Jak działa ochrona zniżek?

Jak działa ochrona zniżek?

5/5 - (Ocen: 1)

Wieloletnia bezkolizyjna jazda samochodem pozwala na gromadzenie zniżek na OC. Niestety mimo zachowywania zasad ostrożności zdarza się, że kierowcy doprowadzają do stłuczek ze swojej winy. Czy w takiej sytuacji należy obawiać się utraty zebranych przez lata obniżek, a przy tym potencjalnego wzrostu ceny ubezpieczenia OC na dzień? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, co warto zrobić, żeby zabezpieczyć się na podobne wydarzenia w przyszłości.

Ochrona zniżek OC – jak działa?

Ochrona zniżek to rodzaj ubezpieczenia, które można wykupić już na samym początku równolegle z opcją, jaką jest obowiązkowe ubezpieczenie samochodu. Pozwala ona na ochronę zniżek polisy OC, które gromadzą się przez wiele lat podczas korzystania z samochodu. Utrata takich zniżek odbywa się w momencie, gdy kierowca powoduje wypadek lub niewielką kolizję na drodze. Nigdy nie można przewidzieć takiej sytuacji, dlatego wiele osób decyduje się na ochronę dużo wcześniej, aby nie obawiać się odebrania zniżek w nieodpowiednim momencie.

Jak działa ochrona zniżek OC? Posiadanie ochrony zniżek sprawia, że w sytuacji spowodowania kolizji drogowej kierowca nie traci zebranych przez lata upustów. Można ją wykupić wyłącznie od firmy, w której posiada się ubezpieczenie OC na dzień. Przed zakupem ochrony warto sprawdzić warunki umowy, ponieważ dodatkowe ubezpieczenie może mieć pewne ograniczenia – ustępuje wraz z wykorzystaniem limitu możliwych kolizji lub nie jest ważne po przekroczeniu określonej kwoty.

Na czym polega ochrona zniżek w PZU?

Ochrona zniżek PZU chroni przed utratą zniżek w chwili, gdy dojdzie do kolizji objętej w ubezpieczeniu OC. Jest ona ważna przez 12 miesięcy od dnia zakupienia jej wraz z ubezpieczeniem OC lub niezależnie od niego (jeżeli ubezpieczenie jest wykupione w tym samym towarzystwie). Ochrona zniżek PZU liczy się w pierwszym zdarzeniu uwzględnionym w warunkach ubezpieczenia OC, kiedy równolegle dochodzi do wypłaty odszkodowania.

Czy ochrona zniżek PZU jest opłacalna?

Zależnie od towarzystwa ubezpieczeniowego, można spotkać się z różne oferty ochrony zniżek OC. Istnieją warianty, w których stali klienci uzyskują zniżkę jako dodatek do wykupionego już ubezpieczenia lub w sytuacji, gdy polecą dane towarzystwo ubezpieczeniowe znajomej osobie z otoczenia. Zazwyczaj jest to jednak niezależna opcja ochronna do wykupienia, uwzględniona w ofercie firmy dostępnej dla wszystkich klientów.

W PZU składki za zniżkę wynoszą już od 10 zł, a ich wartość pozostaje stała przez cały czas. Dzięki niskiej opłacie klienci mogą zaoszczędzić w razie szkody, nie martwiąc się, że odzyskanie obniżek będzie trwało wiele miesięcy.

Dlaczego warto wykupić ochronę zniżek PZU?

Utrata upustów, które przysługują kierowcom ze znakomitą historią jazdy w ciągu ostatnich kilku lat, może być bardzo odczuwalna, gdy do niej dojdzie. To jak działa ochrona zniżek PZU, jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla każdego. Niewielka inwestycja jest zabezpieczeniem wieloletniego gromadzenia przysługujących ulg, dlatego zdecydowanie warto się na nią zdecydować.

Przeglądając oferty, należy uważnie czytać treść każdej umowy. Dzięki temu można uchronić się przed potencjalnymi nieprzyjemnościami w przyszłości.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Jakie kary grożą za brak ubezpieczenia w 2019?

Jakie kary grożą za brak ubezpieczenia w 2019?

Wraz ze wzrostem płacy minimalnej, rosną także kary za brak ważnego ubezpieczenia OC. Zapominalstwo może być w tym roku naprawdę kosztowne. Sprawdziliśmy, jakie kary grożą za brak ubezpieczenia w 2019! Ubezpieczenie OC jest obowiązkową polisa komunikacyjną w Polsce […]

więcej
Ubezpieczenie do Chin – sprawdź, co powinno zawierać!

Ubezpieczenie do Chin – sprawdź, co powinno zawierać!

Chiny to najludniejsze państwo świata, zachwycające niesamowitą architekturą i kulturą, w niesamowity sposób łączące przeszłość ze współczesnością. Nic dziwnego, że co roku kraj ten odwiedzają miliony turystów. Przed wyjazdem w to egzotyczne miejsce należy jednak odpowiednio się przygotować […]

więcej
Jak kupić OC przez internet?

Jak kupić OC przez internet?

Kilka kliknięć, porównanie ofert i decyzja, która z nich jest dla Ciebie najlepsza. Tak w praktyce wygląda zakup OC online. Wybierając ubezpieczenie przez internet oszczędzasz czas i pieniądze. Dlaczego? Między innymi dlatego, że porównujesz wiele ofert w jednym […]

więcej
PZU Pomoc Assistance – 7 rzeczy, które warto o niej wiedzieć

PZU Pomoc Assistance – 7 rzeczy, które warto o niej wiedzieć

Polisa Assistance od PZU nosi nazwę „Pomoc w Drodze”. Jest to pakiet ochronny, gwarantujący wsparcie w wielu kłopotliwych sytuacjach związanych z autem. Przedstawiamy 7 rzeczy, które warto wiedzieć o tym ubezpieczeniu komunikacyjnym! Masz samochód ubezpieczony w PZU i właśnie […]

więcej