Punkta – co warto wiedzieć o tej porównywarce OC?

Punkta – co warto wiedzieć o tej porównywarce OC?

3.4/5 - (Ocen: 23)

Kup OC
Współcześnie istnieje tak wiele firm ubezpieczeniowych, że szukając polisy, można zupełnie stracić głowę. Coraz większą popularnością cieszą się serwisy umożliwiające ekspresowe znalezienie opcji najlepiej spełniającej wszystkie oczekiwania, w najkorzystniejszej cenie. Przeanalizowaliśmy serwis Punkta – dowiedz się, jak się sprawdza!

Ubezpieczenie OC jest obowiązkową polisą dla kierowców w Polsce. Niestety, jego wykupienie jest dość kosztowne. Nic dziwnego, że każdy stara się znaleźć jak najkorzystniejszą ofertę takiej polisy, która zagwarantuje mu kompleksową ochronę, a przy tym nie nadszarpnie budżetu. Szybko zaczęły powstawać tzw. porównywarki ubezpieczeń. Jednym z takich serwisów jest Punkta. Przyjrzeliśmy się jego działaniu.

Punkta – kilka słów o serwisie

Punkta – kilka słów o serwisie

Punkta działała wcześniej pod nazwą mfind.pl. Jest to internetowa multiagencja ubezpieczeniowa, istniejąca na polskim rynku od 2015 roku. Rebranding miał na celu ocieplenie wizerunku marki i przekonanie do serwisu osób, które nie tylko chcą skorzystać z porównywarki, ale i wykupić ubezpieczenie. Nowa nazwa ma być także łatwiejsza do zapamiętania.

Punkta – jakie ma funkcje?

Punkta umożliwia znalezienie polis komunikacyjnych, zdrowotnych, turystycznych i nieruchomościowych. Osoba odwiedzająca stronę może wypełnić szczegółowy formularz lub telefonicznie skontaktować się z konsultantem. Z serwisem współpracują najbardziej znane firmy ubezpieczeniowe, takie jak np. PZU, AXA Direct, Link4, Aviva czy Generali.

Główną funkcją jest wyróżniona porównywarka OC, która pomaga w znalezieniu korzystnego ubezpieczenia samochodu. Użytkownik, po kliknięciu w baner, jest przekierowany do szczegółowej ankiety, która ma pomóc odszukać najtańsze OC, oferujące najlepsze warunki. Panel pozwala użytkownikowi na znalezienie od razu oferty zawierającej ubezpieczenie AC. Po uzupełnieniu wielu informacji o samochodzie oraz jego właścicielu, kalkulator OC oblicza wysokość składek w poszczególnych firmach. Przejrzyste zestawienie pozwala szybko przeanalizować najkorzystniejsze oferty, po czym zakupić wybraną z nich.

Jeśli po uzupełnieniu ankiety nadal nie znalazło się satysfakcjonującej oferty, użytkownik zostaje poinformowany o możliwości kontaktu telefonicznego z konsultantem.

Wady i zalety Punkta

Punkta – jakie ma funkcje?

Punkta, tak jak każdy serwis tego typu, ma swoje wady i zalety. Z pewnością „na plus” jest duża przejrzystość i łatwość obsługi strony. Wiele osób doceni także brak konieczności podania w formularzu takich prywatnych, cennych danych jak numer rejestracyjny samochodu czy PESEL, tym bardziej, że sama ankieta jest dość szczegółowa, a co za tym idzie – długa. Dzięki szczegółowości formularza kalkulator uwzględnia jednak wszystkie czynniki, które mają wpływ na zniżki OC. Minusem jest czasochłonność – zarówno podczas uzupełniania formularza, jak i podczas wybierania oferty. Zestawienie prezentowane na koniec jest bardzo oszczędne, dlatego trzeba otwierać każdą z opcji w nowym oknie i dokładnie czytać jej opis. W efekcie cały proces może trwać dłużej, niż zapewnia nas strona… i dłużej, niż w przypadku innych kalkulatorów OC.

Punkta jest serwisem o zmienionej nazwie, działającym już od kilku lat. Wraz z upływem czasu powstało jednak wiele innych porównywarek OC, które mogą okazać się skuteczniejsze i wygodniejsze – jak nasza.

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Komentarze (2)

 • Darek
  - -

  Czy numer rejestracyjny pojazdu na pewno jest danymi prywatnymi?
  Wyrok NSA z dnia 14 maja 2021 r., sygn. akt III OSK 1466/21:
  […] numer rejestracyjny samochodu nie podlega ochronie wynikającej z prawa do prywatności, gdyż identyfikuje
  samochód a nie osobę […]

  • Katarzyna Dabrowska
   - -

   Numer rejestracyjny samochodu nie podlega ochronie wynikającej z prawa do prywatności, gdyż identyfikuje samochód a nie osobę, jednak numer rejestracyjny pojazdu będzie traktowany jako dane osobowe w sytuacji przetwarzania go w ramach systemu monitoringu w celu identyfikacji osoby fizycznej-w celu podjęcia potencjalnych działań takich jak np. nałożenie mandatu.

Więcej artykułów i porad
Rankomat, Punkta, Mubi – co musisz o nich wiedzieć? Wady i zalety porównywarek

Rankomat, Punkta, Mubi – co musisz o nich wiedzieć? Wady i zalety porównywarek

Wybranie odpowiedniej polisy OC bywa prawdziwym wyzwaniem. Bardzo pomocne w podjęciu trafnej decyzji okazują się specjalne serwisy, nazywane porównywarkami ubezpieczeń. Polisy ubezpieczeniowe są ważnymi świadczeniami. Pośród dużej liczby ofert trudno jednak o znalezienie najbardziej odpowiedniej, a przy tym […]

więcej