mBank OC – kiedy tak, a kiedy nie?

mBank OC – kiedy tak, a kiedy nie?

3.5/5 - (Ocen: 4)

Kup OC

W ostatnim czasie ubezpieczenie OC można zakupić również za pośrednictwem  banków. Taką opcję dodał między innymi mBank. Oferty polis są na tyle szerokie, że w jednym miejscu można założyć konto bankowe, podpisać umowę kredytową oraz wykupić mBank OC. Co jednak kryje się pod tą nazwą i czy taka opcja jest dobra? A może lepiej wybrać ofertę wiodącego ubezpieczyciela?

mBank ubezpieczenia to nowa opcja dla klientów banku. Od teraz można zamówić kontakt, skorzystać z kalkulatora OC i ubezpieczyć swój pojazd mechaniczny. Czy to oznacza, że bank stał się także towarzystwem ubezpieczeniowym? Nie do końca!

Firma działa jako agent i została wpisana do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych. Głównym ubezpieczycielem jest znana na rynku AXA Ubezpieczenia i to ich polisy są oferowane w ramach działalności banku. Czy w związku z tym, proponowana jest ta sama oferta co w AXA czy można tutaj liczyć na wyższe zniżki OC?

Specjalne oferty dla klientów – sprawdź OC mBank

OC mbank

Bank chwali się, że ubezpiecza nawet 85 klientów dziennie. To daje ponad 31 tysięcy polis rocznie. Czy taki wynik może zagwarantować dobre warunki i konkurencyjną ofertę względem innej firmy ubezpieczeniowej? I tak, i nie.

Z jednej strony mBank ubezpieczenie OC oraz AC obejmuje sporą zniżkę. Firma gwarantuje 15% zniżki, jeżeli proces zostanie sfinalizowany za pośrednictwem Internetu. Kolejną dobrą wiadomością jest możliwość rozłożenia rat na 12 transz. Czyli ubezpieczenie OC mBank będzie ściągać automatycznie co miesiąc z Twojego konta, a Ty nie musisz niczym się martwić. To też oznacza, że tak korzystna oferta jest przygotowana wyłącznie dla jego klientów. Jeżeli chcesz skorzystać z tak dużej zniżki, musisz założyć konto bankowe i spełnić wszystkie obowiązki, które zostały opisane w OWU oraz umowie między bankiem, a Tobą.

mBank – kalkulator OC

Kalkulator OC mBank jest jednym z lepiej zaprojektowanych i intuicyjnych w obsłudze. Za sprawą połączenia z Internetem, można wypełnić wszystkie dane i na koniec uzyskać ofertę, z której można skorzystać.

Dlaczego zwracamy na to tak szczególną uwagę? Co takiego zrobił mBank? Zaawansowany technologicznie kalkulator OC, który pozwala uzyskać dokładną cenę która jest wiążąca i pozwala na zawarcie umowy – w tym także kredytowej. Nie każdy ubezpieczyciel korzysta z takiej opcji, choć raczej nie jest to zaskoczeniem dla osób, które korzystały już z naszego kalkulatora.

mBank ubezpieczenie samochodu – czy to dobra oferta?

mBank ubezpieczenie samochodu

Jeżeli zastanawiasz się czy kupić OC w mBanku, powinieneś przemyśleć wady i zalety tego rozwiązania. Pierwsza wątpliwość zaczyna się w momencie, w którym nie posiadasz konta w tym banku. Czy założenie nowego będzie rzeczywiście dobrym rozwiązaniem?

Zniżka 15% na ubezpieczenie AC i OC jest zarezerwowana wyłącznie dla klientów. Posiadanie rachunku wiąże się z pewnymi obowiązkami, jak comiesięczna wpłata wynagrodzenia czy wykonanie określonej liczby płatności bezgotówkowych. To pozwoli uniknąć kosztów prowadzenia, ale czy będziemy o tym pamiętać, posiadając inny rachunek? Tym oto sposobem najtańsze OC okaże się finalnie drogą inwestycją. Comiesięczna opłata za prowadzenie rachunku czy kartę w ujęciu rocznym może być droższa od tych 15% zniżki.

Jeżeli jednak jesteś klientem tego banku, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastanowić się nad wyborem takiej polisy. Ubezpieczycielem jest AXA, jedno z największych Towarzystw Ubezpieczeniowych w Polsce (oraz na świecie), pytanie tylko – czy nie znajdziesz innej polisy, która wypadnie korzystniej pod względem ceny czy zakresu ubezpieczenia? Pamiętaj, że nie tylko stawka, jaką płacisz za rok jest ważna, a kluczem są kwoty gwarantowane, a także zakres ochrony wypadkowej, NNW czy assistance i opcje dodatkowe, które w przypadku polisy przez mBank, mogą być płatne. Skorzystaj z naszej porównywarki OC i sprawdź czy oferta banku wypada tak korzystnie, jak jest reklamowana na stronie.

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Allianz OC – największe zalety ubezpieczyciela

Allianz OC – największe zalety ubezpieczyciela

Allianz jest jednym z wielu ubezpieczycieli na rynku. Ich oferta dla niektórych będzie korzystna, a inni znajdą w niej pewne mankamenty. W tekście skupimy się na zaletach współpracy z tym towarzystwem i wyjaśnimy, dlaczego warto zakupić u nich […]

więcej
PZU Pomoc Assistance – 7 rzeczy, które warto o niej wiedzieć

PZU Pomoc Assistance – 7 rzeczy, które warto o niej wiedzieć

Polisa Assistance od PZU nosi nazwę „Pomoc w Drodze”. Jest to pakiet ochronny, gwarantujący wsparcie w wielu kłopotliwych sytuacjach związanych z autem. Przedstawiamy 7 rzeczy, które warto wiedzieć o tym ubezpieczeniu komunikacyjnym! Masz samochód ubezpieczony w PZU i właśnie […]

więcej
Warta OC – co musisz wiedzieć, zanim wykupisz polisę?

Warta OC – co musisz wiedzieć, zanim wykupisz polisę?

Warta Ubezpieczenia to druga pod względem wielkości firma oferująca polisy i ubezpieczenia OC. Marka z prawie stuletnią historią obecnie należy do niemieckiej grupy Talanx oraz japońskiej firmy ubezpieczeniowej – Meiji Yasuda. Jest to duża szansa dla Warty, ale […]

więcej
HDI OC – o czym musisz pamiętać, zanim wykupisz

HDI OC – o czym musisz pamiętać, zanim wykupisz

Marka HDI znana jest na całym świecie od ponad 100 lat, jednak do Polski zawitała dopiero w 2002 roku. Obecnie wchodzi w skład Grupy Talanx, która zrzesza firmy ubezpieczeniowe, zapewniając uczciwe warunki współpracy, wiele modeli polis i szeroką […]

więcej