Najtańsze OC, podatek od kupna samochodu, ceny paliw w 2020 – analiza

Najtańsze OC, podatek od kupna samochodu, ceny paliw w 2020 – analiza

5/5 - (Ocen: 1)

Kup OC

Posiadanie i utrzymanie samochodu wiąże się z wieloma wydatkami. Kierowcy muszą szczególnie rozsądnie prowadzić swój budżet. Tym bardziej, że przez zapominalstwo lub celowe unikanie płatności można narazić się na poważne kary finansowe. Wyjaśniamy, ile będą wynosić jedne z najczęstszych opłat związanych z pojazdami i radzimy, jak znaleźć najtańsze OC!

Coraz więcej ludzi rezygnuje z korzystania z samochodu nie tylko ze względu na ekologię, ale i stale rosnące koszty związane z utrzymaniem pojazdu. Czy kolejne miesiące nowego roku przyniosą więcej podwyżek? Analizujemy, jakie są przewidywania specjalistów oraz radzimy, jak zmniejszyć wydatki na auto, m.in. znajdując najtańsze OC!

Ceny paliw w 2020 – czy będą wyższe?

Niestety, jak co roku, w kolejnych miesiącach można spodziewać się podwyżek cen paliw. Są one związane m.in. z zaplanowanym wzrostem cen towarów i usług w okresie pierwszych trzech kwartałów. Inną przyczyną jest nowa opłata emisyjna, która została nałożona na koncerny produkujące paliwa silnikowe.

Oznacza to, że kierowcy bez wątpienia zauważą podwyżki opłaty paliwowej na stacjach benzynowych. Na ten moment szacuje się, że mają one wynosić ok. 2,5% detalicznej ceny benzyny i 5,8% ceny oleju napędowego. Ponieważ paliwo zdrożeje i na pewno jego cena będzie dalej rosnąć, warto spróbować w inny sposób zaoszczędzić na eksploatacji pojazdu. Może dobrym rozwiązaniem będzie zmiana na najtańsze OC?

Podatek od kupna samochodu w 2020 – ile wynosi?

Podatek od kupna samochodu w 2020 – ile wynosi?

Pewne opłaty za pojazdy na szczęście pozostają bez zmian. Jeśli planujesz w ciągu następnych miesięcy nabyć nowe auto, zapłacisz taki sam podatek od kupna samochodu, ile wynosił on w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Kwota ta to 2% wartości auta. Należy przekazać ją do przypisanego urzędu skarbowego, jeśli kupiło się pojazd od podmiotu niebędącego podatnikiem VAT. Istnieją jednak pewne odstępstwa. Z podatku zwolnione są m.in. osoby, które nabyły auto: warte mniej niż 1 000 zł, z salonu, od osoby prowadzącej działalność gospodarczą, za granicą lub dla osoby niepełnosprawnej. Zawsze warto upewnić się, czy istnieje konieczność opłaty. Niedopełnienie tego obowiązku wiąże się z wysokimi karami pieniężnymi. Po kupnie samochodu należy wykupić także ubezpieczenie. Po tak dużym wydatku warto postarać się znaleźć najtańsze OC!

Najtańsze OC w 2020 – jak je znaleźć?

Najtańsze OC w 2020 – jak je znaleźć?

Nowy rok przyniósł widmo podwyżek opłat za media, cen żywności oraz innych produktów i usług. Właściciele samochodów tym bardziej będą musieli zacisnąć pasa – prawdopodobnie zdrożeje nie tylko paliwo. Ceny polis także pójdą w górę, a wraz z nimi kary za niewykupienie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. W takiej sytuacji najrozsądniej jest postarać się znaleźć możliwie najtańsze OC. Jak to zrobić? Dokładne przejrzenie ofert wszystkich towarzystw zajęłoby stanowczo zbyt wiele czasu. Jest wygodniejsze rozwiązanie – skorzystanie z naszej porównywarki ubezpieczeń. Wystarczy wypełnić krótki formularz online, by w kilkanaście minut uzyskać listę najlepszych opcji wraz z ich cenami. W ten sposób można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie, a te pieniądze z pewnością się przydadzą!

W roku 2020 codzienne życie będzie droższe nie tylko dla kierowców. Warto spróbować znaleźć sposób na konkretne oszczędności. Porównaj u nas wiele ofert i znajdź dla siebie możliwie najtańsze OC!

Sprawdź również:

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Najtańsza polisa OC w Toruniu – ile wyniosła? Jak kupić najlepsze OC?

Najtańsza polisa OC w Toruniu – ile wyniosła? Jak kupić najlepsze OC?

Zgodnie z polskim prawem wszyscy kierowcy muszą posiadać ważne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Polisa ta nie ma jednak jednej, uśrednionej ceny. Przez to jej wysokość jest zależna od wielu czynników, w tym też od miejsca zamieszkania. Mieszkasz w Kujawsko-Pomorskim? […]

więcej
Najtańsze OC na „miękki” dowód rejestracyjny – czy można je wykupić online?

Najtańsze OC na „miękki” dowód rejestracyjny – czy można je wykupić online?

Wykupienie OC jest obowiązkowe, więc warto zapoznać się, także jak może je kupić na miękki dowód rejestracyjny. Jest to dokument, który wystawiany jest na określony czas. Dotyczy to sytuacji, gdy rejestracji podlega pojazd nowy lub używany. Należy brać […]

więcej
Czym się różni system ubezpieczeń w Anglii i w Polsce? Jak znaleźć najtańsze OC?

Czym się różni system ubezpieczeń w Anglii i w Polsce? Jak znaleźć najtańsze OC?

Kolizja drogowa może skutecznie zepsuć nawet najprzyjemniejszy wyjazd. Holowanie samochodu za granicą wiąże się z dużym wydatkiem, jeśli nie posiada się odpowiedniej polisy. Wyjaśniamy, jakie ubezpieczenie należy wykupić, by wyjeżdżać za granicę bez obaw! W Wielkiej Brytanii nie […]

więcej
Najtańsze OC Bydgoszcz

Najtańsze OC Bydgoszcz

Każdy polski kierowca jest prawnie zobowiązany do posiadania ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Ponieważ jej warunki dyktują przepisy, zawsze oferuje takie samo wsparcie. Pomimo tego, cena tej polisy nie jest uśredniona. Wpływ na jej wysokość ma wiele kryteriów, w tym […]

więcej