Jak się ubezpieczyć na wyjazd do Indii?

Jak się ubezpieczyć na wyjazd do Indii?

Kup ubezpieczenie turystyczne
Planujesz wyjazd na półwysep Indyjski? To niezwykłe miejsce na ziemi zachwyca swoją egzotyką, dziką naturą oraz niesamowitą kulturą. Piękne buddyjskie świątynie, niesamowite plaże Goa czy barwne targowiska to jedynie kilka atrakcji, które zachwycają turystów z całego świata. Wybierając się w tak odległe zakątki, koniecznie trzeba zadbać o odpowiednią ochronę. Radzimy, jak się ubezpieczyć na wyjazd do Indii!

Azja jest kontynentem, który pod wieloma względami diametralnie różni się od Europy. Każdy wyjazd za granicę wiąże się z pewnym ryzykiem, ale w tym przypadku trzeba szczególnie rozsądnie przygotować się do podróży. Dowiedz się, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie do Indii!

Ubezpieczenie Indie – dlaczego warto je wykupić?

Nawet jeśli planuje się bardzo spokojny urlop, w każdej chwili można chociażby zachorować lub odnieść kontuzję. Polskie polisy ani EKUZ nie obowiązują w tym kraju, dlatego trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie ubezpieczenie Indie. Koszty leczenia poza granicami własnej ojczyzny są zazwyczaj bardzo drogie. W Indiach wizyta u lekarza kosztuje ok. 200 zł, ale pobyt w szpitalu to już 500 zł za dzień. Do tego trzeba jeszcze oczywiście doliczyć koszty transportu medycznego, leków, zabiegów itp. Nawet pozornie niegroźny wypadek może kosztować fortunę.

Ubezpieczenie Indie – dlaczego warto je wykupić?

Ubezpieczenie do Indii przyda się w wielu różnych sytuacjach. Turyści szczególnie powinni uważać na żywność i wodę z kranu. Nieznana organizmowi flora bakteryjna oraz ostre przyprawy mogą wywołać rozmaite zaburzenia czy choroby układu pokarmowego. Nawet zwykła biegunka jest potencjalnie groźna – w połączeniu z wysokimi temperaturami szybko doprowadza do odwodnienia organizmu.

Dużym zagrożeniem jest też źle zorganizowany, chaotyczny ruch drogowy. Turyści – przyzwyczajeni do europejskich standardów – mogą poczuć się zagubieni, co często prowadzi do kolizji i wypadków. Dzięki ubezpieczeniu OC uniknie się ogromnych kosztów związanych z naprawą wyrządzonych szkód czy odszkodowaniami. NNW pokryje natomiast wydatki związane z leczeniem, jeśli dojdzie do uszkodzenia ciała.

W każdej chwili można także zgubić portfel czy bagaż albo zostać okradzionym. Dobrze dobrane ubezpieczenie Indie zagwarantuje wsparcie nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, że będzie się miało np. kłopoty z powrotem do domu.

Ubezpieczenie do Indii – co powinno obejmować?

Aby móc ze spokojem ducha wybrać się na niezapomniane wakacje, należy wybrać odpowiednie ubezpieczenie do Indii. Na rynku jest tak wiele opcji do wyboru, że można bez problemu znaleźć wariant dostosowany do wszystkich oczekiwań. Taka polisa turystyczna powinna jednak spełniać określone wymagania, by rzeczywiście była przydatna.

Ubezpieczenie do Indii – co powinno obejmować?

Przede wszystkim, ubezpieczenie Indie musi mieć odpowiednio wysoką kwotę gwarantowaną. Suma na koszty leczenia powinna wynosić przynajmniej 50 tys. euro. Warto też sprawdzić, czy świadczenie obejmuje koszty ratownictwa, czyli przewóz karetką czy helikopterem, a także transport do kraju.

Obowiązkowym elementem polisy powinno być też oczywiście OC, NNW i Assistance. Jest to szczególnie ważne dla osób wybierających się w podróż samochodem, ale nie tylko. Przypadkiem zniszczyć można przecież też np. wyposażenie hotelu, a groźny wypadek może przytrafić się w zasadzie w każdym miejscu.

Wiele towarzystw umożliwia dokupienie ubezpieczenia bagażu i innych rzeczy osobistych. Mogą obejmować nie tylko walizki, ale też dokumenty, elektronikę czy sprzęt sportowy. Wybierając taką opcję, warto dokładnie przeczytać warunki umowy – niektóre firmy podchodzą do określenia „bagaż” bardzo wąsko.

Indie ubezpieczenie – jak znaleźć najlepszą ofertę?

W Polsce działa kilkadziesiąt firm ubezpieczeniowych, dlatego można stracić głowę podczas poszukiwań odpowiedniej polisy turystycznej. Wpisywanie w wyszukiwarkę frazy „Indie ubezpieczenie” może prowadzić wyłącznie do wielogodzinnego przeglądania każdej strony z osobna. Na szczęście istnieje wygodniejsze, szybsze rozwiązanie. Na naszej stronie znajdziesz prosty formularz, który pomoże Ci błyskawicznie porównać najlepsze oferty, dostosowane do Twoich potrzeb. Wystarczy podać kilka podstawowych danych i zaznaczyć wybrane preferencje. W mniej niż minutę KioskPolis.pl wyszuka dla Ciebie najkorzystniejsze opcje, wraz z obliczoną ceną składki. W ten sposób możesz dokładnie porównać najciekawsze z nich, by wybrać najlepsze ubezpieczenie do Indii!

Przed wyjazdem w egzotyczne kraje koniecznie zadbaj o to, by w razie jakichkolwiek kłopotów mieć zapewnioną profesjonalną pomoc dzięki wykupionemu ubezpieczeniu turystycznemu. Już za jedyne kilkanaście złotych dziennie możesz ze spokojem cieszyć się wakacjami w wyjątkowym miejscu. Przejrzyj dostępne oferty w naszym kalkulatorze turystycznym i wybierz odpowiednie ubezpieczenie do Indii!

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Ranking ubezpieczeń turystycznych w liniach lotniczych LOT, Ryanair, WizzAir, Lufthansa, British Airways

Ranking ubezpieczeń turystycznych w liniach lotniczych LOT, Ryanair, WizzAir, Lufthansa, British Airways

Narty gotowe i już nie możesz się doczekać na początek sezonu zimowego? Czy wybrałeś już miejsce, w które udasz się w tym roku? Jeśli nie, być może zainspirujesz się przygotowanym przez nas rankingiem, w którym uwzględniliśmy 5 destynacji […]

więcej
Ubezpieczenie turystyczne w Tatry Słowackie

Ubezpieczenie turystyczne w Tatry Słowackie

Górskie wyprawy mogą być zarówno niezwykle relaksującym sposobem na spędzenie czasu, jak i prawdziwym wyzwaniem dla osób rządnych przygód. Niezależnie od tego, jaki styl wędrówek się preferuje, urlop w kontakcie z naturą to zawsze przyjemne doświadczenie. Gdy polskie […]

więcej
Ubezpieczenie na Filipiny – 3 rzeczy, o których musisz pamiętać, zanim je wykupisz

Ubezpieczenie na Filipiny – 3 rzeczy, o których musisz pamiętać, zanim je wykupisz

Filipiny są zachwycającym krajem wyspiarskim. Tropikalny klimat i odmienna kultura sprzyjają niestety różnym kłopotom. By w razie jakichkolwiek problemów nie być zmuszonym do zmierzenia się z poważnymi konsekwencjami, najrozsądniej jest zadbać o odpowiednią polisę. Radzimy, na co zwrócić […]

więcej
Choroby przewlekłe a ubezpieczenie turystyczne

Choroby przewlekłe a ubezpieczenie turystyczne

Chorujesz przewlekle i wybierasz się na zagraniczny wyjazd? Uważaj – zwykłe ubezpieczenie turystyczne może okazać się niewystarczające, co zmusi Cię do zapłacenia za leczenie za granicą z własnej kieszeni. Jak się ubezpieczyć, by później nie żałować? Podpowiadamy!

więcej