Ubezpieczenie turystyczne online

Ubezpieczenie turystyczne online

5/5 - (Ocen: 1)

Ubezpieczenia turystyczne w ostatnich latach zaczynają się cieszyć coraz większym zainteresowaniem. Wiąże się to między innymi z rosnąca świadomością Polaków dotyczącą podstawowych zagrożeń, z którymi można spotkać się w podróży, podczas rekreacyjnego albo wyczynowego uprawiania sportu, a nawet podczas zwykłego wypoczynku. Ubezpieczenia turystyczne online można dzisiaj nabyć już w kilka chwil, a mnogość ofert tego typu pochodzących od różnych towarzystw ubezpieczeniowych daje możliwość łatwego wybrania ciekawej oferty spełniającej potrzeby podróżującego.

Jak drogie jest ubezpieczenie podróży online?

Ubezpieczenia na wakacje wcale nie muszą być bardzo drogie, podczas gdy ich zakres może być stosunkowo szeroki. Na Kioskpolis.pl można nabyć ubezpieczenie tego typu, którego koszt zacznie się od około 2,50 zł za jeden dzień. Ostateczna cena ubezpieczenia oczywiście jest zależna od bardzo wielu czynników. Wpływa na to między innymi cel podróży. Jeśli celem jest uprawianie sportów uznawanych za niebezpieczne, cena polisy będzie adekwatnie wyższa. Podczas kupowania polisy zawsze trzeba podać, jaki jest cel wyjazdu. Może to być między innymi zwiedzanie i wypoczynek, a wtedy koszt ubezpieczenia będzie relatywnie niewielki, gdyż nie niesie to ze sobą dużego ryzyka. Jeśli jednak podróż ma na celu uprawianie sportów ekstremalnych, cena może wzrosnąć kilkukrotnie. Większość ofert jest jednak dopasowana do tego, by jak najlepiej oszacować ryzyko.

Wiele towarzystw rozróżnia poszczególne formy aktywności i dzieli je na sporty wysokiego ryzyka, sporty ekstremalne i sporty nie niosące ze sobą aż tak dużego ryzyka. Ceny są więc bardzo dobrze dopasowane do profilu klienta, co sprawia, że są dla niego tez atrakcyjne. Biorąc pod uwagę, że w Polsce bardzo popularne jest narciarstwo i snoawboard, warto wspomnieć, że ubezpieczenia podróży w celu uprawiania takich aktywności nie należą do sportów wysokiego ryzyka, przez co ceny polis nie są zbyt zawyżone w stosunku do tych najtańszych ofert.

Ubezpieczenie oc online na Kioskpolis.pl można nabyć, wybierając spośród niemal dwustu ofert ubezpieczeń turystycznych. Ubezpieczenie podróżne online można więc dopasować do siebie bardzo precyzyjnie, w tak dokładne wyselekcjonowanie pośród tylu ofert pozwoli na wybranie stosunkowo taniej polisy. Mają one bardzo zróżnicowany zakres, ale mogą ubezpieczać nawet na 40 mln zł jeśli chodzi o potencjalne koszty leczenia.

Jednocześnie tak kupiona polisa ubezpieczeniowa jest o wiele tańsza, niż kupowana tradycyjnie w biurze towarzystwa ubezpieczeniowego.

Ubezpieczenie sportowe

System wyszukujący odpowiednie polisy na Kioskpolis.pl jest bardzo dobrze dopasowany do potrzeb osób aktywnych. Daje on możliwość przeszukania ofert w zakresie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia i sprawdzenia, czy konkretny sport jest dopuszczalny w ramach danej polisy. System jest w stanie zweryfikować nawet 180 aktywności fizycznych, a w tym wiele sportów ekstremalnych lub sportów podwyższonego ryzyka. Kupując polisę przez Kioskpolis.pl ma się pewność, że nie okaże się, że dany sport nie jest uwzględniony w konkretnym ubezpieczeniu.

Ubezpieczenia turystyczne online

To czy uda się kupić tanie ubezpieczenia turystyczne online jest też zależne od tego, gdzie się podróżuje. Każde z ubezpieczeń wymaga podania, w jaki region świata chce się wyjechać. Trzeba pamiętać, by zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, zwłaszcza gdy podróż ma egzotyczny kierunek. Większość z polis nie obejmuje wypłaty świadczeń, jeśli w danym regionie na przykład dochodzi do eskalacji działań wojennych. Niektóre z ubezpieczeń nie obejmują też przeciwdziałania skutkom kataklizmów naturalnych. Te informacje są jednak zawsze podawane przez ubezpieczyciela.

Na co zwrócić uwagę kupując ubezpieczenie na podróż przez internet?

Kupując ubezpieczenie, bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na to, jaki jest zakres ochrony zdrowotnej. Polisa podróżna online może być bardzo opłacalna, gdy dojdzie do sytuacji, w której trzeba skorzystać z lokalnej opieki medycznej. Koszty leczenia a granicą są stosunkowo drogie, i praktycznie w każdym kraju dużo droższe, niż w Polsce. Dotyczy to lokalnych kierunków turystycznych wybieranych przez Polaków, takich jak Słowacja, czy Czechy, jak również Niemiec, Francji, Szwajcarii, czy Austrii. Rachunki wystawiane przez tamtejsze szpitale i prywatne kliniki mogą opiewać nawet na dziesiątki tysięcy w przeliczeniu na złotówki, więc ubezpieczenie, którego koszt wynosi od kilku do kilkunastu złotych za dzień podróży nie wydaje się być drogie.

Jeśli dysponuje się ubezpieczeniem podróżnym, w większości przypadków, takich jak leczenie najpopularniejszych chorób, takich jak przeziębienia, czy choroby wirusowe odbywa się na koszt ubezpieczyciela. Większość innych schorzeń również jest leczona na koszt towarzystwa ubezpieczeniowego, jednak trzeba dokładnie sprawdzić, czy dotyczy to również chorób przewlekłych, na które choruje się od dłuższego czasu. Niektórzy ubezpieczyciele zrzekają się odpowiedzialności, za rachunki wystawione przez szpitale lub kliniki związane właśnie z takimi interwencjami.

Oczywiście interwencje lekarskie, takie jak diagnostyka i leczenie złamań lub zwichnięć oraz leczenie podobnych urazów mieści się w ramach praktycznie każdego ubezpieczenia podróżnego.

Ubezpieczenie turystyczne online Europa

Kupując ubezpieczenie podróżne przez internet, jeśli wyjeżdża się za granicę, warto pomyśleć o dodatkowych polisach. Ubezpieczyciele mają w tej kwestii bardzo bogatą ofertę zawierająca między innymi ubezpieczenie sprzętu sportowego, ubezpieczenie bagażu podróżnego, czy też ubezpieczenie od odwołania podróży. Tego typu ubezpieczenia są bardzo przydatne, gdy podróżuje się po Europie lub po innych kontynentach samolotem, gdyż wtedy nie trudno o niespodziewane perypetie. Niektórzy z ubezpieczycieli mogą też zaoferować polisę od odwołania imprezy masowej lub sfinansować koszty związane z koniecznością wezwania osoby trzeciej do pomocy z jakiegoś powodu, takiego jak problemy zdrowotne. Spektrum dostępnych polis na Kioskpolis.pl jest tak szerokie, że każdy znajdzie zabezpieczenie odpowiednie dla siebie.

Ubezpieczenie turystyczne w Polsce online

Nawet podróżując po Polsce, warto dysponować takim ubezpieczeniem. Trzeb pamiętać, że ubezpieczenie turystyczne w Polsce online może pozwalać też na korzystanie z prywatnych placówek medycznych, co dla osób wyjeżdżających daleko od swojego miejsca zamieszkania okazuje się bardzo komfortowe, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak działają placówki państwowe.

Na Kioskpolis.pl można też kupić szeroki pakiet ubezpieczeń Assistance i NWW przydatnych w podróży. Przy tak kupionych ubezpieczeniach standardowo przysługuje zwrot stawki oc przy sprzedaży samochodu. Porównywarka pozwoli też wybrać polisy, które dadzą możliwość uzyskania odszkodowania z Oc sprawcy w ramach BLS, a wszystkie dokumenty potrzebne do ubezpieczenia samochodu można tam wysłać online. Nabywając wiele ubezpieczeń, można bardzo dużo zaoszczędzić, a samo porównanie cen polis komunikacyjnych da możliwość oszczędzenia nawet kilkudziesięciu procent na ubezpieczeniu. Dzięki złączeniu ofert OC wraz z dostępnymi rozszerzeniami, takimi jak AC i pomocne w podróży Assistance, można zyskać stosunkowo niewielkim kosztem pomoc w dowolnym miejscu w Polsce, a nawet w Europie.

Ubezpieczenie Assistance jest wyjątkowo polecane osobom, które często podróżują po Polsce i Europie, gdyż daje to możliwość wezwania pomocy przez całą dobę i nie ponoszenia za to kosztów. Kupując pakiet Assistance wraz z OC i AC zazwyczaj jednostkowe cena tej usług okazuje się bardzo atrakcyjna finansowo. Szczególnie na taką możliwość powinny zwrócić uwagę osoby często znajdujące się daleko od miejsca zamieszkania, gdyż jeśli dojdzie nawet do drobnej kolizji, ceny transportu auta mogą okazać się niezwykle wysokie.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Jak ubezpieczyć mieszkanie w bloku?

Jak ubezpieczyć mieszkanie w bloku?

Lokale mieszkaniowe są narażone na nieco inne rodzaje zagrożeń, co oczywiście trzeba brać pod uwagę, gdy ustala się jak ubezpieczyć mieszkanie w bloku. W zależności od jego lokalizacji, czy parametrów użytkowych będzie można korzystać z produktów na nieco […]

więcej
Pakiet OC + AC – kiedy warto się na niego zdecydować?

Pakiet OC + AC – kiedy warto się na niego zdecydować?

Polscy kierowcy są prawnie zobowiązani tylko do zakupu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Polisa ta nie zapewnia jednak wsparcia w razie szkód wywołanych przez zdarzenia losowe. Z tego względu sporo osób decyduje się zainwestować w dodatkowe AutoCasco. Wiele towarzystw posiada […]

więcej
Ranking ubezpieczeń na życie

Ranking ubezpieczeń na życie

Będąc odpowiedzialnym za rodzinę lub inne osoby, warto zadbać i ich bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Nie można liczyć, że dobra koniunktura związana z prowadzoną działalnością zawodową będzie trwała wiecznie, gdyż wystarczy jeden wypadek, by życie zawodowe legło w […]

więcej
AC używanego samochodu – jak znaleźć najlepszą ofertę?

AC używanego samochodu – jak znaleźć najlepszą ofertę?

AutoCasco jest jedną z najpopularniejszych dodatkowych polis komunikacyjnych. Wysokość jej składki bywa wysoka, zwłaszcza w przypadku pojazdów z rynku wtórnego, więc wielu kierowców zastanawia się, czy na pewno opłaca się ją kupować. Podpowiadamy, dlaczego mimo wszystko warto się […]

więcej