Gdańsk ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Gdańsk ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

5/5 - (Ocen: 1)

Kalkulator OC

Powszechne podwyżki dotknęły także kierowców. Jesteś pewien, że opłacasz najlepsze i najtańsze OC? Mieszkańcy większych polskich miast zawsze muszą płacić więcej za obowiązkowe polisy. Sprawdziliśmy ile wynosi przeciętne ubezpieczenie OC/AC w Gdańsku!

Stolica Pomorza zajmuje szóste miejsce wśród polskich miejscowości z największą liczbą ludności oraz siódme pod względem powierzchni. W związku z tym, mieszkańcy tego pięknego miasta muszą niestety płacić stosownie wyższe opłaty za polisy komunikacyjne. Dowiedz się, ile średnio trzeba wydać na ubezpieczenie OC/AC w Gdańsku!

Gdańsk ubezpieczenie OC/AC – średnie ceny za polisy

Gdańsk ubezpieczenie OC/AC – średnie ceny za polisy

W Polsce jedyną obowiązkową polisą komunikacyjną jest ubezpieczenie OC. Jego cenę oblicza się indywidualnie, dla każdego pojazdu. Jednym z aspektów branych pod uwagę przez towarzystwa jest miejsce zamieszkania właściciela auta. Sprawdziliśmy ile średnio płacili za podstawowe ubezpieczenie OC kierowcy z Gdańska. Była to trzecia najwyższa mediana – aż 890 zł! Więcej płacili tylko Warszawiacy (900 zł) oraz wrocławiacy (940 zł). Dla porównania, średnia np. w Poznaniu wynosiła 800 zł. Najmniej płacili mieszkańcy Rzeszowa – tylko 620 zł. Ceny te obejmują jedynie obowiązkowe OC. Zwykle kierowcy szukają nieco szerszych pakietów, które gwarantują wsparcie w różnych sytuacjach na drodze. Oferty zawierające dodatkowo ubezpieczenie AC są odpowiednio droższe. Warto zagwarantować sobie zabezpieczenie na każdą ewentualność.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, ten artykuł odpowie dokładnie, czym jest ubezpieczenie OC.

Ile płaci przeciętny kierowca? Gdańsk ubezpieczenie OC/AC

Jak jednak wyglądają realne ceny? By to sprawdzić postanowiliśmy sprawdzić najlepsze oferty dla fikcyjnego, przykładowego kierowcy. Założyliśmy, że naszym “kierowcą” będzie 29-letni mężczyzna, dość ostrożny na drodze, parkujący na ulicy. Jego pojazdem jest Skoda Octavia z 2015 roku, z przebiegiem ok. 100 tys. km oraz benzynowym silnikiem 1197 l3. Skupiliśmy się na ofertach zawierających OC, ubezpieczenia NNW oraz Assistance.

Najtańsza oferta od Proama kosztuje 1556 zł. Kolejną propozycją z lepszymi warunkami (m.in. wyższą kwotą odszkodowania NNW oraz samochodem zastępczym) jest 1675 zł w Generali. Podobną opcją, ale z o wiele lepszymi warunkami ubezpieczenia Assistance jest pakiet w cenie 1804 zł od MTU. Można uznać, że średnia cena polisy dla naszego przykładowego kierowcy wynosi ok. 1600 zł.

Najlepsze oferty zawierające dodatkowo AutoCasco były oczywiście odpowiednio droższe. Wynosiły odpowiednio: 2891 zł w MTU za podstawowe warunki oraz 4523 zł w Proama i 4779 zł w Generali za lepsze świadczenia. Jak widać jest to duża różnica, ale warto zainwestować w swoje bezpieczeństwo na drodze. Jakiekolwiek kłopoty z samochodem mogą być związane z o wiele większymi wydatkami. Co więcej, firmy ubezpieczeniowe często umożliwiają opłacenie polisy w ratach. Najważniejsze jest, by znaleźć opcję najbardziej dopasowaną do naszym indywidualnych potrzeb, w najlepszej cenie.

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie OC/AC w Gdańsku?

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie OC/AC w Gdańsku?

Decydowanie się na polisę z polecenia znajomego czy kogoś z rodziny nie zawsze jest rozsądne. To, że dla kogoś oferta akurat tego ubezpieczyciela jest korzystna, nie oznacza, że będzie też dobra dla Ciebie. Najrozsądniej jest porównać wszystkie dostępne opcje. Dzięki naszej porównywarce możesz to zrobić w kilka minut! Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz, wpisując podstawowe dane. Te same informacje musiałbyś podać u ubezpieczyciela! Następnie Kalkulator OC/AC obliczy na ich podstawie ceny składek i wybierze najtańsze oferty dla Ciebie. Pozostaje tylko je porównać, wybierając najciekawsze z nich. Jeśli zdecydujesz się na którąś, możesz od razu ją zakupić online!

Przeciętne ubezpieczenie OC/AC w Gdańsku jest jednym z najwyższych w Polsce. Na szczęście w kilka chwil można znaleźć możliwie najtańszą i najlepszą opcję. Przekonaj się, ile Ci się uda zaoszczędzić!

Sprawdź również:

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Rejestracja samochodu z zagranicy – jak wygląda cały proces: krok po kroku?

Rejestracja samochodu z zagranicy – jak wygląda cały proces: krok po kroku?

Zdecydowałeś się na zakup samochodu z zagranicy? Sprawdź, jakie formalności należy dopełnić, abyś mógł legalnie zarejestrować takie auto i jeździć nim w Polsce. Rejestracja samochodu z zagranicy nie jest trudna, jednak trzeba zaznajomić się z pewnymi detalami. Dowiedz […]

więcej
5 sposobów na tańsze ubezpieczenia komunikacyjne

5 sposobów na tańsze ubezpieczenia komunikacyjne

Polisy samochodowe potrafią być bardzo kosztowne. Wielu kierowców zastanawia się, czy jest jakaś metoda na ograniczenie tych wydatków. Okazuje się, że da się sprytnie (i całkiem legalnie!) płacić mniej. Przedstawiamy 5 sposobów na tańsze ubezpieczenia komunikacyjne! Własny samochód […]

więcej
Holowanie samochodu za granicą – jak się ubezpieczyć?

Holowanie samochodu za granicą – jak się ubezpieczyć?

Kolizja drogowa może skutecznie zepsuć nawet najprzyjemniejszy wyjazd. Holowanie samochodu za granicą wiąże się z dużym wydatkiem, jeśli nie posiada się odpowiedniej polisy. Warto więc wykupić odpowiednią polisę, w ramach której holowanie za granicą nie będzie żadnym kłopotem. […]

więcej
OC droższe od samochodu? To się zdarza!

OC droższe od samochodu? To się zdarza!

Z roku na rok można zauważyć podwyżki składek za ubezpieczenia komunikacyjne. Niektórzy kierowcy muszą też płacić znacznie więcej za takie usługi od innych. Co sprawia, że koszty mogą przekroczyć nasze najśmielsze oczekiwania? Wyjaśniamy, kiedy możliwe jest OC droższe […]

więcej