Zakup polisy online – jakich dokumentów potrzebujesz, aby go dokonać?

Zakup polisy online – jakich dokumentów potrzebujesz, aby go dokonać?

5/5 - (Ocen: 1)

Kalkulator OC
Współcześnie zakup obowiązkowego ubezpieczenia wcale nie musi wiązać się ze spotkaniem w oddziale wybranego towarzystwa. Całą procedurę da się załatwić bez wychodzenia z domu, nawet w kilkanaście minut. Jak należy się do niej przygotować? Wyjaśniamy, jak przebiega zakup polisy online oraz wymieniamy potrzebne dokumenty! Jeśli chcesz, możesz kupić polisy OC online w kilka chwil, nie wstając od komputera i zaoszczędzić dzięki temu mnóstwo czasu!

Zapomnij o czekaniu w kolejce, podpisywaniu stert dokumentów i konsultantach namawiających Cię na dodatkowe świadczenia! Jeśli chcesz szybko wykupić po prostu korzystne ubezpieczenie OC, z powodzeniem możesz zrobić to we własnym domu lub każdym innym miejscu, w którym będziesz mieć dostęp do komputera i Internetu. Co jeszcze powinieneś mieć wtedy pod ręką? Dowiedz się, jakie dokumenty przygotować na zakup polisy online!

Zakup polisy online – jakie dokumenty są potrzebne?

Proces zakupu ubezpieczenia przez Internet nie jest drastycznie różny od procedury, która odbyłaby się na miejscu w oddziale towarzystwa. Jest jednak niewątpliwie szybszy, wygodniejszy i łatwiejszy. Z tego względu coraz więcej kierowców decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ pozwala też łatwo znaleźć korzystne pakiety zawierające dodatkowo ubezpieczenie AC czy inne świadczenia.

Porównywarka OC AC Kioskpolis.pl pozwala na błyskawiczne porównanie ofert takich ubezpieczeń. Kupując ubezpieczenia OC i auto casco wraz z assistance wybierając całe pakiety ubezpieczeń, można oszczędzić nawet do kilkudziesięciu procent bazowej ceny poszczególnych produktów ubezpieczeniowych. Jednocześnie polisa online jest niezwykle łatwa do kupienia i jeśli nigdy nie nabywało się ubezpieczenia w ten sposób, warto spróbować. Zaletą takiego rozwiązania jest oszczędność finansowa i czasowa.

Zazwyczaj należy wypełnić specjalny formularz, na podstawie którego później generowane są odpowiednie dokumenty. Nie powinien nikomu sprawiać większych problemów. Podczas jego uzupełniania na pewno wymagane będą:

  • numer PESEL,
  • dane osobowe i adresowe wszystkich właścicieli auta (w tym jego pozostałych użytkowników),
  • numer VIN pojazdu.

Z tego względu przed zakupem ubezpieczenia warto przygotować sobie dowód osobisty, prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. Jeśli wcześniej posiadało się już jakąś polisę, powinno się również mieć jej umowę pod ręką – niezależnie od tego, czy się ją przedłuża, czy zmienia na inną. Sam proces kupowania polisy OC online może nieco się różnić w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, tak samo jak komunikacja z ubezpieczycielem, jednak schemat jest zawsze taki sam. Większość firm dostępnych na rynku ma podobne zasady działania.

Jak przebiega zakup polisy online?

Jak przebiega zakup polisy online?

Proces zakupu polisy online jest maksymalnie uproszczony. Polega po prostu na wypełnieniu odpowiednich formularzy, poprzez podanie wymaganych danych pojazdu oraz jego właściciela. Jeden etap prowadzi do drugiego, a wszystko jest po kolei dokładnie opisane. Przy okazji można dokładnie wybrać zakres świadczenia i dobrać do niego np. dodatkowe ubezpieczenia NNW, Assistance itp.

Na KioskPolis.pl możesz wykupić idealne ubezpieczenie, zaraz po tym, jak nasza porównywarka wyselekcjonuje dla Ciebie najlepsze warianty. Dzięki nam możesz tylko raz podawać swoje dane osobiste – jeśli chciałbyś sprawdzić oferty dla siebie w poszczególnych ubezpieczalniach, musiałbyś je wpisywać za każdym razem. Po tym, gdy wybierzesz już najkorzystniejszą opcję, zostaniesz od razu przekierowany na stronę, na której sfinalizujesz transakcję. To zdecydowanie najwygodniejszy, najszybszy i najłatwiejszy sposób na to, by kupić najtańsze OC. Ranking ubezpieczeń samochodowych pozwoli na zapoznanie się z najciekawszymi ofertami na rynku. Na Kioskpolis.pl można jednak wszystkie porównać w bardzo klarowny sposób pozwalający na szybkie wyselekcjonowanie tych, którymi warto się zainteresować. W porównywarce dostępne są tylko oferty wiarygodnych firm, które swoją renomą zapewniają pełne bezpieczeństwo dla właściciela pojazdu.

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie online?

Ogrom opcji do wyboru sprawia, że chociaż nasz formularz wygenerował dla Ciebie listę najlepszych ofert, nadal masz dylemat? Przede wszystkim zwróć uwagę na to, co obejmuje polisa oraz jej cenę. Jeśli wiesz, jakie świadczenia są Ci potrzebne, sprawdź, czy któreś towarzystwo nie proponuje ich za mniej. Przy okazji może przekonasz się do kupna np. dodatkowego ubezpieczenia Assistance, znajdując bardzo opłacalny wariant.

Po tym, gdy już wyselekcjonujesz kilka najlepszych opcji, dodaj je do porównania. Dzięki temu możesz zestawić je ze sobą, by dokładnie przeanalizować ich składniki. Rozsądnie jest także zapoznać się z warunkami umowy – może się okazać, że np. jedna firma oferuje lepszą cenę, ale wyklucza więcej sytuacji z zakresu obowiązywania ubezpieczenia. Na koniec zawsze dobrze jest też sprawdzić opinie o danym towarzystwie.

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie online?

Aby znaleźć najlepsze ubezpieczenie online wypełnij formularz na naszej stronie, a w mniej niż minutę otrzymasz listę najciekawszych, najbardziej opłacalnych propozycji. Kalkulator OC/AC na podstawie Twoich danych oblicza od razu ceny składek, dlatego uzyskasz wszystkie niezbędne informacje, które powinny mieć wpływ na Twoją decyzję. Zaskoczysz się, jak różne potrafią być propozycje od poszczególnych ubezpieczalni!

Oferty różnych ubezpieczycieli warto sprawdzać co roku, gdyż ten rynek jest niezwykle konkurencyjny, a ponadto każde towarzystwo ma odmienną politykę cenową. Dla właścicieli pojazdów oznacza to, że zakup polisy online poprzez porównywanie wielu ofert przed każdym zakupem polisy pozwala na zaoszczędzenie do kilkudziesięciu procent wartości polisy nawet rok do roku.

Sprawdzenie polisy OC online

Możliwe jest też sprawdzenie polisy OC online. Wystarczy wejść na stronę odpowiedniego urzędu lub sprawdzić w ogólnodostępnej i publicznej bazie danych. Może to być na przykład ufg.pl, gdzie w odpowiedniej zakładce można sprawdzić ubezpieczenie OC na podstawie numeru rejestracyjnego lub numeru VIN. Sprawdzenie polisy jest darmowe i wykonuje się je od razu, nie musząc czekać na odpowiedź.

Zakup polisy online to bardzo wygodne rozwiązanie. Przygotuj dowód osobisty, prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny, by błyskawicznie wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Skorzystaj z porównywarki, a zaoszczędzisz nie tylko czas, ale i pieniądze!

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Ubezpieczenie aut firmowych – leasing a pakiet autocasco

Ubezpieczenie aut firmowych – leasing a pakiet autocasco

Zastanawiasz się nad zakupem auta na firmę? Pamiętaj, że w leasingu wymagane jest nie tylko OC, ale najczęściej także dodatkowe ubezpieczenie AC. Wybór polisy samochodu możesz zostawić firmie leasingowej. Swoje ubezpieczenie możesz też znaleźć sam! Sprawdź, kiedy warto […]

więcej
Ile kosztuje OC dla seniora?

Ile kosztuje OC dla seniora?

Z pewnością wiesz, że towarzystwa ubezpieczeniowe nie dowierzają pewnym grupom kierowców. Tak jest chociażby z osobami młodymi czy sportowcami, którzy kojarzeni są z brawurową, a przez to ryzykowną jazdą. Jak wygląda jednak sytuacja w przypadku seniorów? Zobacz, ile […]

więcej
Ubezpieczenie GAP – sprawdź, co to takiego!

Ubezpieczenie GAP – sprawdź, co to takiego!

Kupując lub leasingując samochód można rozważyć ubezpieczenie GAP. To specjalne ubezpieczenie, którego celem jest ochrona przed stratą finansową. W przypadku aut dotyczy to utraty wartości przedmiotu w czasie. Ubezpieczenia od straty finansowej są popularnymi produktami w finansach. Gdy […]

więcej
Ile za ubezpieczenie samochodu w Warszawie, ile we Wrocławiu – ranking

Ile za ubezpieczenie samochodu w Warszawie, ile we Wrocławiu – ranking

Najtańsze OC – stolica Podkarpacia. Najdroższe ubezpieczenie samochodu – Wrocław. Porównujemy polisy w największych polskich miastach. Poznaj średnie koszty tych samych OC we Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie, Białymstoku, Rzeszowie i Warszawie. Sprawdź też, jak kształtują się uśrednione ceny w […]

więcej