Szczecin ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Szczecin ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

5/5 - (Ocen: 1)

Kalkulator OC

Już od końca ubiegłego roku przewidywano podwyżki cen za obowiązkowe polisy komunikacyjne. Jakie kwoty muszą płacić kierowcy dbający o bezpieczeństwo na drodze? Sprawdziliśmy, ile średnio kosztuje ubezpieczenie OC/AC w Szczecinie w 2020 roku!

Ceny polis są zależnie od wielu czynników. Jednym z nich jest miejsce zamieszkania, dlatego Polacy z różnych części Polski mogą za nawet bardzo podobny samochód płacić wiele więcej lub mniej. Mieszkasz w województwie zachodniopomorskim? Sprawdź, czy na pewno wykupiłeś najtańsze OC! Dowiedz się ile kosztuje przeciętne ubezpieczenie OC/AC w Szczecinie!

Szczecin ubezpieczenie OC/AC – średnie ceny za polisy

Szczecin ubezpieczenie OC/AC – średnie ceny za polisy

Polscy kierowcy są prawnie zobowiązani do tego, by posiadać ważne ubezpieczenie OC. Jego cena różni się jednak m.in. w zależności od typu samochodu, historii kierowcy, a także miejsca zamieszkania. Według badań statystycznych, w ubiegłym roku najwięcej płacili wrocławiacy – średnio aż ok. 940 zł! Najmniej z kolei wydali na ten cel mieszkańcy Rzeszowa – ok. 620 zł. Średnie ubezpieczenie OC/AC w Szczecinie wynosiło ok. 790 zł, co było dość przeciętnym wynikiem w porównaniu z resztą kraju.

Takie dane mało mówią jednak osobom, które inwestują w dodatkowe ubezpieczenie AC. Polisa AutoCasco nie jest obowiązkowa, ale na pewno warto ją posiadać. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują wiele korzystnych ofert, łączących te oraz inne świadczenia, ale są one oczywiście odpowiednio droższe. Najwięcej płacą niezmiennie młodzi kierowcy, osoby które uczestniczyły w wielu kolizjach/wypadkach oraz właściciele stosunkowo nowych, droższych aut.

Ile płaci przeciętny kierowca? Szczecin ubezpieczenie OC/AC

Postanowiliśmy sprawdzić, ile dokładnie musiałby zapłacić przykładowy mieszkaniec Szczecina. Załóżmy, że 29-letni singiel chce ubezpieczyć swoją Skodę Octavię z 2015 roku. Kierowca parkuje na ulicy i ma zniżki za bezszkodową jazdę. Auto jest sprawne, ma na liczniku ok. 100 tys. km oraz benzynowy silnik 1197 l3. Szuka pakietów zawierających OC oraz Assistance i ubezpieczenia NNW.

Nasz kierowca, wśród najlepszych ofert, dostałby następujące propozycje: 1468 zł w Proama, 1580 zł w Generali i 1658 zł w MTU. Zawierają te same usługi, ale oczywiście w pewnym stopniu różnią się od siebie warunkami. Proama gwarantuje najniższą cenę, ale Generali zapewnia dodatkowe OC w życiu prywatnym, samochód zastępczy oraz najwyższą kwotę odszkodowania NNW. Z kolei MTU gwarantuje najlepsze wsparcie w ramach Assistance. Można założyć, że przeciętne ubezpieczenie OC z dodatkami w Szczecinie kosztuje ok. 1500 zł.

Jeśli nasz Pan X chciałby posiadać też AutoCasco, przykładowe najlepsze oferty wyglądały by następująco: 2634 zł za podstawowe świadczenia w MTU oraz 4447 zł w Generali albo 4736 zł w Proama za szersze pakiety. Są to o wiele większe kwoty, ale warto zainwestować w swoje bezpieczeństwo na drodze. Takie dodatki jak np. ubezpieczenia Assistance są niezwykle pomocne w trudnych sytuacjach.

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie OC/AC w Szczecinie?

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie OC/AC w Szczecinie?

Jak widać, oferty dla tego samego samochodu mogą się znacznie różnić w zależności od firmy. By znaleźć najlepszą opcję, najlepiej jest przeanalizować wszystkie dostępne warianty. Mało kto ma jednak czas na sprawdzanie po kolei każdej strony czy telefoniczne rozmowy z agentami. Nasza porównywarka znacznie usprawnia i ułatwia poszukiwania! Wystarczy wypełnić krótki formularz, by uzyskać zestawienie najlepszych ofert. Nasz kalkulator OC AC oblicza ceny składek, tak jak można zrobić to na witrynie każdego towarzystwa. W ten sposób nawet w kilkanaście minut możesz porównać najlepsze oferty, po czym wybrać odpowiednią i ją zakupić online. 

Średnie ubezpieczenie OC/AC w Szczecinie wcale nie musi Cię satysfakcjonować! Jeśli chcesz, możesz znaleźć o wiele korzystniejszą ofertę. Poświęć chwilę, by porównać swoją obecną polisę z propozycjami innych firm!

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Poznań ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Poznań ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

O osobach pochodzących z Wielkopolski żartobliwie mówi się, że są bardzo oszczędne. W 2020 na pewno dobrym pomysłem będzie próba znalezienia korzystniejszej polisy komunikacyjnej. Zastanawiasz się, jak bardzo zdrożały? Sprawdziliśmy ile kosztuje przeciętne ubezpieczenie OC/AC w Poznaniu! W […]

więcej
Sprzedaż samochodu a ubezpieczenie – jak odzyskać ubezpieczenie OC po sprzedaży auta?

Sprzedaż samochodu a ubezpieczenie – jak odzyskać ubezpieczenie OC po sprzedaży auta?

Sprzedajesz auto, dla którego kilka tygodni lub miesięcy temu wykupiłeś OC? W takiej sytuacji prawdopodobnie chciałbyś odzyskać pieniądze. Koniecznie sprawdź, co musisz zrobić, by nie płacić kolejnej składki OC, a także jakie dokumenty jesteś zobowiązany przekazać nabywcy. Czy […]

więcej
Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU) – o czym warto wiedzieć?

Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU) – o czym warto wiedzieć?

By mieć pewność, że kupowana polisa zagwarantuje dokładnie taką ochronę, jakiej się potrzebuje, nie wystarczy zapoznać się z opisem oferty na stronie ubezpieczalni czy wysłuchać konsultanta. Nie każdy jednak wie, że w tym celu należy przeczytać specjalny dokument […]

więcej
Rzeszów ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Rzeszów ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Od końca 2019 roku wszystko drożeje – w tym również polisy komunikacyjne. Według badań statystycznych, najmniej za auta podobno płaci się na Podkarpaciu. Sprawdziliśmy jakie są średnie składki za ubezpieczenie OC/AC w Rzeszowie! Szukasz właśnie polisy na nowy […]

więcej