Ateny – dojazd z lotniska do miasta

Ateny – dojazd z lotniska do miasta

5/5 - (Ocen: 2)

Kup ubezpieczenie turystyczne
Planujesz zwiedzić piękną, ciepłą Grecję? Przed wyjazdem warto zdobyć jak najwięcej informacji, które po przyjeździe mogą okazać się przydatne. Wyjaśniamy, jak dojechać z lotniska w Atenach do centrum, oraz jak się przygotować na taki urlop!

Wyjazd za granicę to świetna przygoda, ale niestety też pewnego rodzaju ryzyko. Nieznane miejsca, odmienna kultura, a do tego obcy język są równie ciekawe, co problematyczne. Z tego względu, niezwykle ważne jest, by w razie kłopotów posiadać odpowiednie ubezpieczenie na wakacje. By się nie zgubić od razu po przylocie –  podpowiadamy, jak dojechać z lotniska do centrum Aten!

Ateny –  jak dojechać z lotniska do centrum

Wygodnym środkiem transportu jest metro. Znajduje się tuż przy lotnisku (w budynku naprzeciwko) i dojeżdża w większość najważniejszych miejsc w centrum. Kursuje co pół godziny, od 5:30 do 23:30. Normalny bilet kosztuje 10 euro, a ulgowy 5. Jeśli jedzie się z rodziną lub znajomymi, można kupić tańsze bilety grupowe.

Zaraz przy lotnisku znajduje się również przystanek autobusowy. Cztery linie kursują do centralnych punktów Aten: placu Syntagma, portu w Pireusie, stacji metra Elaionas i pętli autobusowej Kiffisou. Co ciekawe, linie są całodobowe. Bilet normalny kosztuje 6 euro, a ulgowy 3.

Wygodnym rozwiązaniem jest wynajęcie taxi, ale taki przejazd jest dość drogi – można za niego zapłacić aż ok. 40 euro. Nieco tańszą alternatywą są przejazdy zamówione przez aplikacje typu Uber.

Niezależnie od wybranego środka transportu, podczas podróży mogą przytrafić nam się różne nieprzyjemne przygody. Z tego względu warto zainwestować w stosowne ubezpieczenie turystyczne.

Jak dojechać z lotniska w Atenach do centrum w nocy

Jak dojechać z lotniska w Atenach do centrum w nocy

Co jeśli do Grecji mamy dotrzeć w nocy? Metro kursuje tylko do godz. 23:30, a ceny za taryfę znacznie rosną po północy. Najrozsądniej jest skorzystać ze wspomnianego wcześniej całodobowego autobusu. W takich godzinach należy jednak szczególnie na siebie uważać. Najbardziej ostrożne powinny być osoby podróżujące w pojedynkę. Dla miłośników nocnych wrażeń, odpowiednie ubezpieczenie na wyjazd to mus. Polisa pomoże w chwili, gdy np. zostanie się okradzionym, zgubi się bagaż czy skręci kostkę przy wysiadaniu z autobusu. Gwarantuje nie tylko pomoc finansową, ale i realne wsparcie. Assistance w podróży pomaga np. w znalezieniu lekarza, zorganizowaniu powrotu do domu czy awaryjnego zakwaterowania.

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie turystyczne

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie turystyczne

Odpowiednią polisę na urlop da się wykupić nawet w chwilę przed wyjazdem. Z pomocą KioskPolis.pl cały proces może trwać jedynie kilkanaście minut. Nasza porównywarka ubezpieczeń turystycznych jest najwygodniejszym narzędziem do znalezienia odpowiedniej oferty. Po wpisaniu podstawowych informacji i zaznaczeniu odpowiednich kryteriów otrzymasz gotowe zestawienie najlepszych ofert od renomowanych ubezpieczalni, w najniższych cenach. Składka dzienna może kosztować naprawdę niewiele, a w razie potrzeby uchroni Ciebie i Twoich bliskich przed poważnymi kłopotami czy konsekwencjami finansowymi.

Skoro wiesz już jak dojechać z lotniska w Atenach do centrum, poświęć chwilę na inne przygotowania. Znalezienie i kupienie odpowiedniej polisy zajmuje mniej czasu niż pakowanie, a taka ochrona jest naprawdę potrzebna za granicą. Wypełnij krótki formularz, by odszukać najlepszą ofertę – dla Ciebie i Twoich bliskich!

Sprawdź również:

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Komentarze (4)

 • Kacper
  - -

  Czy jak kupimy bilet całodobowy na komunikacje miejską to czy na tym bilecie dojedziemy też do Pireusu?

  • Katarzyna Dabrowska
   - -

   Aby dojechać z lotniska do Pireusu bilet należy kupić bezpośrednio u przewoźnika.

   • Kacper
    - -

    Chodzi mi czy jak kupię bilet na komunikacje miejską w Atenach to czy bezpośrednio z Aten metrem dojade na tym bilecie czy trzeba kupić nowy?

    • Katarzyna Dabrowska
     - -

     Takie potwierdzenie najlepiej uzyskać bezpośrednio u przewoźnika.

Więcej artykułów i porad
W jakich sytuacjach ubezpieczenie turystyczne nie będzie działać?

W jakich sytuacjach ubezpieczenie turystyczne nie będzie działać?

Wydawać by się mogło, że wykupując polisę ubezpieczeniową na wakacje nie trzeba się już niczym martwić na zagranicznym wyjeździe. Okazuje się jednak, że istnieje szereg sytuacji, w których ubezpieczyciel ma prawo odmówić Ci wypłacenia świadczenia. Zobacz, kiedy może […]

więcej
Zimowe ferie w górach – jakie ubezpieczenie dla rodziny?

Zimowe ferie w górach – jakie ubezpieczenie dla rodziny?

Zimowe ferie spędzone wraz z rodziną to świetny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych. Planujesz taki wyjazd? Najpierw zadbaj o bezpieczeństwo swojej rodziny i znajdź odpowiednie ubezpieczenie na wyjazd za granicę lub w polskie góry […]

więcej
Wakacje samochodem za granicą – jak się do nich przygotować?

Wakacje samochodem za granicą – jak się do nich przygotować?

Jeśli wybierasz się na urlop w dłuższą podróż, koniecznie musisz się do niej odpowiednio przygotować. W trasie i na miejscu mogą niestety spotkać Cię różne nieprzyjemności. Jak najbezpieczniej spędzić swój wolny czas? Podpowiadamy, gdzie udać się na wakacje […]

więcej
Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu od odwołanego lotu?

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu od odwołanego lotu?

Czy choć raz zdarzyło Ci się utknąć na lotnisku z powodu opóźnionego lotu? A może miałeś problem z powrotem z wakacji, gdyż Twój lot został odwołany? W obu tych sytuacjach możesz walczyć o swoje prawa i domagać się […]

więcej