Punkta – co warto wiedzieć o tej porównywarce OC?

Punkta – co warto wiedzieć o tej porównywarce OC?

Kup OC
Współcześnie istnieje tak wiele firm ubezpieczeniowych, że szukając polisy, można zupełnie stracić głowę. Coraz większą popularnością cieszą się serwisy umożliwiające ekspresowe znalezienie opcji najlepiej spełniającej wszystkie oczekiwania, w najkorzystniejszej cenie. Przeanalizowaliśmy serwis Punkta – dowiedz się, jak się sprawdza!

Ubezpieczenie OC jest obowiązkową polisą dla kierowców w Polsce. Niestety, jego wykupienie jest dość kosztowne. Nic dziwnego, że każdy stara się znaleźć jak najkorzystniejszą ofertę takiej polisy, która zagwarantuje mu kompleksową ochronę, a przy tym nie nadszarpnie budżetu. Szybko zaczęły powstawać tzw. porównywarki ubezpieczeń. Jednym z takich serwisów jest Punkta. Przyjrzeliśmy się jego działaniu.

Punkta – kilka słów o serwisie

Punkta – kilka słów o serwisie

Punkta działała wcześniej pod nazwą mfind.pl. Jest to internetowa multiagencja ubezpieczeniowa, istniejąca na polskim rynku od 2015 roku. Rebranding miał na celu ocieplenie wizerunku marki i przekonanie do serwisu osób, które nie tylko chcą skorzystać z porównywarki, ale i wykupić ubezpieczenie. Nowa nazwa ma być także łatwiejsza do zapamiętania.

Punkta – jakie ma funkcje?

Punkta umożliwia znalezienie polis komunikacyjnych, zdrowotnych, turystycznych i nieruchomościowych. Osoba odwiedzająca stronę może wypełnić szczegółowy formularz lub telefonicznie skontaktować się z konsultantem. Z serwisem współpracują najbardziej znane firmy ubezpieczeniowe, takie jak np. PZU, AXA Direct, Link4, Aviva czy Generali.

Główną funkcją jest wyróżniona porównywarka OC, która pomaga w znalezieniu korzystnego ubezpieczenia samochodu. Użytkownik, po kliknięciu w baner, jest przekierowany do szczegółowej ankiety, która ma pomóc odszukać najtańsze OC, oferujące najlepsze warunki. Panel pozwala użytkownikowi na znalezienie od razu oferty zawierającej ubezpieczenie AC. Po uzupełnieniu wielu informacji o samochodzie oraz jego właścicielu, kalkulator OC oblicza wysokość składek w poszczególnych firmach. Przejrzyste zestawienie pozwala szybko przeanalizować najkorzystniejsze oferty, po czym zakupić wybraną z nich.

Jeśli po uzupełnieniu ankiety nadal nie znalazło się satysfakcjonującej oferty, użytkownik zostaje poinformowany o możliwości kontaktu telefonicznego z konsultantem.

Wady i zalety Punkta

Punkta – jakie ma funkcje?

Punkta, tak jak każdy serwis tego typu, ma swoje wady i zalety. Z pewnością „na plus” jest duża przejrzystość i łatwość obsługi strony. Wiele osób doceni także brak konieczności podania w formularzu takich prywatnych, cennych danych jak numer rejestracyjny samochodu czy PESEL, tym bardziej, że sama ankieta jest dość szczegółowa, a co za tym idzie – długa. Dzięki szczegółowości formularza kalkulator uwzględnia jednak wszystkie czynniki, które mają wpływ na zniżki OC. Minusem jest czasochłonność – zarówno podczas uzupełniania formularza, jak i podczas wybierania oferty. Zestawienie prezentowane na koniec jest bardzo oszczędne, dlatego trzeba otwierać każdą z opcji w nowym oknie i dokładnie czytać jej opis. W efekcie cały proces może trwać dłużej, niż zapewnia nas strona… i dłużej, niż w przypadku innych kalkulatorów OC.

Punkta jest serwisem o zmienionej nazwie, działającym już od kilku lat. Wraz z upływem czasu powstało jednak wiele innych porównywarek OC, które mogą okazać się skuteczniejsze i wygodniejsze – jak nasza.

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Rankomat i mfind – co musisz o nich wiedzieć? Wady i zalety porównywarek

Rankomat i mfind – co musisz o nich wiedzieć? Wady i zalety porównywarek

Wybranie odpowiedniej polisy OC bywa prawdziwym wyzwaniem. Bardzo pomocne w podjęciu trafnej decyzji okazują się specjalne serwisy, nazywane porównywarkami ubezpieczeń. SPIS TREŚCI Rankomat – informacje o serwisie mfind – informacje o serwisie KioskPolis.pl – informacje o serwisie Rankomat, […]

więcej