Szczecin ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Szczecin ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

5/5 - (Ocen: 1)

Kalkulator OC

Już od końca ubiegłego roku przewidywano podwyżki cen za obowiązkowe polisy komunikacyjne. Jakie kwoty muszą płacić kierowcy dbający o bezpieczeństwo na drodze? Sprawdziliśmy, ile średnio kosztuje ubezpieczenie OC/AC w Szczecinie w 2020 roku!

Ceny polis są zależnie od wielu czynników. Jednym z nich jest miejsce zamieszkania, dlatego Polacy z różnych części Polski mogą za nawet bardzo podobny samochód płacić wiele więcej lub mniej. Mieszkasz w województwie zachodniopomorskim? Sprawdź, czy na pewno wykupiłeś najtańsze OC! Dowiedz się ile kosztuje przeciętne ubezpieczenie OC/AC w Szczecinie!

Szczecin ubezpieczenie OC/AC – średnie ceny za polisy

Szczecin ubezpieczenie OC/AC – średnie ceny za polisy

Polscy kierowcy są prawnie zobowiązani do tego, by posiadać ważne ubezpieczenie OC. Jego cena różni się jednak m.in. w zależności od typu samochodu, historii kierowcy, a także miejsca zamieszkania. Według badań statystycznych, w ubiegłym roku najwięcej płacili wrocławiacy – średnio aż ok. 940 zł! Najmniej z kolei wydali na ten cel mieszkańcy Rzeszowa – ok. 620 zł. Średnie ubezpieczenie OC/AC w Szczecinie wynosiło ok. 790 zł, co było dość przeciętnym wynikiem w porównaniu z resztą kraju.

Takie dane mało mówią jednak osobom, które inwestują w dodatkowe ubezpieczenie AC. Polisa AutoCasco nie jest obowiązkowa, ale na pewno warto ją posiadać. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują wiele korzystnych ofert, łączących te oraz inne świadczenia, ale są one oczywiście odpowiednio droższe. Najwięcej płacą niezmiennie młodzi kierowcy, osoby które uczestniczyły w wielu kolizjach/wypadkach oraz właściciele stosunkowo nowych, droższych aut.

Ile płaci przeciętny kierowca? Szczecin ubezpieczenie OC/AC

Postanowiliśmy sprawdzić, ile dokładnie musiałby zapłacić przykładowy mieszkaniec Szczecina. Załóżmy, że 29-letni singiel chce ubezpieczyć swoją Skodę Octavię z 2015 roku. Kierowca parkuje na ulicy i ma zniżki za bezszkodową jazdę. Auto jest sprawne, ma na liczniku ok. 100 tys. km oraz benzynowy silnik 1197 l3. Szuka pakietów zawierających OC oraz Assistance i ubezpieczenia NNW.

Nasz kierowca, wśród najlepszych ofert, dostałby następujące propozycje: 1468 zł w Proama, 1580 zł w Generali i 1658 zł w MTU. Zawierają te same usługi, ale oczywiście w pewnym stopniu różnią się od siebie warunkami. Proama gwarantuje najniższą cenę, ale Generali zapewnia dodatkowe OC w życiu prywatnym, samochód zastępczy oraz najwyższą kwotę odszkodowania NNW. Z kolei MTU gwarantuje najlepsze wsparcie w ramach Assistance. Można założyć, że przeciętne ubezpieczenie OC z dodatkami w Szczecinie kosztuje ok. 1500 zł.

Jeśli nasz Pan X chciałby posiadać też AutoCasco, przykładowe najlepsze oferty wyglądały by następująco: 2634 zł za podstawowe świadczenia w MTU oraz 4447 zł w Generali albo 4736 zł w Proama za szersze pakiety. Są to o wiele większe kwoty, ale warto zainwestować w swoje bezpieczeństwo na drodze. Takie dodatki jak np. ubezpieczenia Assistance są niezwykle pomocne w trudnych sytuacjach.

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie OC/AC w Szczecinie?

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie OC/AC w Szczecinie?

Jak widać, oferty dla tego samego samochodu mogą się znacznie różnić w zależności od firmy. By znaleźć najlepszą opcję, najlepiej jest przeanalizować wszystkie dostępne warianty. Mało kto ma jednak czas na sprawdzanie po kolei każdej strony czy telefoniczne rozmowy z agentami. Nasza porównywarka znacznie usprawnia i ułatwia poszukiwania! Wystarczy wypełnić krótki formularz, by uzyskać zestawienie najlepszych ofert. Nasz kalkulator OC AC oblicza ceny składek, tak jak można zrobić to na witrynie każdego towarzystwa. W ten sposób nawet w kilkanaście minut możesz porównać najlepsze oferty, po czym wybrać odpowiednią i ją zakupić online. 

Średnie ubezpieczenie OC/AC w Szczecinie wcale nie musi Cię satysfakcjonować! Jeśli chcesz, możesz znaleźć o wiele korzystniejszą ofertę. Poświęć chwilę, by porównać swoją obecną polisę z propozycjami innych firm!

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Cesja ubezpieczenia samochodu – 5 rzeczy, które musisz o niej wiedzieć

Cesja ubezpieczenia samochodu – 5 rzeczy, które musisz o niej wiedzieć

5/5 – (Ocen: 1) Nie stać Cię na to, by kupić sobie auto z własnych środków? Wiele osób w takiej sytuacji decyduje się na kredyt na samochód. Zanim w całości się go spłaci, bank musi się zabezpieczyć na […]

więcej
Darmowy kalkulator OC – 5 powodów, dla których warto z niego skorzystać

Darmowy kalkulator OC – 5 powodów, dla których warto z niego skorzystać

5/5 – (Ocen: 3) Zgodnie z polskim prawem, każdy samochód musi być objęty ubezpieczeniem OC. Ponieważ nie należy ono do najtańszych, wiele osób długo stara się znaleźć najlepszą opcję. Istnieje jednak znacznie szybszy oraz skuteczniejszy sposób niż przeglądanie […]

więcej
Jak przebieg samochodu wpływa na cenę OC i AC?

Jak przebieg samochodu wpływa na cenę OC i AC?

5/5 – (Ocen: 1) Stan licznika jest jedną z informacji, jakie trzeba podać podczas obliczania wysokości składek polis komunikacyjnych. Wiele osób zastanawia się, czy kwestia ta ma duże znaczenie dla ubezpieczyciela. Wartość ta sporo mówi o pojeździe, a […]

więcej
Ubezpieczenie samochodu po poprzednim właścicielu. Co musisz wiedzieć?

Ubezpieczenie samochodu po poprzednim właścicielu. Co musisz wiedzieć?

4.9/5 – (Ocen: 10) Czy masz prawo używać OC samochodu po poprzednim właścicielu? A może chcesz się go zrzec, ale nie wiesz, czy to możliwe oraz jak tego dokonać? Sprawdź, do czego upoważnia Cię podpisanie umowy kupna-sprzedaży samochodu. […]

więcej