Warszawa ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Warszawa ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

5/5 - (Ocen: 1)

Kalkulator OC

Stolica naszego kraju jest jednym z najdroższych miejsc do życia. Mieszkańcy muszą liczyć się też z kosztownymi polisami komunikacyjnymi. Wiele osób dokłada więc wszelkich starań, by znaleźć najtańsze OC. Czy jest ono dużo wyższe niż w innych rejonach Polski? Sprawdziliśmy ile kosztuje przeciętne ubezpieczenie OC/AC w Warszawie!

Kupiłeś nowe auto i szukasz dobrej polisy? A może nie jesteś pewny, czy Twoja obecna oferta jest korzystna? Zawsze warto porównać wszystkie dostępne opcje. Które z nich są najbardziej opłacalne? Dowiedz się, ile średnio płaci się za ubezpieczenie OC/AC w Warszawie!

Warszawa ubezpieczenie OC/AC – średnie ceny za polisy

Warszawa ubezpieczenie OC/AC – średnie ceny za polisy

W Polsce jedyną obowiązkową polisą komunikacyjną jest ubezpieczenie OC. Jego cena nie jest jednak stała i niezmienna. Towarzystwa ubezpieczeniowe ustalają wysokość składki indywidualnie dla każdego kierowcy oraz pojazdu. Wśród kryteriów branych pod uwagę jest także miejsce zamieszkania. Nikogo nie powinno więc dziwić, że w Warszawie odnotowuje się jedne z najwyższych składek za OC. W ubiegłym roku średnia (mediana) cena wynosiła ok. 900 zł. Drożej było jedynie we Wrocławiu – mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska musieli średnio płacić ok. 50 zł więcej (ok. 940 zł). Dla porównania, w Poznaniu, Krakowie czy Olsztynie kwota ta wyniosła ok. 750 zł. Najtaniej było natomiast w Rzeszowie – średni wynik to tylko ok. 620 zł!

Zestawienie to daje pewien ogląd, ale nie oddaje tego, ile faktycznie kosztuje ubezpieczenie OC/AC w Warszawie. Odpowiedzialni kierowcy inwestują w pakiety zawierające więcej dodatkowych świadczeń. Najpopularniejszym z nich jest zdecydowanie ubezpieczenie AC. Towarzystwa często proponują korzystne cenowo zestawy OC+AC, ale te są oczywiście odpowiednio droższe.

Ile płaci przeciętny kierowca? Warszawa ubezpieczenie OC/AC

Najlepszy punkt odniesienia da faktyczny przykład cen polis w Warszawie. Testowo sprawdziliśmy oferty dla fikcyjnego kierowcy. Założyliśmy, że jest samotnym 29-letnim mężczyzną. Prowadzi ostrożnie, a swoje auto zostawia na parkingu strzeżonym. Jego samochód to pięcioletnia Skoda Octavia,  z silnikiem benzynowym 1197 l3 i przebiegiem ok. 100 tys. km. Wzięliśmy pod uwagę pakiety zawierające OC, ubezpieczenia NNW oraz Assistance.

Najniższą składkę proponuje Proama – 1371 zł. Jest to bardzo podstawowa oferta. Za cenę w wysokości 1476 zł Generali zapewnia dodatkowo samochód zastępczy, wysoką kwotę na NNW (50 tys. zł) oraz OC w życiu prywatnym. MTU proponuje pakiet w cenie 1733 zł, ze zdecydowanie najlepszymi usługami w zakresie Assistance. Można jednak przyjąć, że za przeciętne OC z dodatkami w Warszawie trzeba zapłacić ok. 1500 zł.

Gdyby nasz przykładowy kierowca chciał kupić pakiet zawierający jeszcze AC, ceny najlepszych ofert wyglądałyby następująco: 2738 zł za podstawową ofertę od MTU oraz 4341 zł w Proama lub 4349 zł w Generali za lepsze warunki. Takie kwoty mogą wydawać się bardzo duże, ale chronią kierowców przed znacznie większymi wydatkami. Usługi w ramach ubezpieczenia Assistance są też dla wielu osób prawdziwym wybawieniem w razie rozmaitych zdarzeń w trasie.

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie OC/AC w Warszawie?

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie OC/AC w Warszawie?

Idealnym rozwiązaniem jest znalezienie oferty ubezpieczeniowej, która spełnia nasze oczekiwania, a przy tym jest korzystna cenowo. W tym celu należałoby dokładnie zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi możliwościami. Chociaż na stronach towarzystw da się znaleźć aplikacje do obliczania cen składek, sprawdzanie każdej firmy mogłoby zająć nawet cały dzień. Nasza porównywarka ubezpieczeń wykona tę pracę za Ciebie, i to w mniej niż 30 sekund! Wystarczy podać podstawowe dane osobowe oraz informacje o posiadanym pojeździe. Nasz kalkulator OC AC znajdzie najlepsze oferty oraz wyliczy ich ceny. W ten sposób nawet w kilkanaście minut możesz wybrać i zakupić korzystną polisę!

Przeciętne ubezpieczenie OC/AC w Warszawie z pewnością jest droższe niż w innych rejonach Polski. Nie oznacza to jednak, że trzeba godzić się na wysokie ceny. Poświęć chwilę na research, by znaleźć ofertę tańszą nawet o kilkaset złotych!

Sprawdź również:

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Kielce ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Kielce ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Stolica województwa świętokrzyskiego jest jednym z mniejszych miast powiatowych. Między innymi właśnie z tego względu jego mieszkańcy płacą stosownie niższe składki za polisy komunikacyjne. Jak duża jest ta różnica względem innych miejsc w Polsce? Sprawdziliśmy ile w 2022 […]

więcej
Gdańsk ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Gdańsk ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Powszechne podwyżki dotknęły także kierowców. Jesteś pewien, że opłacasz najlepsze i najtańsze OC? Mieszkańcy większych polskich miast zawsze muszą płacić więcej za obowiązkowe polisy. Sprawdziliśmy ile wynosi przeciętne ubezpieczenie OC/AC w Gdańsku! Stolica Pomorza zajmuje szóste miejsce wśród […]

więcej
Poznań ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Poznań ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

O osobach pochodzących z Wielkopolski żartobliwie mówi się, że są bardzo oszczędne. W 2020 na pewno dobrym pomysłem będzie próba znalezienia korzystniejszej polisy komunikacyjnej. Zastanawiasz się, jak bardzo zdrożały? Sprawdziliśmy ile kosztuje przeciętne ubezpieczenie OC/AC w Poznaniu! W […]

więcej
Ubezpieczenie auta na miesiąc – kiedy się przyda?

Ubezpieczenie auta na miesiąc – kiedy się przyda?

Choć standardowe ubezpieczenia komunikacyjne obowiązują przez 12 miesięcy, można też spotkać się z ich krótszą wersją. Kiedy możesz wykupić ubezpieczenie auta na miesiąc i na co uważać w takiej sytuacji? Podpowiadamy! To, czy można wykupić OC na miesiąc […]

więcej