Ubezpieczenie od gradu lub skutków burzy? Dowiedz się, kiedy Twój samochód będzie w pełni bezpieczny!

Ubezpieczenie od gradu lub skutków burzy? Dowiedz się, kiedy Twój samochód będzie w pełni bezpieczny!

Kup OC
Gwałtowny wiatr, ostra ulewa czy grad mogą dotkliwie uszkodzić auto. Koszty naprawy takich szkód są zwykle bardzo duże, dlatego warto zawczasu przygotować się na taką ewentualność. Jaką polisę należy wykupić, by uzyskać ubezpieczenie od gradu lub skutków burzy? Wyjaśniamy, w co najlepiej zainwestować!

Wykupując polisy, większość kierowców myśli jedynie o sytuacjach drogowych. Tymczasem na auto czeka znacznie więcej zagrożeń, które mogą nas zaskoczyć każdego dnia. Na wiele z nich nie mamy żadnego wpływu – tak jak w przypadku warunków pogodowych. Co więc należy zrobić, by zapewnić sobie ubezpieczenie od gradu lub skutków burzy?

Dlaczego warto ubezpieczyć auto od gradu lub skutków burzy?

Pojazd mechaniczny jest fizycznym przedmiotem, który nawet jeśli nie jest w użytku, jest narażony na uszkodzenia. Te wcale nie muszą powstać w wyniku wypadku czy działania innego człowieka – równie niebezpieczna jest nieprzewidywalna pogoda. Gwałtowna burza może przewrócić na samochód gałęzie, drzewa, znaki czy inne ciężkie elementy. Gradowe kule natomiast często mogą osiągać zaskakująco duże średnice i powodować wgniecenia w karoserii. Koszty naprawy takich szkód są bardzo wysokie.

Czy ubezpieczenie samochodu od gradu lub skutków burzy wchodzi w zakres autocasco?

Czy ubezpieczenie samochodu od gradu lub skutków burzy wchodzi w zakres autocasco?

Zgodnie z definicją, AC (autocasco) jest dodatkowym, dobrowolnym ubezpieczeniem pojazdów mechanicznych od zdarzeń losowych. Obejmuje wsparcie w razie utraty, zniszczenia, uszkodzenia lub kradzieży. Dotyczy zdarzeń, na które nie mało się wpływu i w których nie brało się udziału.

Szczegółowy zakres i warunki AC są różne w zależności od wybranej firmy ubezpieczeniowej oraz zakupionego pakietu. Opisuje się je w dokumencie OWU (ogólne warunki ubezpieczenia). Po sprawdzeniu ofert największych ubezpieczalni szybko można jednak zauważyć, że ochrona przed nieoczekiwanymi zjawiskami pogodowymi jest standardowym elementem takiej polisy. Zazwyczaj firma określa po prostu takie zagrożenia zbiorczo jako „zjawiska pogodowe” lub dokładnie je wymienia. Burza i grad zawsze są oczywistymi pozycjami na liście. Co ważne, ubezpieczyciel nie ma specjalnie możliwości, by odmówić wypłacenia odszkodowania. Praktycznie udowodnienie winy poszkodowanego jest w takiej sytuacji bardzo trudne.

 

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie od zjawisk pogodowych?

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie od zjawisk pogodowych?

Ponieważ autocasco jest dobrowolną polisą, trzeba za nią dodatkowo zapłacić. Z tego względu najlepiej jest znaleźć korzystny pakiet łączący ubezpieczenie OC i AC. W poszukiwaniu najbardziej opłacalnych wariantów pomocna będzie nasza porównywarka ubezpieczeń. Wystarczy wypełnić krótki formularz online danymi osobowymi i auta, by uzyskać gotowe zestawienie najlepszych ofert renomowanych firm. Kalkulator OC od razu oblicza spersonalizowaną wysokość cen, uwzględniając wszystkie elementy polisy oraz zniżki. W ten sposób już w kilka chwil można znaleźć i nabyć najtańsze OC i AC, bez wychodzenia z domu! Jeśli dotychczas kupowałeś jedynie obowiązkowe ubezpieczenie samochodu ze względu na oszczędności, już dziś możesz znaleźć jeszcze korzystniejszą opcję, z lepszym pakietem usług!

Nie pozwól, by kapryśna pogoda kiedykolwiek Cię zaskoczyła, niszcząc Twoje auto! Wykupienie autocasco jest korzystne nie tylko ze względu na ubezpieczenie od gradu i skutków burzy, ale także obejmuje wiele innych kwestii. Zadbaj o to, by Twój samochód był zawsze w pełni bezpieczny!

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Wyjaśniamy, jak wygląda zgłaszanie szkody w Link4. Kontakt z ubezpieczycielem – krok po kroku

Wyjaśniamy, jak wygląda zgłaszanie szkody w Link4. Kontakt z ubezpieczycielem – krok po kroku

Jesteś ubezpieczony w Link4 i właśnie doznałeś szkody? A może po prostu chcesz dowiedzieć się, jak wygląda proces zgłaszania wypadków oraz innych nieprzyjemnych sytuacji? Wyjaśniamy, krok po kroku, jak wygląda zgłaszanie szkody w Link4! SPIS TREŚCI Krok 1. […]

więcej
Auta z najtańszym ubezpieczeniem – co oprócz marki ma znaczenie? Wyjaśniamy!

Auta z najtańszym ubezpieczeniem – co oprócz marki ma znaczenie? Wyjaśniamy!

Na wysokość składki OC ma wpływ wiele różnych czynników – m.in. wiek właściciela czy marka samochodu. Jeśli zastanawiasz się, jak uzyskać najtańsze OC, koniecznie przeczytaj tej artykuł – przybliżamy kwestie, które wpływają na koszty ubezpieczenia. SPIS TREŚCI Ile […]

więcej
Holowanie samochodu za granicą – jakiego ubezpieczenia potrzebujesz?

Holowanie samochodu za granicą – jakiego ubezpieczenia potrzebujesz?

Wystarczy tylko chwila, by drobna kolizja lub awaria samochodu zmusiła Cię do przedwczesnego zakończenia wakacji. Możesz jednak uniknąć takiego scenariusza, decydując się na zakup dobrego ubezpieczenia samochodu, które obejmie takie usługi jak holowanie pojazdu czy jego naprawę nawet […]

więcej
Jakie kary grożą za brak ubezpieczenia w 2019?

Jakie kary grożą za brak ubezpieczenia w 2019?

Wraz ze wzrostem płacy minimalnej, rosną także kary za brak ważnego ubezpieczenia OC. Zapominalstwo może być w tym roku naprawdę kosztowne. Sprawdziliśmy, jakie kary grożą za brak ubezpieczenia w 2019! SPIS TREŚCI Ile wynoszą kary za brak ubezpieczenia […]

więcej