Zakup polisy online – jakich dokumentów potrzebujesz, aby go dokonać?

Zakup polisy online – jakich dokumentów potrzebujesz, aby go dokonać?

Kalkulator OC
Współcześnie zakup obowiązkowego ubezpieczenia wcale nie musi wiązać się ze spotkaniem w oddziale wybranego towarzystwa. Całą procedurę da się załatwić bez wychodzenia z domu, nawet w kilkanaście minut. Jak należy się do niej przygotować? Wyjaśniamy, jak przebiega zakup polisy online oraz wymieniamy potrzebne dokumenty!

Zapomnij o czekaniu w kolejce, podpisywaniu stert dokumentów i konsultantach namawiających Cię na dodatkowe świadczenia! Jeśli chcesz szybko wykupić po prostu korzystne ubezpieczenie OC, z powodzeniem możesz zrobić to we własnym domu lub każdym innym miejscu, w którym będziesz mieć dostęp do komputera i Internetu. Co jeszcze powinieneś mieć wtedy pod ręką? Dowiedz się, jakie dokumenty przygotować na zakup polisy online!

Zakup polisy online – jakie dokumenty są potrzebne?

Proces zakupu ubezpieczenia przez Internet nie jest drastycznie różny od procedury, która odbyłaby się na miejscu w oddziale towarzystwa. Jest jednak niewątpliwie szybszy, wygodniejszy i łatwiejszy. Z tego względu coraz więcej kierowców decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ pozwala też łatwo znaleźć korzystne pakiety zawierające dodatkowo ubezpieczenie AC czy inne świadczenia.

Zazwyczaj należy wypełnić specjalny formularz, na podstawie którego później generowane są odpowiednie dokumenty. Nie powinien nikomu sprawiać większych problemów. Podczas jego uzupełniania na pewno wymagane będą:

  • numer PESEL,
  • dane osobowe i adresowe wszystkich właścicieli auta (w tym jego pozostałych użytkowników),
  • numer VIN pojazdu.

Z tego względu przed zakupem ubezpieczenia warto przygotować sobie dowód osobisty, prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. Jeśli wcześniej posiadało się już jakąś polisę, powinno się również mieć jej umowę pod ręką – niezależnie od tego, czy się ją przedłuża, czy zmienia na inną.

Jak przebiega zakup polisy online?

Jak przebiega zakup polisy online?

Proces zakupu polisy online jest maksymalnie uproszczony. Polega po prostu na wypełnieniu odpowiednich formularzy, poprzez podanie wymaganych danych pojazdu oraz jego właściciela. Jeden etap prowadzi do drugiego, a wszystko jest po kolei dokładnie opisane. Przy okazji można dokładnie wybrać zakres świadczenia i dobrać do niego np. dodatkowe ubezpieczenia NNW, Assistance itp.

Na KioskPolis.pl możesz wykupić idealne ubezpieczenie, zaraz po tym, jak nasza porównywarka wyselekcjonuje dla Ciebie najlepsze warianty. Dzięki nam możesz tylko raz podawać swoje dane osobiste – jeśli chciałbyś sprawdzić oferty dla siebie w poszczególnych ubezpieczalniach, musiałbyś je wpisywać za każdym razem. Po tym, gdy wybierzesz już najkorzystniejszą opcję, zostaniesz od razu przekierowany na stronę, na której sfinalizujesz transakcję. To zdecydowanie najwygodniejszy, najszybszy i najłatwiejszy sposób na to, by kupić najtańsze OC.

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie online?

Ogrom opcji do wyboru sprawia, że chociaż nasz formularz wygenerował dla Ciebie listę najlepszych ofert, nadal masz dylemat? Przede wszystkim zwróć uwagę na to, co obejmuje polisa oraz jej cenę. Jeśli wiesz, jakie świadczenia są Ci potrzebne, sprawdź, czy któreś towarzystwo nie proponuje ich za mniej. Przy okazji może przekonasz się do kupna np. dodatkowego ubezpieczenia Assistance, znajdując bardzo opłacalny wariant.

Po tym, gdy już wyselekcjonujesz kilka najlepszych opcji, dodaj je do porównania. Dzięki temu możesz zestawić je ze sobą, by dokładnie przeanalizować ich składniki. Rozsądnie jest także zapoznać się z warunkami umowy – może się okazać, że np. jedna firma oferuje lepszą cenę, ale wyklucza więcej sytuacji z zakresu obowiązywania ubezpieczenia. Na koniec zawsze dobrze jest też sprawdzić opinie o danym towarzystwie.

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie online?

Aby znaleźć najlepsze ubezpieczenie online wypełnij formularz na naszej stronie, a w mniej niż minutę otrzymasz listę najciekawszych, najbardziej opłacalnych propozycji. Kalkulator OC/AC na podstawie Twoich danych oblicza od razu ceny składek, dlatego uzyskasz wszystkie niezbędne informacje, które powinny mieć wpływ na Twoją decyzję. Zaskoczysz się, jak różne potrafią być propozycje od poszczególnych ubezpieczalni!

Zakup polisy online to bardzo wygodne rozwiązanie. Przygotuj dowód osobisty, prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny, by błyskawicznie wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Skorzystaj z porównywarki, a zaoszczędzisz nie tylko czas, ale i pieniądze!

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Zrzeczenie się ubezpieczenia – na czym polega?

Zrzeczenie się ubezpieczenia – na czym polega?

Jeśli zainteresowała Cię kwestia zrzeczenia ubezpieczenia OC, oznacza to, że albo masz w planach zakup, albo sprzedaż pojazdu mechanicznego. Przygotowaliśmy dla Ciebie garść porad przydatnych w obu wymienionych przypadkach. Sprawdź, jak wygląda zrzeczenie się ubezpieczenia OC samochodu, który […]

więcej
Ubezpieczenie OC samochodu a motocykla – podobieństwa i różnice

Ubezpieczenie OC samochodu a motocykla – podobieństwa i różnice

Polscy kierowcy muszą posiadać ważne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej niezależnie od tego, jaki pojazd mechaniczny prowadzą. Czy ta polisa zawsze działa identycznie, a może różni się w zależności od posiadanego środka lokomocji? Porównujemy ubezpieczenie OC samochodu a motocykla! Niezależnie […]

więcej
„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

Kilka dni temu kupiłeś polisę ubezpieczeniową i zorientowałeś się, że mogłeś wybrać bardziej przystępną ofertę? A może okazało się, że jednak nie będzie Ci potrzebna? Wiele osób zastanawia się, czy w takiej sytuacji można w jakiś sposób odstąpić […]

więcej
Ubezpieczenie aut firmowych – leasing a pakiet autocasco

Ubezpieczenie aut firmowych – leasing a pakiet autocasco

Zastanawiasz się nad zakupem auta na firmę? Pamiętaj, że w leasingu wymagane jest nie tylko OC, ale najczęściej także dodatkowe ubezpieczenie AC. Wybór polisy samochodu możesz zostawić firmie leasingowej. Swoje ubezpieczenie możesz też znaleźć sam! Sprawdź, kiedy warto […]

więcej