Assistance krótkoterminowe – w jakich sytuacjach się przyda?

Assistance krótkoterminowe – w jakich sytuacjach się przyda?

4.6/5 - (Ocen: 22)

Czy assistance krótkoterminowe jest tym samym ubezpieczeniem, co mini assistance? Jeżeli nie – czym się różnią? W jakiej sytuacji warto wykupić assistance na 7 dni i na jakie aspekty zwrócić wówczas uwagę, by wybrać najkorzystniejszą ofertę? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na wszystkie te pytania!

Czym jest ubezpieczenie mini assistance?

Jesteś zainteresowany przetestowaniem assistance krótkoterminowym, ale nie chcesz wykupywać polisy na cały rok? Być może ucieszy Cię informacja o atrakcyjnej ofercie dodatkowej: mini assistance. Jak wskazuje nazwa, jest to polisa o nieco zmniejszonym zakresie względem podstawowego assistance. Zazwyczaj nie ma zastosowania w przypadku awarii w trakcie jazdy, za to możesz zyskać pomoc ubezpieczyciela, gdy dojdzie do kolizji lub wypadku.

Sprawdź ceny OC i AC

Assistance mini może być dodatkiem do podstawowego ubezpieczenia OC. Pamiętaj jednak, że nie każde towarzystwo je oferuje! Różne – w zależności od firmy – są też szczegóły mini polisy. Czasem limit holowania wynosi 50 km, innym razem nawet 150 km. W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia znajdziesz też limit kwoty naprawy samochodu oraz maksymalną długość takiej naprawy (np. do godziny). Poważniejsze uszkodzenia pojazdu nie zostaną naprawione w ramach mini assistance.

assistance krótkoterminowe

Jak działa assistance krótkoterminowe?

W przeciwieństwie do assistance mini, polisa krótkoterminowa odznacza się pełnym zakresem świadczeń. Przeczytaj artykuł dotyczący ubezpieczenia assistance i przekonaj się, dlaczego warto je wykupić.

Przykładowy zakres ubezpieczenia assistance to:

  • całodobowa pomoc na drodze, w każdym dniu tygodnia,
  • wsparcie na drodze w Polsce oraz za granicą,
  • rozwiązywanie różnych problemów: kradzieży, awarii, wypadku, kolizji, szkód wynikających z wandalizmu,
  • udostępnienie zastępczego samochodu na czas naprawy,
  • zapewnianie zakwaterowania, jeśli do wypadku bądź awarii doszło za granicą.

POMOC TELEFONICZNA W UBEZPIECZENIU ASSISTANCE KRÓTKOTERMINOWYM

Ubezpieczyciel wesprze Cię nie tylko podczas awarii czy wypadku samochodowego. Skorzystaj z całodobowej infolinii, by zapytać m.in. o: adresy i godziny otwarcia aptek, adresy szpitali za granicą, koszty paliwa i opłaty drogowe, korki na drogach.

W zależności od potrzeb możesz poprosić o naprawę samochodu na miejscu (jeśli awaria jest drobna) lub odholowanie do warsztatu albo wskazanego przez Ciebie miejsca. Jak zatem widzisz, ubezpieczenie owo się przydaje. Jeśli nie masz środków na wykupienie go na cały rok, wybierz assistance krótkoterminowe, które potrwa np. 7 lub 14 dni – dokładnie tyle, ile będziesz przebywał w podróży za granicą.

assistance mini

Jak zakupić tanie ubezpieczenie na 7 dni lub miesiąc?

Jeśli wysokie opłaty są głównym lub jednym z ważniejszych powodów decyzji o zakupie assistance krótkoterminowego, skorzystaj ze sprytnego sposobu na zaoszczędzenie pieniędzy. Wypełnij formularz w porównywarce ubezpieczeń KioskPolis.pl i sprawdź, która oferta jest najtańsza. W informacjach o polisie znajdziesz załącznik do OWU assistance – sprawdź jego zakres.

Porównaj ceny ubezpieczeń

Zauważ, że w niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych dostępne są różne warianty assistance krótkoterminowego. Czasem też łączy się je w pakiet Auto + Podróż, dzięki czemu zyskujesz ochronę także w życiu prywatnym. Porównaj korzyści pakietów i wybierz najlepszy.

Sprawdź również:

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Czym jest ubezpieczenie komunikacyjne?

Czym jest ubezpieczenie komunikacyjne?

Ubezpieczenia komunikacyjne to rodzaj polis związanych z posiadaniem i użytkowaniem pojazdów. Ubezpieczenia obowiązkowe chronią Cię od odpowiedzialności cywilnej za spowodowane szkody. Dobrowolne – pomagają lepiej zabezpieczać Twój samochód np. od zdarzeń losowych czy następstw nieszczęśliwych wypadków.

więcej
Miałeś stłuczkę? Zobacz, jak dopełnić formalności

Miałeś stłuczkę? Zobacz, jak dopełnić formalności

Jechałeś do pracy lub wracałeś do domu i przydarzyła Cię się stłuczka samochodowa nie z Twojej winy? Nie martw się. Teraz najważniejszą rzeczą jest dopełnienie formalności. Sprawdź, jak napisać oświadczenie kolizji drogowej i z czyim towarzystwem ubezpieczeniowym się […]

więcej
Darowizna samochodu – umowa, zwolnienie z podatku

Darowizna samochodu – umowa, zwolnienie z podatku

Posiadany pojazd można nie tylko sprzedać, ale też komuś przekazać. Taka procedura wiąże się z kilkoma bardzo ważnymi formalnościami. Darowizna samochodu czasem wymaga też zapłacenia podatku. Planujesz niedługo oddać swoje auto, a może to Ty masz je otrzymać? […]

więcej
Sprzedaż samochodu a ubezpieczenie – jak odzyskać ubezpieczenie OC po sprzedaży auta?

Sprzedaż samochodu a ubezpieczenie – jak odzyskać ubezpieczenie OC po sprzedaży auta?

Sprzedajesz auto, dla którego kilka tygodni lub miesięcy temu wykupiłeś OC? W takiej sytuacji prawdopodobnie chciałbyś odzyskać pieniądze. Koniecznie sprawdź, co musisz zrobić, by nie płacić kolejnej składki OC, a także jakie dokumenty jesteś zobowiązany przekazać nabywcy. Czy […]

więcej