Poznań ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Poznań ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

5/5 - (Ocen: 1)

Kalkulator OC

O osobach pochodzących z Wielkopolski żartobliwie mówi się, że są bardzo oszczędne. W 2020 na pewno dobrym pomysłem będzie próba znalezienia korzystniejszej polisy komunikacyjnej. Zastanawiasz się, jak bardzo zdrożały? Sprawdziliśmy ile kosztuje przeciętne ubezpieczenie OC/AC w Poznaniu!

W obliczu rosnących cen, wiele osób stara się znaleźć najtańsze OC. Kupiłeś nowe auto? Rekalkulacja wypadła bardzo niekorzystnie? A może przestała Ci odpowiadać Twoja obecna oferta? Dowiedz się, ile średnio płaci się za ubezpieczenie OC/AC w Poznaniu!

Poznań ubezpieczenie OC/AC – średnie ceny za polisy

Obowiązkową polisą w Polsce jest ubezpieczenie OC. Każdy kierowca musi objąć taką ochroną wszystkie posiadane pojazdy. Cena tego świadczenia jest bardzo indywidualna i zależy m.in. od miejsca zamieszkania. Według badan, w zeszłym roku poznaniacy płacili średnio ok. 800 zł za OC. Jest to przeciętny wynik w porównaniu z resztą kraju. Najwięcej składki kosztowały kierowców z Wrocławia – aż ok. 940 zł. Z kolei najtaniej było w Rzeszowie – tam mediana cen wyniosła jedynie 620 zł.

Odpowiedzialni kierowcy raczej nie traktują tego świadczenia jako przykry obowiązek czy niepotrzebny wydatek, więc szukają pakietów z dodatkowymi usługami. Najchętniej kupowane są te zawierające ubezpieczenie AC. Oczywiście, takie oferty są automatycznie droższe. Warto jednak dołożyć kilkaset złotych, by uzyskać pełną ochronę. Uszkodzenie czy utrata samochodu narażają nas przecież na znacznie większe wydatki. Dobrze jest być zabezpieczonym na każdą ewentualność.

Ile płaci przeciętny kierowca? Poznań ubezpieczenie OC/AC

Ile płaci przeciętny kierowca? Poznań ubezpieczenie OC/AC

Trudno podać jednoznaczną kwotę, ponieważ ceny składek są zależne od wielu czynników. Znaczenie ma nie tylko miejsce zamieszkania, ale też m.in. typ samochodu czy wiek właściciela. Postanowiliśmy przygotować małą symulację. Sprawdziliśmy ceny najlepszych ofert dla fikcyjnego poznaniaka. Załóżmy, że ma 29 lat. Jest kawalerem, ostrożnym za kierownicą i dbającym o swoje auto. Posiada sprawną Skodę Octavię z 2015 roku, z silnikiem benzynowym 1197 l3 oraz przebiegiem ok. 100 tys. km. Parkuje ją we wspólnym garażu osiedlowym. Interesują go oferty zawierające OC, AC, a także ubezpieczenia NNW oraz Assistance.

Najpierw sprawdźmy oferty budżetowe, bez AutoCasco. Najniższą cenę proponuje Proama – 1421 zł za dość podstawowy pakiet. Nieco lepsze warunki oferuje Generali, w cenie 1530 zł. MTU za opcję z najszerszym zakresem ubezpieczenia Assistance wymaga opłaty w wysokości 1632 zł. Można uznać, że przeciętnie nasz kierowca musiałby zapłacić ok. 1500 zł.

Najlepsze ceny dla pakietów zawierających AC wyglądają następująco: 2629 zł w MTU za dość podstawową opcję oraz 4310 zł w Proama lub 4427 zł w Generali za o wiele szerszy zakres usług. Są dużo droższe, ale firmy umożliwiają rozłożenie opłaty na przystępne raty. Warto dopłacić do polisy, ponieważ gwarantuje ona wtedy o wiele lepszą ochronę. Pomoc finansowa i wsparcie specjalistów, w razie jakichkolwiek kłopotów z samochodem, są nieocenione.

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie OC/AC w Poznaniu?

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie OC/AC w Poznaniu?

Podczas wyboru polisy nie powinno się kierować opiniami ludzi w Internecie, reklamami czy poradami bliskich. Ceny są obliczane bardzo indywidualnie, dlatego najrozsądniej jest sprawdzić możliwie wszystkie dostępne opcje. Kto jednak miałby czas na przeglądanie wszystkich stron albo odwiedzanie po kolei każdego oddziału? Na szczęście nasza porównywarka może to zrobić za Ciebie, i to w kilka minut! Po wypełnieniu krótkiego formularza sprawdza oferty wszystkich najlepszych towarzystw. Nasz kalkulator OC AC w mniej niż 30 sekund tworzy zestawienie z gotowymi stawkami. Dzięki temu możesz szybko i wygodnie porównać najlepsze oferty. Jeśli któraś okaże się odpowiednia, od razu możesz przejść do jej zakupu online!

Przeciętne ceny za ubezpieczenie OC/AC w Poznaniu wzrosły, więc warto poszukać najlepszej oferty. Poświęć chwilę na research, bo wynik poszukiwań może Cię zaskoczyć – i to na plus. Przekonaj się, ile uda Ci się zaoszczędzić na zmianie polisy!

Sprawdź również:

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Wrocław ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Wrocław ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Stolica Dolnego Śląska jest najdroższym miastem w Polsce, jeśli chodzi o polisy komunikacyjne. Pod koniec zeszłego roku ich ceny jeszcze się podniosły, dlatego kierowcy z niepokojem obliczają wydatki na samochód. Sprawdziliśmy ile średnio płaci się za ubezpieczenie OC/AC […]

więcej
Co zrobić, gdy nie znamy sprawcy szkody?

Co zrobić, gdy nie znamy sprawcy szkody?

Oświadczenie wypadku lub innej szkody drogowej to podstawa do uzyskania odszkodowania od ubezpieczyciela. Szkoda parkingowa i brak sprawcy są jednak sytuacjami, które zdarzają się bardzo często. Co jednak zrobić w sytuacji, w której sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia […]

więcej
Darmowy kalkulator OC – 5 powodów, dla których warto z niego skorzystać

Darmowy kalkulator OC – 5 powodów, dla których warto z niego skorzystać

Zgodnie z polskim prawem, każdy samochód musi być objęty ubezpieczeniem OC. Ponieważ nie należy ono do najtańszych, wiele osób długo stara się znaleźć najlepszą opcję. Istnieje jednak znacznie szybszy oraz skuteczniejszy sposób niż przeglądanie i analizowanie wszystkich ofert. […]

więcej
Kraków ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Kraków ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Już pod koniec ubiegłego roku ceny polis komunikacyjnych zaczęły rosnąć. Ostateczna wysokość składki jest jednak zależna od wielu czynników, w tym również od miejsca zamieszkania. Sprawdziliśmy ile obecnie wynosi średnie ubezpieczenie OC/AC w Krakowie! Ubezpieczenie samochodowe w Krakowie nie […]

więcej