Jak się ubezpieczyć na wyjazd do Indii?

Jak się ubezpieczyć na wyjazd do Indii?

5/5 - (Ocen: 1)

Kup ubezpieczenie turystyczne
Planujesz wyjazd na półwysep Indyjski? To niezwykłe miejsce na ziemi zachwyca swoją egzotyką, dziką naturą oraz niesamowitą kulturą. Piękne buddyjskie świątynie, niesamowite plaże Goa czy barwne targowiska to jedynie kilka atrakcji, które zachwycają turystów z całego świata. Wybierając się w tak odległe zakątki, koniecznie trzeba zadbać o odpowiednią ochronę. Radzimy, jak się ubezpieczyć na wyjazd do Indii!

Azja jest kontynentem, który pod wieloma względami diametralnie różni się od Europy. Każdy wyjazd za granicę wiąże się z pewnym ryzykiem, ale w tym przypadku trzeba szczególnie rozsądnie przygotować się do podróży. Dowiedz się, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie do Indii!

Wyjazd do Indii w 2021 – koronawirus, kwarantanna, przepisy

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną na świecie, polecamy sprawdzać aktualne informacje na stronie Ambasady RP w Nowym Delhi: https://www.gov.pl/web/indie/covid-19 . Na chwilę obecną, nie ma możliwości wjazdu turystycznego, a wszystkie dotychczas wydane wizy turystyczne zostały unieważnione. Wjazd cudzoziemców do Indii jest możliwy dla większości kategorii podróżnych (np. biznesmenów) – aktualne regulacje znajdują się na stronie: boi.gov.in/content/advisory-travel-and-visa-restrictions-related-covid-19-1.

Ubezpieczenie Indie – dlaczego warto je wykupić?

Nawet jeśli planuje się bardzo spokojny urlop, w każdej chwili można chociażby zachorować lub odnieść kontuzję. Polskie polisy ani EKUZ nie obowiązują w tym kraju, dlatego trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie ubezpieczenie Indie. Koszty leczenia poza granicami własnej ojczyzny są zazwyczaj bardzo drogie. W Indiach wizyta u lekarza kosztuje ok. 200 zł, ale pobyt w szpitalu to już 500 zł za dzień. Do tego trzeba jeszcze oczywiście doliczyć koszty transportu medycznego, leków, zabiegów itp. Nawet pozornie niegroźny wypadek może kosztować fortunę.

Ubezpieczenie Indie – dlaczego warto je wykupić?

Ubezpieczenie do Indii przyda się w wielu różnych sytuacjach. Turyści szczególnie powinni uważać na żywność i wodę z kranu. Nieznana organizmowi flora bakteryjna oraz ostre przyprawy mogą wywołać rozmaite zaburzenia czy choroby układu pokarmowego. Nawet zwykła biegunka jest potencjalnie groźna – w połączeniu z wysokimi temperaturami szybko doprowadza do odwodnienia organizmu.

Dużym zagrożeniem jest też źle zorganizowany, chaotyczny ruch drogowy. Turyści – przyzwyczajeni do europejskich standardów – mogą poczuć się zagubieni, co często prowadzi do kolizji i wypadków. Dzięki ubezpieczeniu OC uniknie się ogromnych kosztów związanych z naprawą wyrządzonych szkód czy odszkodowaniami. NNW pokryje natomiast wydatki związane z leczeniem, jeśli dojdzie do uszkodzenia ciała.

W każdej chwili można także zgubić portfel czy bagaż albo zostać okradzionym. Dobrze dobrane ubezpieczenie Indie zagwarantuje wsparcie nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, że będzie się miało np. kłopoty z powrotem do domu.

Ubezpieczenie do Indii – co powinno obejmować?

Aby móc ze spokojem ducha wybrać się na niezapomniane wakacje, należy wybrać odpowiednie ubezpieczenie do Indii. Na rynku jest tak wiele opcji do wyboru, że można bez problemu znaleźć wariant dostosowany do wszystkich oczekiwań. Taka polisa turystyczna powinna jednak spełniać określone wymagania, by rzeczywiście była przydatna.

Ubezpieczenie do Indii – co powinno obejmować?

Przede wszystkim, ubezpieczenie Indie musi mieć odpowiednio wysoką kwotę gwarantowaną. Suma na koszty leczenia powinna wynosić przynajmniej 50 tys. euro. Warto też sprawdzić, czy świadczenie obejmuje koszty ratownictwa, czyli przewóz karetką czy helikopterem, a także transport do kraju.

Obowiązkowym elementem polisy powinno być też oczywiście OC, NNW i Assistance. Jest to szczególnie ważne dla osób wybierających się w podróż samochodem, ale nie tylko. Przypadkiem zniszczyć można przecież też np. wyposażenie hotelu, a groźny wypadek może przytrafić się w zasadzie w każdym miejscu.

Wiele towarzystw umożliwia dokupienie ubezpieczenia bagażu i innych rzeczy osobistych. Mogą obejmować nie tylko walizki, ale też dokumenty, elektronikę czy sprzęt sportowy. Wybierając taką opcję, warto dokładnie przeczytać warunki umowy – niektóre firmy podchodzą do określenia „bagaż” bardzo wąsko.

Indie ubezpieczenie – jak znaleźć najlepszą ofertę?

W Polsce działa kilkadziesiąt firm ubezpieczeniowych, dlatego można stracić głowę podczas poszukiwań odpowiedniej polisy turystycznej. Wpisywanie w wyszukiwarkę frazy „Indie ubezpieczenie” może prowadzić wyłącznie do wielogodzinnego przeglądania każdej strony z osobna. Na szczęście istnieje wygodniejsze, szybsze rozwiązanie. Na naszej stronie znajdziesz prosty formularz, który pomoże Ci błyskawicznie porównać najlepsze oferty, dostosowane do Twoich potrzeb. Wystarczy podać kilka podstawowych danych i zaznaczyć wybrane preferencje. W mniej niż minutę KioskPolis.pl wyszuka dla Ciebie najkorzystniejsze opcje, wraz z obliczoną ceną składki. W ten sposób możesz dokładnie porównać najciekawsze z nich, by wybrać najlepsze ubezpieczenie do Indii!

Przed wyjazdem w egzotyczne kraje koniecznie zadbaj o to, by w razie jakichkolwiek kłopotów mieć zapewnioną profesjonalną pomoc dzięki wykupionemu ubezpieczeniu turystycznemu. Już za jedyne kilkanaście złotych dziennie możesz ze spokojem cieszyć się wakacjami w wyjątkowym miejscu. Przejrzyj dostępne oferty w naszym kalkulatorze turystycznym i wybierz odpowiednie ubezpieczenie do Indii!

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Ferie zimowe – jakie ubezpieczenie dla dziecka?

Ferie zimowe – jakie ubezpieczenie dla dziecka?

Zbliżają się ferie – cudowny czas, w którym dziecko może wypocząć od szkoły i naładować się energią na kolejny semestr. Jeśli wyjeżdża na narty do obcego kraju, warto, byś zadbał o odpowiednie ubezpieczenie za granicą. Co prawda organizator […]

więcej
Ranking ubezpieczeń turystycznych w liniach lotniczych LOT, Ryanair, WizzAir, Lufthansa, British Airways

Ranking ubezpieczeń turystycznych w liniach lotniczych LOT, Ryanair, WizzAir, Lufthansa, British Airways

Narty gotowe i już nie możesz się doczekać na początek sezonu zimowego? Czy wybrałeś już miejsce, w które udasz się w tym roku? Jeśli nie, być może zainspirujesz się przygotowanym przez nas rankingiem, w którym uwzględniliśmy 5 destynacji […]

więcej
Promocje na bilety lotnicze – 5 okazji na tanią podróż

Promocje na bilety lotnicze – 5 okazji na tanią podróż

Marzy Ci się podróż za granicę, ale bilety na samolot są bardzo drogie i w efekcie koszt wyprawy przekracza budżet, którym dysponujesz? Poznaj aż pięć sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na lotach samolotem. Zobacz też, jak wybrać tanie ubezpieczenie […]

więcej
Wyjazd na narty w marcu – jakie kierunki wziąć pod uwagę?

Wyjazd na narty w marcu – jakie kierunki wziąć pod uwagę?

Marzysz o wyjeździe na narty, lecz ceny w kurortach w szczycie sezonu przekraczają Twoje możliwości? Choć z narciarstwem jednoznacznie kojarzy się okres od grudnia do lutego, nie brakuje miejsc, w których możesz się oddać tej rozrywce również wczesną […]

więcej