Przegląd składek polis samochodów marki KIA – ubezpieczenia OC/AC

Przegląd składek polis samochodów marki KIA – ubezpieczenia OC/AC

5/5 - (Ocen: 1)

Kalkulator OC

Pojazdy marki Kia są jednymi z popularniejszych na polskich drogach. Posiadasz takie auto? Warto sprawdzić, czy nie przepłacasz za jego ubezpieczenie. Być może Twoja oferta to wcale nie najtańsze OC! Przedstawiamy przegląd składek polis samochodów marki KIA!

W 2018 roku nowym modelem samochodów wykorzystywanych na egzaminie polskiego prawa jazdy została KIA Rio. Pojazdy tej koreańskiej marki i tak były już popularne w naszym kraju, ale od tamtego momentu ich sprzedaż dodatkowo wzrosła. Najpopularniejszymi modelami są Rio, Ceed i Sportage. Czy ubezpieczenie OC dla takich aut jest drogie? Sprawdzamy ile wynoszą ceny składek polis dla takich pojazdów w 2020 roku!

Składki ubezpieczenia OC dla samochodów marki Kia

Składki ubezpieczenia OC dla samochodów marki Kia

Przeprowadziliśmy symulację, by sprawdzić ceny składek ubezpieczeń dla trzech najpopularniejszych modeli aut marki KIA. Przyjęliśmy, że ich wyłącznym właścicielem jest 29-letni warszawiak, posiadający prawo jazdy od 2009 roku. Pojazdy są sprawne, mają dwa lata, ok. 40 tys. km przebiegu oraz są parkowane we wspólnym garażu osiedlowym. Wybraliśmy modele benzynowe, z najmniejszą pojemnością silnika. Porównujemy oferty zawierające OC, Assistance oraz ubezpieczenia NNW.

Chcąc kupić korzystną polisę dla samochodu KIA Rio Hatchback najniższą ofertę zaproponuje nam Proama – 1239 zł. Generali za nieco lepsze warunki (m.in. wyższą kwotę odszkodowania NNW, szersze usługi w zakresie Assistance czy dodatkowe świadczenia) proponuje cenę 1334 zł. Z kolei MTU z gwarancją najlepszego wsparcia z Assistance żąda ceny w wysokości 1652 zł.

Jeśli zaś chcielibyśmy ubezpieczyć nasze przykładowe auto KIA Ceed, ceny wyglądałyby następująco: 1249 zł w Proama, 1346 zł w Generali i 1409 zł w MTU.

Za KIA Sportage można by z kolei zapłacić odpowiednio: 1536 zł w MTU albo 1836 zł w Benefii.

Ceny ofert różnią się od siebie nie tylko ze względu na warunki, ale też miejsce zamieszkania kierowcy. Warszawa jest jednym z najdroższych miast, dlatego sprawdzimy także ceny w przykładowych, mniejszych miejscowościach.

Za te same auta w Toruniu otrzymałoby się m.in. następujące oferty:

  • KIA Rio: 1146 zł w Proama, 1233 zł w Generali, 1314 zł w MTU;
  • KIA Ceed: 1124 zł w MTU, 1186 zł w Proama, 1276 zł w Generali;
  • KIA Sportage: 1223 zł w MTU, 1582 zł w Benefii.

W Rawiczu dałoby by się zapłacić m.in.:

  • KIA Rio: 913 zł w MTU, 1086 w Proama, 1170 zł w Generali;
  • KIA Ceed: 787 zł w MTU, 1124 zł w Proama, 1211 zł w Generali;
  • KIA Sportage: 853 zł w MTU, 1365 zł w Benefii.

Jak widać, różnice są dość spore. Możemy jednak przyjąć, że za samochód marki KIA powinno się płacić ok. 1200 zł ubezpieczenia. Cena oczywiście jest zależna od warunków umowy.

Składki za ubezpieczenie AC samochodów marki KIA

Składki za ubezpieczenie AC samochodów marki KIA

W Polsce jedynie OC jest obowiązkową polisą. Rozsądni kierowcy inwestują jednak w pakiety zawierające także AutoCasco, czyli ochronę od zdarzeń losowych. Sprawdziliśmy jak wyglądają ceny dla naszego modelu KIA Rio, gdy wybierzemy opcje zawierające OC, AC, NNW oraz ubezpieczenia Assistance. W MTU kosztuje 3048 zł, w Proama – 4052 zł, a w Generali – 4592 zł. Oferty oczywiście różnią się od siebie warunkami. MTU jest najtańsze, ale Generali oferuje najwyższą kwotę odszkodowana NNW, a Proama – najlepsze usługi w ramach Assistance i AutoCasco.

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie?

Za podobne pakiety ubezpieczyciele wyznaczają stawki różniące się od siebie nawet o kilkaset złotych. By być w stanie wybrać najkorzystniejszą opcję, poszczególne warianty należy dokładnie porównać. KioskPolis.pl jest w tym niezwykle pomocny! Po wypełnieniu krótkiego formularza uzyskuje się zestawienie najlepszych ofert. Kalkulator OC AC na podstawie wpisanych danych oblicza ceny składek. W ten sposób można najszybciej, najwygodniej i najbardziej świadomie wybrać polisę!

Nasz przegląd składek polis samochodów marki KIA wykazuje jak duże mogą być różnice w cenach za podobne ubezpieczenia. W kilka minut możesz porównać swoją ofertę z propozycjami innych towarzystw. Sprawdź, czy Twoja polisa komunikacyjna na pewno jest korzystna!

Sprawdź również:

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
5 sposobów na tańsze ubezpieczenia komunikacyjne

5 sposobów na tańsze ubezpieczenia komunikacyjne

Polisy samochodowe potrafią być bardzo kosztowne. Wielu kierowców zastanawia się, czy jest jakaś metoda na ograniczenie tych wydatków. Okazuje się, że da się sprytnie (i całkiem legalnie!) płacić mniej. Przedstawiamy 5 sposobów na tańsze ubezpieczenia komunikacyjne! Własny samochód […]

więcej
Instruktor nauki jazdy – jak nim zostać i ile można na tym zarobić?

Instruktor nauki jazdy – jak nim zostać i ile można na tym zarobić?

Kierowcy szczególnie lubiący jazdę samochodem, mogą uczyć innych tego, jak to robić. By móc wykonywać taki zawód, należy spełnić określone wymagania oraz zdać specjalny egzamin. Wyjaśniamy, jak uzyskać odpowiednie uprawnienia oraz zdradzamy, ile zarabia instruktor nauki jazdy!

więcej
Rodzaje ubezpieczeń assistance

Rodzaje ubezpieczeń assistance

Kupując ubezpieczenie, z pewnością nie raz słyszałeś o czymś takim jak assistance. Czy wiesz jednak, co dokładnie kryje się pod tym pojęciem? Podpowiadamy, czym jest pakiet assistance i jakie rodzaje są do Twojej dyspozycji!

więcej
Kredyt samochodowy – kiedy tak, a kiedy nie?

Kredyt samochodowy – kiedy tak, a kiedy nie?

W ofertach banków można znaleźć kredyty na określony cel. Wśród nich popularną opcją jest ta umożliwiająca kupno pojazdu. Jakie warunki obejmuje i czy zawsze jest opłacalna? Wyjaśniamy, kiedy warto wziąć kredyt samochodowy! Jeśli nie ma się kapitału na […]

więcej