Jak wybrać najtańsze ubezpieczenie turystyczne?

Jak wybrać najtańsze ubezpieczenie turystyczne?

4.9/5 - (Ocen: 34)

Najtańsze ubezpieczenie turystyczne znajdziesz w internecie. Jak go szukać i na jakie aspekty zwracać wówczas uwagę? Właśnie temu zagadnieniu poświęciliśmy niniejszy poradnik. Przeczytaj go, by zakupić ubezpieczenie turystyczne najtaniej i móc więcej wydać na miejscu: na wycieczki, lokalne przysmaki i pamiątki dla bliskich. Podróżuj sprytnie i oszczędnie!

Cena składki ubezpieczenia turystycznego zależna jest od kilku czynników, które można zawęzić do dwóch grup:

  • zakresu – tu mieszczą się składniki polisy, takie jak ochrona kosztów leczenia, NNW czy OC,
  • sumy ubezpieczenia – na nią z kolei składają maksymalne kwoty pieniężne przypisane każdemu ze składników ubezpieczenia turystycznego.

Wzrost zakresu i sumy ubezpieczenia oznacza rozszerzenie ochrony, co stanowi niewątpliwą zaletę, ale jednocześnie przyczynia się do wzrostu kosztu składki. Czy warto zatem wybierać oferty droższe, o wyższej sumie ubezpieczenia?

najtańsze ubezpieczenie turystyczne online

Zdecydowanie warto! Suma ubezpieczenia to maksymalna kwota pieniężna, jaką możesz otrzymać w przypadku utraty zdrowia czy innej szkody uwzględnionej w OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia). Zauważ, że jeśli przydarzy Ci się coś bardziej skomplikowanego, np. doznasz uszczerbku na zdrowiu wymagającego długotrwałej hospitalizacji lub niefortunnie uszkodzisz komuś drogi sprzęt podczas uprawiania sportu, ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia/naprawy właśnie do kwoty wskazanej w sumie ubezpieczenia. Jeżeli koszty okażą się wyższe, różnicę będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni.

Porównaj ceny ubezpieczeń

Przekonaj się również, czym jest suma gwarancyjna w ubezpieczeniu turystycznym.

WNIOSEK PIERWSZY

Najtańsze ubezpieczenie turystyczne należy wybierać z głową. Pozornie atrakcyjna, bo niska składka polisy podróżnej może przyczynić się do poniesienia przez Ciebie znacznych kosztów, gdy znajdziesz się w skomplikowanej sytuacji.

Co powinno się znaleźć w najtańszym ubezpieczeniu turystycznym?

Najtańsze ubezpieczenia na wyjazd za granicę kuszą ceną zwłaszcza te osoby, które z trudem wygospodarowały budżet na wakacje i bardzo chciałyby je spędzić „z pompą”. Jeśli takie jest Twoje podejście, proponujemy Ci wybranie tylko trochę droższego od podstawowego, acz wciąż taniego ubezpieczenia turystycznego online. By zapewniło Ci pełną ochronę, powinno zawierać:

  • ochronę kosztów leczenia – ten składnik nie powinien mieć przypisanej kwoty niższej niż 30-50 tys. euro. Będziesz mógł liczyć na pokrycie kosztów przez ubezpieczyciela w przypadku: transportu medycznego i do kraju, jeśli Twój stan zdrowotny się pogorszy, akcji ratunkowej z użyciem śmigłowca, hospitalizacji z zabiegami i operacjami włącznie, zakupu leków oraz środków medycznych, konsultacji u specjalistów oraz wizyt domowych. Jeżeli jesteś w ciąży, ochronę kosztów leczenia powinieneś rozszerzyć o dodatkowe elementy – przeczytaj osobny poradnik i przekonaj się, jak zadbać o zdrowie ciężarnej w podróży,
  • NNW – polisa ta występuje w wielu ofertach podróżnych, nawet w najtańszych ubezpieczeniach turystycznych. Jeśli doznasz większego lub trwałego uszkodzenia ciała albo rozstroju zdrowia i np. nie będziesz mógł wrócić szybko do pracy po powrocie do kraju, dzięki NNW otrzymasz pieniądze na utrzymanie, rehabilitację i inne ważne rzeczy.

WNIOSEK DRUGI

Wybierając najtańsze ubezpieczenie turystyczne, nie zaniedbuj kwestii ochrony zdrowia. Zauważ, że oferty podróżne mogą się różnić zaledwie kilkoma złotymi w odniesieniu do ceny składki, za to o nawet kilka tysięcy euro w odniesieniu do ochrony kosztów leczenia. Lepiej zapłacić o 5 zł więcej i mieć kompleksową ochronę medyczną w podróży.

Jakie dodatki warto uwzględnić w najtańszym ubezpieczeniu podróżnym?

Popularne dodatki do taniego ubezpieczenia podróżnego to chociażby OC, na które decydują się sportowcy oraz rodziny podróżujące z dziećmi. Ochrona odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym sprawia, że jeśli Ty lub Twój bliski nieumyślnie wyrządzicie komuś krzywdę lub zniszczycie jego mienie, wypłatą odszkodowania zajmie się ubezpieczyciel.

Inne chętnie wybierane rozszerzenie do taniego ubezpieczenia turystycznego to ochrona bagażu, sprzętu elektronicznego oraz sprzętu sportowego. Uwaga: przeważnie każdy z tych składników wykupuje się osobno. Ochrona zazwyczaj ma zastosowanie podczas opóźnienia dostarczenia mienia, zagubienia go, zniszczenia, kradzieży lub utraty. Niestety nie umożliwi Ci odzyskanie 100% wartości bagażu czy sprzętu, ale otrzymasz znaczną część kwoty, dzięki czemu kupisz nowe przedmioty i urządzenia.

najtańsze ubezpieczenia turystyczne online

Jeśli wybierasz się na wakacje celem odpoczynku i spędzania szalonego, beztroskiego czasu z przyjaciółmi, możesz też być zainteresowany ochroną po spożyciu alkoholu. Większość ofert – zwłaszcza najtańszych ubezpieczeń turystycznych – traktuje stan upojenia jako aspekt wykluczający możliwość uzyskania odszkodowania (pełną listę wykluczeń znajdziesz w OWU). Płacąc za polisę nieco więcej, możesz jednak tę ochronę zyskać. Dodatkowo otrzymasz również ochronę w przypadku ataku terrorystycznego i kataklizmów.

WNIOSEK TRZECI

Najtańsze ubezpieczenie turystyczne zapewni Ci podstawową ochronę w podróży, przede wszystkim zdrowotną. Jeśli chcesz powiększyć tę ochronę o dodatkowe składniki, powinieneś przygotować się na nieco większy wydatek. W niektórych sytuacjach – np. gdy spędzasz czas aktywnie, jesteś sportowcem lub podróżujesz z dziećmi – to bardzo rozsądne i polecane rozwiązanie.

Jak działa kalkulator najtańszych ubezpieczeń turystycznych?

Ubezpieczenie turystyczne najtaniej wyszukasz w internecie. Skorzystaj z porównywarki polis podróżnych, zwanej zamiennie kalkulatorem. Przykładową znajdziesz w serwisie KioskPolis.pl. Dzięki podaniu danych w kilka minut otrzymasz przejrzystą listę towarzystw ubezpieczeniowych, ofert oraz cen składek.

Korzystanie z porównywarki ubezpieczeń na wakacje i inne podróże jest zupełnie darmowe i do niczego nie zobowiązuje. Jeśli nie znajdziesz oferty, która Cię interesuje, nie musisz kupować żadnej. Jeśli jednak któraś przykuje Twoją uwagą, zamówisz ją wygodnie online, klikając jeden przycisk.

Porównaj oferty

W kalkulatorze najtańszych ubezpieczeń turystycznych online pojawiają się oferty konkurencyjnych biur podróży, więc nie musisz się obawiać wyboru. Polisy są uporządkowane od najtańszej i mającej najmniejszy zakres do najdroższej i kompleksowej. Sam oceń, jaki budżet uda Ci się wygospodarować.

WNIOSEK CZWARTY

Zamiast decydować się na zakup popularnej oferty polisy, którą zobaczyłeś na kolorowym plakacie, skorzystaj z bezpłatnego kalkulatora, w którym znajdziesz listę tanich ubezpieczeń podróżnych online. Sam zdecydujesz, które jest odpowiednie dla Ciebie.

Jakie dane podaje się w kalkulatorze najtańszych ubezpieczeń podróżnych?

Kluczowym etapem korzystania z porównywarki najtańszych ubezpieczeń turystycznych online jest wprowadzenie danych. Podanie rzeczywistych danych jest ważne, ponieważ to właśnie na ich podstawie wyliczane są składki polis. Wygenerowana przez kalkulator lista ofert jest spersonalizowana i przeznaczona wyłącznie dla Ciebie. Jeśli podzielisz się nią z osobą, która wybiera się do tej samej lokalizacji co Ty, ale w innym terminie, na inny okres, z inną liczbą osób itd., nie będzie miarodajna.

tanie ubezpieczenie turystyczne online

W kalkulatorze tanich ubezpieczeń turystycznych online musisz podać:

  • daty początku i zakończenia podróży, czyli okresu, w jakim potrzebna Ci będzie ochrona,
  • kraj docelowy – wybierzesz go z listy, by było wygodniej,
  • cel podróży – inna składka będzie przysługiwać osobie udającej się na bierny wypoczynek, inna aktywnemu sportowcowi lub komuś, kto zmierza podjąć za granicą pracę,
  • daty urodzenia podróżników – Twoją i Twoich kompanów. Przy każdej pozycji możesz też zaznaczyć, czy ktoś jest przewlekle chory.

Tyle wystarczy, by zarekomendować Ci oferty o różnym zakresie ochrony.

WNIOSEK PIĄTY

Podaj w kalkulatorze najtańszych ubezpieczeń turystycznych prawdziwe dane, aby otrzymać rzeczywiste oferty i móc zakupić jedną z nich. Pamiętaj, że jeśli Twoi bliscy lub znajomi będą potrzebowali podobnych wyliczeń, powinieneś wysłać im link do porównywarki, nie zaś wygenerowaną listę ubezpieczeń, ponieważ jej zawartość zależy od podanych danych.

Raz jeszcze zachęcamy, byś skorzystał z kalkulatora tanich ubezpieczeń turystycznych na KioskPolis.pl. Zadbaliśmy o to, by pola do wypełnienia w formularzu były czytelne i dobrze opisane. Gdybyś jednak miał jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z nami.

Sprawdź również:

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Jak działa porównywarka ubezpieczeń turystycznych?

Jak działa porównywarka ubezpieczeń turystycznych?

5/5 – (Ocen: 1) Porównywarka ubezpieczeń turystycznych to internetowe narzędzie, dzięki któremu możesz znaleźć ofertę idealnie dopasowaną do Twojego rodzaju podróży. Nie tylko zapewnisz sobie i współpodróżnikom właściwą ochronę, ale również nie przekroczysz przygotowanego wcześniej budżetu wyjazdowego. Sprawdź […]

więcej
Na wyjazd po Europie nie tylko EKUZ. Jak zadbać o ubezpieczenie zdrowotne w Europie?

Na wyjazd po Europie nie tylko EKUZ. Jak zadbać o ubezpieczenie zdrowotne w Europie?

4.9/5 – (Ocen: 14) Wybierasz się na wakacje w jednym z krajów Europy? Nie zapomnij się ubezpieczyć – abyś mógł liczyć na pomoc i odszkodowanie w razie nieprzewidzianego wypadku poza granicami kraju. Masz do wyboru dwie opcje – […]

więcej
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne Ukraińca w Polsce

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne Ukraińca w Polsce

5/5 – (Ocen: 3) Od 2015 roku do Polski zaczęły się masowe imigracje obywateli Ukrainy. W większości przypadków takie wyjazdy związane są z poszukiwaniem zatrudnienia lub wolą podjęcia nauki na uczelniach wyższych. Nie każdy z emigrantów spełnia jednak […]

więcej
Ranking ubezpieczeń turystycznych w liniach lotniczych LOT, Ryanair, WizzAir, Lufthansa, British Airways

Ranking ubezpieczeń turystycznych w liniach lotniczych LOT, Ryanair, WizzAir, Lufthansa, British Airways

5/5 – (Ocen: 7) Narty gotowe i już nie możesz się doczekać na początek sezonu zimowego? Czy wybrałeś już miejsce, w które udasz się w tym roku? Jeśli nie, być może zainspirujesz się przygotowanym przez nas rankingiem, w […]

więcej