Allianz

Ubezpieczenia Allianz

  • Poznaj ofertę i kup polisę w mniej niż 90 sek.
  • Zielona karta w cenie!
  • Kup online i zapłać mniej!
Logo Benefia Vienna Insurance Group

Towarzystwo ubezpieczeń Allianz

Niemiecka firma Allianz powstała w Monachium w 1890 roku. W ciągu 120 lat swojej działalności stała się jedną z największych na świecie korporacji ubezpieczeniowych. Polski oddział został założony w 1997 roku. Na ten moment grupa składa się z sześciu spółek, m.in.: Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A. oraz Towarzystwa Ubezpieczeń Allianz Życie Polska S.A. Szeroka oferta obejmuje produkty ubezpieczeniowe i inwestycyjne sprzedawane w licznych oddziałach i agencjach, a także przez podległe podmioty, np.: brokerów, dealerów samochodowych, biura podróży czy banki.

Ubezpieczenie samochodu Allianz

Towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz oprócz podstawowej oferty OC, AC czy Zielonej Karty proponuje także bardzo korzystne pakiety polis „Mój Samochód”. Cztery warianty finansowe zaspokajają wszystkie potrzeby kierowców, obejmując różne zestawy łączące najpotrzebniejsze oraz dodatkowe świadczenia. Wśród nich znaleźć można m.in.: ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, ochronę na wypadek zdarzeń niezależnych od człowieka lub spowodowanych przed inne osoby, a nawet ubezpieczenie na wypadek szkód parkingowych.

Ubezpieczenie samochodu OC/AC w Allianz

Kalkulator

Przejdź do kalkulatora ubezpieczeń Allianz

Uzupełnij formularz

Uzupełnij formularz online

Porównaj

Porównaj ofertę polis Allianz

Kup bezpieczenie

Kup ubezpieczenie komunikacyjne

Zakres ubezpieczeń samochodu w Allianz

PAKIET
KOMFORT
PLUS
EXTRA
MAX
OC
TAK
TAK
TAK
TAK
AC
NIE
TAK
TAK
TAK
Assistance
TAK
TAK
TAK
TAK
NNW
10 000 ZŁ
50 000 ZŁ
50 000 zł
50 000 ZŁ
Inne

Dodatkowe informację o zakresie ubezpieczenia

Ubezpieczenie OC

W Polsce polisa OC jest obowiązkowa dla każdego kierowcy i wymagana przy każdym pojeździe mechanicznym. Allianz umożliwia wykupienie jej w pakiecie świadczeń „Mój Samochód” lub osobno. Wysoka suma ubezpieczenia w euro pokrywa szkody w mieniu i na osobie. W cenę wliczona jest również Zielona Karta – obejmuje OC w krajach poza Porozumieniem Wielostronnym, takich jak np. Ukraina, Turcja, Albania itp.

Ubezpieczenie AC

Do obowiązkowego OC można dokupić jeszcze Autocasco, czyli ubezpieczenie od zdarzeń losowych. Pokrywa koszty związane z wypadkami, na które nie miało się wpływu, jak np. grad, pożar, zderzenie ze zwierzęciem, a także kradzież czy wandalizm. Allianz oferuje bardzo korzystne świadczenia, np. w ofercie MAX proponuje stałą sumę ubezpieczenia przez cały okres jej trwania, jeśli pojazd ma do 6 lat.

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków jest dodatkowym świadczeniem, wypłacanym w razie uszczerbku na zdrowiu lub śmierci w następstwie nieszczęśliwego wypadku. Allianz wypłaca takie wsparcie niezależnie od miejsca wypadku (w Polsce i za granicą), a także obejmuje pokrycie kosztów leczenia poniesionych w Polsce. W rozszerzonych wariantach chroni również pasażerów.

Ubezpieczenie Assistance

Samochód, jak każda maszyna, ulega uszkodzeniom i awariom. W razie nieprzewidzianych przygód w trasie Allianz gwarantuje szybką, profesjonalną pomoc nie tylko w razie wypadku lub kradzieży, ale również awarii blisko domu. Ubezpieczenie obejmuje m.in. holowanie do warsztatu naprawczego (w Polsce lub za granicą), pokrycie kosztów transportu i pojazd zastępczy.

Zgłoszenie i likwidacja szkody w Allianz

Zgłoszenie szkody w Allianz można wysłać na kilka sposobów:
– online – na stronie ubezpieczyciela;

– telefonicznie – pod numerem: 224 224 224;

– e-mailem – na adres: szkody@allianz.pl;

– tradycyjną pocztą na adres:

TUiR Allianz Polska S.A
ul. Rodziny Hiszpańskich 1
02-685 Warszawa

 

Zgłoszenie szkody przez telefon lub online przyspiesza rozpoczęcie procesu likwidacji szkody.

Więcej informacji odnośnie zgłaszania szkody znajdziesz tutaj.

Czy mogę kupić ubezpieczenie samochodu Allianz w kalkulatorze ubezpieczeń KioskPolis.pl?

Z pomocą naszego kalkulatora ubezpieczeń już wkrótce porównasz wszystkie warianty ubezpieczeń samochodu Allianz. Obecnie pracujemy nad uzupełnieniem naszej oferty. Nie będziesz musiał wychodzić z domu czy ślęczeć godzinami na stronie ubezpieczyciela! Wystarczy, że wypełnisz formularz on-line, by uzyskać zestawienie spersonalizowanych ofert ubezpieczeń Allianz. Sprawnie i wygodnie wybierzesz, a potem kupisz odpowiednią polisę nie ruszając się sprzed monitora!

Ogólne warunki ubezpieczenia samochodu Allianz

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące wybranej polisy znajdziesz w dokumencie OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). Allianz dokładnie opisuje przedmiot ubezpieczenia, jego zakres, obowiązki, zasady obliczania składek itp., a także dołącza przydatne wskazówki oraz odpowiada na najczęściej zadawane pytania. Warto zapoznać się z takim przewodnikiem po ofercie jeszcze przed zakupem.

Kontakt Allianz

TUiR Allianz Polska S.A.
ul. Rodziny Hiszpańskich 1
02-685 Warszawa

Opinie o ubezpieczeniach Allianz

Bartek (Białystok)

Zimą borykałem się z dość specyficznym kłopotem. W nocy kuny poprzegryzały mi kable zapłonowe i hamulcowe, ponieważ zwabił je nagrzany silnik samochodu. Byłem pozytywnie zaskoczony, że ubezpieczenie Mój Samochód z Allianz obejmuje w AC również takie przypadki! Szybko uporałem się z problemem, a ubezpieczalnia pokryła koszty naprawy!

Grażyna (Lublin)

Już kolejny raz korzystam z usług Allianz i bardzo jestem zadowolona, że mój samochód jest w ich rękach! Ceny są dla mnie bardzo atrakcyjne, a przedstawiciele bardzo mili – potrafią szybko pomóc! Z pewnością nadal będę klientką Allianz!

Paweł (Gdynia)

Niedawno miałem poważną stłuczkę. Na szczęście jestem ubezpieczony w Allianz – polisa pokryła wszystkie wydatki związane z naprawą i likwidacją szkód, a ja szybko dostałem samochód zastępczy. Jak najbardziej polecam!