Najtańsze OC, podatek od kupna samochodu, ceny paliw w 2020 – analiza

Najtańsze OC, podatek od kupna samochodu, ceny paliw w 2020 – analiza

Kup OC

Posiadanie i utrzymanie samochodu wiąże się z wieloma wydatkami. Kierowcy muszą szczególnie rozsądnie prowadzić swój budżet. Tym bardziej, że przez zapominalstwo lub celowe unikanie płatności można narazić się na poważne kary finansowe. Wyjaśniamy, ile będą wynosić jedne z najczęstszych opłat związanych z pojazdami i radzimy, jak znaleźć najtańsze OC!

Coraz więcej ludzi rezygnuje z korzystania z samochodu nie tylko ze względu na ekologię, ale i stale rosnące koszty związane z utrzymaniem pojazdu. Czy kolejne miesiące nowego roku przyniosą więcej podwyżek? Analizujemy, jakie są przewidywania specjalistów oraz radzimy, jak zmniejszyć wydatki na auto, m.in. znajdując najtańsze OC!

Ceny paliw w 2020 – czy będą wyższe?

Niestety, jak co roku, w kolejnych miesiącach można spodziewać się podwyżek cen paliw. Są one związane m.in. z zaplanowanym wzrostem cen towarów i usług w okresie pierwszych trzech kwartałów. Inną przyczyną jest nowa opłata emisyjna, która została nałożona na koncerny produkujące paliwa silnikowe.

Oznacza to, że kierowcy bez wątpienia zauważą podwyżki opłaty paliwowej na stacjach benzynowych. Na ten moment szacuje się, że mają one wynosić ok. 2,5% detalicznej ceny benzyny i 5,8% ceny oleju napędowego. Ponieważ paliwo zdrożeje i na pewno jego cena będzie dalej rosnąć, warto spróbować w inny sposób zaoszczędzić na eksploatacji pojazdu. Może dobrym rozwiązaniem będzie zmiana na najtańsze OC?

Podatek od kupna samochodu w 2020 – ile wynosi?

Podatek od kupna samochodu w 2020 – ile wynosi?

Pewne opłaty za pojazdy na szczęście pozostają bez zmian. Jeśli planujesz w ciągu następnych miesięcy nabyć nowe auto, zapłacisz taki sam podatek od kupna samochodu, ile wynosił on w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Kwota ta to 2% wartości auta. Należy przekazać ją do przypisanego urzędu skarbowego, jeśli kupiło się pojazd od podmiotu niebędącego podatnikiem VAT. Istnieją jednak pewne odstępstwa. Z podatku zwolnione są m.in. osoby, które nabyły auto: warte mniej niż 1 000 zł, z salonu, od osoby prowadzącej działalność gospodarczą, za granicą lub dla osoby niepełnosprawnej. Zawsze warto upewnić się, czy istnieje konieczność opłaty. Niedopełnienie tego obowiązku wiąże się z wysokimi karami pieniężnymi. Po kupnie samochodu należy wykupić także ubezpieczenie. Po tak dużym wydatku warto postarać się znaleźć najtańsze OC!

Najtańsze OC w 2020 – jak je znaleźć?

Najtańsze OC w 2020 – jak je znaleźć?

Nowy rok przyniósł widmo podwyżek opłat za media, cen żywności oraz innych produktów i usług. Właściciele samochodów tym bardziej będą musieli zacisnąć pasa – prawdopodobnie zdrożeje nie tylko paliwo. Ceny polis także pójdą w górę, a wraz z nimi kary za niewykupienie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. W takiej sytuacji najrozsądniej jest postarać się znaleźć możliwie najtańsze OC. Jak to zrobić? Dokładne przejrzenie ofert wszystkich towarzystw zajęłoby stanowczo zbyt wiele czasu. Jest wygodniejsze rozwiązanie – skorzystanie z naszej porównywarki ubezpieczeń. Wystarczy wypełnić krótki formularz online, by w kilkanaście minut uzyskać listę najlepszych opcji wraz z ich cenami. W ten sposób można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie, a te pieniądze z pewnością się przydadzą!

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, który w pełni poświęcaony jest najtańszemu OC: Najtańsze OC – jak znaleźć tanie OC?

W roku 2020 codzienne życie będzie droższe nie tylko dla kierowców. Warto spróbować znaleźć sposób na konkretne oszczędności. Porównaj u nas wiele ofert i znajdź dla siebie możliwie najtańsze OC!

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Numer VIN samochodu – gdzie go szukać i czy jest potrzebny, by kupić najtańsze OC?

Numer VIN samochodu – gdzie go szukać i czy jest potrzebny, by kupić najtańsze OC?

Jeśli chcesz wykupić polisę na auto, musisz przygotować kilka ważnych dokumentów. Nie każdy wie jednak, jakie dane właściwie trzeba podać u ubezpieczyciela. Wiele osób zbija z tropu numer VIN samochodu. Wyjaśniamy, czym on jest i czy jest niezbędny […]

więcej
Najtańsze OC na „miękki” dowód rejestracyjny – czy można je wykupić online?

Najtańsze OC na „miękki” dowód rejestracyjny – czy można je wykupić online?

Kupiłeś nowy samochód? W takiej sytuacji otrzymasz tzw. miękki dowód rejestracyjny, ważny jedynie przez 30 dni. Zgodnie z prawem musisz już wtedy posiadać ubezpieczenie samochodu, by móc nim jeździć. Takie polisy najszybciej można wykupić online. Czy jednak jest […]

więcej
Najtańsze OC – z czego wynikają różnice stawek tego samego kierowcy?

Najtańsze OC – z czego wynikają różnice stawek tego samego kierowcy?

Mogłoby się wydawać, że skoro polisa OC jest obowiązkowa, jej cena jest podobna we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Różnice stawek tego samego kierowcy mogą wynosić nawet kilkaset złotych. Wyjaśniamy, z czego to wynika oraz […]

więcej
Najtańsze OC – jak zapłacić jak najmniej?

Najtańsze OC – jak zapłacić jak najmniej?

Masz w planach zakup pierwszego samochodu i szukasz od razu najtańszego OC? A może składka ubezpieczenia OC, którą do tej pory płaciłeś, wydaje Ci się zbyt wysoka? Przeczytaj nasz poradnik i zobacz, gdzie i w jaki sposób szukać […]

więcej