Ubezpieczenia Allianz

  • Poznaj ofertę i kup polisę w mniej niż 90 sek.
  • Zielona karta w cenie!
  • Kup online i zapłać mniej!
Logo Benefia Vienna Insurance Group

Towarzystwo ubezpieczeń Allianz

Niemiecka firma Allianz powstała w Monachium w 1890 roku. W ciągu 120 lat swojej działalności stała się jedną z największych na świecie korporacji ubezpieczeniowych. Polski oddział został założony w 1997 roku. Na ten moment grupa składa się z sześciu spółek, m.in.: Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A. oraz Towarzystwa Ubezpieczeń Allianz Życie Polska S.A. Szeroka oferta obejmuje produkty ubezpieczeniowe i inwestycyjne sprzedawane w licznych oddziałach i agencjach, a także przez podległe podmioty, np.: brokerów, dealerów samochodowych, biura podróży czy banki.

Allianz zaskarbił sobie zaufanie zarówno klientów indywidualnych, jak i bardziej wymagających klientów firmowych. Szerokie spektrum produktów ubezpieczeniowych sprawia, że ta niemiecka marka wdraża najwyższą możliwą jakość obsługi klienta, a ubezpieczenia Allianz stały się jednym z najczęściej wybieranych na rynku. Niezależnie od tego, co uwzględnia ranking ubezpieczycieli, to właśnie ta marka zazwyczaj jest w czołówce.

Ubezpieczenie Assistance Allianz jest często proponowane przez dilerów samochodowych, co świadczy o tym, że nawet profesjonaliści mają ogromne zaufanie do tej firmy. O tym, jak szeroka jest jej oferta świadczy to, że można nawet kupić ubezpieczenie telefonu Allianz.

Ubezpieczenie samochodu Allianz

Towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz oprócz podstawowej oferty OC, AC czy Zielonej Karty proponuje także bardzo korzystne pakiety polis „Mój Samochód”. Cztery warianty finansowe zaspokajają wszystkie potrzeby kierowców, obejmując różne zestawy łączące najpotrzebniejsze oraz dodatkowe świadczenia. Wśród nich znaleźć można m.in.: ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, ochronę na wypadek zdarzeń niezależnych od człowieka lub spowodowanych przed inne osoby, a nawet ubezpieczenie na wypadek szkód parkingowych.

Ubezpieczenie samochodu i Assistance w Allianz

Poza obowiązkowym ubezpieczeniem OC, w Allianz można nabyć też dodatkowe autocasco oraz assistance gwarantujące kierowcy pełne bezpieczeństwo. Są to produkty chroniące właściwie w przypadku każdego zdarzenia drogowego, a ponadto kierowca nie musi się martwić nawet wtedy, gdy do wypadku dojdzie daleko od domu. W takiej sytuacji to ubezpieczyciel zapewnia holowanie, co zdecydowanie obniża koszty. Ponadto kupując pełne pakiety ubezpieczeń można sporo zaoszczędzić. Na Kioskpolis.pl można porównać ubezpieczenia Allianz wraz z polisami innych marek, takich jak Uniqa ubezpieczenia. W porównywarce uwzględnione są tylko renomowane towarzystwa ubezpieczeniowe mające płynność finansową i zapewniające pełne bezpieczeństwo swoim klientom.

Ubezpieczenie samochodu OC/AC w Allianz

Kalkulator

Przejdź do kalkulatora ubezpieczeń Allianz

Uzupełnij formularz

Uzupełnij formularz online

Porównaj

Porównaj ofertę polis Allianz

Kup bezpieczenie

Kup ubezpieczenie komunikacyjne

Zakres ubezpieczeń samochodu w Allianz

PAKIET
KOMFORT
PLUS
EXTRA
MAX
OC
TAK
TAK
TAK
TAK
AC
NIE
TAK
TAK
TAK
Assistance
TAK
TAK
TAK
TAK
NNW
10 000 ZŁ
50 000 ZŁ
50 000 zł
50 000 ZŁ
Inne

Dodatkowe informację o zakresie ubezpieczenia

Ubezpieczenie OC

W Polsce polisa OC jest obowiązkowa dla każdego kierowcy i wymagana przy każdym pojeździe mechanicznym. Allianz umożliwia wykupienie jej w pakiecie świadczeń „Mój Samochód” lub osobno. Wysoka suma ubezpieczenia w euro pokrywa szkody w mieniu i na osobie. W cenę wliczona jest również Zielona Karta – obejmuje OC w krajach poza Porozumieniem Wielostronnym, takich jak np. Ukraina, Turcja, Albania itp.

Ubezpieczenie AC

Do obowiązkowego OC można dokupić jeszcze Autocasco, czyli ubezpieczenie od zdarzeń losowych. Pokrywa koszty związane z wypadkami, na które nie miało się wpływu, jak np. grad, pożar, zderzenie ze zwierzęciem, a także kradzież czy wandalizm. Allianz oferuje bardzo korzystne świadczenia, np. w ofercie MAX proponuje stałą sumę ubezpieczenia przez cały okres jej trwania, jeśli pojazd ma do 6 lat.

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków jest dodatkowym świadczeniem, wypłacanym w razie uszczerbku na zdrowiu lub śmierci w następstwie nieszczęśliwego wypadku. Allianz wypłaca takie wsparcie niezależnie od miejsca wypadku (w Polsce i za granicą), a także obejmuje pokrycie kosztów leczenia poniesionych w Polsce. W rozszerzonych wariantach chroni również pasażerów.

Ubezpieczenie Assistance

Samochód, jak każda maszyna, ulega uszkodzeniom i awariom. W razie nieprzewidzianych przygód w trasie Allianz gwarantuje szybką, profesjonalną pomoc nie tylko w razie wypadku lub kradzieży, ale również awarii blisko domu. Ubezpieczenie obejmuje m.in. holowanie do warsztatu naprawczego (w Polsce lub za granicą), pokrycie kosztów transportu i pojazd zastępczy.

Allianz ubezpieczenie na życie

Wraz z ubezpieczeniem samochodu, warto też zastanowić się nad ubezpieczeniem na życie w Allianz. Produkty z tej grupy niemieckiego towarzystwa są bardzo elastyczne i można je dopasować pod kątem swoich potrzeb. Dotyczy to zarówno dopasowania warunków umowy i zasad wypłaty odszkodowania, jak i maksymalnej kwoty odszkodowania, co bezpośrednio wiąże się z wysokością kalkulowanej składki. Takie ubezpieczenia można kupować na przykład, jako zabezpieczenia do posiadanego kredytu hipotecznego. Może ono chronić nie tylko osoby bliskie w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej, ale także od pobytu w szpitalu czy niezdolności do wykonywania pracy i braku możliwości spłacania kredytu.

Allianz ubezpieczenie turystyczne i grupowe

Niezwykłą popularnością cieszą się ubezpieczenia turystyczne Allianz. Są one zaprojektowane tak, by spełniać wysokie wymagania różnych grup klientów. Dotyczą one zarówno zwykłych turystów, jak i osób znajdujących się w grupie nieco większego ryzyka. Na Kioskpolis.pl można dopasować polisę adekwatną do potrzeb każdego klienta. To samo dotyczy wybrania ubezpieczenia w satysfakcjonującej cenie – najtańsze z polis kosztują jedynie kilkadziesiąt złotych za kilka dni ubezpieczenia. Ubezpieczenia podróżne w Allianz w tej cenie zdecydowanie się opłacają.

Bardzo ciekawymi produktami Allianz są ubezpieczenia grupowe. Są one kierowane między innymi do pracodawców chcących zapewnić swoim pracownikom dodatkowe zabezpieczenie w postaci polisy ubezpieczeniowej. Stanowi to bardzo istotny element, jeśli chodzi o konkurencyjność pracodawcy. Coraz więcej pracowników zwraca uwagę na tego rodzaju dodatki. Ubezpieczenia grupowe także można indywidualnie dopasować do swoich potrzeb, a na Kioskpolis.pl z łatwością można znaleźć wiele polis Allianz, a także konkurencyjnych towarzystw.

Allianz ubezpieczenie domu i mieszkania

Właściciele nowych domów i mieszkań często boją się o katastrofy naturalne, takie jak powodzie czy pożary. Ubezpieczenie mieszkania Allianz jest na to świetnym sposobem. Polisy tego typu obejmują bardzo szerokie spektrum zdarzeń, a w tym kradzież lub nagłą awarię taką, jak pęknięcie rury. Warunki ubezpieczenia w Allianz zawierają bardzo wiele zdarzeń, co w porównaniu ze stosunkowo niską ceną okazuje się bardzo opłacalne. Ogromną zaletą jest również to, że zgłoszenie szkody w Allianz jest bardzo proste, a procedury uzyskania odszkodowania są realizowane błyskawicznie.

Zgłoszenie i likwidacja szkody w Allianz

Zgłoszenie szkody w Allianz można wysłać na kilka sposobów:
– online – na stronie ubezpieczyciela;

– telefonicznie – pod numerem: 224 224 224;

– e-mailem – na adres: [email protected];

– tradycyjną pocztą na adres:

TUiR Allianz Polska S.A
ul. Inflancka 4B
00-189 Warszawa

 

Zgłoszenie szkody przez telefon lub online przyspiesza rozpoczęcie procesu likwidacji szkody.

Więcej informacji odnośnie zgłaszania szkody znajdziesz tutaj.

Czy mogę kupić ubezpieczenie samochodu Allianz w kalkulatorze ubezpieczeń KioskPolis.pl?

Z pomocą naszego kalkulatora ubezpieczeń już wkrótce porównasz wszystkie warianty ubezpieczeń samochodu Allianz. Obecnie pracujemy nad uzupełnieniem naszej oferty. Nie będziesz musiał wychodzić z domu czy spędzać godzin na stronie ubezpieczyciela! Wystarczy, że wypełnisz formularz on-line, by uzyskać zestawienie spersonalizowanych ofert ubezpieczeń Allianz. Sprawnie i wygodnie wybierzesz, a potem kupisz odpowiednią polisę nie ruszając się sprzed monitora!

Ogólne warunki ubezpieczenia samochodu Allianz

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące wybranej polisy znajdziesz w dokumencie OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). Allianz dokładnie opisuje przedmiot ubezpieczenia, jego zakres, obowiązki, zasady obliczania składek itp., a także dołącza przydatne wskazówki oraz odpowiada na najczęściej zadawane pytania. Warto zapoznać się z takim przewodnikiem po ofercie jeszcze przed zakupem.

Kontakt Allianz

TUiR Allianz Polska S.A.
ul. Inflancka 4B
00-189 Warszawa