczeń turystycznych online musisz podać:

  • daty początku i zakończenia podróży, czyli okresu, w jakim potrzebna Ci będzie ochrona,
  • kraj docelowy – wybierzesz go z listy, by było wygodniej,
  • cel podróży – inna składka będzie przysługiwać osobie udającej się na bierny wypoczynek, inna aktywnemu sportowcowi lub komuś, kto zmierza podjąć za granicą pracę,
  • daty urodzenia podróżników – Twoją i Twoich kompanów. Przy każdej pozycji możesz też zaznaczyć, czy ktoś jest przewlekle chory.

Tyle wystarczy, by zarekomendować Ci oferty o różnym zakresie ochrony.

WNIOSEK PIĄTY

Podaj w kalkulatorze najtańszych ubezpieczeń turystycznych prawdziwe dane, aby otrzymać rzeczywiste oferty i móc zakupić jedną z nich. Pamiętaj, że jeśli Twoi bliscy lub znajomi będą potrzebowali podobnych wyliczeń, powinieneś wysłać im link do porównywarki, nie zaś wygenerowaną listę ubezpieczeń, ponieważ jej zawartość zależy od podanych danych.

Raz jeszcze zachęcamy, byś skorzystał z kalkulatora tanich ubezpieczeń turystycznych na KioskPolis.pl. Zadbaliśmy o to, by pola do wypełnienia w formularzu były czytelne i dobrze opisane. Gdybyś jednak miał jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z nami.

Gdzie najtańsze ubezpieczenie turystyczne?

To, gdzie najtańsze ubezpieczenie turystyczne można kupić, jest zależne od wielu czynników. Polityka cenowa każdego towarzystwa ubezpieczeniowego jest zróżnicowana, więc nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Zawsze przed zakupem polisy należy przejrzeć tak dużo ofert, jak to możliwe, gdyż niektóre grupy klientów nie będą mogły liczyć na atrakcyjne ceny we wszystkich firmach ubezpieczeniowych. Nie oznacza to jednak, że żadna z firm obecnych na rynku nie zaoferuje im taniej polisy. Na Kioskpolis.pl można szybko porównać oferty kilkudziesięciu najlepszych towarzystw ubezpieczeniowych przy uwzględnieniu konkretnych parametrów. W ten sposób od razu odrzuca się nieatrakcyjne oferty i można łatwo znaleźć najtańsze ubezpieczenie turystyczne dla osoby w danej sytuacji.

Dotyczy to na przykład osób uprawiających sporty ekstremalne czy wyczynowe, które z założenia są bardziej ryzykowne. Nawet takie osoby mogą jednak znaleźć stosunkowo tanie polisy ubezpieczeniowe, o ile dobrze sprawdzą cały rynek przed zakupem.

Sprawdź również:

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Ranking najlepszych ubezpieczeń turystycznych

Ranking najlepszych ubezpieczeń turystycznych

Aktywność turystyczna Polaków rośnie z roku na rok. Większość rodzin regularnie wybiera się na wakacje lub urlop nawet dwa razy w roku. Mimo wszystko nie każdy zdaje sobie sprawę, że przed urlopem warto się ubezpieczyć, zwłaszcza, gdy wyjeżdża […]

więcej
Wakacje nad morzem – czy warto się ubezpieczyć?

Wakacje nad morzem – czy warto się ubezpieczyć?

Przyjemne promienie słońca, ciepły piasek i szum fal pozwalają całkowicie się odprężyć. Przez to wiele osób zapomina, że nawet najspokojniejszy urlop nagle może zostać przerwany przez wypadek czy inne niemiłe zdarzenie. Mimo to, nie każdy decyduje się na […]

więcej
Ubezpieczenie na podróż w 2021 – co warto wiedzieć?

Ubezpieczenie na podróż w 2021 – co warto wiedzieć?

Planujesz wyjazd służbowy lub prywatny za granicę? W obecnych warunkach koniecznie powinieneś zainwestować w stosowną polisę. Podpowiadamy, jakie ubezpieczenie na podróż w 2021 roku wybrać i co warto wiedzieć o tym świadczeniu! Pomimo pandemii oraz wprowadzanych w związku […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej