Allianz OC – największe zalety ubezpieczyciela

Allianz OC – największe zalety ubezpieczyciela

5/5 - (Ocen: 1)

Kup OC

Allianz jest jednym z wielu ubezpieczycieli na rynku. Ich oferta dla niektórych będzie korzystna, a inni znajdą w niej pewne mankamenty. W tekście skupimy się na zaletach współpracy z tym towarzystwem i wyjaśnimy, dlaczego warto zakupić u nich polisę. Sprawdź jakie są dostępne warianty oraz jak wygląda proces zakupu polisy OC.

Choć Allianz nie może pochwalić się długoletnią historią – w Polsce pojawił się dopiero w 1997 roku – to można powiedzieć, że należy do najszybciej rozwijającej się grupy związanej z sektorem ubezpieczeniowym oraz finansowym. Przez te lata urósł do rangi lidera Towarzystw Ubezpieczeniowych ze względu na kompleksowe oferty, które obejmują ubezpieczenia indywidualne, grupowe, a także firmowe. Szacuje się, że 1,4 miliona Polaków korzysta z ich usługi, a w samym 2016 roku same składki wyniosły 2,3 mln złotych. To świadczy, że firma jest stabilna finansowo. Ich aktywa to prawie 14 mld złotych i liczba wciąż rośnie! Jak na Polskie warunki, jest to świetny wynik.

Poznaj Allianz online

Ubezpieczyciel ma świetnie dostosowaną sieć agentów. Usługi marki można zakupić u jednego z pięciu tysięcy handlowców w Polsce. Są to biura, oddziały, brokerzy ubezpieczeniowi czy multiagencje. Ich ofertę można zakupić bezpośrednio u wiodących biur podróży (ubezpieczenia podróżne), a także u dealerów samochodowych (najtańsze OC). Czy to wystarczy, aby przekonać do współpracy z ubezpieczycielem? Jeżeli nie, przejdźmy dalej!

Tak naprawdę kluczem do udanej współpracy pomiędzy ubezpieczonym, a ubezpieczycielem jest łatwy kontakt, oferta skrojona na miarę potrzeb i prosty proces zgłaszania problemów. Jak wygląda to w przypadku Allianz assistance? Pod każdym względem można im wystawić pozytywną ocenę.

Kalkulator OC – oblicz wysokość swoje składki

Kalkulator OC

Na stronie ubezpieczyciela można doszukać się wielu użytecznych informacji – od oferty, przez system zgłaszania szkód, na kalkulatorze OC kończąc. Jest to bardzo przydatne narzędzie, bo pozwala oszacować wysokość składki na ubezpieczenie samochodu, bez konieczności wychodzenia z domu. Można też skorzystać naszej z porównywarki OC, aby przekonać się, czy ta oferta aby na pewno była… najkorzystniejsza.

Pod względem polis na ubezpieczenie samochodu, Allianz przygotowało aż 4 różne oferty:

  • Komfort
  • Plus
  • Ekstra
  • Max

Na stronie można dokładnie wczytać się w różnice pomiędzy każdą z nich. Podstawowa oferuje tzw. Assistance Allianz, jednak kolejne rozszerzają zakres, a także samą ochronę (np. AC od kradzieży, pożaru, zderzenia ze zwierzęciem, czy ochronę szyb i inne). Jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ każdy klient może indywidualnie wybrać najlepszy zakres ubezpieczenia, bez dopłacania za coś, co może mu się nie przydać.

Allianz, jak każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe, respektuje naliczone zniżki OC, dlatego Twój staż opłacania polis, a także bezszkodowa jazda zostaną nagrodzone tańszą ofertą. Porównaj ją z konkurencją, zwracając dodatkową uwagę na kwoty gwarantowane.

A jak wygląda kontakt z Allianz?

kontakt z Allianz

Wiele osób uważa, że ubezpieczyciela można zweryfikować dopiero w sytuacji, gdy jest potrzeba skorzystania z zakupionej polisy. Jest w tym wiele racji – pierwszy sprawdzian zaczyna się przy kontakcie z konsultantem. Jak to jest w przypadku Allianz? Telefon – wystarczy rozmowa lub zgłoszenie internetowe i cała machina rozpoczyna swoją pracę. Szybka wizyta rzeczoznawcy, zdjęcia na miejscu, protokół i gotowe! Formalności mogą potrwać tylko jeden dzień roboczy, jeżeli zgłoszenie zostanie poprawnie złożone.

Trzeba przyznać że Allianz zdaje swój egzamin w polskich realiach. Proste, wielowariantowe oferty, możliwość spotkania się z agentem w każdym miejscu w Polsce i rozbudowany serwis Allianz online. To pozwala odczuć komfort współpracy i podnosi się poziom bezpieczeństwa.

Zalecamy dokładne zapoznawanie się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia – niezależnie od tego, jaką wybierasz polisę. Ten dokument jest podstawą przy roszczeniach finansowych oraz próbie skorzystania z ochrony OC. Niedopełniając warunków formalnych, odszkodowanie może nie być wypłacone. Dlatego poza umową, poświęć odrobinę uwagi OWU.

Sprawdź również:

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
PZU Pomoc Assistance – 7 rzeczy, które warto o niej wiedzieć

PZU Pomoc Assistance – 7 rzeczy, które warto o niej wiedzieć

Polisa Assistance od PZU nosi nazwę „Pomoc w Drodze”. Jest to pakiet ochronny, gwarantujący wsparcie w wielu kłopotliwych sytuacjach związanych z autem. Przedstawiamy 7 rzeczy, które warto wiedzieć o tym ubezpieczeniu komunikacyjnym! Masz samochód ubezpieczony w PZU i właśnie […]

więcej
HDI OC – o czym musisz pamiętać, zanim wykupisz

HDI OC – o czym musisz pamiętać, zanim wykupisz

Marka HDI znana jest na całym świecie od ponad 100 lat, jednak do Polski zawitała dopiero w 2002 roku. Obecnie wchodzi w skład Grupy Talanx, która zrzesza firmy ubezpieczeniowe, zapewniając uczciwe warunki współpracy, wiele modeli polis i szeroką […]

więcej
mBank OC – kiedy tak, a kiedy nie?

mBank OC – kiedy tak, a kiedy nie?

W ostatnim czasie ubezpieczenie OC można zakupić również za pośrednictwem  banków. Taką opcję dodał między innymi mBank. Oferty polis są na tyle szerokie, że w jednym miejscu można założyć konto bankowe, podpisać umowę kredytową oraz wykupić mBank OC. […]

więcej
Warta OC – co musisz wiedzieć, zanim wykupisz polisę?

Warta OC – co musisz wiedzieć, zanim wykupisz polisę?

Warta Ubezpieczenia to druga pod względem wielkości firma oferująca polisy i ubezpieczenia OC. Marka z prawie stuletnią historią obecnie należy do niemieckiej grupy Talanx oraz japońskiej firmy ubezpieczeniowej – Meiji Yasuda. Jest to duża szansa dla Warty, ale […]

więcej