Ubezpieczenie narciarskie na urlop last minute – jakie wybrać?

Ubezpieczenie narciarskie na urlop last minute – jakie wybrać?

5/5 - (Ocen: 1)

Znalazłeś świetną promocję na wycieczkę w góry? Nawet jeśli do wyjazdu pozostało już niewiele czasu, musisz się odpowiednio do niego przygotować. Zadbaj nie tylko o bagaż czy atrakcje, ale przede wszystkim swoje bezpieczeństwo. Podpowiadamy, jakie ubezpieczenie narciarskie na urlop last minute wybrać!

Radość oraz podekscytowanie towarzyszące wykupieniu wyjątkowo opłacalnej wycieczki potrafią być rozpraszające. Zanim jednak zacznie się ochoczo pakować walizkę i planować wakacje, rozsądnie jest rozejrzeć się za polisą turystyczną. Warto poświęcić chwilę na jej poszukiwania, ponieważ powinna być dostosowana do potrzeb osób planujących uprawiać sporty zimowe. Dowiedz się, jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie narciarskie na urlop last minute!

Ubezpieczenie narciarskie na urlop last minute – dlaczego warto je wykupić?

Każdy wyjazd za granicę wiąże się z ryzykiem. Jeśli do tego planuje się aktywnie spędzać czas, nie trudno o wypadek. Jakiekolwiek kłopoty w obcym kraju narażają na o wiele większy stres, a także straty finansowe. Nawet jeśli planuje się tylko spontaniczny weekend, koniecznie trzeba zainwestować w odpowiednią ochronę, która zapewni odpowiednie wsparcie w razie ewentualnych nieprzyjemnych przygód.

Ubezpieczenie narciarskie na urlop last minute – dlaczego warto je wykupić?

Ubezpieczenie narciarskie na urlop last minute zagwarantuje pomoc w razie kłopotów ze zdrowiem. Usługi medyczne za granicą są zwykle bardzo kosztowne. Co więcej, nie we wszystkich państwach honorowana jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Poza tym, nawet jeśli posiada się EKUZ, dokument ten nie pokrywa wcale wszystkich kosztów leczenia – obejmuje jedynie tzw. pomoc konieczną. Polisa z wysoką kwotą gwarantowaną zapewni wsparcie w razie m.in. urazu po upadku na stoku, odmrożenia, ciężkiej grypy lub bolącego zęba. Dobre ubezpieczenie powinno także pokrywać koszty akcji ratunkowej (na górskim szlaku czy trudnej trasie zjazdowej często potrzebny jest nawet helikopter) i transportu do kraju.

Podczas jazdy można też w każdej chwili przypadkiem na kogoś wpaść. Nawet doświadczeni narciarze nie zawsze zdążą zareagować. W sytuacji, gdy osobie trzeciej stanie się przez to jakaś krzywda, najprawdopodobniej trzeba będzie uregulować koszty jej leczenia i/lub wypłacić wysokie odszkodowanie. Polisa turystyczna może zawierać także OC, co oznacza, że ochroni Cię przed takimi nieprzewidzianymi wydatkami. Może również obejmować szkody nie tylko na ludziach, ale i przedmiotach. Będzie więc pomocna np. gdy przypadkiem zniszczy się wyposażenie hotelu.

Oczywiście różne zagrożenia czyhają na turystów nie tylko na stoku. Podczas górskich wypraw oraz zwiedzania można w każdej chwili np. zgubić portfel lub zostać okradzionym. Ubezpieczenie narciarskie jak najbardziej może obejmować także takie sytuacje. Uzyska się wtedy stosowne odszkodowanie oraz niezbędne wsparcie, jeśli chce się kontynuować urlop albo przerwać go i wrócić do kraju.

Co powinno obejmować ubezpieczenie narciarskie?

Ubezpieczenie narciarskie na urlop last minute przede wszystkim powinno mieć wysoką sumę gwarantowaną na koszty leczenia. Im większa, tym lepiej, ale minimum powinno stanowić 100 tysięcy euro. Przy tym warto upewnić się, czy polisa gwarantuje ochronę sportową, czyli uwzględnia w swoich warunkach sytuacje, które miały miejsce podczas jazdy na nartach. W skład pakietu powinno wchodzić również NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków), które w razie doznania uszczerbku na zdrowiu lub śmierci upoważnia do wypłaty odpowiednio dużego odszkodowania. Dobrze też by ubezpieczenie na narty zawierało OC w życiu prywatnym oraz dodatkowe świadczenia (np. ochronę portfela czy ubezpieczenie bagażu).

Ze względu na pandemię, w tym roku polisa koniecznie powinna także zapewniać wsparcie w przypadku przerwania wyjazdu. Gdy bliska osoba przebywająca w Polsce zachoruje lub umrze, ubezpieczyciel może pomóc niezwłocznie wrócić do kraju. Wtedy otrzyma się wsparcie w przygotowaniu podróży powrotnej, a także uzyska się odszkodowanie np. opłacone z góry zakwaterowanie, karnety na stoki czy bilety wstępu.

Ubezpieczenie narciarskie powinno również dawać dostęp do całodobowej infolinii, poprzez którą można uzyskać różnego rodzaju wsparcie. Konsultanci nie tylko przyjmują zgłoszenia, ale też od razu pomagają wybrnąć z trudnej sytuacji. W niektórych przypadkach można nawet liczyć na poradę prawną.

Jakie dodatki do ubezpieczenia na narty wybrać?

Ubezpieczyciele często oferują polisy w kilku wariantach, które różnią się zakresem świadczeń. Powszechna jest opcja dopłacania do dodatków. Wiele z nich rzeczywiście jest bardzo przydatnych.

Jednym z najpotrzebniejszych rozszerzeń do ubezpieczenia na narty jest ochrona sprzętu sportowego. Wiele osób posiada własne akcesoria, które są zwykle dość kosztowne. W tracie transportu lub samego pobytu mogą zostać skradzione, zagubione albo uszkodzone. Ubezpieczyciel wypłaci w takiej sytuacji sumę odpowiadającą wartości strat.

Jakie dodatki do ubezpieczenia na narty wybrać?

Bardzo przydatne jest również ubezpieczenie kosztów odwołanej podróży. Wycieczki last minute mają to do siebie, że decyzję o ich zakupie podejmuje się raczej spontanicznie. W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją pandemiczną czy innymi nieprzewidzianymi czynnikami, w każdej chwili może się okazać, że jednak nie da się rady wyjechać. Wtedy dzięki polisie odzyska się większość poniesionych kosztów, przez co zminimalizuje się straty.

Jeśli planuje się wyjazd własnym samochodem, na pewno przydatne będzie Assistance. Osoby nieposiadające tego ubezpieczenia komunikacyjnego powinny z niego skorzystać. Krótkoterminowa ochrona jak najbardziej może okazać się pomocna – w obcym kraju holowanie czy korzystanie z usług pomocy drogowej bywa przytłaczająco drogie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie polisy narciarskiej?

Zanim wybierze się ubezpieczenie narciarskie, należy dokładnie przeczytać OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). Każda polisa ma swój zakres, czyli listę zdarzeń i okoliczności, w których gwarantuje pomoc. W OWU przedstawia się także definicje najistotniejszych pojęć. Koniecznie powinno uważnie zapoznać się z treścią tego dokumentu, by uniknąć ewentualnych nieporozumień.

Niezwykle ważnym fragmentem są tzw. wyłączenia, czyli sytuacje, w których ubezpieczony nie otrzyma wsparcia. Najczęściej zalicza się do nich wypadki i szkody, do których doszło przez intencjonalne działania, pod wpływem środków odurzających czy w wyniku popełniania przestępstwa. Pewne kwestie nie są jednak aż tak oczywiste. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe bardzo drobiazgowo opisują swoje warunki i może się okazać, że np. osoby zjeżdżające z czarnych szlaków nie są objęte ochroną w ramach danego ubezpieczenia narciarskiego lub firma nie odpowiada za wszelkie komplikacje związane z zachorowaniem na COVID-19.

Jak znaleźć szybko znaleźć ubezpieczenie na urlop last minute?

Wyjazd już za kilka dni? To nic – na pewno zdążysz wykupić odpowiednie ubezpieczenie narciarskie na urlop last minute. Na KioskPolis.pl znajdziesz prosty formularz, który znacznie ułatwi Ci poszukiwania. Wypełnij go podstawowymi informacjami, a także zaznacz odpowiednie kryteria. Uzyskasz spersonalizowaną listę najlepszych dostępnych ofert, dlatego możesz wygodnie im się przyjrzeć oraz porównać je ze sobą. W ten sposób sprawnie wybierzesz najbardziej opłacalną opcję, z najlepszymi warunkami.

Jak znaleźć szybko znaleźć ubezpieczenie na urlop last minute?

Kiedy podejmiesz już decyzję, który wariant jest najlepszy, możesz od razu przejść do zakupu. Wystarczy kilka kliknięć, a zostaniesz przekierowany do transakcji online. Wszystkie formalności da się załatwić zdalnie – nie musisz nigdzie się wybierać na odebranie dokumentów czy złożenie podpisu. W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu. Cały proces nie powinien trwać więcej niż godzinę, dlatego możesz zająć się tym nawet w dniu wyjazdu.

Ubezpieczenie narciarskie na urlop last minute da się znaleźć i wykupić w naprawdę krótkim czasie. Ochrona tego typu może obejmować wiele kwestii, dlatego koniecznie powinno się w nią zainwestować. Sprawdź dostępne oferty od znanych towarzystw i wybierz najlepszy wariant dla siebie. Zadbaj o to, by Twój spontaniczny wyjazd był bezpieczny!

Sprawdź również:

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Andora – narty i snowboard [SEZON 2022/2023]

Andora – narty i snowboard [SEZON 2022/2023]

Andora jest niewielkim państwem, który leży w Pirenejach. Szacuje się, że jej powierzchnia jest o 260 razy mniejsza od Polski! Zaledwie 468 kilometrów kwadratowych. Jednakże to nie przeszkadzało, aby stworzyć tu świetne warunki dla narciarzy i snowboardzistów. Co […]

więcej
Narty w sezonie 2022/2023 – na co zwrócić uwagę wybierając polisę ubezpieczeniową?

Narty w sezonie 2022/2023 – na co zwrócić uwagę wybierając polisę ubezpieczeniową?

Sytuacja na świecie wydaje się poprawiać, dlatego miłośnicy zimowych sportów, zmęczeni ograniczeniami, planują aktywny urlop. Każdy wyjazd wiąże się z różnymi zagrożeniami, ale w tym roku ryzyko jest wyjątkowo duże. Pytanie o to, gdzie na narty w Polsce […]

więcej
Planujesz aktywny wypoczynek? Sprawdź, o czym musisz pamiętać

Planujesz aktywny wypoczynek? Sprawdź, o czym musisz pamiętać

Interesują Cię sporty ekstremalne? Jeśli dni wolne planujesz spędzić w ruchu, nie zapomnij o dobrym przygotowaniu. Zabierz ze sobą odpowiedni sprzęt, strój, mapę i… ubezpieczenie turystyczne w wersji sport! Podpowiadamy, o czym pamiętać, planując aktywne wakacje.

więcej
Narty w Szwajcarii [SEZON 2022/2023]

Narty w Szwajcarii [SEZON 2022/2023]

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa pokrzyżowały plany wielu miłośnikom sportów zimowych. Zastanawiasz się, jak spędzić tegoroczny urlop? Chociaż póki co w Polsce, Włoszech czy na Słowacji stoki są zamknięte, w niektórych krajach nadal można z nich korzystać. Podpowiadamy, […]

więcej