Jak sprawdzić historię pojazdu z Niemiec?

Jak sprawdzić historię pojazdu z Niemiec?

3.4/5 - (Ocen: 5)

Kalkulator OC
Wielu handlarzy samochodów dość oszczędnie opowiada historię użytkowania i napraw sprzedawanych pojazdów. Kupując auto sprowadzone z zagranicy jest jeszcze trudniej zweryfikować prawdziwość informacji na jego temat. Dowiedz się, jak sprawdzić takie auto i o co jeszcze zadbać przed jego nabyciem!

Dokonanie korzystnego i bezpiecznego zakupu używanego pojazdu jest nie lada wyzwaniem. Łatwo można stać się ofiarą nieuczciwych sprzedawców – cofających liczniki, zatajających informacje o wypadkach, przeprowadzonych naprawach itp. Samochód z niepewnego źródła może stanowić zagrożenie na drodze. Nie warto więc ryzykować. Przedstawiamy  skuteczne metody na  zweryfikowanie tego, czy zgodnie z zapewnieniami sprzedawcy, poprzedni właściciel „jeździł autem tylko do sklepu”.

Wyszukiwarka Google dobra na wszystko

Czasem po prostu wystarczy wpisać numer VIN w wyszukiwarkę Google. Zdarza się, że sprzedawca i auto, które planujesz kupić, zostali już zdemaskowani przez kogoś innego. Powstaje wiele wątków na forach tematycznych, a nawet osobnych stron, na których ku przestrodze zamieszcza się dane oszustów. Na pewno nie zaszkodzi spróbować!

Sprawdź historię auta z Niemiec w usłudze Historia Pojazdu

Centrum Ewidencji Pojazdów i Kierowców umożliwia bezpłatne sprawdzenie historii aut zarejestrowanych w Polsce. Od niedawna także sprawdzenie historii pojazdów pochodzących z zagranicy nie stanowi wyzwania. Każda osoba, która posiada profil zaufany może skorzystać z całkowicie darmowej e-usługi na historiapojazdu.gov.pl i w łatwy sposób zweryfikować informacje przekazywane przez aktualnego posiadacza pojazdu. Jeśli jakiekolwiek fakty nie będą się pokrywać z opowieściami handlarza, lepiej wstrzymać się z zakupem.

Autoryzowane Stacje Obsługi

Jak sprawdzić historię pojazdu z Niemiec?

W Autoryzowanych Stacjach Obsługi Pojazdów można sprawdzić historię pojazdów z Polski, Niemiec, a także większości pozostałych krajów europejskich. Co prawda należy udać się tam osobiście i uiścić opłatę, ale uzyskasz za to najwięcej informacji, z najpewniejszego źródła.

Podczas wizyty poproś o udostępnienie pełnych danych samochodu. Cała historia serwisowa, poddana wnikliwej analizie, może ujawnić nieścisłości. Każda niezgodność pozwala podejrzewać, że poprzedni właściciel próbował zatajać pewne informacje lub maskować rzeczywisty stan auta.

Uzyskanie historii pojazdu wynosi od 100 do ok. 250 zł. Jest to zdecydowanie najbardziej wiarygodne źródło informacji. Jeśli jednak samochód był naprawiany w nieautoryzowanych serwisach, niestety nie znajdziesz żadnych danych na ten temat.

Auto z Niemiec a OC

Jak sprawdzić historię pojazdu z Niemiec?

Kupując auto z drugiej ręki, w dodatku z zagranicy, tak naprawdę nigdy nie ma się stuprocentowej pewności, czy jest to pojazd w pełni bezpieczny. Najrozsądniej jest więc od razu pomyśleć o ubezpieczeniu – tym bardziej, że po sprowadzeniu samochodu z Niemiec ma się jedynie 30 dni na jego zarejestrowanie. Polisa OC jest obowiązkowa, dlatego należy bezwzględnie wykupić ją tuż po rejestracji.

Po wydaniu większej kwoty pieniędzy z pewnością będziesz szukać korzystnych ofert. Najtańsze OC najszybciej znajdziesz używając naszego formularza on-line, umożliwiającego porównanie OC proponowanych przez wszystkie najlepsze firmy ubezpieczeniowe.

Z kolei kalkulator OC pomoże Ci w kilka minut zapoznać się z ofertami najlepszych ubezpieczalni, bez potrzeby wychodzenia z domu czy kontaktowania się z poszczególnymi firmami w żaden inny sposób! Wystarczy, że podasz swoje podstawowe dane osobowe oraz informacje o ubezpieczanym samochodzie, a w kilka chwil dowiesz się, gdzie znajdziesz najtańsze OC. Nasza porównywarka bierze pod uwagę wszystkie informacje, które musiałbyś podać w ubezpieczalni, dlatego od razu dowiesz się, jakie zniżki OC Ci przysługują itp.

Jeśli planujesz sprowadzić auto z Niemiec, pamiętaj o tym, by dokładnie je sprawdzić. Następnym krokiem powinno być znalezienie korzystnego ubezpieczenia OC, które pozwoli Ci uniknąć nieprzyjemności w przyszłości. Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę – porównanie OC zajmie Ci tylko kilka minut!

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Komentarze (4)

    Andrzej
    - -

    Chce sprawdzić auto o numerze vin SHHFK2760FU000538

      Iwona Sowuska
      - -

      Auta na podstawie numerów VIN można sprawdzić korzystając ze strony historiapojazdu.gov

    SWD
    - -

    Tylko, że potrzebny jest nr rejestracyjny pojazdu i data pierwszej rejestracji. A jak sprawdzić auto wyrejestrowane z Niemiec??? Do dupy ten gov.pl

      Iwona Sowuska
      - -

      Niestety system gov wymaga takich danych o których Pan wspomina

Więcej artykułów i porad
Ubezpieczenie szyb – kiedy naprawa, a kiedy wymiana?

Ubezpieczenie szyb – kiedy naprawa, a kiedy wymiana?

Jeszcze kilka lat temu zupełnie nieznane, dziś zdobywa coraz większe uznanie kierowców. Mowa tu o ubezpieczeniu szyb samochodowych, które możesz dokupić do standardowej polisy komunikacyjnej lub nawet otrzymać w gratisie do kupionego OC. Zobacz, jak działa taka opcja […]

więcej
Czym jest ubezpieczenie ochrony prawnej kierowcy?

Czym jest ubezpieczenie ochrony prawnej kierowcy?

Coraz więcej odpowiedzialnych Polaków decyduje się na zakup różnych polis. Ubezpieczamy nie tylko samochody, ale też mieszkania czy własne zdrowie i życie. Nie każdy wie, że można także zagwarantować sobie pomoc w razie sporów w sądzie. Wyjaśniamy czym […]

więcej
ABC młodego rodzica – przewożenie dzieci w samochodzie

ABC młodego rodzica – przewożenie dzieci w samochodzie

Przewożenie malucha w samochodzie często generuje niepotrzebny stres u świeżo upieczonych rodziców.  Nieświadomość rodziców może prowadzić do nieodpowiednego zabezpieczenia dziecka, a co za tym idzie – do zmniejszenia poziomu bezpieczeństwa. Wyjaśniamy, jakie przepisy regulują przewożenie dzieci w samochodzie […]

więcej
Z jakimi pytaniami warto zgłosić się do Rzecznika Praw Ubezpieczonych?

Z jakimi pytaniami warto zgłosić się do Rzecznika Praw Ubezpieczonych?

Słyszałeś może o instytucji Rzecznika Osób Ubezpieczonych? Okazuje się, że taki organ funkcjonuje i służy obywatelom w rozwiązywaniu sporów między nimi, a nieuczciwymi ubezpieczycielami. Zobacz, czym dokładnie zajmuje się Rzecznik i jak się z nim skontaktować!

więcej