PZU Pomoc Assistance – 7 rzeczy, które warto o niej wiedzieć

PZU Pomoc Assistance – 7 rzeczy, które warto o niej wiedzieć

4/5 - (2 votes)
Kup OC
Polisa Assistance od PZU nosi nazwę „Pomoc w Drodze”. Jest to pakiet ochronny, gwarantujący wsparcie w wielu kłopotliwych sytuacjach związanych z autem. Przedstawiamy 7 rzeczy, które warto wiedzieć o tym ubezpieczeniu komunikacyjnym!

1. PZU Pomoc Assistance – dla kogo?

PZU Pomoc w Drodze to oferta dla osób, które posiadają motocykl, samochód osobowy lub ciężarowy i chcą zapewnić sobie wsparcie w przypadku kłopotów związanych z autem. Jest to świadczenie dodatkowe, dokupowane do OC i AC.

 

2. Kiedy można otrzymać pomoc od PZU?

Kiedy można otrzymać pomoc od PZU?

Pomoc Assistance gwarantuje wsparcie w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń związanych z autem, takich jak np. zgubienie czy zatrzaśnięcie kluczy, rozładowanie akumulatora, awaria pojazdu, wypadek itp. Uzyskuje się wtedy pomoc serwisową, samochód zastępczy, nocleg oraz inne niezbędne wsparcie.

 

3. Jak uzyskać pomoc Assistance PZU?

W momencie zaistnienia sytuacji, w której potrzebuje się pomocy, dla klientów PZU działa specjalny całodobowy telefon:  801 102 102 lub 22 566 55 55.

 

4. Jakie są warianty PZU Pomoc w Drodze?

Assistance PZU Pomoc w Drodze dostępne jest w trzech wariantach:

 • Komfort (podstawowe usługi, m.in.: doraźna naprawa unieruchomionego pojazdu, holowanie do 150 km, parking do 3 dni),
 • Super (podstawowe usługi + przewóz do szpitala, samochód zastępczy, opieka nad dziećmi, dowóz paliwa, wymiana koła),
 • PZU GO (dobierany do jednego z dwóch pozostałych – oferuje dodatkowo czujnik, który w razie potrzeby automatycznie sprawdzi Twój stan i wezwie pomoc).

 

5. Jakie rozszerzenia Assistance są dostępne w PZU?

Jakie rozszerzenia Assistance są dostępne w PZU?

Wariant Assistance Super można rozszerzyć dokupując usługę: holowania bez limitu, naprawy awarii pod domem (odległość mniejsza niż 20 km od miejsca zamieszkania) oraz tzw. wykorzystywania niestandardowego (pomoc w razie sytuacji związanych np. z dostawą, przesyłkami kurierskimi, przewozem ludzi itp.).

 

6. Czego nie obejmuje PZU Pomoc w Drodze?

Asisstance nie obejmuje m.in. osób przewożonych za opłatą lub autostopowiczów, a także zdarzeń, które wystąpiły w wyniku szkód eksploatacyjnych. Nie obejmuje także kosztów za usługi, które nie zostały wcześniej uzgodnione z Centrum Pomocy.

 

7. Dlaczego warto wybrać PZU Pomoc w Drodze?

PZU może pochwalić się największą siecią Assistance, czyli współpracą z liczbą ponad 700 firm świadczących usługi pomocy drogowej oraz ok. 740 wypożyczalni pojazdów. Towarzystwo posiada także dostęp do ok. 50 specjalistycznych maszyn, które dostaną się w trudnodostępne miejsca, np. do parkingów podziemnych. Usługa PZU GO (czujnik automatycznie wzywający pomoc) jest unikalna na polskim rynku.

Jesteś ciekawy jak Assistance od PZU prezentuje się w porównaniu z ofertami, które proponują inne firmy ubezpieczeniowe? Możesz to sprawdzić już w kilkanaście minut!

Nasza porównywarka ubezpieczeń samochodowych przygotuje dla Ciebie zestawienie najlepszych opcji, wyszukując najtańsze OC, ubezpieczenie AC i Assistance! Kalkulator OC na podstawie wypełnionej przez ciebie ankiety obliczy od razu spersonalizowane ceny składek, uwzględniając wszystkie zniżki OC!

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Komentarze (4)

 • Iza
  - -

  Świetny assistance. Pomoc w drodze w wersji Super na najwyższym poziomie. Szybkie i profesjonalne działanie. Awarię mieliśmy na południu Austrii dużym autem i stamtąd laweta ściągnęła nas pod sam dom pod Warszawę. Wszystko dostosowane do naszych potrzeb. Zdecydowanie polecam.

  • Iwona Sowuska
   - -

   Bardzo dziękujemy za opinię 🙂

 • Konrad Kowalski
  - -

  Wszystko napisane, oprócz jak to uzyskać, czyli gdzie dzwonić
  Trzeba wykonać 15 minut szukania na komputerze a i tak nie wiem co mam zrobić, aby taką pomoc uzyskać.
  Utajniona najważniejsza informacja.
  Zapłać chamie jeden i nie dzwoń, jak jesteś ćwokiem, bo nie umiesz znaleźć telefonu na pomoc.
  Umiałem zrobić doktorat a nie umiem odnaleźć jednoznacznej sekwencji: „Wykonaj to i to i uzyskasz naszą pomoc drogową”
  Po co to pisać zapłać i nie skorzystaj, bo nie będziesz wiedział jak.
  Ach, jeszcze jedno:
  Na pewno jesteście najmądrzejsi i macie rację.

  • Iwona Sowuska
   - -

   Zadzwoń:

   801 102 102 (opłata zgodna z taryfą operatora),
   22 566 55 55 (opłata zgodna z taryfą operatora).

   Wyślij SMS o treści SZKODA pod numer 4102 – oddzwonimy i PZU przyjmie zgłoszenie.

Więcej artykułów i porad

Holowanie samochodu za granicą – sprawdź, co musisz o nim wiedzieć!

Holowanie samochodu za granicą – sprawdź, co musisz o nim wiedzieć!

5/5 – (1 vote) Wypadek czy awaria pojazdu w obcym kraju to ogromny stres i duże kłopoty. Jeśli nie posiada się odpowiedniej polisy, można narazić się na bardzo duże wydatki. Wyjaśniamy, jak wygląda holowanie samochodu za granicą oraz […]

więcej
Holowanie samochodu za granicą – jak się ubezpieczyć?

Holowanie samochodu za granicą – jak się ubezpieczyć?

5/5 – (1 vote) Kolizja drogowa może skutecznie zepsuć nawet najprzyjemniejszy wyjazd. Holowanie samochodu za granicą wiąże się z dużym wydatkiem, jeśli nie posiada się odpowiedniej polisy. Wyjaśniamy, jakie ubezpieczenie należy wykupić, by wyjeżdżać za granicę bez obaw! […]

więcej
Warta OC – co musisz wiedzieć, zanim wykupisz polisę?

Warta OC – co musisz wiedzieć, zanim wykupisz polisę?

5/5 – (1 vote) Warta Ubezpieczenia to druga pod względem wielkości firma oferująca polisy i ubezpieczenia OC. Marka z prawie stuletnią historią obecnie należy do niemieckiej grupy Talanx oraz japońskiej firmy ubezpieczeniowej – Meiji Yasuda. Jest to duża […]

więcej
5 sytuacji, w których warto wykupić pakiet z Assistance

5 sytuacji, w których warto wykupić pakiet z Assistance

5/5 – (1 vote) Kierowcę w trasie może spotkać wiele nieprzyjemnych przygód. Nie tylko wypadki są ryzykowne. Sam pojazd może nagle ulec awarii lub zostać uszkodzony przez jakieś czynniki zewnętrzne. Warto być przygotowanym na takie okoliczności. Przedstawiamy 5 […]

więcej