Poznań ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Poznań ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

5/5 - (Ocen: 1)

Kalkulator OC

O osobach pochodzących z Wielkopolski żartobliwie mówi się, że są bardzo oszczędne. W 2020 na pewno dobrym pomysłem będzie próba znalezienia korzystniejszej polisy komunikacyjnej. Zastanawiasz się, jak bardzo zdrożały? Sprawdziliśmy ile kosztuje przeciętne ubezpieczenie OC/AC w Poznaniu!

W obliczu rosnących cen, wiele osób stara się znaleźć najtańsze OC. Kupiłeś nowe auto? Rekalkulacja wypadła bardzo niekorzystnie? A może przestała Ci odpowiadać Twoja obecna oferta? Dowiedz się, ile średnio płaci się za ubezpieczenie OC/AC w Poznaniu!

Poznań ubezpieczenie OC/AC – średnie ceny za polisy

Obowiązkową polisą w Polsce jest ubezpieczenie OC. Każdy kierowca musi objąć taką ochroną wszystkie posiadane pojazdy. Cena tego świadczenia jest bardzo indywidualna i zależy m.in. od miejsca zamieszkania. Według badan, w zeszłym roku poznaniacy płacili średnio ok. 800 zł za OC. Jest to przeciętny wynik w porównaniu z resztą kraju. Najwięcej składki kosztowały kierowców z Wrocławia – aż ok. 940 zł. Z kolei najtaniej było w Rzeszowie – tam mediana cen wyniosła jedynie 620 zł.

Odpowiedzialni kierowcy raczej nie traktują tego świadczenia jako przykry obowiązek czy niepotrzebny wydatek, więc szukają pakietów z dodatkowymi usługami. Najchętniej kupowane są te zawierające ubezpieczenie AC. Oczywiście, takie oferty są automatycznie droższe. Warto jednak dołożyć kilkaset złotych, by uzyskać pełną ochronę. Uszkodzenie czy utrata samochodu narażają nas przecież na znacznie większe wydatki. Dobrze jest być zabezpieczonym na każdą ewentualność.

Ile płaci przeciętny kierowca? Poznań ubezpieczenie OC/AC

Ile płaci przeciętny kierowca? Poznań ubezpieczenie OC/AC

Trudno podać jednoznaczną kwotę, ponieważ ceny składek są zależne od wielu czynników. Znaczenie ma nie tylko miejsce zamieszkania, ale też m.in. typ samochodu czy wiek właściciela. Postanowiliśmy przygotować małą symulację. Sprawdziliśmy ceny najlepszych ofert dla fikcyjnego poznaniaka. Załóżmy, że ma 29 lat. Jest kawalerem, ostrożnym za kierownicą i dbającym o swoje auto. Posiada sprawną Skodę Octavię z 2015 roku, z silnikiem benzynowym 1197 l3 oraz przebiegiem ok. 100 tys. km. Parkuje ją we wspólnym garażu osiedlowym. Interesują go oferty zawierające OC, AC, a także ubezpieczenia NNW oraz Assistance.

Najpierw sprawdźmy oferty budżetowe, bez AutoCasco. Najniższą cenę proponuje Proama – 1421 zł za dość podstawowy pakiet. Nieco lepsze warunki oferuje Generali, w cenie 1530 zł. MTU za opcję z najszerszym zakresem ubezpieczenia Assistance wymaga opłaty w wysokości 1632 zł. Można uznać, że przeciętnie nasz kierowca musiałby zapłacić ok. 1500 zł.

Najlepsze ceny dla pakietów zawierających AC wyglądają następująco: 2629 zł w MTU za dość podstawową opcję oraz 4310 zł w Proama lub 4427 zł w Generali za o wiele szerszy zakres usług. Są dużo droższe, ale firmy umożliwiają rozłożenie opłaty na przystępne raty. Warto dopłacić do polisy, ponieważ gwarantuje ona wtedy o wiele lepszą ochronę. Pomoc finansowa i wsparcie specjalistów, w razie jakichkolwiek kłopotów z samochodem, są nieocenione.

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie OC/AC w Poznaniu?

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie OC/AC w Poznaniu?

Podczas wyboru polisy nie powinno się kierować opiniami ludzi w Internecie, reklamami czy poradami bliskich. Ceny są obliczane bardzo indywidualnie, dlatego najrozsądniej jest sprawdzić możliwie wszystkie dostępne opcje. Kto jednak miałby czas na przeglądanie wszystkich stron albo odwiedzanie po kolei każdego oddziału? Na szczęście nasza porównywarka może to zrobić za Ciebie, i to w kilka minut! Po wypełnieniu krótkiego formularza sprawdza oferty wszystkich najlepszych towarzystw. Nasz kalkulator OC AC w mniej niż 30 sekund tworzy zestawienie z gotowymi stawkami. Dzięki temu możesz szybko i wygodnie porównać najlepsze oferty. Jeśli któraś okaże się odpowiednia, od razu możesz przejść do jej zakupu online!

Przeciętne ceny za ubezpieczenie OC/AC w Poznaniu wzrosły, więc warto poszukać najlepszej oferty. Poświęć chwilę na research, bo wynik poszukiwań może Cię zaskoczyć – i to na plus. Przekonaj się, ile uda Ci się zaoszczędzić na zmianie polisy!

Sprawdź również:

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Kielce ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Kielce ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

5/5 – (Ocen: 1) Stolica województwa świętokrzyskiego jest jednym z mniejszych miast powiatowych. Między innymi właśnie z tego względu jego mieszkańcy płacą stosownie niższe składki za polisy komunikacyjne. Jak duża jest ta różnica względem innych miejsc w Polsce? […]

więcej
Przegląd składek polis samochodów marki Volkswagen – ubezpieczenia OC/AC

Przegląd składek polis samochodów marki Volkswagen – ubezpieczenia OC/AC

5/5 – (Ocen: 1) Posiadasz samochód marki Volkswagen? Tak jak wszyscy polscy kierowcy, musisz posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC. Czy jesteś pewien, że opłacana przez Ciebie oferta jest najlepsza? Przedstawiamy przegląd składek polis samochodów marki Volkswagen! Jedną z najpopularniejszych […]

więcej
Rejestracja oraz ubezpieczenie „anglika” – o czym musisz pamiętać?

Rejestracja oraz ubezpieczenie „anglika” – o czym musisz pamiętać?

4.4/5 – (Ocen: 5) Samochody z Wielkiej Brytanii są łakomym kąskiem dla osób, które szukają tańszych modeli o dobrym stanie technicznym. Rejestracja anglika jest jednak możliwa, więc wiele osób się na to decyduje. Różnica pomiędzy anglikiem, a tym […]

więcej
Gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód – online czy stacjonarnie?

Gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód – online czy stacjonarnie?

5/5 – (Ocen: 1) Musisz wykupić polisę ubezpieczeniową na auto? Współcześnie można zrobić to na wiele różnych sposobów. Dużo osób uważa, że najlepszą obsługę uzyskuje się w bezpośrednim kontakcie z agentem. Czy faktycznie tak jest? Wyjaśniamy, gdzie najlepiej […]

więcej