Ubezpieczenie OC AC w Allianz

Ubezpieczenie OC AC w Allianz

  • Poznaj ofertę i kup polisę w mniej niż 90 sek.
  • Zielona karta w cenie!
  • Kup online i zapłać mniej!

Ubezpieczenie OC AC w Allianz

Polisa Odpowiedzialności Cywilnej zgodnie z polskim prawem jest obowiązkowa. Każdy kierowca mający na względzie dobro swojego samochodu powinien jednak wykupić nieco szerszy pakiet, przynajmniej połączony z Autocasco. Przekonaj się, dlaczego warto nabyć ubezpieczenie OC AC w Allianz! 

Ubezpieczenie OC AC Allianz

Ubezpieczenie OC (Odpowiedzialności Cywilnej) to polisa majątkowa, która chroni kierowcę w momencie zdarzenia na drodze przed konsekwencjami finansowymi związanymi z naprawami, odszkodowaniami i innymi rekompensatami wyrządzonych szkód itp. Zgodnie z polskim prawem ubezpieczenie to jest obowiązkowe dla każdego aktywnego kierowcy, posiadającego pojazd mechaniczny. Zaniechanie czy zwłoka w wykupieniu tej polisy wiąże się z wysokimi karami pieniężnymi.

AC (Autocasco), to z kolei ubezpieczenie gwarantujące ochronę auta. Zapewnia odszkodowanie w sytuacjach, w których ono zostanie uszkodzone, zniszczone lub utracone. W związku z tym, jeśli samochód będzie np. zarysowany na parkingu, przygnieciony drzewem podczas burzy czy skradziony, ubezpieczalnia pokryje koszty napraw lub wypłaci właścicielowi jego równowartość.

Ubezpieczenie OC AC Allianz łączy korzyści płynące z obu tych polis, gwarantując kompleksową ochronę. Towarzystwo oferuje cztery korzystne pakiety z rozmaitymi dodatkami i rozszerzeniami, w przystępnych cenach.

Pakiety ubezpieczenia OC AC w Allianz

Allianz oferuje do wyboru cztery zróżnicowane warianty pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych „Mój Samochód”. KOMFORT to OC z dodatkowymi usługami, natomiast PLUS, EXTRA i MAX to ubezpieczenie OC AC uzupełnione innymi świadczeniami oraz polisami. Każdy kierowca może więc swobodnie dobrać opcję dostosowaną do jego potrzeb i oczekiwań.

KOMFORT oprócz ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej umożliwia korzystanie z dodatkowej pomocy. Rozszerzeniem jest ochrona prawna (przedstawicielstwo w sądzie oraz porady telefoniczne), podstawowy wariant Assistance (m.in. holowanie samochodu i organizacja transportu, a także pomoc w razie rozładowania akumulatora czy awarii pojazdu) oraz NNW (ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków) dla kierowcy (wsparcie finansowe w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci w wyniku wypadku drogowego na terenie Polski i za granicą).

PLUS to pakiet, który jest już łączonym ubezpieczeniem OC AC. Dzięki temu gwarantuje pomoc w razie zdarzeń drogowych niezależnych od kierowcy, jak np. pożaru, gradu czy kolizji z dużym zwierzęciem. W tej opcji wariant Assistance jest znacznie rozszerzony (np. o pomoc w pobliżu domu – brak franszyzy kilometrowej, samochód zastępczy na rzeczywisty czas naprawy, holowanie nawet do 150 km itp.). NNW obejmuje natomiast nie tylko kierowców, ale też przewożonych pasażerów.

EXTRA jest ubezpieczeniem OC AC, które obejmuje wszystkie usługi z pakietu PLUS, ale dodatkowo zapewnia ochronę na wypadek kradzieży, wandalizmu i stłuczenia szyb. Jest więc to opcja dla kierowców, którzy chcą się zabezpieczyć przed działaniem osób trzecich.

MAX to najdroższe i najbardziej kompleksowe ubezpieczenie OC AC Allianz, uzupełnione dodatkowymi usługami. To maksymalna ochrona, jaką może zapewnić to towarzystwo. Rozszerzeniem obowiązuje ubezpieczenie od innych uszkodzeń pojazdu, np. szkód powstałych podczas parkowania (takich jak np. otarty zderzak, zbity reflektor, uderzenie w słup) czy kolizji w wyniku poślizgu. Niezwykle korzystne jest też to, że jeśli samochód klienta ma do 6 lat, Allianz gwarantuje stałą sumę ubezpieczenia i nie będzie podnosił wysokości składki, gdy pojazd będzie się „starzał”.

Rozszerzenia ubezpieczenia OC AC Allianz

Każde ubezpieczenie OC AC Allianz z pakietów „Mój Samochód” można jeszcze rozszerzyć, dokupując dodatkowe świadczenia. Jednym z nich jest Zielona Karta, czyli polisa gwarantująca ochronę OC w krajach, które nie respektują polskiego ubezpieczenia. To obowiązkowy dokument dla osób, które często podróżują. Jego wykupienie wymaga jedynie jednorazowej dopłaty, niezależnej od rodzaju samochodu, historii kierowcy itp.

Przydatnym dodatkiem jest także Assistance Maksymalny. Usługa ta zapewnia brak limitu na holowanie w Polsce, a poza jej granicami nawet do 750 km. Co więcej, w sytuacji wypadku, kierowca otrzyma pojazd zastępczy nawet na okres do 10 dni. W razie kolizji, kradzieży auta, uszkodzenia szyb itp. firma płaci też za transport kierowcy i pasażerów z miejsca zdarzenia do domu lub w inne wskazane miejsce (oddalone maksymalnie o 100 km).

Ubezpieczenie OC AC Allianz – czy warto je kupić?

Chociaż zgodnie z polskim prawem jedynie polisa OC jest obowiązkowa, decydowanie się wyłącznie na to ubezpieczenie jest mało rozsądne. Wiele osób robi tak z oszczędności, ale jest to złe podejście – w razie uszkodzenia auta, tragicznego wypadku czy innych przykrych okoliczności nie uzyska się wsparcia, co naraża na nieporównywalnie większe straty finansowe. W związku z tym ubezpieczenie OC AC Allianz w 4 różnych wariantach to znacznie lepsza inwestycja.

Allianz oferuje wzorowym kierowcom 70% zniżki przy 4-letniej bezszkodowej historii ubezpieczenia w UFG. Jest także sześciokrotnym laureatem plebiscytu „Złoty Zderzak”, wyróżniającego za najlepszą likwidację szkód. Warto wydać nieco więcej pieniędzy na samochód, by zagwarantować sobie pełne poczucie bezpieczeństwa na drodze!

Kontakt Allianz

TUiR Allianz Polska S.A.
ul. Rodziny Hiszpańskich 1
02-685 Warszawa

Opinie o ubezpieczeniach Allianz

Bartek (Białystok)

Zimą borykałem się z dość specyficznym kłopotem. W nocy kuny poprzegryzały mi kable zapłonowe i hamulcowe, ponieważ zwabił je nagrzany silnik samochodu. Byłem pozytywnie zaskoczony, że ubezpieczenie Mój Samochód z Allianz obejmuje w AC również takie przypadki! Szybko uporałem się z problemem, a ubezpieczalnia pokryła koszty naprawy!

Grażyna (Lublin)

Już kolejny raz korzystam z usług Allianz i bardzo jestem zadowolona, że mój samochód jest w ich rękach! Ceny są dla mnie bardzo atrakcyjne, a przedstawiciele bardzo mili – potrafią szybko pomóc! Z pewnością nadal będę klientką Allianz!

Paweł (Gdynia)

Niedawno miałem poważną stłuczkę. Na szczęście jestem ubezpieczony w Allianz – polisa pokryła wszystkie wydatki związane z naprawą i likwidacją szkód, a ja szybko dostałem samochód zastępczy. Jak najbardziej polecam!

Porównywarka OC i innych ubezpieczeń - chcesz wiedzieć więcej?
Przeczytaj nasze poradniki!

OC projektanta

OC projektanta

W niektórych zawodach konieczne jest wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Przykładem może być OC architekta, lekarza, fizjoterapeuty, czy księgowego. Możliwości, jeśli chodzi o to zabezpieczenie jest naprawdę wiele. Również projektant, który zostanie członkiem Polskiej Izby Architektów lub […]

więcej
OC kampera

OC kampera

Zgodnie z polskim prawem, każdy pojazd mechaniczny musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dzięki takiej polisie, w sytuacji, gdy dojdzie do wypadku lub stłuczki z winy kierowcy pojazdu, finansową odpowiedzialność za wyrządzone szkody ponosi firma ubezpieczeniowa. Obowiązkowe ubezpieczenie […]

więcej
Co ile płaci się OC?

Co ile płaci się OC?

Obowiązkowość posiadania ubezpieczenia OC dla pojazdu mechanicznego jest w Polsce regulowana ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych. Co do zasady, dla praktycznie każdego klienta ubezpieczyciel oferuje podstawowe 12-miesięczne ubezpieczenie OC, które dodatkowo ulega automatycznemu przedłużeniu po upływie 365 dniowego okresu […]

więcej

Wszystkie artykuły