Najtańsze OC Bydgoszcz

Najtańsze OC Bydgoszcz

5/5 - (Ocen: 1)

Każdy polski kierowca jest prawnie zobowiązany do posiadania ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Ponieważ jej warunki dyktują przepisy, zawsze oferuje takie samo wsparcie. Pomimo tego, cena tej polisy nie jest uśredniona. Wpływ na jej wysokość ma wiele kryteriów, w tym również miejsce rejestracji pojazdu. Mieszkasz w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego? Sprawdziliśmy, ile wynosi najtańsze OC Bydgoszcz! Tanie ubezpieczenia OC w Bydgoszczy są łatwe do znalezienia, jednak nie każda firma takie oferuje. Dowiedz się, jak nie przepłacać!

Składki za polisy komunikacyjne są indywidualnie obliczane dla każdego kierowcy, zgodnie z polityką towarzystwa. Pod uwagę są brane różne dane właściciela oraz jego auta. Duży wpływ na cenę ma także miejsce zamieszkania. Dowiedz się, dlaczego jest to istotne oraz ile średnio kosztuje najtańsze OC BydgoszczChcąc znaleźć tanie ubezpieczenia OC w Bydgoszczy, trzeba sobie uświadomić, że właściciel pojazdu jest w bardzo dobrej pozycji na rynku ubezpieczeń. Wynika to z ogromnej konkurencji, która pozwala swobodnie wybierać wśród setek ofert. Dlatego też ogromnym błędem jest kupowanie co roku polisy bez sprawdzania konkurencyjnych ofert. Najtańsze OC w Bydgoszczy można kupić online i jest ono na wyciągnięcie ręki, więc nie warto przepłacać, zwłaszcza że zweryfikowanie wielu ofert dzięki porównywarce Kioskpolis.pl trwa jedynie chwilę.

Najtańsze OC Bydgoszcz

Ubezpieczenie OC zapewnia wsparcie w chwili spowodowania wypadku, ponieważ pokrywa koszty odszkodowania. Suma ta może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych, a nie każdego stać na wyłożenie takiej kwoty. Z tego względu obowiązek posiadania tej polisy chroni kierowców przed popadnięciem w długi.

Narzucona przez przepisy polisa ma odgórnie ustalone warunki, ale nie cenę. Można kupić ją w różnych towarzystwach, chociaż w praktyce jest to identyczne świadczenie. Jeśli chce się wykupić tylko podstawowe ubezpieczenie, najrozsądniej jest wybrać najbardziej opłacalny wariant. Sprawdziliśmy, ile kosztuje najtańsze OC Bydgoszcz, by łatwiej było ocenić, które oferty są rzeczywiście korzystne. Porównywarka OC AC Kioskpolis.pl pozwoli na bardzo szybkie znalezienie najtańszego OC w Bydgoszczy i sprawdzenie, czy aktualnie posiadane nie jest niekorzystne pod względem ceny. Można tu znaleźć nie tylko ubezpieczenie OC, ale także dodatkowe polisy komunikacyjne, takie jak ubezpieczenia AC i Assistance. Pozwolą one na zapewnienie sobie ochrony na każdą ewentualność, a ponadto dzięki możliwości zakupu ubezpieczeń w pakiecie, można sporo zaoszczędzić na jednostkowej cenie polisy. Przed zakupem polisy warto przeanalizować ranking ubezpieczeń samochodowych, by sprawdzić, które firmy są najbardziej godne uwagi. W porównywarce można jednak znaleźć tylko najbardziej renomowane podmioty na rynku, więc klienci nie muszą się martwić o swoje bezpieczeństwo.

Według naszych obliczeń bydgoszczanie płacą za ubezpieczenie pojazdu średnio ok. 701 zł. Najniższe OC w Bydgoszczy wynosi zaś ok. 324 zł. Jak stawki te wypadają w porównaniu z innymi miastami wojewódzkimi? Okazuje się, że plasują się mniej więcej w połowie rankingu. Najdrożej jest we Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku, a najtaniej w Kielcach, Opolu oraz Rzeszowie. Różnice wynoszą nawet kilkaset złotych, dlatego jak widać, miejsce zamieszkania rzeczywiście ma duże znaczenie.

Od czego zależy cena OC w Bydgoszczy?

Trudno przeoczyć fakt, że kierowcy z większych miast płacą zwykle więcej za ubezpieczenie. Ma to związek nie tyle z ich powierzchnią, co liczbą ludności. Od czego zależy cena OC w Bydgoszczy? Stolica kujawsko-pomorskiego znajduje się na 8. miejscu w rankingu najbardziej zaludnionych miast w Polsce, z 350 tys. mieszkańców. Zarejestrowano w niej ponad 200 tys. pojazdów, dlatego można się domyślić, natężenie ruchu w Bydgoszczy jest większe niż np. w Rzeszowie. W związku z tym częściej dochodzi tu do wypadków. Ostatecznie cena polisy ubezpieczeniowej jest zależna od bardzo wielu czynników, a wysokość składek w zależności od miasta może zmieniać się rok do roku. To powoduje, że kierowcy chcący zaoszczędzić powinni co rok sprawdzać najlepsze propozycje na rynku i nie bać się zmiany ubezpieczyciela. Wypowiedzenie umowy OC i podpisanie nowej z innym towarzystwem jest bardzo proste, a dzięki Kioskpolis.pl można to zrobić online bez wychodzenia z domu. W ten sposób można co rok mieć najtańsze ubezpieczenie OC w Bydgoszczy, a różnice w cenach mogą okazać się bardzo duże, szczególnie gdy kupuje się całe pakiety ubezpieczeń.

Firmy ubezpieczeniowe sprzedając polisy starają się oszacować ryzyko związane z objęciem ochroną danego kierowcy. Aby w razie szkody nie narażać się na straty, nakładają odpowiednio wysokie opłaty. Obliczają je na podstawie danych pojazdu i właściciela, a także rozmaitych statystyk.

Bardzo ważnym kryterium jest tzw. współczynnik wypadkowości, czyli ilość kolizji przypadających na 1000 mieszkańców. Dzięki niemu można ocenić sytuację na drogach w danym mieście oraz stopień zagrożenia. Informacje na ten temat dostarczają raporty Komendy Głównej Policji. W 2019 roku w Bydgoszczy doszło do ok. 18 wypadków na 1000 mieszkańców, przez co znalazł się na 69. miejscu rankingu 84 polskich miast. Dla porównania, na pierwszej pozycji uplasował się Kędzierzyn-Koźle, ze współczynnikiem na poziomie ok. 7/1000, a na ostatniej – Katowice z wynikiem ok. 24/1000.

Cena ubezpieczenia OC w Bydgoszczy jest oczywiście obliczana na podstawie jeszcze wielu innych kryteriów. Niezwykle istotne są wiek, doświadczenie oraz historia kierowcy. Najwięcej zapłacić muszą osoby, które mają poniżej 25 lat, posiadają uprawnienia mniej niż 36 miesięcy lub brały już udział w kilku wypadkach. Na najtańsze OC w Bydgoszczy mogą z kolei liczyć dojrzali, doświadczeni kierowcy ze zniżkami za bezszkodową jazdę.

Wpływ na wysokość składki ma także sam pojazd. Ważne są m.in. marka, model, rok produkcji, stan techniczny, przebieg, pojemność silnika czy rodzaj napędu. Najwięcej trzeba zapłacić za ubezpieczenie samochodów o dużej wartości oraz pojazdów potencjalnie bardziej niebezpiecznych, tj. powypadkowych, tuningowanych czy sportowych.

Towarzystwa same ustalają ceny polis zgodnie ze swoją polityką. Czasami pewne kwestie są traktowane przez nie z większą uwagą, a inne mniej. Największe firmy często oferują też wyższe ceny ze względu na swoją renomę. Zwykle okazuje się, że nie ma po prostu sensu kupować u nich samego OC. Nawet stali klienci mogą sporo przepłacać w porównaniu z innymi firmami. Zdarza się jednak, że oferują w zamian przystępne cenowo pakiety kilku polis – wtedy mimo wszystko warto rozważyć ich zakup.

Najtańsze OC w Bydgoszczy – zestawienie

Aby znaleźć najtańsze OC w Łodzi, trzeba mieć świadomość tego, ile dokładnie powinno wynosić. Sprawdziliśmy oferty kilku znanych ubezpieczalni, by mieć lepszy punkt odniesienia.

Ceny najtańszego OC w Bydgoszczy – porównanie ofert
MTU24 324 PLN
Link4 345 PLN
Benefia 349 PLN
AXA 357 PLN
Generali 378 PLN
TUZ 421 PLN
  • Najtańsze OC w Bydgoszczy oferuje MTU24 – kosztuje tylko 324 zł.
  • Kilkanaście złotych więcej trzeba zapłacić w Link4 oraz w Benefii – odpowiednio po 345 zł oraz 349 złotych.
  • AXA oferuje 357 zł, a Generali 378 zł.
  • „Najwyższe” tanie OC proponuje TUZ – 421 zł.

Różnica pomiędzy pierwszą i ostatnią opcją wynosi aż 97 złotych. Gdyby porównać te ceny z propozycjami największych towarzystw, np. PZU, byłaby kilkukrotnie wyższa. Jeśli więc chce się lub może wykupić tylko OC, nie warto niepotrzebnie przepłacać.

Jak uzyskać najniższe OC Bydgoszcz?

Wcześniej opisaliśmy już, kto ma największe szanse na najniższe OC Bydgoszcz. Istnieje jednak kilka sposobów na to, by nieco obniżyć wysokość składki, nawet jeśli nie reprezentuje się cech idealnego kierowcy w oczach towarzystwa ubezpieczeniowego. Dzięki temu można znacznie zmniejszyć wydatki na auto.

Najwięcej korzyści dają zniżki za bezszkodową jazdę. Osoby poniżej 25. roku życia, które nie posiadają jeszcze własnego samochodu, często dopisują się w roli współwłaściciela do pojazdu członka rodziny czy partnera. W ten sposób mogą wypracować sobie pozytywną historię. Nie każdy jednak wpadnie na ten pomysł. Mimo to, nadal ma się szansę na tanie OC w Bydgoszczy.

Młodzi kierowcy, osoby posiadające prawo jazdy od niedawna oraz uczestnicy kilku wypadków często wspólnie rejestrują swój pojazd z bliskim, który posiada wysokie zniżki. Metoda ta jest szczególnie powszechna w przypadku rodziców oraz dzieci. W podobny sposób pomagają sobie także małżonkowie. Dzięki wspólnocie majątkowej żona może skorzystać ze zniżek męża i odwrotnie.

Dodatkowo warto zwracać uwagę na różne akcje promocyjne, przeceny, rabaty itp. Czasami można uzyskać niewielki upust przy zakupie innego świadczenia, po poleceniu firmy znajomemu czy dokonaniu płatności on-line. W większości przypadków opłaca się także uregulować składkę w całości, a nie w ratach.

Niezależnie od tego, w jakim jest się położeniu, najlepiej jest po prostu porównać dostępne oferty. W ten sposób da się znaleźć możliwie najtańsze OC w Bydgoszczy. Metoda ta sprawdzi się także w przypadku osób, które chcą dodatkowo kupić inne świadczenia, czyli AC, NNW czy Assisance.

Gdzie kupić najtańsze OC w Bydgoszczy?

Większość towarzystw udostępnia na swoich stronach specjalne kalkulatory, które pozwalają obliczyć przewidywaną cenę polisy. W Polsce działa kilkadziesiąt firm ubezpieczeniowych, dlatego przeglądanie po kolei wszystkich witryn zajęłoby stanowczo zbyt dużo czasu. Najtańsze OC w Bydgoszczy da się znaleźć w o wiele szybszy, wygodniejszy sposób.

KioskPolis.pl daje dostęp do wygodnego narzędzia, które pomaga błyskawicznie porównać ubezpieczenia. Na naszej stronie znajduje się krótki formularz. Wystarczy wpisać do niego dane kierowcy i samochodu, po czym zaznaczyć stosowne kryteria. Specjalny algorytm przeanalizuje dostępne warianty polis, obliczy ich ceny oraz uszereguje w przejrzystą listę.

Za pomocą kilku kliknięć można dowiedzieć się, która firma proponuje najniższą składkę. Jeśli podejmie się decyzję o jej zakupie, można od razu sfinalizować transakcję. Wszystkie formalności da się załatwić bez wychodzenia z domu, a nawet bez przechodzenia na inną stronę. Cały proces może zająć zaledwie kilkanaście minut! W razie jakichkolwiek wątpliwości każdy klient dostaje indywidualnego opiekuna, który kompleksowo przeprowadzi go przez proces zakupu taniego ubezpieczenia OC w Bydgoszczy. Sam zakup jest jednak bardzo prosty i intuicyjny, tak samo, jak porównywanie najlepszych i najtańszych ofert na rynku.

Chcesz wykupić najtańsze OC w Bydgoszczy? Z pomocą porównywarki KioskPolis.pl szybko znajdziesz najbardziej opłacalną opcję. Płać jak najmniej za obowiązkowe ubezpieczenie!

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Kto płaci najmniej za ubezpieczenia komunikacyjne? Zestawienie

Kto płaci najmniej za ubezpieczenia komunikacyjne? Zestawienie

Zgodnie z polskim prawem, zarejestrowane pojazdy mechaniczne muszą obowiązkowo posiadać ważne ubezpieczenie OC. Wiele osób chętnie dokupuje jeszcze inne polisy, które przydają się w trudnych sytuacjach na drodze (i nie tylko). Świadczenia te są niezwykle pomocne, ale bywają […]

więcej
Najtańsze OC na „miękki” dowód rejestracyjny – czy można je wykupić online?

Najtańsze OC na „miękki” dowód rejestracyjny – czy można je wykupić online?

Wykupienie OC jest obowiązkowe, więc warto zapoznać się, także jak może je kupić na miękki dowód rejestracyjny. Jest to dokument, który wystawiany jest na określony czas. Dotyczy to sytuacji, gdy rejestracji podlega pojazd nowy lub używany. Należy brać […]

więcej
Najtańsze OC – z czego wynikają różnice stawek tego samego kierowcy?

Najtańsze OC – z czego wynikają różnice stawek tego samego kierowcy?

Mogłoby się wydawać, że skoro polisa OC jest obowiązkowa, jej cena jest podobna we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Różnice stawek tego samego kierowcy mogą wynosić nawet kilkaset złotych. Wyjaśniamy, z czego to wynika oraz […]

więcej
Najtańsze OC – jak zapłacić jak najmniej?

Najtańsze OC – jak zapłacić jak najmniej?

Masz w planach zakup pierwszego samochodu i szukasz od razu najtańszego OC? A może składka ubezpieczenia OC, którą do tej pory płaciłeś, wydaje Ci się zbyt wysoka? Przeczytaj nasz poradnik i zobacz, gdzie i w jaki sposób szukać […]

więcej