Ubezpieczenie Assistance w Allianz

Ubezpieczenie Assistance w Allianz

  • Poznaj ofertę i kup polisę w mniej niż 90 sek.
  • Zielona karta w cenie!
  • Kup online i zapłać mniej!

Ubezpieczenie Assistance w Allianz

W drodze kierowca jest narażony na najróżniejsze zagrożenia, kłopoty i utrudnienia. By zawsze mógł uzyskać szybką, profesjonalną pomoc, koniecznie należy wykupić odpowiednią polisę. Sprawdź co oferuje ubezpieczenie Assistance w Allianz! 

Assistance Allianz – kiedy można uzyskać pomoc?

W razie wypadku czy innego niespodziewanego zdarzenia na drodze kierowca nierzadko potrzebuje profesjonalnej pomocy i wsparcia. Oprócz obowiązkowego OC warto więc dokupić dodatkowe ubezpieczenie. Assistance Allianz gwarantuje całodobowe usługi, dostępne 7 dni w tygodniu, na terenie całej Polski, a także poza jej granicami. Polisa zapewnia pomoc m.in. w przypadku kolizji, kradzieży auta, awarii pojazdu, a także pokrywa koszty holowania, związane z naprawą itp. W zależności od wykupionego wariantu polisy można także otrzymać pojazd zastępczy, transport kierowcy i pasażerów do wybranego miejsca czy wiele innych usług.

Warianty ubezpieczenia Assistance w Allianz

Assistance w Allianz jest dostępne w ramach pakietów „Mój Samochód”. W zależności od wybranej opcji (KOMFORT, PLUS, EXTRA lub MAX) można uzyskać podstawowy lub rozszerzony wybór świadczeń. Oba rodzaje oferują różne kwoty odszkodowań, limity itp.

Podstawowy pakiet Assistance obejmuje już dość spory zakres usług. W jego ramach otrzymuje się niezbędną pomoc w przypadku wypadku, kradzieży pojazdu, ale też awarii blisko domu (Allianz nie stosuje franszyzy kilometrowej). Polisa zapewnia także m.in. holowanie do najbliższego warsztaty (w Polsce i za granicą), naprawę na miejscu czy transport kierowcy wraz z pasażerami z miejsca zdarzenia do wybranej lokacji (oddalonej maksymalnie o 50 km). Ubezpieczenie to jest częścią pakietu KOMFORT.

Assistance Rozszerzony gwarantuje wszystkie podstawowe usługi w razie wypadku, kradzieży i awarii (także blisko domu). Zapewnia przy tym zwiększony limit na holowanie (do 150 km w Polsce i za granicą) oraz usługę udostępnienia pojazdu zastępczego na rzeczywisty czas naprawy auta (nawet do 6 dni). Allianz umożliwia wypożyczenie samochodu swoim klientom także w przypadku aktu wandalizmu, pęknięcia przedniej szyby itp. Jeśli zaś chodzi o usługę mobilności, towarzystwo opłaca transport kierowcy wraz z pasażerami do dowolnego miejsca, ale w tym wariancie może ono znajdować się nawet do 100 km dalej. Wszystkie te usługi są częścią pakietów PLUS, EXTRA i MAX.

Assistance Maksymalny w Allianz

Allianz umożliwia dodatkowe dokupienie do każdego pakietu tzw. Assistance Maksymalny. To najszerszy zakres usług oferowanych przez tę firmę ubezpieczeniową. Gwarantuje on wiele korzyści m.in.: brak limitu na holowanie w Polsce (a za granicą do nawet 750 km) i pojazd zastępczy na 10 dni (również w przypadku wandalizmu lub stłuczenia przedniej szyby). W razie zaistnienia sytuacji, w której klient nie jest w stanie kontynuować trasę, zgodnie z wolą ubezpieczonego Allianz organizuje też powrót do domu lub w wyjątkowych sytuacjach pomaga w kontynuowaniu podróży. Przy tym firma opłaca i załatwia także m.in. zakwaterowanie w hotelu, transport bliskich na wskazane miejsce oraz wiele innych usług, które pomogą wybrnąć z nawet najtrudniejszej sytuacji.

Kontakt Allianz

TUiR Allianz Polska S.A.
ul. Rodziny Hiszpańskich 1
02-685 Warszawa

Opinie o ubezpieczeniach Allianz

Bartek (Białystok)

Zimą borykałem się z dość specyficznym kłopotem. W nocy kuny poprzegryzały mi kable zapłonowe i hamulcowe, ponieważ zwabił je nagrzany silnik samochodu. Byłem pozytywnie zaskoczony, że ubezpieczenie Mój Samochód z Allianz obejmuje w AC również takie przypadki! Szybko uporałem się z problemem, a ubezpieczalnia pokryła koszty naprawy!

Grażyna (Lublin)

Już kolejny raz korzystam z usług Allianz i bardzo jestem zadowolona, że mój samochód jest w ich rękach! Ceny są dla mnie bardzo atrakcyjne, a przedstawiciele bardzo mili – potrafią szybko pomóc! Z pewnością nadal będę klientką Allianz!

Paweł (Gdynia)

Niedawno miałem poważną stłuczkę. Na szczęście jestem ubezpieczony w Allianz – polisa pokryła wszystkie wydatki związane z naprawą i likwidacją szkód, a ja szybko dostałem samochód zastępczy. Jak najbardziej polecam!

Porównywarka OC i innych ubezpieczeń - chcesz wiedzieć więcej?
Przeczytaj nasze poradniki!

OC projektanta

OC projektanta

W niektórych zawodach konieczne jest wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Przykładem może być OC architekta, lekarza, fizjoterapeuty, czy księgowego. Możliwości, jeśli chodzi o to zabezpieczenie jest naprawdę wiele. Również projektant, który zostanie członkiem Polskiej Izby Architektów lub […]

więcej
OC kampera

OC kampera

Zgodnie z polskim prawem, każdy pojazd mechaniczny musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dzięki takiej polisie, w sytuacji, gdy dojdzie do wypadku lub stłuczki z winy kierowcy pojazdu, finansową odpowiedzialność za wyrządzone szkody ponosi firma ubezpieczeniowa. Obowiązkowe ubezpieczenie […]

więcej
Co ile płaci się OC?

Co ile płaci się OC?

Obowiązkowość posiadania ubezpieczenia OC dla pojazdu mechanicznego jest w Polsce regulowana ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych. Co do zasady, dla praktycznie każdego klienta ubezpieczyciel oferuje podstawowe 12-miesięczne ubezpieczenie OC, które dodatkowo ulega automatycznemu przedłużeniu po upływie 365 dniowego okresu […]

więcej

Wszystkie artykuły