Ateny – dojazd z lotniska do miasta

Ateny – dojazd z lotniska do miasta

5/5 - (Ocen: 2)

Kup ubezpieczenie turystyczne
Planujesz zwiedzić piękną, ciepłą Grecję? Przed wyjazdem warto zdobyć jak najwięcej informacji, które po przyjeździe mogą okazać się przydatne. Wyjaśniamy, jak dojechać z lotniska w Atenach do centrum, oraz jak się przygotować na taki urlop!

Wyjazd za granicę to świetna przygoda, ale niestety też pewnego rodzaju ryzyko. Nieznane miejsca, odmienna kultura, a do tego obcy język są równie ciekawe, co problematyczne. Z tego względu, niezwykle ważne jest, by w razie kłopotów posiadać odpowiednie ubezpieczenie na wakacje. By się nie zgubić od razu po przylocie –  podpowiadamy, jak dojechać z lotniska do centrum Aten!

Ateny –  jak dojechać z lotniska do centrum

Wygodnym środkiem transportu jest metro. Znajduje się tuż przy lotnisku (w budynku naprzeciwko) i dojeżdża w większość najważniejszych miejsc w centrum. Kursuje co pół godziny, od 5:30 do 23:30. Normalny bilet kosztuje 10 euro, a ulgowy 5. Jeśli jedzie się z rodziną lub znajomymi, można kupić tańsze bilety grupowe.

Zaraz przy lotnisku znajduje się również przystanek autobusowy. Cztery linie kursują do centralnych punktów Aten: placu Syntagma, portu w Pireusie, stacji metra Elaionas i pętli autobusowej Kiffisou. Co ciekawe, linie są całodobowe. Bilet normalny kosztuje 6 euro, a ulgowy 3.

Wygodnym rozwiązaniem jest wynajęcie taxi, ale taki przejazd jest dość drogi – można za niego zapłacić aż ok. 40 euro. Nieco tańszą alternatywą są przejazdy zamówione przez aplikacje typu Uber.

Niezależnie od wybranego środka transportu, podczas podróży mogą przytrafić nam się różne nieprzyjemne przygody. Z tego względu warto zainwestować w stosowne ubezpieczenie turystyczne.

Jak dojechać z lotniska w Atenach do centrum w nocy

Jak dojechać z lotniska w Atenach do centrum w nocy

Co jeśli do Grecji mamy dotrzeć w nocy? Metro kursuje tylko do godz. 23:30, a ceny za taryfę znacznie rosną po północy. Najrozsądniej jest skorzystać ze wspomnianego wcześniej całodobowego autobusu. W takich godzinach należy jednak szczególnie na siebie uważać. Najbardziej ostrożne powinny być osoby podróżujące w pojedynkę. Dla miłośników nocnych wrażeń, odpowiednie ubezpieczenie na wyjazd to mus. Polisa pomoże w chwili, gdy np. zostanie się okradzionym, zgubi się bagaż czy skręci kostkę przy wysiadaniu z autobusu. Gwarantuje nie tylko pomoc finansową, ale i realne wsparcie. Assistance w podróży pomaga np. w znalezieniu lekarza, zorganizowaniu powrotu do domu czy awaryjnego zakwaterowania.

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie turystyczne

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie turystyczne

Odpowiednią polisę na urlop da się wykupić nawet w chwilę przed wyjazdem. Z pomocą KioskPolis.pl cały proces może trwać jedynie kilkanaście minut. Nasza porównywarka ubezpieczeń turystycznych jest najwygodniejszym narzędziem do znalezienia odpowiedniej oferty. Po wpisaniu podstawowych informacji i zaznaczeniu odpowiednich kryteriów otrzymasz gotowe zestawienie najlepszych ofert od renomowanych ubezpieczalni, w najniższych cenach. Składka dzienna może kosztować naprawdę niewiele, a w razie potrzeby uchroni Ciebie i Twoich bliskich przed poważnymi kłopotami czy konsekwencjami finansowymi.

Skoro wiesz już jak dojechać z lotniska w Atenach do centrum, poświęć chwilę na inne przygotowania. Znalezienie i kupienie odpowiedniej polisy zajmuje mniej czasu niż pakowanie, a taka ochrona jest naprawdę potrzebna za granicą. Wypełnij krótki formularz, by odszukać najlepszą ofertę – dla Ciebie i Twoich bliskich!

Sprawdź również:

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Komentarze (4)

 • Kacper
  - -

  Czy jak kupimy bilet całodobowy na komunikacje miejską to czy na tym bilecie dojedziemy też do Pireusu?

  • Katarzyna Dabrowska
   - -

   Aby dojechać z lotniska do Pireusu bilet należy kupić bezpośrednio u przewoźnika.

   • Kacper
    - -

    Chodzi mi czy jak kupię bilet na komunikacje miejską w Atenach to czy bezpośrednio z Aten metrem dojade na tym bilecie czy trzeba kupić nowy?

    • Katarzyna Dabrowska
     - -

     Takie potwierdzenie najlepiej uzyskać bezpośrednio u przewoźnika.

Więcej artykułów i porad
Ile dni przed wyjazdem wykupić polisę?

Ile dni przed wyjazdem wykupić polisę?

Przygotowujesz się na zimowy, wiosenny – majówkowy, a może wakacyjny wyjazd? Nie zapomnij o ubezpieczeniu turystycznym! Podpowiadamy, kiedy warto je wykupić. Sprawdzamy też, czy opłaca się to robić pół roku wcześniej, czy może lepiej na ostatnią chwilę. Zobacz, […]

więcej
Jakie ubezpieczenie wybrać jadąc do pracy za granicę

Jakie ubezpieczenie wybrać jadąc do pracy za granicę

Wyjeżdżasz na zagraniczne praktyki studenckie? A może chcesz skorzystać z ofert pracy sezonowej poza granicami Polski? Przed wyjazdem za granicę do pracy, koniecznie pamiętaj o wykupieniu ubezpieczenia zdrowotnego. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i jak wybrać właściwą […]

więcej
Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot – kiedy Ci przysługuje?

Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot – kiedy Ci przysługuje?

Kłopoty z transportem zawsze są stresujące. Gdy w dodatku chodzi o samolot, niemalże zawsze powodują one dodatkowe problemy. Jeśli nie dotrze się na miejsce na czas, można np. nie pojawić na ważnym spotkaniu, stracić jeden dzień wakacji czy […]

więcej
Co warto kupić w Turcji – pamiątki z wakacji

Co warto kupić w Turcji – pamiątki z wakacji

Tłumne, bogate, orientalne bazary przyciągają rocznie miliony turystów. Podczas pobytu w egzotycznych krajach, większość turystów chce koniecznie spróbować czegoś nowego i przywieźć piękne pamiątki z podrózy do danego kraju. Podpowiadamy, co warto kupić w Turcji oraz radzimy, jak […]

więcej