Warszawa ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Warszawa ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

5/5 - (Ocen: 1)

Kalkulator OC

Stolica naszego kraju jest jednym z najdroższych miejsc do życia. Mieszkańcy muszą liczyć się też z kosztownymi polisami komunikacyjnymi. Wiele osób dokłada więc wszelkich starań, by znaleźć najtańsze OC. Czy jest ono dużo wyższe niż w innych rejonach Polski? Sprawdziliśmy ile kosztuje przeciętne ubezpieczenie OC/AC w Warszawie!

Kupiłeś nowe auto i szukasz dobrej polisy? A może nie jesteś pewny, czy Twoja obecna oferta jest korzystna? Zawsze warto porównać wszystkie dostępne opcje. Które z nich są najbardziej opłacalne? Dowiedz się, ile średnio płaci się za ubezpieczenie OC/AC w Warszawie!

Warszawa ubezpieczenie OC/AC – średnie ceny za polisy

Warszawa ubezpieczenie OC/AC – średnie ceny za polisy

W Polsce jedyną obowiązkową polisą komunikacyjną jest ubezpieczenie OC. Jego cena nie jest jednak stała i niezmienna. Towarzystwa ubezpieczeniowe ustalają wysokość składki indywidualnie dla każdego kierowcy oraz pojazdu. Wśród kryteriów branych pod uwagę jest także miejsce zamieszkania. Nikogo nie powinno więc dziwić, że w Warszawie odnotowuje się jedne z najwyższych składek za OC. W ubiegłym roku średnia (mediana) cena wynosiła ok. 900 zł. Drożej było jedynie we Wrocławiu – mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska musieli średnio płacić ok. 50 zł więcej (ok. 940 zł). Dla porównania, w Poznaniu, Krakowie czy Olsztynie kwota ta wyniosła ok. 750 zł. Najtaniej było natomiast w Rzeszowie – średni wynik to tylko ok. 620 zł!

Zestawienie to daje pewien ogląd, ale nie oddaje tego, ile faktycznie kosztuje ubezpieczenie OC/AC w Warszawie. Odpowiedzialni kierowcy inwestują w pakiety zawierające więcej dodatkowych świadczeń. Najpopularniejszym z nich jest zdecydowanie ubezpieczenie AC. Towarzystwa często proponują korzystne cenowo zestawy OC+AC, ale te są oczywiście odpowiednio droższe.

Ile płaci przeciętny kierowca? Warszawa ubezpieczenie OC/AC

Najlepszy punkt odniesienia da faktyczny przykład cen polis w Warszawie. Testowo sprawdziliśmy oferty dla fikcyjnego kierowcy. Założyliśmy, że jest samotnym 29-letnim mężczyzną. Prowadzi ostrożnie, a swoje auto zostawia na parkingu strzeżonym. Jego samochód to pięcioletnia Skoda Octavia,  z silnikiem benzynowym 1197 l3 i przebiegiem ok. 100 tys. km. Wzięliśmy pod uwagę pakiety zawierające OC, ubezpieczenia NNW oraz Assistance.

Najniższą składkę proponuje Proama – 1371 zł. Jest to bardzo podstawowa oferta. Za cenę w wysokości 1476 zł Generali zapewnia dodatkowo samochód zastępczy, wysoką kwotę na NNW (50 tys. zł) oraz OC w życiu prywatnym. MTU proponuje pakiet w cenie 1733 zł, ze zdecydowanie najlepszymi usługami w zakresie Assistance. Można jednak przyjąć, że za przeciętne OC z dodatkami w Warszawie trzeba zapłacić ok. 1500 zł.

Gdyby nasz przykładowy kierowca chciał kupić pakiet zawierający jeszcze AC, ceny najlepszych ofert wyglądałyby następująco: 2738 zł za podstawową ofertę od MTU oraz 4341 zł w Proama lub 4349 zł w Generali za lepsze warunki. Takie kwoty mogą wydawać się bardzo duże, ale chronią kierowców przed znacznie większymi wydatkami. Usługi w ramach ubezpieczenia Assistance są też dla wielu osób prawdziwym wybawieniem w razie rozmaitych zdarzeń w trasie.

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie OC/AC w Warszawie?

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie OC/AC w Warszawie?

Idealnym rozwiązaniem jest znalezienie oferty ubezpieczeniowej, która spełnia nasze oczekiwania, a przy tym jest korzystna cenowo. W tym celu należałoby dokładnie zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi możliwościami. Chociaż na stronach towarzystw da się znaleźć aplikacje do obliczania cen składek, sprawdzanie każdej firmy mogłoby zająć nawet cały dzień. Nasza porównywarka ubezpieczeń wykona tę pracę za Ciebie, i to w mniej niż 30 sekund! Wystarczy podać podstawowe dane osobowe oraz informacje o posiadanym pojeździe. Nasz kalkulator OC AC znajdzie najlepsze oferty oraz wyliczy ich ceny. W ten sposób nawet w kilkanaście minut możesz wybrać i zakupić korzystną polisę!

Przeciętne ubezpieczenie OC/AC w Warszawie z pewnością jest droższe niż w innych rejonach Polski. Nie oznacza to jednak, że trzeba godzić się na wysokie ceny. Poświęć chwilę na research, by znaleźć ofertę tańszą nawet o kilkaset złotych!

Sprawdź również:

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Co zrobić, aby mieć większe zniżki na ubezpieczenie auta?

Co zrobić, aby mieć większe zniżki na ubezpieczenie auta?

Polisy komunikacyjne nie należą do tanich świadczeń. Nie wszyscy płacą za nie tyle samo – wielu kierowcom przysługują korzystne upusty. Zastanawiałeś się, w jaki sposób możesz zmniejszyć wysokość swojej składki? Podpowiadamy co zrobić, aby mieć większe zniżki na […]

więcej
Zmiany konstrukcyjne samochodu a zakup OC – co musisz wiedzieć?

Zmiany konstrukcyjne samochodu a zakup OC – co musisz wiedzieć?

Modyfikacje pojazdów kojarzą się przede wszystkim ze sportowym tuningiem, ale wcale nie muszą być z tym związane. Zamontowanie instalacji gazowej czy zmiana liczby siedzeń również są istotnymi ingerencjami. Działania tego typu mają wpływ na ogólny stan auta i […]

więcej
Rejestracja oraz ubezpieczenie „anglika” – o czym musisz pamiętać?

Rejestracja oraz ubezpieczenie „anglika” – o czym musisz pamiętać?

Samochody z Wielkiej Brytanii są łakomym kąskiem dla osób, które szukają tańszych modeli o dobrym stanie technicznym. Rejestracja anglika jest jednak możliwa, więc wiele osób się na to decyduje. Różnica pomiędzy anglikiem, a tym samym modelem w Polsce […]

więcej
Co zrobić, gdy nie znamy sprawcy szkody?

Co zrobić, gdy nie znamy sprawcy szkody?

Oświadczenie wypadku lub innej szkody drogowej to podstawa do uzyskania odszkodowania od ubezpieczyciela. Szkoda parkingowa i brak sprawcy są jednak sytuacjami, które zdarzają się bardzo często. Co jednak zrobić w sytuacji, w której sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia […]

więcej