Najtańsza polisa OC w Toruniu – ile wyniosła? Jak kupić najlepsze OC?

Najtańsza polisa OC w Toruniu – ile wyniosła? Jak kupić najlepsze OC?

Zgodnie z polskim prawem wszyscy kierowcy muszą posiadać ważne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Polisa ta nie ma jednak jednej, uśrednionej ceny. Przez to jej wysokość jest zależna od wielu czynników, w tym też od miejsca zamieszkania. Mieszkasz w Kujawsko-Pomorskim? Sprawdziliśmy, ile wyniosła najtańsza polisa OC w Toruniu!

Ceny ubezpieczeń komunikacyjnych są indywidualnie ustalane przez każde towarzystwo. Poszczególne firmy biorą pod uwagę różne kwestie związane z samochodem, a także jego właścicielem. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak duże znaczenie ma miejsce zamieszkania. Duże miasta są z urzędu uznawane za potencjalnie bardziej niebezpieczne, ze względu na większe natężenie ruchu. Pochodzisz z Grodu Kopernika? Dowiedz się, ile w zeszłym roku kosztowała najtańsza polisa OC w Toruniu oraz jak kupić najlepsze ubezpieczenie!

Ile wynosi najtańsza polisa OC w Toruniu?

Zanim wykupi się obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne, dobrze jest sprawdzić, ile wynosi najtańsza polisa OC w Toruniu. Towarzystwa same ustalają stawki, dlatego rozbieżności w cenach mogą wynosić nawet kilkaset złotych. Świadczenie to zawsze gwarantuje takie samo wsparcie, dlatego nie ma sensu za nie przepłacać. Warto mieć świadomość, jakie stawki są typowe dla danego regionu. W ten sposób zyskuje się punkt odniesienia pozwalający ocenić, która oferta rzeczywiście jest korzystna.

Gród Kopernika zajmuje piętnaste miejsce na liście największych miast w Polsce. Średnia najniższa cena OC wynosi ok. 750 zł. Jest to dość wysoka stawka, ale w porównaniu z resztą kraju plasuje ją mniej więcej w połowie rankingu. Średnia cena najniższych OC w Polsce wynosi ok. 650 zł. Najtaniej polisę można kupić w Rybniku (średnia ok. 540 zł), a najdrożej w Szczecinie (średnia ok. 900 zł).

Od czego zależy cena OC w Toruniu?

Od czego zależy cena OC w Toruniu?

Towarzystwa ubezpieczeniowe obliczając ceny oferowanych świadczeń, zawsze starają się ustalić potencjalne ryzyko związane z objęciem ochroną danego klienta. By je ocenić, analizują wybrane informacje na temat pojazdu oraz jego właściciela. Chociaż mają dowolność w tym, co biorą pod uwagę, zwykle są to podobne kwestie.

Ogromny wpływ na ceny OC w Toruniu ma oczywiście sytuacja na drogach. Miasto to zamieszkuje ok. 200 tys. obywateli. Zgodnie z najnowszymi danymi zarejestrowano w nim 154 105[1] pojazdów. To dość wysoki wynik, dlatego można spodziewać się dużego natężenia ruchu. Im więcej uczestników (nie tylko kierowców, ale też pieszych), tym większe ryzyko wypadku. Kryterium to łatwo ocenić na podstawie statystyk, a mianowicie raportów Komendy Głównej Policji.

W 2020 roku w Toruniu doszło do 57 wypadków, czyli zgłoszono aż o 20 więcej kolizji niż w 2019 roku. W całym województwie kujawsko-pomorskim odnotowano z kolei 827 zdarzeń. W porównaniu z resztą kraju wskaźnik wypadkowości wypada przeciętnie. Trzeba jednak zaznaczyć, że droga nr 91 prowadząca z Gdańska przez Toruń do Warszawy została w 2019 roku uznana za jedną z najmniej bezpiecznych – doszło na niej aż do 331 wypadków. Towarzystwa ubezpieczeń niewątpliwie mają na względzie takie kwestie, przez co najtańsze OC w stolicy Kujawsko-Pomorskiego jest dość kosztowne.

Oczywiście wpływ na ostateczną wysokość stawki ma jeszcze wiele innych kryteriów. Ogromne znaczenie mają wiek, doświadczenie oraz przeszłość właściciela pojazdu. Najwięcej płacą kierowcy, którzy są uznawani przez ubezpieczalnie za potencjalnie najbardziej niebezpiecznych. Najwyższe sumy są nakładane na osoby młode (poniżej 25. roku życia), niedoświadczone (posiadające uprawnienia przez okres krótszy niż 2 lata) czy mające za sobą udział w kilku kolizjach. Jak można się domyślić, najtańsze OC w Toruniu otrzymają klienci dojrzali, z wieloletnim doświadczeniem, mogący pochwalić się bezszkodową jazdą.

Bardzo duże znaczenie ma też to, jaki pojazd ma być ubezpieczony. Istotne są jego marka, model, rok produkcji, stan techniczny, przebieg, rodzaj oraz pojemność silnika itp. Zwykle droższe są polisy pojazdów powypadkowych, tuningowanych lub sportowych.

Na cenę ubezpieczenia wpływ ma również indywidualna polityka towarzystwa. Jedne firmy bardziej zwracają uwagę na dane cechy klienta, a inne mniej. Pewni ubezpieczyciele oferują do tego różne promocje, np. zniżki dla stałych klientów. Duże towarzystwa z kolei często podnoszą oferowane stawki, ze względu na swoją renomę. W wyniku takich praktyk różnice w cenach OC w Toruniu mogą być naprawdę duże.

Jak można obniżyć cenę OC w Toruniu?

Jak można obniżyć cenę OC w Toruniu?

Na najtańsze OC w Toruniu mogą liczyć osoby spełniające pożądane wymogi, ale nie oznacza to, że reszta musi pogodzić się z wysokimi składkami. Na kilka sposobów można skutecznie obniżyć cenę ubezpieczenia, nawet gdy jest się młodym, niedoświadczonym kierowcą.

Największy upust zapewniają zniżki za bezszkodową jadę. Te trzeba jednak wypracować z czasem. Jeśli nie miało się ku temu okazji, dobrym rozwiązaniem jest dopisanie do dowodu rejestracyjnego rodzica, dziadka czy inną bliską osobę z większym doświadczeniem. Przy obliczaniu ceny OC pod uwagę są brani wszyscy właściciele pojazdu, dlatego w ten sposób można skorzystać ze zniżek kogoś bliskiego. Podobnie działa ubezpieczanie auta po ślubie. Ponieważ osiąga się wtedy wspólnotę majątkową (jeśli nie podpisało się intercyzy) małżonkowie mogą korzystać wzajemnie ze swoich upustów. Nie trzeba nawet ustanawiać partnera współwłaścicielem, ponieważ w domyśle pojazd z urzędu staje się dobrem wspólnym. Trzeba jednak się upewnić, że dane towarzystwo uwzględnia takie rozwiązanie.

Świetnym sposobem na zdobycie taniego OC w Toruniu jest też korzystanie z akcji promocyjnych. Wiele firm organizuje okresowe przeceny, rozdaje rabaty, a także przyznaje upusty, np. przy zakupie dodatkowych polis, po poleceniu oferty znajomemu lub po dokonaniu płatności przez internet. Zazwyczaj można także nieco zaoszczędzić opłacając składkę w całości, a nie w ratach.

Najważniejsze jest jednak, by postarać się znaleźć najbardziej korzystną ofertę porównując wszystkie dostępne opcje. W tym celu trzeba po prostu sprawdzić, który ubezpieczyciel może akurat zaproponować najtańsze OC w Toruniu. Przy okazji od razu warto dobrać pakiet dodatkowych polis, tak by był jak najbardziej opłacalny.

Jak znaleźć najtańsze OC?

Towarzystwa ubezpieczeniowe udostępniają wygodne kalkulatory składek, które po wpisaniu kilku podstawowych informacji, pozwalają obliczyć cenę polisy. To duże ułatwienie, ale w Polsce OC komunikacyjne oferuje kilkadziesiąt firm. Sprawdzanie strony każdej z nich zajęłoby stanowczo zbyt dużo czasu. Na szczęście wcale nie trzeba tego robić.

KioskPolis.pl pozwala błyskawicznie znaleźć najtańsze OC w Toruniu. Na naszej stronie umieściliśmy przejrzysty formularz, który działa jak porównywarka ubezpieczeń. Wystarczy uzupełnić go danymi kierowcy oraz pojazdu, a także zaznaczyć odpowiednie kryteria. Następnie algorytm w mniej niż 2 minuty przeanalizuje dostępne oferty i obliczy ceny składek. Wyniki przedstawi w formie interaktywnej listy, szeregując je od najtańszej, do najdroższej polisy.

Kiedy wybierze się już najtańsze OC lub najbardziej korzystny pakiet, od razu można przejść do zakupu online. Nie trzeba przechodzić na inną stronę – wystarczy kilka kliknięć, by sfinalizować transakcję. Wszystkie formalności da się załatwić przez internet. W ten sposób można znaleźć i kupić najtańsze OC w Toruniu w zaledwie kilkanaście minut.

Chcesz płacić jak najmniej za obowiązkową polisę odpowiedzialności cywilnej? Dzięki porównywarce Kiokspolis.pl bez problemu znajdziesz najtańszą polisę w Toruniu. Wypełnij formularz i przekonaj się, ile możesz zaoszczędzić!

Sprawdź również:

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Suma gwarancyjna w ubezpieczeniu OC

Suma gwarancyjna w ubezpieczeniu OC

Podpisując umowę OC, z pewnością nie raz spotkałeś się z pojęciem sumy gwarancyjnej OC. Czy jednak na pewno wiesz, co kryje się pod tym pojęciem? Zobacz, czego dotyczy suma gwarancyjna oraz na co powinieneś uważać podczas jej ustalania!

więcej
Auto na gaz a cena ubezpieczenia OC – analiza

Auto na gaz a cena ubezpieczenia OC – analiza

Właściciele samochodów z instalacją LPG często chwalą sobie niskie koszty utrzymania pojazdu. Rzeczywiście – wydają o wiele mniej na paliwo w porównaniu z osobami jeżdżącymi autami na benzynę. Sporo mówi się jednak o tym, że polisy komunikacyjne dla […]

więcej
Samochód zastępczy z OC sprawcy – komu i jak długo przysługuje?

Samochód zastępczy z OC sprawcy – komu i jak długo przysługuje?

Brałeś udział w kolizji lub wypadku samochodowym i Twoje auto zostało uszkodzone? Jeśli jesteś osobą pokrzywdzoną, masz prawo do otrzymania samochodu zastępczego z OC sprawcy! Sprawdź, w jakich sytuacjach Ci przysługuje, a kiedy jednak go nie dostaniesz. Przekonaj […]

więcej
Ubezpieczenie OC samochodu a motocykla – podobieństwa i różnice

Ubezpieczenie OC samochodu a motocykla – podobieństwa i różnice

Polscy kierowcy muszą posiadać ważne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej niezależnie od tego, jaki pojazd mechaniczny prowadzą. Czy ta polisa zawsze działa identycznie, a może różni się w zależności od posiadanego środka lokomocji? Porównujemy ubezpieczenie OC samochodu a motocykla! Niezależnie […]

więcej