Jakie są najważniejsze atrakcje turystyczne w Europie?

Jakie są najważniejsze atrakcje turystyczne w Europie?

Oceń ten wpis

Europa to kontynent, który jest niezwykle zróżnicowany. Na jej terenie znajduje się wiele państw, które są niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym. Ciekawych miejsc jest tak wiele, że bardzo trudno wybrać te, które warto uznać za najważniejsze. Atrakcje turystyczne w Europie można podzielić na muzea, zabytki znajdujące się na świeżym powietrzu oraz miejsca przyrodnicze. To oznacza, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Jakie są najpopularniejsze atrakcje turystyczne w Europie?

Co zdecydowanie warto zobaczyć na „starym” kontynencie? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka podpowiedzi!

 • Jeśli interesują Cię największe atrakcje turystyczne Europy, to koniecznie musisz skierować swoją uwagę na Włochy – to jedno z tych państw, które ma naprawdę wiele do zaoferowania turystom. Szczególnie dużo zabytków znajduje się w Rzymie – będąc w tym mieście, koniecznie trzeba odwiedzić Koloseum, czyli amfiteatr Flawiuszów. To budowla, która powstawała w latach 70 – 72 aż do 80. roku po narodzinach Chrystusa. Za jej budowę odpowiadało dwóch cesarzy: Wespazjan oraz Tytus. Jest to gigantyczna konstrukcja, która przed wiekami była miejscem między innymi walk gladiatorów. Uznaje się również, że to właśnie w Koloseum życie straciło tysiące chrześcijan. Obecnie budowla uznawana jest za jeden z 7 nowych cudów świata. We Włoszech znajduje się również Bazylika świętego Piotra, która jest jednym z najczęściej odwiedzanych kościołów na świecie. To właśnie tutaj obejrzysz słynną Pietę. Chrześcijanie wierzą, że bazylika powstała w miejscu, w którym pochowany został święty Piotr.
 • Miejsca turystyczne w Europie znajdują się również we Francji – szczególnie wiele ma ich do zaoferowania Paryż będący stolicą tego kraju. To właśnie tutaj znajduje się słynna wieża Eiffla, która jest jednym z liczniej odwiedzanych miejsc na świecie. Zaprojektował ją Gustave Eiffel, który zajmował się między innymi konstruowaniem mostów, wiaduktów oraz innych konstrukcji wykonanych ze stali. Ciekawostką jest fakt, że 20 lat po powstaniu wieża miała zostać rozebrana. Ostatecznie zdecydowano jednak inaczej, a Paryż zyskał ogromną atrakcję turystyczną.
 • Atrakcje turystyczne Europy zlokalizowane są również w Chorwacji – jednym z piękniejszych państw położonych nad Adriatykiem. Na ich czele znajduje się Dubrownik – miasto przyciągające przede wszystkim piękną architekturą. Znajdujące się tutaj Stare Miasto wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Mówiąc o nim, należy pamiętać, że zachowało ono oryginalny układ urbanistyczny z okresu średniowiecza, a także system umocnień obronnych. W Chorwacji na uwagę turystów zasługuje również położony w Dalmacji Trogir – portowe miasteczko, którego historia sięga III wieku przed narodzinami Chrystusa. Warto zgubić się w tutejszych uliczkach, rozkoszując się bijącym od murów chłodem.
 • Jeśli interesują Cię najważniejsze atrakcje w Europie, nie możesz zapomnieć o obiektach znajdujących się w Londynie. Jest to jedno z tych miast, które bez wątpienia warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Do najważniejszych zabytków zalicza się między innymi Pałac Buckingham – największy pałac królewski na całym świecie. W stolicy Wielkiej Brytanii warto odwiedzić również Tower of London, które na przestrzeni wieków pełniło między innymi rolę więzienia – to właśnie tutaj stracona została Anna Boleyn, jedna z kilku żon Henryka VIII.

W jakich krajach jest najwięcej ciekawych atrakcji turystycznych?

Na tak postawione pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi – wiele zależy bowiem od naszych indywidualnych preferencji. Bez wątpienia można jednak uznać, że do państw obfitujących w ciekawe miejsca zaliczyć można:

 • Włochy;
 • Francję;
 • Grecję;
 • Austrię;
 • Rosję;
 • Chorwację.

Nie należy pomijać również Hiszpanii, której długa historia przełożyła się na sporą liczbę interesujących zabytków.

Jakie są najlepsze sposoby na zwiedzanie atrakcji turystycznych w Europie?

Wiesz już, jakie atrakcje Europy niewątpliwie zasługują na uwagę. Z pewnością więc zastanawiasz się, jak je zwiedzać, aby było to najbardziej efektywne. Pamiętaj, że podstawą jest zawsze plan – przed wyjazdem zaplanuj, co chcesz zobaczyć. Sprawdź, o której otwierane jest dane miejsce i postaraj się być w nim, jak najwcześniej – to najlepszy sposób, aby uniknąć tłumów. Możesz oczywiście zdecydować się na wykupienie wycieczki, ale nie zapominaj, że w przypadku takiego zwiedzania czas na zobaczenie poszczególnych atrakcji będzie ograniczony. Zdecydowanie lepszym pomysłem wydaje się być wynajem samochodu.

Jakie są mniej popularne, ale ciekawe miejsca w Europie?

Mapa atrakcji turystycznych Europy obejmuje nie tylko miejsca z pierwszych stron przewodników dla turystów – zobaczyć można niej również to, co jest zdecydowanie mniej popularne. 

 • Jeśli zaliczasz się do turystów, którzy niekoniecznie lubią tłumy, chcesz zobaczyć to, co nie jest tak oczywiste, możesz udać się na przykład do Luksemburga. To jeden z niedocenianych krajów, który ma jednak wiele do zaoferowania. Znajdziesz tutaj między innymi wiele majestatycznych zamków, z których każdy skrywa ciekawą historię.
 • Lubisz odkrywać nietypowe miejsca? Zwiedź norweską wieś Svalbard. Dzięki temu nie tylko zobaczysz, jak wygląda codzienne życie w tym pięknym kraju, ale również zyskasz bazę wypadową do oglądania zorzy polarnej.
 • W Bośni i Hercegowinie na szczególną uwagę zasługują natomiast wodospady Kravica – niesamowita przyroda sprawia, że ten cud natury zdecydowanie zrobi na Tobie wrażenie. 

Jakie są najbardziej znane atrakcje turystyczne w stolicach europejskich?

Mówiąc o europejskich stolicach, nie sposób zapomnieć o Rzymie, o którym już wspomnieliśmy. Bazylika świętego Piotra i Koloseum to jedynie niewielki wycinek tego, co można tutaj zobaczyć. Na uwagę zasługuje również chociażby słynne Forum Romanum. Ateny – stolica Grecji – zachwyca ruinami Akropolu, a cesarski Wiedeń przyciąga pięknym pałacem Schonbrunn. Będąc w Pradze, nie sposób nie odwiedzić natomiast Mostu Karola i słynnej Małej Strany. Do najważniejszych zabytków Madrytu, stolicy Hiszpanii, należy plac Puerta del Sol, kościół San Isidro oraz kościół św. Sebastiana. 

O czym pamiętać, decydując się na podróż po Europie?

Jeśli chcesz odwiedzić największe atrakcje turystyczne państw Europy, pamiętaj, aby przed wyjazdem wykupić ubezpieczenie turystyczne – pomoże Ci w tym Kioskpolis.pl. Obecnie ubezpieczyciele mają w swojej ofercie bardzo różne ubezpieczenie na wyjazd za granicę, co oznacza, że z łatwością dopasujesz je do własnych potrzeb. Jeśli zwiedzanie planujesz zimą i chcesz połączyć je z białym szaleństwem, niezbędne będzie ubezpieczenie na ferie zimowe, które powinno obejmować ubezpieczenie na narty i snowboard. Aby dowiedzieć się, jak duży wydatek czeka Cię w związku z zakupem polisy, postaw na kalkulator ubezpieczeń turystycznych. Jeśli interesują Cię naprawdę dobre polisy, ranking ubezpieczeń turystycznych to zestawienie, które powinieneś poznać.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Okradziono Twój samochód? Sprawdź, kiedy przysługuje Ci ubezpieczenie na rzeczy osobiste!

Okradziono Twój samochód? Sprawdź, kiedy przysługuje Ci ubezpieczenie na rzeczy osobiste!

Laptop, telefon, urządzenia elektroniczne oraz inne cenne przedmioty zostawione w aucie mogą niestety łatwo stać się łupem złodziei. Czy podstawowe ubezpieczenie samochodu chroni Cię w przypadku takich sytuacji? Wyjaśniamy, kiedy kierowcy przysługuje ubezpieczenie na rzeczy osobiste! W aucie […]

więcej
Kradzież

Kradzież

Według Kodeksu Karnego art. 278, kradzieżą jest zabór cudzej rzeczy w celu przywłaszczenia. Przez pojęcie „zaboru” rozumiemy fizyczne wyjęcie rzeczy spod władztwa właściciela. Warto dodać, że termin ten obowiązuje również, gdy przedmiot został pozostawiony w określonym miejscu, a […]

więcej
Poznaj przepisowe terminy likwidacji szkody

Poznaj przepisowe terminy likwidacji szkody

30 dni, a może nawet 90? Miałeś stłuczkę, spisaliście protokół szkody i czekasz na wypłatę odszkodowania? Dowiedz się, od czego zależy termin wypłaty świadczenia z polisy.

więcej
Ubezpieczenie OC pojazdów wolnobieżnych

Ubezpieczenie OC pojazdów wolnobieżnych

Polskie prawo obliguje posiadaczy wszystkich pojazdów mechanicznych do wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Przepis obejmuje także ubezpieczenie pojazdów wolnobieżnych. Warto zwrócić uwagę na to, że OC trzeba wykupić nie tylko dla takich pojazdów wolnobieżnych, które poruszają się […]

więcej