Ateny – dojazd z lotniska do miasta

Ateny – dojazd z lotniska do miasta

5/5 - (Ocen: 2)

Kup ubezpieczenie turystyczne
Planujesz zwiedzić piękną, ciepłą Grecję? Przed wyjazdem warto zdobyć jak najwięcej informacji, które po przyjeździe mogą okazać się przydatne. Wyjaśniamy, jak dojechać z lotniska w Atenach do centrum, oraz jak się przygotować na taki urlop!

Wyjazd za granicę to świetna przygoda, ale niestety też pewnego rodzaju ryzyko. Nieznane miejsca, odmienna kultura, a do tego obcy język są równie ciekawe, co problematyczne. Z tego względu, niezwykle ważne jest, by w razie kłopotów posiadać odpowiednie ubezpieczenie na wakacje. By się nie zgubić od razu po przylocie –  podpowiadamy, jak dojechać z lotniska do centrum Aten!

Ateny –  jak dojechać z lotniska do centrum

Wygodnym środkiem transportu jest metro. Znajduje się tuż przy lotnisku (w budynku naprzeciwko) i dojeżdża w większość najważniejszych miejsc w centrum. Kursuje co pół godziny, od 5:30 do 23:30. Normalny bilet kosztuje 10 euro, a ulgowy 5. Jeśli jedzie się z rodziną lub znajomymi, można kupić tańsze bilety grupowe.

Zaraz przy lotnisku znajduje się również przystanek autobusowy. Cztery linie kursują do centralnych punktów Aten: placu Syntagma, portu w Pireusie, stacji metra Elaionas i pętli autobusowej Kiffisou. Co ciekawe, linie są całodobowe. Bilet normalny kosztuje 6 euro, a ulgowy 3.

Wygodnym rozwiązaniem jest wynajęcie taxi, ale taki przejazd jest dość drogi – można za niego zapłacić aż ok. 40 euro. Nieco tańszą alternatywą są przejazdy zamówione przez aplikacje typu Uber.

Niezależnie od wybranego środka transportu, podczas podróży mogą przytrafić nam się różne nieprzyjemne przygody. Z tego względu warto zainwestować w stosowne ubezpieczenie turystyczne.

Jak dojechać z lotniska w Atenach do centrum w nocy

Jak dojechać z lotniska w Atenach do centrum w nocy

Co jeśli do Grecji mamy dotrzeć w nocy? Metro kursuje tylko do godz. 23:30, a ceny za taryfę znacznie rosną po północy. Najrozsądniej jest skorzystać ze wspomnianego wcześniej całodobowego autobusu. W takich godzinach należy jednak szczególnie na siebie uważać. Najbardziej ostrożne powinny być osoby podróżujące w pojedynkę. Dla miłośników nocnych wrażeń, odpowiednie ubezpieczenie na wyjazd to mus. Polisa pomoże w chwili, gdy np. zostanie się okradzionym, zgubi się bagaż czy skręci kostkę przy wysiadaniu z autobusu. Gwarantuje nie tylko pomoc finansową, ale i realne wsparcie. Assistance w podróży pomaga np. w znalezieniu lekarza, zorganizowaniu powrotu do domu czy awaryjnego zakwaterowania.

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie turystyczne

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie turystyczne

Odpowiednią polisę na urlop da się wykupić nawet w chwilę przed wyjazdem. Z pomocą KioskPolis.pl cały proces może trwać jedynie kilkanaście minut. Nasza porównywarka ubezpieczeń turystycznych jest najwygodniejszym narzędziem do znalezienia odpowiedniej oferty. Po wpisaniu podstawowych informacji i zaznaczeniu odpowiednich kryteriów otrzymasz gotowe zestawienie najlepszych ofert od renomowanych ubezpieczalni, w najniższych cenach. Składka dzienna może kosztować naprawdę niewiele, a w razie potrzeby uchroni Ciebie i Twoich bliskich przed poważnymi kłopotami czy konsekwencjami finansowymi.

Skoro wiesz już jak dojechać z lotniska w Atenach do centrum, poświęć chwilę na inne przygotowania. Znalezienie i kupienie odpowiedniej polisy zajmuje mniej czasu niż pakowanie, a taka ochrona jest naprawdę potrzebna za granicą. Wypełnij krótki formularz, by odszukać najlepszą ofertę – dla Ciebie i Twoich bliskich!

Sprawdź również:

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Jak spakować bagaż podręczny – maksymalne wymiary walizki do samolotu

Jak spakować bagaż podręczny – maksymalne wymiary walizki do samolotu

5/5 – (Ocen: 1) Czeka Cię podróż samolotem? Nie każdy bagaż będzie mógł bezpłatnie polecieć razem z Tobą na wakacje. Jeśli nie chcesz nieprzyjemnych niespodzianek na lotnisku, powinieneś posiadać bagaże o odpowiednich gabarytach. Przybliżamy maksymalne wymiary walizki do […]

więcej
Wielkanoc nad morzem, a może w górach? Gdzie pojechać w 2019?

Wielkanoc nad morzem, a może w górach? Gdzie pojechać w 2019?

4.9/5 – (Ocen: 18) Choć święta wielkanocne spędzone tradycyjnie w gronie bliskich mają pewną sentymentalną wartość, wykorzystane ich na krótki urlop może być świetnym pomysłem. Gdzie spędzić święta wielkanocne? Sprawdź nasze propozycje i zainspiruj się!

więcej
Kiedy ubezpieczenie turystyczne jest prawnie wymagane?

Kiedy ubezpieczenie turystyczne jest prawnie wymagane?

4.9/5 – (Ocen: 19) Ubezpieczenie na podróż nie bez powodu kojarzy się z ochroną dodatkową, fakultatywną. Osoby bez ubezpieczenia ryzykują, bo w razie uszkodzenia ciała czy rozstroju zdrowia nie otrzymają pieniędzy. Ale uwaga! Są sytuacje, w których wykupienie […]

więcej
Ubezpieczenie zdrowotne w UE – co uwzględnia EKUZ

Ubezpieczenie zdrowotne w UE – co uwzględnia EKUZ

5/5 – (Ocen: 2) Wyjeżdżasz za granicę i zastanawiasz się, czy masz prawo do leczenia się w innych krajach Unii Europejskiej za darmo? Nie wiesz, czym jest i jakie prawa daje Ci karta EKUZ, a których świadczeń nie […]

więcej