Przegląd składek polis samochodów marki Toyota – ubezpieczenia OC/AC

Przegląd składek polis samochodów marki Toyota – ubezpieczenia OC/AC

4/5 - (Ocen: 2)

Kalkulator OC

Posiadasz samochód marki Toyota? Czy jesteś pewien, że masz wykupione najlepsze, najtańsze OC? Dowiedz się, ile w 2020 roku płaci się za ubezpieczenie pojazdów od tego producenta. Oto przegląd składek polis samochodów marki Toyota!

Według  badań IBRM Samar, samochody marki Toyota są drugimi najpowszechniejszymi wśród Polaków pojazdami. Najpopularniejsze są modele Yaris, Corolla i C-HR. Czy składki polis za takie auta są drogie? Dowiedz się, ile orientacyjnie trzeba zapłacić za ubezpieczenie OC i AC w 2020 za samochód w różnych towarzystwach!

Składki ubezpieczenia OC dla samochodów marki Toyota

By móc porównać składki, sprawdzimy ceny dla trzech najpopularniejszych modeli aut marki Toyota. Załóżmy, że ich właścicielem jest 29-letni mężczyzna, posiadający prawo jazdy od 2007 roku. Pojazdy są sprawne, mają trzy lata, ok. 60 tys. km przebiegu oraz są parkowane w osiedlowym garażu podziemnym. Ich silniki są benzynowe i mają najmniejszą pojemność.

Dla przykładu, za ubezpieczenie Toyoty Yaris w Warszawie Proama zażąda 1267 zł, Generali – 1364 zł, a MTU – 1779. Są to pakiety zawierające oprócz OC dodatkowe Assistance i ubezpieczenia NNW.

Jeśli zaś ubezpieczanym pojazdem miałaby być Toyota Corolla z tego samego rocznika, za podobne pakiety Proama proponuje składkę w cenie 1256 zł, Generali – 1351 zł, a MTU – 1849 zł.

Ubezpieczenie Toyoty C-HR to z kolei opłaty w wysokości odpowiednio: Proama – 1338 zł, Generali – 1441 zł, MTU – 1661 zł.

Wysokość składki za polisy komunikacyjne jest zależna m.in. od miejsca zameldowania oraz zarejestrowania auta. Gdyby te same auta zarejestrować nie w Warszawie, a np. w Poznaniu, ceny wynosiły by:

  • Toyota Yaris: Proama – 1292 zł, Generali – 1391 zł, MTU – 1716 zł.
  • Toyota Corolla: Proama – 1347 zł, Generali – 1450 zł, MTU – 1785 zł.
  • Toyota C-HR: Proama – 1365 zł, Generali – 1469, MTU – 1678 zł.

Im mniejsze miasto, tym niższe ceny. Dla porównania sprawdźmy, ile trzeba by zapłacić za te auta w Suwałkach:

  • Toyota Yaris: Proama – 1011 zł, Generali – 1086 zł, MTU – 1272 zł.
  • Toyota Corolla: Proama – 1053 zł, Generali – 1134 zł, MTU – 1401 zł.
  • Toyota C-HR: Proama – 1064 zł, Generali – 1149 zł, MTU – 1149 zł.

Różnice w cenach są duże nie tylko w zależności od posiadanego modelu czy miejsca rejestracji. Duży wpływ na cenę ma też wiek i historia kierowcy. Można jednak założyć, że średnia cena składki za samochody marki Toyota wynosi ok. 1200 zł.

Składki za ubezpieczenie AC samochodów marki Toyota

Składki za ubezpieczenie AC samochodów marki Toyota

Zgodnie z polskim prawem, obowiązkową polisą jest wyłącznie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Wiele osób chętnie dokupuje dodatkowe AutoCasco (AC), gwarantujące pomoc w przypadku szkód wyrządzonych przez osoby trzecie i inne czynniki zewnętrzne oraz ubezpieczenia Assistance. Takie świadczenia zapewniają pełną ochronę, ale kosztują odpowiednio więcej. Dla przykładu: polisa od MTU zawierająca OC, AC, NNW i Assistance dla Toyoty Yaris kosztowałaby 2883 zł. Generali z podobnymi warunkami proponuje natomiast składkę w wysokości 3445 zł. To aż 562 zł różnicy!

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie?

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie?

Ceny składek za polisy samochodów marki Toyota mogą się znacznie od siebie różnić. Przy tym każde towarzystwo oferuje inne warunki, kwoty gwarantowane, dodatkowe świadczenia itp. Wszystkie dostępne możliwości najłatwiej sprawdzić wykorzystując nasz kalkulator. Wystarczy podać podstawowe dane osobowe oraz informacje dotyczące posiadanego auta. Kalkulator OC/AC w kilka chwil obliczy ceny składek polis od najlepszych firm ubezpieczeniowych. Następnie można wybrać najbardziej interesujące z nich, by je porównać. Po wszystkim od razu można przejść do zakupu. Korzystając z naszej porównywarki można w kilkanaście minut znaleźć korzystną polisę i zaoszczędzić do kilkuset złotych!

Przegląd składek polis samochodów marki Toyota pokazuje, jak duże mogą być różnice w ofertach poszczególnych firm ubezpieczeniowych. By wybrać najlepszą z nich, warto dokładnie porównać dostępne opcje. Sprawdź uważnie wszystkie warianty, by uzyskać najbardziej korzystne ubezpieczenie!

Sprawdź również:

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Poznań ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Poznań ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

O osobach pochodzących z Wielkopolski żartobliwie mówi się, że są bardzo oszczędne. W 2020 na pewno dobrym pomysłem będzie próba znalezienia korzystniejszej polisy komunikacyjnej. Zastanawiasz się, jak bardzo zdrożały? Sprawdziliśmy ile kosztuje przeciętne ubezpieczenie OC/AC w Poznaniu! W […]

więcej
Rzeszów ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Rzeszów ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Od końca 2019 roku wszystko drożeje – w tym również polisy komunikacyjne. Według badań statystycznych, najmniej za auta podobno płaci się na Podkarpaciu. Sprawdziliśmy jakie są średnie składki za ubezpieczenie OC/AC w Rzeszowie! Szukasz właśnie polisy na nowy […]

więcej
Rodzaje ubezpieczeń assistance

Rodzaje ubezpieczeń assistance

Kupując ubezpieczenie, z pewnością nie raz słyszałeś o czymś takim jak assistance. Czy wiesz jednak, co dokładnie kryje się pod tym pojęciem? Podpowiadamy, czym jest pakiet assistance i jakie rodzaje są do Twojej dyspozycji!

więcej
Wycena samochodu przy wypłacaniu ubezpieczenia – co warto wiedzieć?

Wycena samochodu przy wypłacaniu ubezpieczenia – co warto wiedzieć?

Wysokość składki za ubezpieczenie samochodu jest zawsze zależna od wielu czynników. Jednym z nich jest wartość auta. Wyjaśniamy, w jaki sposób przebiegają wyceny samochodów oraz co zrobić w przypadku, gdy ubezpieczyciel w zaskakujący dla Ciebie sposób obliczył cenę […]

więcej