Wrocław ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2024?

Wrocław ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2024?

5/5 - (Ocen: 1)

Kalkulator OC

Stolica Dolnego Śląska jest najdroższym miastem w Polsce, jeśli chodzi o polisy komunikacyjne. Pod koniec zeszłego roku ich ceny jeszcze się podniosły, dlatego kierowcy z niepokojem obliczają wydatki na samochód. Sprawdziliśmy ile średnio płaci się za ubezpieczenie OC/AC we Wrocławiu w 2020 roku!

Nawet wśród najdroższych ofert można znaleźć tę najkorzystniejszą. Wrocławiacy nie powinni się poddawać, ponieważ mogą z powodzeniem wykupić najlepsze, a przy tym najtańsze OC. Szukasz właśnie polisy? A może nie jesteś przekonany, czy Twoja obecna oferta jest na pewno satysfakcjonująca? Dowiedz się, ile średnio wynosi cena ubezpieczenia OC/AC we Wrocławiu i sprawdź jak znaleźć najlepszą opcję dla siebie!

Wrocław ubezpieczenie OC/AC – średnie ceny za polisy

Wrocław ubezpieczenie OC/AC – średnie ceny za polisy

Polscy kierowcy są prawnie zobowiązani do tego, by posiadać ważne ubezpieczenie OC. Po obliczeniu mediany cen składek za to świadczenie z 2019 roku obliczyliśmy, że najwięcej płacono właśnie we Wrocławiu – średnio aż ok. 940 zł. Dla porównania przeciętne średnie wynosiły ok. 750 zł. Najtaniej było w Rzeszowie – średnio składka za OC kosztowała tam ok. 620 zł.

Niektórzy kierowcy z różnych względów decydują się wyłącznie na obowiązkową polisę, ale w miarę możliwości warto zainwestować w dodatkowe świadczenia. Najrozsądniej jest dokupić ubezpieczenie AC, często dostępne w korzystnych pakietach. Polisa ta chroni pojazd również w sytuacjach losowych. Wiele towarzystw oferuje korzystne pakiety OC+AC, ale są oczywiście odpowiednio droższe. Nie do końca można sugerować się cenami samego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Składki są odpowiednio wyższe w zależności od miejsca zamieszkania, a także danych samochodu czy doświadczenia kierowcy. Najwięcej płacą osoby mające za sobą kilka wypadków, młodzi w wieku do 26 lat oraz właściciele stosunkowo nowych aut.

Wrocław ubezpieczenie OC/AC – ile płaci przeciętny kierowca?

Wrocław ubezpieczenie OC/AC - ile płaci przeciętny kierowca?

W ramach symulacji sprawdziliśmy ceny polis dla przykładowego pojazdu. Założyliśmy, że jego kierowca posiada go na wyłączność, ma 29 lat i prawo jazdy od 2009 roku. Jeździ ostrożnie sprawną Skodą Octavią III z 2015 roku, z przebiegiem 100 tys. km oraz silnikiem benzynowym 1197 l3. Nie ma za sobą poważnych wypadków czy szkód i parkuje auto na ulicy. Sprawdziliśmy oferty zawierające oprócz podstawowego OC dodatkowe ubezpieczenia NNW oraz Assistance.

Najtańszą ofertę ma Proama – 1585 zł za dość podstawowe usługi. Generali z wyższą kwotą odszkodowania NNW oraz nieco lepszym Assistance proponuje cenę w wysokości 1706 zł. MTU za wsparcie nie tylko w momencie wypadku, ale też awarii i szereg dodatkowych świadczeń w ramach Assistance żąda 1804 zł. Można więc uznać, że nasz przykładowy wrocławiak musi zapłacić ok. 1650 zł za lepszy pakiet ubezpieczeniowy.

Gdyby jednak naszemu kierowcy zależało na ofercie zawierającej AC, za bardzo podstawową opcję musiałby zapłacić 2683 zł w MTU albo 4539 zł w Generali lub 4660 zł w Proama za szersze pakiety. Jak widać, są one o wiele droższe, ale dodatkowe świadczenia jak np. ubezpieczenia Assistance są niezwykle pomocne w razie kłopotów na drodze i nie tylko.

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie OC/AC we Wrocławiu?

Wrocław jest najdroższym miastem jeśli chodzi o składki komunikacyjne, dlatego tym bardziej powinno się uważnie przeanalizować wszystkie dostępne oferty. Sprawdzanie oferty każdego ubezpieczyciela po kolei, nawet z pomocą Internetu, było by strasznie czasochłonne. KioskPolis.pl udostępnia na szczęście łatwiejsze rozwiązanie! Zamiast wpisywać swoje dane na każdej stronie różnych firm wystarczy raz wypełnić krótki formularz. Kalkulator OC/AC oblicza wysokość cen i tworzy zestawienie najkorzystniejszych ofert. Pozostaje tylko wybrać kilka z nich w celu porównania warunków. Jeśli zdecydujesz się na którąś, od razu możesz zakupić ją online! 

Średnie ubezpieczenie OC/AC we Wrocławiu jest najwyższe w Polsce, dlatego warto poszukać korzystnej oferty. Wystarczy kilka kliknięć! Porównaj ceny niezależnie od tego, czy potrzebujesz polisy na nowe auto, czy myślisz nad zmianą towarzystwa!

Sprawdź również:

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Szczecin ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Szczecin ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Już od końca ubiegłego roku przewidywano podwyżki cen za obowiązkowe polisy komunikacyjne. Jakie kwoty muszą płacić kierowcy dbający o bezpieczeństwo na drodze? Sprawdziliśmy, ile średnio kosztuje ubezpieczenie OC/AC w Szczecinie w 2020 roku! Ceny polis są zależnie od […]

więcej
Ubezpieczenie samochodu od gradu – kiedy obowiązuje, a kiedy nie?

Ubezpieczenie samochodu od gradu – kiedy obowiązuje, a kiedy nie?

Z roku na rok pogoda w Polsce staje się coraz trudniejsza do przewidzenia. Nawet w okresie wiosennym mogą pojawić się spore ulewy czy niespodziewane burze. Często zjawiskom pogodowym towarzyszy również grad, który stanowi zagrożenie m.in. dla samochodów. W […]

więcej
OC droższe od samochodu? To się zdarza!

OC droższe od samochodu? To się zdarza!

Z roku na rok można zauważyć podwyżki składek za ubezpieczenia komunikacyjne. Niektórzy kierowcy muszą też płacić znacznie więcej za takie usługi od innych. Co sprawia, że koszty mogą przekroczyć nasze najśmielsze oczekiwania? Wyjaśniamy, kiedy możliwe jest OC droższe […]

więcej
Co zrobić, gdy nie znamy sprawcy szkody?

Co zrobić, gdy nie znamy sprawcy szkody?

Oświadczenie wypadku lub innej szkody drogowej to podstawa do uzyskania odszkodowania od ubezpieczyciela. Szkoda parkingowa i brak sprawcy są jednak sytuacjami, które zdarzają się bardzo często. Co jednak zrobić w sytuacji, w której sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia […]

więcej