Ubezpieczenie OC AC w Allianz

Ubezpieczenie OC AC w Allianz

 • Poznaj ofertę i kup polisę w mniej niż 90 sek.
 • Zielona karta w cenie!
 • Kup online i zapłać mniej!

Polisa Odpowiedzialności Cywilnej zgodnie z polskim prawem jest obowiązkowa. Każdy kierowca mający na względzie dobro swojego samochodu powinien jednak wykupić nieco szerszy pakiet, przynajmniej połączony z Autocasco. Przekonaj się, dlaczego warto nabyć ubezpieczenie OC AC w Allianz! 

Czym jest ubezpieczenie komunikacyjne Allianz?

Ubezpieczenie komunikacyjne Allianz to polisa stworzona z myślą o właścicielach samochodów. Obejmuje zarówno ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC), które jest w naszym kraju obowiązkowe, jak i nieobowiązkowe AC.

Definicja ubezpieczenia OC i AC 

Ubezpieczenie OC (Odpowiedzialności Cywilnej) to polisa majątkowa, która chroni kierowcę w momencie zdarzenia na drodze przed konsekwencjami finansowymi związanymi z naprawami, odszkodowaniami i innymi rekompensatami wyrządzonych szkód itp. Zgodnie z polskim prawem ubezpieczenie to jest obowiązkowe dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. Zaniechanie czy zwłoka w wykupieniu tej polisy wiąże się z wysokimi karami pieniężnymi.

AC (Autocasco) to z kolei ubezpieczenie gwarantujące ochronę auta. Zapewnia odszkodowanie w sytuacjach, w których zostanie ono uszkodzone, zniszczone lub utracone. W związku z tym, jeśli samochód będzie np. zarysowany na parkingu, przygnieciony drzewem podczas burzy czy skradziony, ubezpieczalnia pokryje koszty napraw lub wypłaci właścicielowi jego równowartość.

Ubezpieczenie OC AC Allianz łączy korzyści płynące z obu tych polis, gwarantując kompleksową ochronę. Towarzystwo oferuje 4 korzystne pakiety z rozmaitymi dodatkami i rozszerzeniami, w przystępnych cenach.

Składki ubezpieczeniowe w Allianz

Składki ubezpieczeniowe OC i AC w Allianz są zawsze ustalane indywidualnie. Pod uwagę branych jest 5 czynników:

 • wiek kierowcy;
 • czas, jaki upłynął od uzyskania uprawnień do prowadzenia samochodu;
 • marka samochodu;
 • miejsce zamieszkania;
 • pojemność silnika.

Na wysokość składek wpływa również historia szkodowości – kierowcy jeżdżący bezszkodowo mogą liczyć na mniejsze obciążenie finansowe.

Jak zawrzeć umowę ubezpieczenia OC i AC w Allianz?

Jeśli chcesz wykupić polisę OC bądź AC w towarzystwie ubezpieczeniowym Allianz, możesz zrobić to na 2 sposoby. Wygodnym rozwiązaniem jest skorzystanie z Internetu. Wystarczy wejść na stronę https://www.allianz.pl/dla-ciebie/samochod. Możesz również zadzwonić na infolinię pod numer 224 224 224.

Co obejmuje ubezpieczenie OC i AC w Allianz? 

Decydując się na wykupienie polisy OC i AC w Allianz, pamiętaj, ostateczny zakres ochrony może nieco różnić się w zależności od ubezpieczenia. Towarzystwo ubezpieczeniowe dba o to, aby oferta była dopasowana do potrzeb i oczekiwań klienta.

Pokrycie ubezpieczenia OC – obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne 

Ubezpieczenie OC jest w Polsce dla właścicieli samochodów obowiązkowe. Oznacza to, że za jego brak zapłacisz wysoki mandat. Pokrywa ono szkody powstałe w związku z ruchem pojazdu. Oznacza to, że Twoje OC pokryje spowodowane przez Ciebie uszkodzenia będące konsekwencją kolizji bądź wypadku.

Zakres ubezpieczenia AC – Autocasco

Polisa AC stworzona została z myślą o tych, którzy chcą zapewnić sobie ochronę na wypadek szkód powstałych zarówno w ruchu drogowym, jak i poza nim. To oznacza, że polisa obejmuje zdarzenia, do których doszło, gdy samochód znajdował się na parkingu bądź w garażu. Mogą to być szkody spowodowane:

 • pożarem;
 • gradobiciem;
 • kradzieżą;
 • aktem wandalizmu.

Ostateczny zakres polisy jest zawsze ustalany indywidualnie.

Mój Samochód – pakiet OC+AC Allianz 

Allianz oferuje do wyboru cztery zróżnicowane warianty pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych „Mój Samochód”. KOMFORT to OC z dodatkowymi usługami, natomiast PLUS, EXTRA i MAX to ubezpieczenie OC AC uzupełnione innymi świadczeniami oraz polisami. Każdy kierowca może więc swobodnie dobrać opcję dostosowaną do jego potrzeb i oczekiwań.

KOMFORT oprócz ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej umożliwia korzystanie z dodatkowej pomocy. Rozszerzeniem jest ochrona prawna (przedstawicielstwo w sądzie oraz porady telefoniczne), podstawowy wariant Assistance (m.in. holowanie samochodu i organizacja transportu, a także pomoc w razie rozładowania akumulatora czy awarii pojazdu) oraz NNW (ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków) dla kierowcy (wsparcie finansowe w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci w wyniku wypadku drogowego na terenie Polski i za granicą).

PLUS to pakiet, który jest już łączonym ubezpieczeniem OC AC. Dzięki temu gwarantuje pomoc w razie zdarzeń drogowych niezależnych od kierowcy, jak np. pożaru, gradu czy kolizji z dużym zwierzęciem. W tej opcji, wariant Assistance jest znacznie rozszerzony (np. o pomoc w pobliżu domu – brak franszyzy kilometrowej, samochód zastępczy na rzeczywisty czas naprawy, holowanie nawet do 150 km itp.). NNW obejmuje natomiast nie tylko kierowców, ale też przewożonych pasażerów.

EXTRA jest ubezpieczeniem OC AC, które obejmuje wszystkie usługi z pakietu PLUS, ale dodatkowo zapewnia ochronę na wypadek kradzieży, wandalizmu i stłuczenia szyb. Jest więc to opcja dla kierowców, którzy chcą się zabezpieczyć przed działaniem osób trzecich.

MAX to najdroższe i najbardziej kompleksowe ubezpieczenie OC AC Allianz, uzupełnione dodatkowymi usługami. To maksymalna ochrona, jaką może zapewnić towarzystwo. Rozszerzenie obejmuje ubezpieczenie od innych uszkodzeń pojazdu, np. szkód powstałych podczas parkowania (takich jak np. otarty zderzak, zbity reflektor, uderzenie w słup) czy kolizji w wyniku poślizgu. Niezwykle korzystne jest też to, że jeśli samochód klienta ma do 6 lat, Allianz gwarantuje stałą sumę ubezpieczenia i nie będzie podnosił wysokości składki, gdy pojazd będzie się „starzał”.

Rozszerzenia ubezpieczenia OC AC Allianz

Każde ubezpieczenie OC AC Allianz z pakietów „Mój Samochód” można jeszcze rozszerzyć, dokupując dodatkowe świadczenia. Jednym z nich jest Zielona Karta, czyli polisa gwarantująca ochronę OC w krajach, które nie respektują polskiego ubezpieczenia. To obowiązkowy dokument dla osób, które często podróżują za granicę. Jego wykupienie wymaga jedynie jednorazowej dopłaty, niezależnej od rodzaju samochodu, historii kierowcy itp.

Przydatnym dodatkiem jest także Assistance Maksymalny. Usługa ta zapewnia brak limitu na holowanie w Polsce, a poza jej granicami zwiększa go do nawet do 750 km. Co więcej, w sytuacji wypadku, kierowca otrzyma pojazd zastępczy nawet na okres do 10 dni. W razie kolizji, kradzieży auta, uszkodzenia szyb itp. firma płaci też za transport kierowcy i pasażerów z miejsca zdarzenia do domu lub w inne wskazane miejsce (oddalone maksymalnie o 100 km).

Ubezpieczenie OC AC Allianz – czy warto je kupić?

Chociaż zgodnie z polskim prawem jedynie polisa OC jest obowiązkowa, decydowanie się wyłącznie na to ubezpieczenie jest mało rozsądne. Wiele osób robi tak z oszczędności, ale jest to złe podejście – w razie uszkodzenia auta, tragicznego wypadku czy innych przykrych okoliczności nie uzyska się wsparcia, co naraża na nieporównywalnie większe straty finansowe. W związku z tym ubezpieczenie OC AC Allianz w 4 różnych wariantach to znacznie lepsza inwestycja.

Allianz oferuje wzorowym kierowcom 70% zniżki przy 4-letniej bezszkodowej historii ubezpieczenia w UFG. Jest także sześciokrotnym laureatem plebiscytu „Złoty Zderzak”, wyróżniającego za najlepszą likwidację szkód. Warto wydać nieco więcej pieniędzy na samochód, by zagwarantować sobie pełne poczucie bezpieczeństwa na drodze!

Jak zgłosić szkodę w Allianz?

Allianz daje swoim klientom możliwość zgłoszenia szkody na 3 sposoby:

 • online;
 • telefonicznie pod numerem 224 224 224;
 • osobiście w wybranej placówce Allianz.

Procedura zgłaszania szkód online

Aby zgłosić szkodę w Allianz drogą internetową, musisz wejść na stronę https://www.allianz.pl/pl_PL/dla-ciebie/szkody-i-obsluga/szkody-roszczenia/samochod.html, po czym kliknąć „zgłoś szkodę”. Będziesz musiał określić, co dokładnie się stało, na przykład, czy zdarzenie dotyczy kolizji, czy uszkodzenia szyby. Kolejny krok to uzupełnienie formularza z Twoimi danymi. Podać musisz:

 • imię i nazwisko;
 • PESEL;
 • numer rejestracyjny;
 • adres mailowy;
 • numer telefonu.

Następnie musisz określić, co zostało uszkodzone, kiedy doszło do zdarzenia, a także gdzie. Ubezpieczyciel wymaga również podania informacji, kto spowodował zdarzenie, a także czy na miejscu była Policja.

Dokumenty, wnioski, formularze do pobrania

Jeśli na miejscu zdarzenia była Policja, konieczne jest dołączenie do zgłoszenia policyjnej notatki. Aby ją uzyskać, musisz skontaktować się z komisariatem policji, w którym służbę pełni funkcjonariusz, który przyjechał na wezwanie. Niezbędne jest złożenie wniosku i uiszczenie stosownej opłaty. Jeżeli masz inne dokumenty dokumentujące szkodę, także możesz je dołączyć.

Terminy i formularz zgłoszenia szkód 

Pamiętaj, że obowiązujące w Polsce prawo nie nakłada obowiązku natychmiastowego zgłoszenia szkody. Tak naprawdę możesz zrobić to w dogodnym dla Ciebie momencie. Pamiętaj jednak o jednym: po 3 latach od zdarzenia dochodzi do przedawnienia, co oznacza, że nie będzie już możliwe uzyskanie odszkodowania. To właśnie dlatego towarzystwa ubezpieczeniowe zachęcają do zgłaszania spraw jak najszybciej.

Likwidacja szkód OC i AC w Allianz 

Allianz dba o swoich klientów, dlatego oferuje szybką i naprawdę prostą likwidację szkody. Roszczenia rozpatrywane są bez zbędnej zwłoki, co oznacza, że odszkodowanie trafia do klientów w możliwie jak najkrótszym czasie.

Szybka i prosta likwidacja szkód we własnym zakresie

Rozliczenie kosztorysowe to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na otrzymanie odszkodowania w formie gotówki na wskazany numer rachunku bankowego. W takim przypadku poszkodowany zajmuje się naprawą auta we własnym zakresie, a ubezpieczyciela nie interesuje, czy samochód zostanie doprowadzony do stanu sprzed zdarzenia, czy na przykład właściciel zdecyduje się na jego sprzedaż.

Rozpatrywanie roszczeń – pomagamy w każdym kroku 

Jeśli na jakimkolwiek etapie zgłaszania szkody będziesz mieć wątpliwości, możesz liczyć na wsparcie pracowników firmy Allianz. Chętnie odpowiedzą oni na Twoje pytania, pomogą również przejść przez proces zgłoszenia szkody.

Opinie klientów o likwidacji szkód Autocasco w Allianz 

Towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz cieszy się dobrymi opiniami klientów, jeśli chodzi o likwidację szkód. Wskazują oni na sprawne działanie ubezpieczyciela, a także brak generowania sztucznych problemów. Zwracają również uwagę na rzetelne podejście do wyceny.

Porady i wiedza ekspercka dotycząca ubezpieczeń OC i AC 

Jeśli chcesz kupić naprawdę dobrą polisę OC i AC, pamiętaj, aby przy jej wyborze zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Znaczenie ma nie tylko wysokość składki, ale przede wszystkim zakres ochrony, jaki zapewnia polisa. Przed podpisaniem umowy należy bardzo dokładnie sprawdzić również wysokość odszkodowania, a także ile wynosi ewentualny udział własny.

Raport z wypadku – co zawierać powinien?

Opisując zdarzenie, należy pamiętać, aby uwzględnić:

 • datę, czas i miejsce zdarzenia;
 • dokładnie opisać, jak doszło do kolizji;
 • wskazać okoliczności, które doprowadziły do zdarzenia;
 • jasno wskazać sprawcę.

W opisie wypadku nie może zabraknąć danych zarówno sprawcy, jak i ofiary. Ważne jest, aby nie zapomnieć o podpisach stron.

Sprawca kolizji – jakie konsekwencje?

Z kolizją mamy do czynienia, kiedy na skutek zdarzenia drogowego nikt nie został poszkodowany. W takim przypadku sprawca może zostać ukarany mandatem karnym, którego minimalna wysokość to obecnie 1000 złotych.

Jak pobrać polisę Allianz Online? 

Swoją polisę znajdziesz, logując się na konto w serwisie Mój Allianz. Kiedy wejdziesz w szczegóły polisy, będziesz mieć też dostęp do wszystkich dokumentów dotyczących ubezpieczenia.

Proces zakupu polisy online 

Jeśli chcesz ubezpieczyć swój samochód, robiąc to online, wejdź na stronę https://www.allianz.pl/pl_PL/poradnik-ubezpieczeniowy-dla-kierowcy/jak-kupic-ubezpieczenie-oc-ac-online.html. Znajdziesz tam odnośnik „policz online”. Kiedy w niego klikniesz, zostaniesz przeniesiony na stronę, na której niezbędne będzie podanie numeru rejestracyjnego pojazdu, a także Twojej daty urodzenia. System zbierze dane o Twoim samochodzie i przeniesie Cię na kolejną stronę, gdzie podać należy między innymi sposób wykorzystywania auta, a także datę, od której ma zacząć obowiązywać polisa. W ostatnim kroku przedstawiona zostanie Ci polisa w różnych wariantach. Wystarczy zaakceptować wybraną propozycję.

Dostarczanie dokumentów potwierdzających zakup ubezpieczenia 

Komplet dokumentów związanych z Twoją polisę dostępny jest zawsze w serwisie Mój Allianz. Aby zawsze mieć je przy sobie, zalecamy ich pobranie na dysk twardy komputera i wydrukowanie.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie OC i AC w Allianz

 

Co obejmuje AC Allianz?

Decydując się na polisę AC z firmy Allianz, możesz liczyć na ochronę w przypadku takich zdarzeń, jak kolizja ze zwierzęciem, kradzież, uszkodzona szyba, szkoda na parkingu.

W jakim terminie należy zgłosić szkodę?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, szkody przedawniają się po upływie 3 lat. W praktyce oznacza to, że zgłoszenia można dokonać przez 3 lata od zdarzenia. Specjaliści z branży ubezpieczeniowej zalecają jednak, aby zrobić to jak najszybciej.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC i AC? 

Koszt zarówno polisy OC, jak i AC jest zawsze ustalany indywidualnie. Zależy między innymi od wieku kierowcy i jego doświadczenia, rodzaju auta, wieku pojazdu, miejsca zamieszkania. Jeśli chcesz poznać wysokość składki w swoim przypadku, możesz skorzystać z dostępnego za darmo kalkulatora.

Kontakt Allianz

TUiR Allianz Polska S.A.
ul. Inflancka 4B
00-189 Warszawa

Opinie o ubezpieczeniach Allianz

Ubezpieczenie OC na raty – wszystko, co warto wiedzieć

Zakup ubezpieczenia OC to w wielu przypadkach obowiązek wynikający z przepisów prawa. Jednak nawet jeżeli posiadanie polisy OC ma charakter dobrowolny, w trosce o własne bezpieczeństwo finansowe zdecydowanie warto przemyśleć to rozwiązanie. W dzisiejszym wpisie zajmiemy się tematem OC na raty. Czy warto się zdecydować na płatność ratalną? Kiedy taka opcja jest najbardziej opłacalna? Czy raty w ubezpieczeniach wiążą się z dodatkowymi kosztam...

Jak działa ubezpieczenie OC sportowego auta?

Nawet, jeżeli jesteś bardzo ostrożnym kierowcą, nie możesz niestety całkowicie wyeliminować ryzyka kolizji lub wypadku drogowego. W związku z tym, dla Twojego finansowego bezpieczeństwa kluczowe znaczenie ma posiadanie ważnej polisy OC. W dzisiejszym wpisie skupimy się na ubezpieczeniu OC sportowego samochodu. Podpowiemy Ci, ile może kosztować, jakie dokumenty musisz przygotować, jeżeli chcesz wykupić odpowiednią polisę oraz co warto mieć n...

Ubezpieczenie OC samochodu na gaz

Posiadanie ubezpieczenia OC jest nie tylko obowiązkiem każdego kierowcy, ale i podstawą bezpiecznej jazdy. Dla właścicieli samochodów na gaz, a więc z instalacją LPG, istnieją dodatkowe kwestie, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem polisy. Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej, znane szerzej jako ubezpieczenie OC, to fundament bezpieczeństwa każdego kierowcy. Zapewnia ochronę finansową w przyp...

Terminy zgłoszenia szkody z ubezpieczenia AC (autocasco)

Czy wiesz, że przekraczając termin zgłoszenia szkody, możesz otrzymać niższe odszkodowanie po wypadku samochodowym z ubezpieczenia AC? Koniecznie sprawdź, ile dni masz na powiadomienie ubezpieczyciela o kolizji, wypadku lub kradzieży. Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami na temat autocasco i przygotuj odpowiednie dokumenty, by uzyskać pieniądze jak najszybciej. Sprawdź, ile czasu na zgłoszenie szkody AC posiadasz i inne ...

Pojemność silnika a stawka OC – ile zapłacimy?

Na cenę OC wpływ mają różne czynniki: od wieku kierowcy, miejsca zamieszkania, historii ubezpieczeniowej, przez dane samego samochodu: m.in. roczny przebieg, przeznaczenie pojazdu czy pojemność silnika. OC jest zależne od pojemności silnika i ma różne przedziały.  W tym artykule sprawdzamy na konkretnych przykładach, jak zmieniają się stawki OC w zależności od ostatniego parametru, czyli pojemności skokowej silnika. Dob...

Zniżki OC – ile czasu trwa zdobycie pełnych zniżek OC?

Składki polis komunikacyjnych bywają bardzo wysokie. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują jednak wybranym kierowcom korzystne upusty. Jakie trzeba spełnić warunki, by mniej płacić za ubezpieczenie samochodu? Wyjaśniamy czym są zniżki OC, a także jak i kiedy można je zdobyć! Dowiedz się, jak sprawdzić zniżki OC i kiedy będą Ci przysługiwać, a także co zrobić, by ich nie stracić.

Zmiana ubezpieczyciela – jak wypowiedzieć umowę OC?

Posiadanie aktualnego ubezpieczenia OC jest obowiązkiem niemal każdego właściciela pojazdu mechanicznego. Masz jednak pełen wpływ na to, które towarzystwo ubezpieczeniowe wybierzesz. Jeśli z jakichś przyczyn chcesz wypowiedzieć OC i podpisać umowę z nowym towarzystwem, możesz to zrobić w dowolnym momencie. Sprawdź, jak właściwie przeprowadzić wypowiedzenie polisy OC. Zmiana ubezpieczyciela OC jest bardzo łatwa, a często też...

Od czego zależy wysokość ubezpieczenia OC auta?

Wysokość ubezpieczenia OC zależy od wielu czynników, nie tylko od liczby i wysokości zniżek, które Ci przysługują. Jeśli porównasz wysokość składki OC Twojej, szwagra i kolegi z pracy, może się okazać, że choć dotyczą Was podobne ulgi, każdy płaci zupełnie inną kwotę. Przekonaj się zatem, od czego zależy wysokość OC, a następnie wybierz ubezpieczyciela i najkorzystniejszą ofertę dla siebie. Sprawdź, od czego zależy wysokość...

Kiedy i w jaki sposób wypowiedzieć umowę OC auta?

Kupujesz nowe auto i zastanawiasz się, czy możliwe jest wypowiedzenie OC samochodu, które zostało wybrane i opłacone przez poprzedniego właściciela? A może po prostu chcesz zmienić towarzystwo, bo znalazłeś lepszą ofertę? Przekonaj się,...

Czy warto kupić AC dla starszego modelu samochodu?

Chcesz wykupić AC na stary samochód, ponieważ jesteś do niego przywiązany emocjonalnie i wolisz zabezpieczyć się na wypadek uszkodzenia części lub kradzieży? Sprawdź, dlaczego towarzystwa ubezpieczeniowe rzadko oferują autocasco powyżej 10 lat pojazdu oraz poznaj sposoby na uzyskanie niższej ceny polisy AC samochodu. AC na stary samochód w wielu przypadkach jest opłacalne, więc sprawdź, jakie ubezpieczenie najlepiej kupić.

Jak kupić OC przez internet?

Kilka kliknięć, porównanie ofert i decyzja, która z nich jest dla Ciebie najlepsza. Tak w praktyce wygląda zakup OC online. Wybierając ubezpieczenie przez internet oszczędzasz czas i pieniądze. Dlaczego? Między innymi dlatego, że porównujesz wiele ofert w jednym miejscu. Przeczytaj, jak kupić polisę OC online. OC przez Internet zawsze będzie najtańsze ze względu na możliwość wybrania najlepszej oferty dla Ciebie. Pon...

Jak sprawdzić ważność polisy OC? Wyjaśniamy!

Planujesz zakup używanego auta, ale nie wiesz, czy jego właściciel jest z Tobą szczery? A może właśnie miałeś stłuczkę i chcesz mieć pewność, że sprawca jest ubezpieczony? Nawet jeśli dana osoba nie chce podać Ci tych danych, moż...

Samochód zastępczy z OC sprawcy – komu i jak długo przysługuje?

Brałeś udział w kolizji lub wypadku samochodowym i Twoje auto zostało uszkodzone? Jeśli jesteś osobą pokrzywdzoną, masz prawo do otrzymania samochodu zastępczego z OC sprawcy! Samochód zastępczy z OC sprawcy zazwyczaj jest załatwiany przez ubezpieczyciela, jednak warto wiedzieć, kiedy ma obowiązek taki zorganizować. Sprawdź, w jakich sytuacjach Ci przysługuje, a kiedy jednak go nie dostaniesz. Przekonaj się, jak długo będziesz...

Szkoda całkowita z AC – wszystko, co powinieneś o wiedzieć

Czym jest szkoda całkowita? Czy wiesz, że nie w każdej sytuacji definiowana jest tak samo? Sprawdź, czym charakteryzuje się szkoda całkowita z AC, jak i kto ją wylicza oraz na jakie odszkodowanie możesz liczyć. Poznaj sposób na zyskanie dodatkowej gotówki z uszkodzonego samochodu. Wylicz składkę OC i autocasco w naszym kalkulatorze, by zaoszczędzić pieniądze! Każdy kierowca powinien wiedzieć, czym jest szkoda całkowita AC, gdyż jest to...

Ubezpieczenie nowego samochodu – jak znaleźć najkorzystniejsze OC i AC

Decydując się na zakup nowego samochodu z pewnością zależy Ci, aby objąć pojazd należytą ochroną. Nic dziwnego – to spora inwestycja, która ma posłużyć przez lata. W takim razie musisz zastanowić się nad ubezpieczeniem nowego samochodu....

Jak wypowiedzieć umowę OC przy zakupie nowego pojazdu?

Co zrobić z OC samochodu po zakupie? Czy warto je zachować? A może jednak zrezygnować i wykupić w innym towarzystwie? Dowiedz się, co z ubezpieczeniem po kupnie samochodu i podejmij najlepszą dla Ciebie decyzję. Sprawdź, jaki jest termin wypowiedzenia umowy OC oraz w jaki sposób możesz tego dokonać. Pamiętaj, by zachować ciągłość polisy OC! Pamiętaj również, że wypowiedzenie OC nowego nabywcy podlega pod szczegółowe przepisy regulowa...

Wpływ współwłasności samochodu na zniżki ubezpieczenia OC

Jeśli jesteś młodym kierowcą, z pewnością wiesz, że posiadając współwłaściciela samochodu, zapłacisz mniej za OC. Czy jesteś jednak świadomy wszystkich konsekwencji, jakie niesie za sobą taki proces? Zobacz, z czym się wiąże posiadanie ...

Sprawdzenie OC pojazdu – jak sprawdzić polisę po numerze rejestracji?

Chociaż zgodnie z prawem ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obligatoryjną polisą komunikacyjną, nie wszyscy kierowcy dopełniają obowiązku jego zakupu. Z tego powodu ryzykowne stają się normalne sytuacje, np. gdy przy drobnej stłuczce uczestnicy decydują się porozumieć bez udziału policji. Może się bowiem okazać, że sprawca nie był ubezpieczony. Sprawdzenie OC pojazdu pomaga uniknąć takich sytuacji. Każdy kierowca powinien ...

Zakup ubezpieczenia OC AC w 2022 – co musisz wiedzieć?

Po upływie 12 miesięcy kierowcy muszą przedłużyć swoje umowy na ubezpieczenia komunikacyjne. Wiele osób ma noworoczne postanowienie, by zmienić firmę lub kupić nowy samochód. Niezależnie od tego, co ma się w planach, trzeba właś...

Kary za brak OC w 2022 – zmiany

Zgodnie z przepisami, każdy polski kierowca jest zobowiązany do ubezpieczenia posiadanego pojazdu mechanicznego. Jeśli tego nie zrobi, będzie musiał liczyć się z przykrymi konsekwencjami. Wyjaśniamy, ile wyniosą kary za brak OC w 2021 a także jaka jest kara za brak OC w 2022 roku i co się zmieniło. Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

5 sytuacji losowych, w których warto zgłosić szkodę z AC

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkową polisą komunikacyjną, ale wielu kierowców chętnie dokupuje do niej dodatkowe AutoCasco. Dzięki niemu można liczyć na wsparcie finansowe, gdy posiadany pojazd zostanie uszk...

Co wpływa na cenę polisy AC w 2024 roku?

Składki za ubezpieczenia komunikacyjne są inne dla każdego kierowcy i pojazdu. Towarzystwa obliczają ich wysokość na podstawie wielu kryteriów. Często stosują też własne przeliczniki, więc pomiędzy ofertami poszczególnych firm mo...

Ile kosztuje AC i Assistance samochodu terenowego?

Samochody terenowe cieszą się dużą popularnością, ponieważ świetnie sprawdzają się w zasadzie na wszystkich drogach. Uznaje się je za bezpieczne, wygodne w prowadzeniu i mało problematyczne. Czy ubezpieczyciele są tego samego zda...

Kiedy opłaca się kupić krótkoterminowe ubezpieczenie OC?

Z ubezpieczenia krótkoterminowego możesz skorzystać w kilku konkretnych przypadkach. Sprawdź, o jakie przypadki chodzi, a także przekonaj się, przed czym chroni. Poznaj jego najważniejsze cechy, by wiedzieć, czy ubezpieczenie OC na miesiąc jest właściwym rozwiązaniem także dla Ciebie. Porównaj oferty towarzystw ubezpieczeniowych.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu w Poznaniu?

Chociaż ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe i wszędzie ma takie same warunki, ma różne ceny. Najwyższe składki muszą płacić kierowcy z największych polskich miast. Gdzie jest najdrożej, a gdzie najtaniej? Sp...

3 nieobowiązkowe polisy, których zakup warto rozważyć

Ubezpieczenia komunikacyjne mogą być dość drogie, dlatego wielu kierowców ogranicza się do zakupu obowiązkowego OC. Takie podejście nie zawsze jest jednak rozsądne. W razie poważnego wypadku czy innych kłopotów na drodze często p...

Ranking najlepszych ubezpieczeń OC w czwartym kwartale 2018

Wrzesień to pożegnanie z wakacjami. Dla wielu to koniec nie tylko dni wolnych od szkoły czy pracy, ale również... ubezpieczenia OC. Jeśli chciałbyś przedłużyć, zmienić lub wybrać całkowicie nową polisę – sprawdź nasz ranking ubezpieczeń OC. Dowiedz się, gdzie w czwartym kwartale 2018 roku warto ubezpieczyć auto!

Kupno samochodu z Anglii a ubezpieczenie OC

Kupiłeś samochód z Anglii? Pamiętaj o tym, że musisz go nieco zmodyfikować, by móc go zarejestrować i ubezpieczyć w Polsce. Na co zwrócić uwagę? Zobacz, ile może Cię kosztować przystosowanie „anglika” do ruchu lewostronnego i ile zapłacisz za jego OC!

Dlaczego warto zdecydować się na kupno AC?

Zastanawiasz się czy wykupić ubezpieczenie AC? To dodatkowe zabezpieczenie przed utratą lub zniszczeniem auta – dlaczego warto je posiadać i o czym pamiętać, wybierając określoną ofertę? (więcej…)

Optymalizuj wydatki, szukając tańszego OC

Zgodnie z polskim prawem masz obowiązek ubezpieczyć pojazd mechaniczny, którego jesteś właścicielem. Od Ciebie jednak zależy, z oferty jakiego towarzystwa ubezpieczeniowego skorzystasz i czy trafisz na najtańsze ubezpieczenie samochodu, oszczędzając tym samym pieniądze. Przekonaj się, jak wybrać ubezpieczenie OC rozsądnie, nie obciążając portfela!

AC samochodu w leasingu – wszystko, co musisz wiedzieć

Kupno auta w leasingu jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Takie świadczenie wiąże się jednak z wieloma dodatkowymi obowiązkami i warunkami. Jednym z nich jest konieczność stosownego ubezpieczenia pojazdu. Wyjaśniamy, jak działa ...

Czy można wykupić polisę AC dla samochodu na gaz?

Wielu kierowców podejmuje decyzję o założeniu instalacji LPG w swoim aucie, ponieważ chce zaoszczędzić na jego eksploatacji. Wszelkie modyfikacje pojazdu nie są jednak zbyt przychylnie traktowane przez ubezpieczycieli. Wyjaśnia...

7 powodów, dla których warto zainwestować w ubezpieczenie AC!

Jednym z najczęściej kupowanych ubezpieczeń komunikacyjnych jest pakiet OC/AC. Takie połączenie gwarantuje zabezpieczenie nie tylko w razie wypadku, ale też gdy do szkody samochodu dojdzie w wyniku innych zdarzeń. Nie każdy jest ...

Zadośćuczynienie z OC sprawcy – kiedy Ci przysługuje?

Po wypadku spowodowanym przez innego uczestnika ruchu, poszkodowanym przysługują odpowiednie kompensaty, wypłacane przez towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy. W jakich okolicznościach można liczyć na dodatkowe wsparcie finansowe p...

Ranking najtańszych ubezpieczeń OC dla młodego kierowcy

Kupując OC dla młodego kierowcy należy liczyć się z dość pokaźnym wydatkiem w porównaniu do przeciętnych cen ubezpieczenia. Niestety ta kategoria klientów towarzystw ubezpieczeniowych jest postrzegana jako ryzykowna ze względu na wiek i zazwyczaj małe doświadczenie za kierownicą auta. Wysoka cena ubezpieczenia wynika też z braku zniżek za bezszkodową jazdę. Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy? Wszystko zależy od t...

Czym jest ochrona zniżek OC?

Czy grozi Ci utrata zniżek OC po kolizji? Jeżeli nie posiadasz dodatkowej polisy u swojego ubezpieczyciela, prawdopodobnie tak. Przed ryzykiem zabezpieczysz się, korzystając z ochrony zniżek OC. Przeczytaj, czym ona jest, komu się ją oferuje, a także ile kosztuje. Wylicz składkę OC w naszym kalkulatorze, żeby wybrać najlepszą ofertę – dopasowaną do Twoich potrzeb. ...

Rekalkulacja składki OC – czy naprawdę jest się czego bać?

Czasami podczas trwania polisy OC towarzystwo ubezpieczeniowe prosi o dopłatę do składki. W niektórych sytuacjach zwraca jej część. Wynika to z rekalkulacji składki, czyli ponownego przeliczenia ceny ubezpieczenia samochodu. To czy będz...

Kiedy ubezpieczenie OC zostanie automatycznie przedłużone?

Brak posiadania ważnego ubezpieczenia OC może nieść ze sobą poważne konsekwencje, np. karę finansową aż do 5600 zł. Nie zawsze jednak brak zakupienia nowej polisy jest równoznaczny z ustaniem ochrony. Niektóre umowy polisy OC zostają au...

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie w porównywarce ubezpieczeń?

Szukasz korzystnej polisy, ale ogrom możliwości Cię przytłacza? W szybkim odnalezieniu idealnej oferty, niezwykle pomocne są specjalne algorytmy, w kilka chwil analizujące dostępne oferty. Wyjaśniamy, dlaczego warto wykupić ubezpieczenie w porównywarce ubezpieczeń! Chociaż towarzystwa opisują swoje oferty na stronach internetowych, a nawet udostępniają specjalne kalkulatory, przeglądanie wszystkich propozycji zajęłoby zbyt ...

Masz nowy samochód? Wykup polisy OC i AC – bez wychodzenia z domu!

Zgodnie z polskim prawem, każdy pojazd włączony do ruchu, musi być ubezpieczony. Jeśli właśnie kupiłeś nowe auto, powinieneś niezwłocznie zadbać o odpowiednią ochronę. Nie masz czasu wybrać się do oddziału towarzystwa? Wykup polisy OC i AC bez wychodzenia z domu. Wyjaśniamy, jak możesz zdalnie załatwić wszystkie formalności! Często wiele osób nie chce lub po prostu nie może osobiście udać się do placówki danego ubezpieczyci...

Najtańsza polisa OC w Toruniu – ile wyniosła? Jak kupić najlepsze OC?

Zgodnie z polskim prawem wszyscy kierowcy muszą posiadać ważne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Polisa ta nie ma jednak jednej, uśrednionej ceny. Przez to jej wysokość jest zależna od wielu czynników, w tym też od miejsca zamieszkania. Mieszkasz w Kujawsko-Pomorskim? Sprawdziliśmy, ile wyniosła najtańsza polisa OC w Toruniu! Ceny ubezpieczeń komunikacyjnych są indywidualnie ustalane przez każde towarzystwo. Poszcze...

AC od pożaru samochodu – sprawdź, dlaczego warto je kupić!

Ogień jest nieprzewidywalnym żywiołem. W każdej chwili pojazd może z różnych przyczyn zostać przez niego uszkodzony lub wręcz doszczętnie zniszczony. Wtedy auto zwykle nadaje się jedynie do kasacji, a kierowca bezpowrotnie traci ...

Ubezpieczenie OC samochodu a motocykla – podobieństwa i różnice

Polscy kierowcy muszą posiadać ważne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej niezależnie od tego, jaki pojazd mechaniczny prowadzą. Czy ta polisa zawsze działa identycznie, a może różni się w zależności od posiadanego środka lok...

Jak przepisać OC na nowego właściciela auta?

Zgodnie z polskim prawem, każdy kierowca musi posiadać ważne OC. Polisa jest przypisana nie tylko do osoby, ale też do pojazdu. Co dzieje się z nią w chwili, gdy samochód zostaje przekazany komuś innemu? Wyjaśniamy, jak przepisać...

OC droższe od samochodu? To się zdarza!

Z roku na rok można zauważyć podwyżki składek za ubezpieczenia komunikacyjne. Niektórzy kierowcy muszą też płacić znacznie więcej za takie usługi od innych. Co sprawia, że koszty mogą przekroczyć nasze najśmielsze oczekiwania? Wy...

Wypadek drogowy z obcokrajowcem – co zrobić w takiej sytuacji?

Zdarzenie drogowe z udziałem kierowcy z zagranicy bywa bardzo problematyczne. Taka osoba może nie tylko nie mówić w języku Polskim, ale też nie zawsze będzie ubezpieczona w naszym kraju. Kolizja z obcokrajowcem nie oznacza jed...

Poradnik krok po kroku: zgłaszanie szkody z AC

Niestety, działanie osób trzecich, zwierząt czy sił natury może doprowadzić do uszkodzenia posiadanego samochodu. Takie sytuacje są dość częste, dlatego wiele osób wykupuje pakiety zawierające obowiązkowe ubezpieczenie OC wraz ...

Jak zrezygnować z OC w sytuacji podwójnego ubezpieczenia?

Czym jest podwójne ubezpieczenie OC? Czy jeśli posiadasz dwie polisy przypisane jednemu pojazdowi mechanicznemu, możesz zrezygnować z jednego z nich bez ponoszenia pełnych kosztów składki OC? To, jak rozwiązać podwójne ubezpieczenie OC jest zależne od kilku aspektów. Sprawdź, kiedy wypowiedzenie podwójnego OC jest możliwe oraz jak tego dokonać. Wybierz najkorzystniejsze dla siebie rozwiązanie!

Czy da się odzyskać OC po sprzedaży samochodu?

Zgodnie z polskim prawem, wszystkie pojazdy muszą być ubezpieczone. W chwili sprzedaży pojazdu innej osobie, obowiązująca polisa przechodzi na nowego właściciela. Czy w takiej sytuacji następuje zwrot składki? ...

Co to jest ubezpieczenie GAP?

Decydując się na zakup samochodu w leasingu lub na kredyt, nie sposób nie spotkać się z pojęciem „ubezpieczenia GAP.” Skierowane jest ono do wszystkich tych, którzy zdecydowali się na jedną z dwóch powyższych form zakupu pojazdu. Ubezpieczenie GAP - co to jest? GAP (z jęz. ang. Guaranteed Asset Protection) to forma ochrony przed stratami finansowymi wywołanymi kradzieżą samochodu bądź wypadkiem, który niesie ze sobą...

Czym jest tzw. OC komisowe?

Każdy samochód, który ma prawo do poruszania się po polskich drogach, musi mieć ubezpieczenie OC, co sprawia, że przy zakupie używanego auta, warto sprawdzić, co jest to komisowe OC

Jak zmniejszyć cenę ubezpieczenia samochodu – 10 sposobów na tańsze OC

To, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu zależy od wielu czynników – nie tylko od ubezpieczalni czy stanu Twojego samochodu, ale także tego, jak jeździsz. Możesz zatem sam zadbać o zniżki OC. Jak? Oto aż 10 sposobów!

Zadośćuczynienie a odszkodowanie z OC sprawcy – jaka jest różnica

Twój samochód został poważnie uszkodzony w wyniku wypadku z winy innego kierowcy? A może doznałeś trwałego uszczerbku na zdrowiu, który całkowicie zmienił Twoją sytuację życiową? Możesz domagać się od sprawcy wypadku odszkodowania i zadośćuczynienia z OC – zobacz, co warto o tym wiedzieć!

Kiedy nie stracimy zniżki na AC – 5 sytuacji, które nie wpłyną na wysokość Twoich składek

Ubezpieczenia AC są coraz popularniejsze. Zapewniają bowiem właścicielom aut dodatkową ochronę i redukują stres związany z koniecznością poniesienia kosztów, gdy dojdzie do szkody. Oczywiście opłacalnym jest, by tych szkód nie było – wó...

Pakiet OC + AC – kiedy warto się na niego zdecydować?

Polscy kierowcy są prawnie zobowiązani tylko do zakupu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Polisa ta nie zapewnia jednak wsparcia w razie szkód wywołanych przez zdarzenia losowe. Z tego względu sporo osób decyduje się zainwestować w dodatkowe AutoCasco. Wiele towarzystw posiada w swojej ofercie gotowy pakiet OC + AC. Wyjaśniamy, kiedy warto się na niego zdecydować!

Jak i kiedy zgłosić szkodę z OC?

Kolizje i wypadki samochodowe mogą przytrafić się każdemu. Nawet jeśli jesteś ostrożnym kierowcą i skrupulatnie przestrzegasz wszelkich przepisów prawa drogowego, może się zdarzyć, że osoba jadąca za Tobą za późno naciśnie na hamulec lub straci na chwilę czujność. Jeśli znalazłeś się w sytuacji, w której auto zostało uszkodzone nie z Twojej winy, nie martw się – za jego naprawę zapłaci ubezpieczyciel sprawcy. Jak i kiedy zgłosić szkodę...

Jaki jest zakres ubezpieczenia AC?

Zastanawiasz się nad wykupieniem autocasco? Koniecznie sprawdź, czy posiadanie tej polisy jest obowiązkiem oraz co wchodzi w jej zakres. Przekonaj się, jakie osoby powinny skorzystać z ubezpieczenia AC dla własnego interesu, a jakie mogą mieć problem z uzyskaniem dobrej oferty. Przeczytaj też o sytuacjach, w których nie otrzymasz odszkodowania, nawet jeśli jesteś posiadaczem ubezpieczenia autocasco.

Na czym polega regres ubezpieczeniowy?

Zdecydowanie się na odpowiednie ubezpieczenie wymaga sprawdzenia wielu informacji, które dotyczą między innymi takich kwestii jak regres ubezpieczeniowy. Gdy nie ma się pełnej wiedzy o konkretnych zapisach, które mogą pojawić się w umowach ubezpieczenia, wówczas można narazić się na sytuację, gdy nie będzie można wykorzystać polisy. Regres ma tu duże znaczenie, gdyż ...

AC używanego samochodu – jak znaleźć najlepszą ofertę?

AutoCasco jest jedną z najpopularniejszych dodatkowych polis komunikacyjnych. Wysokość jej składki bywa wysoka, zwłaszcza w przypadku pojazdów z rynku wtórnego, więc wielu kierowców zastanawia się, czy na pewno opłaca się ją kupować. Podpowiadamy, dlaczego mimo wszystko warto się zdecydować na AC używanego samochodu oraz jak znaleźć najlepszą ofertę! Z TEGO ...

Pakiet OC/AC – jak wybrać najlepszy?

Dobra polisa komunikacyjna może zagwarantować wsparcie finansowe w wielu trudnych sytuacjach. Na polskim rynku działa kilkadziesiąt towarzystw ubezpieczeniowych, trudno więc sprawnie ocenić, która opcja będzie najbardziej opłacal...

AC dla starego samochodu – kiedy tak, a kiedy nie?

Jak wynika z danych ACEA (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów), średni wiek pojazdów poruszających się po polskich drogach w 2018 roku wynosił 14 lat. Czy warto wykupić ubezpieczenie AC dla takiego auta? Na co zwrócić uwag...

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu bez zniżek w OC?

Każdy kierowca musi wykupić obowiązkową polisę OC, więc warto sprawdzić również, ile kosztuje ubezpieczenie bez zniżek. Ma to duże znaczenie w kontekście zdecydowania się na takie produkty, które pomimo braku możliwości skorzystania ze specjalnych cen, będą w stanie zapewnić odpowiednie warunki. Najważniejsze jest dysponowanie OC, które jest obowiązkowe, a jego brak ...

Jak przebieg samochodu wpływa na cenę OC i AC?

Stan licznika jest jedną z informacji, jakie trzeba podać podczas obliczania wysokości składek polis komunikacyjnych. Wiele osób zastanawia się, czy kwestia ta ma duże znaczenie dla ubezpieczyciela. Wartość ta sporo mówi o pojeździe, a także o kierowcy. Czy oznacza to, że im więcej kilometrów się przejechało, tym więcej płaci się za ubezpieczenie? Wyjaśniamy, jak przebieg samochodu wpływa na cenę OC i AC!

Kiedy najlepiej zacząć szukać nowego OC?

Polscy kierowcy są prawnie zobowiązani do ubezpieczenia posiadanych pojazdów. Nie mogą sobie pozwolić nawet na jeden dzień zwłoki, dlatego powinni pomyśleć o zakupie potrzebnej polisy z odpowiednim wyprzedzeniem. Podpowiadamy, kiedy najlepiej zacząć szukać nowego OC! Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ: Kiedy najlepiej zacząć szukać nowego OC?

Jak kupić najtańszą polisę OC? 3 skuteczne porady

Polscy kierowcy będący właścicielami pojazdów są prawnie zobowiązani do posiadania ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Świadczenie to nie ma uśrednionej ceny, dlatego bywa dość kosztowne. Istnieją jednak sposoby na to, by mniej za nie płacić. Przedstawiamy 3 skuteczne porady, jak kupić najtańszą polisę OC! Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

Opłacanie OC po terminie – co musisz o nim wiedzieć?

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe, a warto także wiedzieć, co się stanie, gdy płacisz OC po terminie. Brak polisy przekładać się będzie na ryzyko związane z koniecznością zapłacenia kar finansowych. Zatem nie warto zapominać o konieczności opłacenia polisy. Każdy samochód, który porusza się po polsk...

Ubezpieczenie GAP – sprawdź, co to takiego!

Kupując lub leasingując samochód można rozważyć ubezpieczenie GAP. To specjalne ubezpieczenie, którego celem jest ochrona przed stratą finansową. W przypadku aut dotyczy to utraty wartości przedmiotu w czasie. Ubezpieczenia od straty finansowej są popularnymi produktami w finansach. Gdy chce się zabezpieczyć auto, wówczas tak...

Czym jest OC, AC, NNW, assistance?

OC, AC, NNW, assistance – czy na pewno wiesz, co kryje się pod nazwami, które przedstawiają towarzystwa ubezpieczeniowe, sprzedając Ci ubezpieczenie samochodu? Zobacz, co warto o nich wiedzieć i jak wybrać ich zakres, by jak najbardziej skorzystać w razie wypadku czy stłuczki!

Zniżki OC AC – jak je liczyć? Sprawdź swój %

Zniżki na OC – gratyfikacja kierowców bezszkodowych i zmora tych, którym przydarzył się jakiś wypadek podczas użytkowania pojazdu. Z pewnością nie raz zastanawiałeś się nad tym, jak są liczone. Poniżej wyjaśniamy sposób ich naliczania oraz to, jak je sprawdzić – przeczytaj!

Suma gwarancyjna w ubezpieczeniu OC

Wybierając jakąkolwiek polisę, ważne, aby sprawdzić między innymi, jak działa suma gwarancyjna OC. Decyduje ona bezpośrednio o kwotach wypłacanych przez towarzystwo reasekuracji. To maksymalna kwota, do której firma ubezpieczeniowa jest odpowiedzialna za powstałą szkodę. Kupując polisę, warto znać różnicę pomiędzy sumą ubezpi...

Czy ubezpieczenie AC wznowi się automatycznie?

Korzystając z polisy komunikacyjnej, warto dokładnie zapoznać się z tym, czy następuje automatyczne przedłużenie polisy AC. Ma to duże znaczenie z punktu widzenia tego, czy będzie można kontynuować ubezpieczenie. Bywa to ważne, gdy regularnie jeździ się na dłuższych trasach, gdzie ochrona finansowa zapewniana przez AC jest szczególnie ważna.

Oferty OC dla młodych kierowców – co wpływa na cenę OC?

Właśnie zdałeś prawo jazdy i kupiłeś swój pierwszy samochód? Z podekscytowaniem mieszają się jednak troski, ponieważ zdajesz sobie sprawę, jak dużo możesz zapłacić za ubezpieczenie OC? Sprawdź, co wpływa na cenę OC oraz jak znaleźć najtańsze OC dla młodego kierowcy!

Jakie elementy powinien posiadać dobry kalkulator OC?

Szukasz polisy OC przez internet? Zatem nie raz skorzystasz z kalkulatora online, który przygotuje przykładową ofertę dla Twojego samochodu – wszystko po to, byś mógł zorientować się w zakresach i wysokościach składek dostępnych na rynku polis. Zobacz, jak powinien wyglądać dobry kalkulator OC i jak z niego korzystać!

OC krótkoterminowe na miesiąc – jak je wykupić (i czy w ogóle warto)?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkową polisą komunikacyjną, którą musi posiadać każdy kierowca. Zdarzają się jednak sytuacje, w których właściciel pojazdu nie ma potrzeby wykupować polisy na cały rok. Wtedy najlepszym wyjściem są opcje krótkoterminowe. Wyjaśniamy, jak działa OC na miesiąc i kiedy można z niego skorzystać!

Ubezpieczenie AC na sportowy samochód – 5 rzeczy, które musisz o nim wiedzieć

Planujesz zakupić sportowe auto i zastanawiasz się, z jakimi kosztami trzeba się liczyć? Przy drogich modelach rozsądnym rozwiązaniem jest sięgnięcie po ubezpieczenie AC, które może okazać się naprawdę drogą inwestycją. Czy warto? Sprawdźmy to! Nasze społeczeństwo zaczyna się wzbogacać. Jest też lepszy dostęp do różnego rodzaju kredytów (gotówkowych czy samochodowych), a także korzystnych leasingów, jakie udzielają banki. N...

Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie AC – 3 rzeczy w umowie, o których musisz pamiętać

Ubezpieczenie AC nie jest obowiązkowe, jednak coraz więcej posiadaczy pojazdów się na nie decyduje. Zwiększa bowiem zakres ochrony i sprawia, że nie musimy się martwić o różnego rodzaju zajścia – np. kradzież pojazdu, porysowanie maski ...

Najlepszy samochód dla młodego kierowcy. Jak wybrać, żeby nie przepłacić za OC?

Towarzystwa ubezpieczeniowe za młodych kierowców najczęściej uważają osoby, które nie ukończyły jeszcze 26 lat. Według statystyk, młode osoby częściej powodują wypadki, dlatego w ich przypadku ubezpieczyciele zwiększają wysokość składki...

Jak nie stracić przy egzekwowaniu odszkodowania z OC sprawcy?

Zostałeś poszkodowany w wypadku komunikacyjnym? W takim razie zapewne zastanawiasz się, jakiego zadośćuczynienia możesz oczekiwać. Rekompensatę poniesionych strat zapewni Ci przede wszystkim ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej OC s...

Masz mniej niż 25 lat? Wyjaśniamy, na co musisz zwrócić uwagę wykupując OC!

Młodzi, niedoświadczeni kierowcy miewają kłopoty podczas zakupu obowiązkowego ubezpieczenia OC. Nie wiedzą, ile powinno kosztować i od czego zależy jego cena, a często nawet nie znają jego zakresu. Wyjaśniamy, na co musisz zwrócić uwagę wykupując OC, jeśli masz mniej niż 25 lat! Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ: Ile kosztuje...

Jak można uniknąć zwyżki dla młodych w ubezpieczeniu OC?

Jesteś młodym kierowcą i niedawno odebrałeś prawo jazdy? Uważaj – ubezpieczając swój pierwszy samochód możesz natrafić na tzw. zwyżkę za wiek. Czym jest i jak jej uniknąć? Przedstawiamy sposoby na tańsze ubezpieczenie OC dla młodych kierowców!

Ceny OC a pojemność silnika – zobacz, jak zaoszczędzić

Zależność opłat OC od pojemności silnika jest dość spora, dlatego w pewnych stopniu możesz regulować cenę swojego ubezpieczenia samym wyborem samochodu, którym się poruszasz. Zobacz, jakie mogą być ceny OC w przypadku różnych aut i zaoszczędź na opłatach.

Koszt ubezpieczenia OC a wartość samochodu – jaka jest zależność?

Chcesz wykupić pierwszą polisę OC lub zmienić towarzystwo ubezpieczeniowe? Przekonaj się, jak wartość posiadanego pojazdu przekłada się na koszt ubezpieczenia OC. Poznaj także inne czynniki mogące wpłynąć na obniżenie lub podwyższenie składki. Porównaj oferty ubezpieczycieli w naszym kalkulatorze i wybierz najatrakcyjniejszą.

Kiedy można wykupić OC krótkoterminowe?

Istnieją sytuacje, w których zakup pełnej polisy OC po prostu się nie opłaca. Świetnym wyjściem w takim wypadku jest wybór OC krótkoterminowego, które obejmuje pojazd ochroną przez 30 dni. Zobacz, co warto o tym wiedzieć! (więcej…)

Czy można wybrać zakres ochrony OC?

Co obejmuje OC samochodu? Czy zakres ubezpieczenia OC możesz wybrać sam, by zaoszczędzić? Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące obowiązkowej polisy komunikacyjnej i przekonaj się, przed czym Cię chroni. Wylicz w naszym kalkulatorze OC składkę, by móc skorzystać z oferty najkorzystniejszej dla Ciebie finansowo.

Bartek (Białystok)

Zimą borykałem się z dość specyficznym kłopotem. W nocy kuny poprzegryzały mi kable zapłonowe i hamulcowe, ponieważ zwabił je nagrzany silnik samochodu. Byłem pozytywnie zaskoczony, że ubezpieczenie Mój Samochód z Allianz obejmuje w AC również takie przypadki! Szybko uporałem się z problemem, a ubezpieczalnia pokryła koszty naprawy!

Grażyna (Lublin)

Już kolejny raz korzystam z usług Allianz i bardzo jestem zadowolona, że mój samochód jest w ich rękach! Ceny są dla mnie bardzo atrakcyjne, a przedstawiciele bardzo mili – potrafią szybko pomóc! Z pewnością nadal będę klientką Allianz!

Paweł (Gdynia)

Niedawno miałem poważną stłuczkę. Na szczęście jestem ubezpieczony w Allianz – polisa pokryła wszystkie wydatki związane z naprawą i likwidacją szkód, a ja szybko dostałem samochód zastępczy. Jak najbardziej polecam!

Porównywarka OC i innych ubezpieczeń - chcesz wiedzieć więcej?
Przeczytaj nasze poradniki!

Ubezpieczenie OC w szpitalu – przepisy, warunki, koszty i porady dla pacjentów

Ubezpieczenie OC w szpitalu – przepisy, warunki, koszty i porady dla pacjentów

Szpital jest podstawowym ogniwem procesu leczniczego. Placówka taka  zapewnia pacjentowi m.in. świadczenia zdrowotne, środki farmaceutyczne, materiały medyczne, pomieszczenia oraz wyżywienie odpowiednie do stanu zdrowia. Każdy podmiot wykonujący działalność leczniczą jest zobowiązany do posiadania ubezpieczenia OC. Polisa taka pokrywa […]

więcej
OC krótkoterminowe: Opcje i korzyści ubezpieczenia na krótki okres

OC krótkoterminowe: Opcje i korzyści ubezpieczenia na krótki okres

Ubezpieczenie OC samochodu obowiązuje na ogół przez okres 12 miesięcy. Istnieją jednak wyjątki, umożliwiające wykupienie takiej polisy na krótszy okres, np. na 30 dni. Z takiej wersji OC mogą skorzystać właściciele samochodów historycznych lub pojazdów zarejestrowanych czasowo. Sprawdźmy, […]

więcej
Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla budynków i rolników – ochrona i porady dla ubezpieczenia budynków i rolników

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla budynków i rolników – ochrona i porady dla ubezpieczenia budynków i rolników

Obowiązkowe ubezpieczenie OC (Odpowiedzialności Cywilnej) muszą posiadać wszystkie osoby zajmujące się działalnością rolniczą, posiadające użytki rolne przekraczające 1 ha oraz opłacające podatek rolny. Sprawdźmy, co obejmuje taka polisa i ile kosztuje.  Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej rolnika z tytułu […]

więcej

Wszystkie artykuły