Ubezpieczenie turystyczne w ERGO Hestia

Ubezpieczenie turystyczne w ERGO Hestia

  • Poznaj ofertę i kup polisę w mniej niż 90 sek.
  • Zielona karta w cenie!
  • Kup online i zapłać mniej!

Ubezpieczenie turystyczne w ERGO Hestia

Wakacyjny nastrój sprzyja ogólnemu rozkojarzeniu. Łatwo wtedy o rozmaite kłopoty czy nawet wypadki. By nie musieć przejmować się ogromnymi kosztami ewentualnych napraw, leczenia czy odszkodowań, najrozsądniej jest się więc zabezpieczyć. Sprawdź co oferuje ubezpieczenie turystyczne w ERGO Hestia!

Ubezpieczenie turystyczne ERGO Hestia

Każdy wypadek czy inne niekorzystne zdarzenie losowe są szczególnie kłopotliwe na wyjeździe. Najbardziej problematyczne są jednak, gdy przytrafią się poza granicami ojczystego kraju. Z tego względu – planując wycieczkę w celach wypoczynkowych lub służbowych – koniecznie należy wykupić odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Taka polisa nie tylko chroni przed ogromnymi kosztami leczenia czy napraw, ale także gwarantuje szybką pomoc i niezbędne wsparcie w trudnych sytuacjach.

Ubezpieczenie turystyczne ERGO Hestia sprzedawane pod nazwą „ERGO Podróż” zapewnia kompleksową ochronę nie tylko uczestników podróży, ale także ich bagaży, sprzętu sportowego itp. Klienci mają do wyboru trzy warianty, różniące się między sobą wysokością sumy ubezpieczenia oraz dodatkowymi usługami.

Warianty ubezpieczenia turystycznego ERGO Hestia

Ubezpieczenie turystyczne ERGO Hestia zapewnia pomoc i leczenie za granicą, Assistance w podróży, NNW (Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków), OC (Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej), a także polisę na bagaż. Do wyboru są trzy opcje:

  • Pierwszy wariant gwarantuje pokrycie kosztów pomocy medycznej, transportu, ratownictwa, zapewniając sumę w wysokości 200 tys. zł. Obejmuje także m.in. Assistance opiekuńczy, pomoc w tłumaczeniu, organizację kontynuacji podróży, opóźnienie lub odwołanie środka transportu, zabezpieczenie nieruchomości w Polsce czy nawet przerwanie podróży. W kwestii NNW oferuje wypłatę odszkodowania w sytuacji zgonu lub trwałego uszczerbku na zdrowiu, z sumą ubezpieczenia w wysokości 10 tys. zł. OC obejmuje m.in. posiadanie lub użytkowanie domu lub mieszkania (w tym wynajmowanego), uprawianie sportów rekreacyjnych i wykonywanie innych czynności życia prywatnego. Suma ubezpieczenia bagażu w razie zniszczenia, uszkodzenia, kradzieży czy utraty wynosi 1000 zł.
  • Wariant drugi oferuje znacznie większe sumy gwarantowane: 500 tys. zł na leczenie, 30 tys. zł na NNW, 500 tys. zł na OC oraz 5000 zł na bagaż.

Wariant trzeci oprócz największych sum gwarantowanych (1 mln zł na leczenie, 60 tys. zł na NNW, 1 mln zł na OC oraz 10 tys. zł na bagaż) oferuje dodatkowo m.in.: organizację zastępstwa w podróży służbowej, pomoc prawną, opłacenie rehabilitacji w Polsce czy OC dla instruktora sportu.

  • Do wybranego wariantu ubezpieczenia turystycznego ERGO Hestia można dobrać jeszcze dodatkowe usługi. Osoby aktywnie spędzające urlop z pewnością zechcą skorzystać z polisy na sprzęt sportowy, a także na uprawianie sportu (w tym wyczynowego).

Klienci wyjeżdzający za granicę w celach zawodowych lub zarobkowych mogą natomiast wybrać ubezpieczenie „Praca fizyczna”, przysługujące im w razie wypadków podczas wykonywania obowiązków związanych z zatrudnieniem na miejscu. To świetna opcja dla osób wybierających się na tzw. prace wakacyjne lub sezonowe.

Ciekawym dodatkiem jest też np. ubezpieczenie niewykorzystanych karnetów i kursów, które gwarantuje zwrot ich ceny w razie wystąpienia sytuacji, które uniemożliwiły wzięcie udziału w opłaconych zajęciach lub aktywnościach.

Osoby podróżujące w kraje uznawane za niebezpieczne (np. objęte konfliktem zbrojnym, borykające się z zamieszkami czy nękane przez gwałtowne zjawiska atmosferyczne) powinny zainwestować w polisę „Wypadek w podróży” lub „Terroryzm na terytorium kraju niebezpiecznego”.

Zdarza się, że podczas podróży dochodzi do znacznego pogorszenia się stanu zdrowia. Jeśli ubezpieczona osoba cierpi na chorobę przewlekłą, powinna wykupić polisę obejmującą tę kwestię. W razie komplikacji zdrowotnych, które będą bezpośrednio związane z odbyciem wyjazdu, klient otrzyma stosowne odszkodowanie oraz zwrot kosztów leczenia.

Kontakt ERGO Hestia

ergo hestia

ERGO Hestia S.A.
ul. Hestii 1
81–731 Sopot

Opinie o ubezpieczeniach ERGO Hestia

Porównywarka OC i innych ubezpieczeń - chcesz wiedzieć więcej?
Przeczytaj nasze poradniki!

OC projektanta

OC projektanta

W niektórych zawodach konieczne jest wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Przykładem może być OC architekta, lekarza, fizjoterapeuty, czy księgowego. Możliwości, jeśli chodzi o to zabezpieczenie jest naprawdę wiele. Również projektant, który zostanie członkiem Polskiej Izby Architektów lub […]

więcej
OC kampera

OC kampera

Zgodnie z polskim prawem, każdy pojazd mechaniczny musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dzięki takiej polisie, w sytuacji, gdy dojdzie do wypadku lub stłuczki z winy kierowcy pojazdu, finansową odpowiedzialność za wyrządzone szkody ponosi firma ubezpieczeniowa. Obowiązkowe ubezpieczenie […]

więcej
Co ile płaci się OC?

Co ile płaci się OC?

Obowiązkowość posiadania ubezpieczenia OC dla pojazdu mechanicznego jest w Polsce regulowana ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych. Co do zasady, dla praktycznie każdego klienta ubezpieczyciel oferuje podstawowe 12-miesięczne ubezpieczenie OC, które dodatkowo ulega automatycznemu przedłużeniu po upływie 365 dniowego okresu […]

więcej

Wszystkie artykuły