Przegląd składek polis samochodów marki Skoda – ubezpieczenia OC/AC

Przegląd składek polis samochodów marki Skoda – ubezpieczenia OC/AC

5/5 - (Ocen: 1)

Kalkulator OC

Posiadasz auto marki Skoda? Z pewnością zależy Ci na tym, by co roku opłacać najkorzystniejsze, a przy tym najtańsze OC. Masz pewność, że Twoja oferta jest najlepsza? A może właśnie szukasz dobrej propozycji? Przedstawiamy przegląd składek polis samochodów marki Skoda!

W Polsce najczęstszymi modelami od tego czeskiego producenta są Octavia, Fabia oraz Superb. Czy składki za samochody marki Skoda są wysokie? Dowiedz się, ile orientacyjne trzeba zapłacić za ubezpieczenie OC takich pojazdów!

Składki ubezpieczenia OC dla samochodów marki Skoda

By móc stworzyć nasz przegląd, sprawdziliśmy ceny składek dla trzech najpopularniejszych modeli Skody w Polsce. Założyliśmy, że ich właściciel jest 29-letnim mieszkańcem warszawy i posiada prawo jazdy od 2009 roku. Przyjmijmy, że każdy z tych pojazdów jest sprawny, ma trzy lata, ok. 60 tys. km przebiegu oraz jest parkowany w osiedlowym garażu podziemnym. Silniki są benzynowe i mają najmniejszą pojemność. Porównujemy oferty obejmujące OC, Assistance oraz ubezpieczenia NNW.

Za polisę dla naszej Skody Octavii najmniej można zapłacić w Proama – 1346 zł. Generali oferuje cenę w wysokości 1449 zł, za pakiet z wyższą kwotą odszkodowania NNW (50 tys. zł). MTU w cenie 1707 zł z kolei proponuje najlepszy, najszerszy zakres Assistance.

Jeśli zaś chcielibyśmy ubezpieczyć naszą Skodę Fabię, najlepsze ceny wyglądały by następująco: 1249 zł w Proama, 1345 zł w Generali i 1710 zł w MTU.

Z kolei najtańsze polisy dla tej przykładowej Skody Suberb mogłyby wynosić: 1432 zł w Proama, 1541 zł w Generali i 1753 zł w MTU.

By dać lepszą perspektywę, sprawdziliśmy również ceny w mniejszych miastach. W Warszawie płaci się jedne z najwyższych składek – miejsce zamieszkania kierowcy/rejestracji pojazdu również ma wpływ na ceny.

W Łodzi za ubezpieczenie naszych samochodów można by zapłacić najmniej:

  • Skoda Octavia: 1173 zł w Proama, 1264 zł w Generali, 1672 zł w MTU;
  • Skoda Fabia: 1080 zł w Proama, 1173 zł w Generali, 1423 zł w MTU;
  • Skoda Superb: 1247 zł w Proama, 1344 zł w Generali, 1642 zł w MTU.

W Lesznie natomiast najlepsze ceny składek wyniosły by odpowiednio:

  • Skoda Octavia: 1125 zł w Proama, 1191 zł w MTU, 1212 zł w Generali;
  • Skoda Fabia: 1080 zł w Proama, 1125 zł w Generali, 1423 zł w MTU;
  • Skoda Superb: 1262 zł w MTU, 1387 zł w Generali, 1354 zł w Proama.

Jak widać, różnice między dość podobnymi ofertami są spore. Można jednak przyjąć, że średnio za ubezpieczenie takich pojazdów marki Skoda trzeba zapłacić ok 1300 zł.

Składki za ubezpieczenie AC samochodów marki Skoda

Skoda

W Polsce kierowcy są zobowiązani jedynie do wykupienia polisy OC. Niezwykle przydatnym świadczeniem jest dodatkowe AutoCasco, które chroni nas nie tylko w razie kolizji drogowej, ale też w przypadku zdarzeń losowych. Sprawdziliśmy ceny składek dla naszej przykładowej Skody Octavii, za pakiety zawierające OC, AC, NNW oraz ubezpieczenia Assistance. Za pełny zakres polisy trzeba by zapłacić 3189 zł w MTU, 4779 zł w Proama i 4796 zł w Generali. MTU oferuje najniższą cenę, ale Proama gwarantuje najlepszy zakres Assistance i AC. Z kolei Generali zapewnia najwyższe kwoty odszkodowań. Mimo wszystko widać dużą różnicę w cenie!

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie?

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie?

Ceny za dość podobne świadczenia mogą się sporo różnić u wybranych ubezpieczycieli. By w pełni świadomie wybrać nie tylko najtańsze, ale też najbardziej korzystne polisy, warto dokładnie porównać dostępne propozycje. Z pomocą KioskPolis.pl da się to zrobić najwygodniej i najszybciej. Wystarczy wpisać podstawowe dane kierowcy oraz auta, by uzyskać zestawienie najlepszych ofert. Kalkulator OC/AC oblicza przewidywane ceny składek, dlatego od razu widać, która opcja jest najtańsza. Po wybraniu kilku wariantów można bliżej się im przyjrzeć, w celu dokładnego porównania. Jeśli któraś się spodoba, da się od razu kupić ją online!

Nasz przegląd składek polis samochodów marki Skoda udowodnił jak duże mogą być różnice w cenach ubezpieczeń komunikacyjnych. By znaleźć najlepszą ofertę, trzeba porównać możliwie najwięcej z nich. Zrób to za pomocą kilku kliknięć! Sprawdź, czy Twoja polisa jest rzeczywiście najlepsza!

Sprawdź również:

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
BLS: czym jest Bezpośrednia Likwidacja Szkód?

BLS: czym jest Bezpośrednia Likwidacja Szkód?

W marcu 2015 r. osiem krajowych zakładów ubezpieczeń podpisało umowę, która przewidywała wprowadzenie systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS). Z perspektywy ostatnich czterech lat można stwierdzić, że wspomniane rozwiązanie dobrze przyjęło się na krajowym rynku. Mimo tego niektórzy kierowcy […]

więcej
Wraki porzucone na parkingu – jak się ich pozbyć?

Wraki porzucone na parkingu – jak się ich pozbyć?

Liczba zarejestrowanych samochodów stale rośnie, a porzucony pojazd na prywatnej posesji przestaje być czymś wyjątkowym. Równocześnie pozbycie się takiego auta, nie jest wcale takie łatwe. Wpływ na to ma między innymi to, gdzie pojazd został porzucony. Łatwo można […]

więcej
Przedawnienie roszczeń z umowy ubezpieczenia – OC i AC

Przedawnienie roszczeń z umowy ubezpieczenia – OC i AC

Z pewnością wiesz, że o odszkodowanie komunikacyjne należy starać się jak najszybciej. Co się stanie, jeśli nieco się z tym spóźnisz? Zobacz, czym jest przedawnienie roszczeń i na co zwrócić uwagę, by nie stracić szansy na otrzymanie świadczenia […]

więcej
Zniesienie współwłasności samochodu – krok po kroku

Zniesienie współwłasności samochodu – krok po kroku

Często praktykowanym sposobem na obniżenie składki OC, zwłaszcza wśród młodych kierowców, jest dopisywanie do dowodu rejestracyjnego współwłaściciela samochodu, który ma pełne zniżki ubezpieczeniowe. Można to zrobić, gdyż jeśli się chce, możliwe jest późniejsze zniesienie współwłasności samochodu. Skorzystałeś z […]

więcej