Złamana noga na wakacjach – sprawdź koszty leczenia

Złamana noga na wakacjach – sprawdź koszty leczenia

4.8/5 - (Ocen: 19)

Niestety, podczas wakacyjnych wyjazdów także przydarzają się wypadki. Nierówna nawierzchnia, śliskie schody, uprawianie sportów – wszystko to sprzyja nabawieniu się kontuzji. Możesz boleśnie skręcić, zwichnąć albo złamać nogę. Czy wiesz, że bez odpowiedniego ubezpieczenia wakacyjnego nie dostaniesz odszkodowania, a może być także konieczne opłacenie kosztów leczenia? Sprawdź, jak kosztowne bywa leczenie złamanej nogi na wakacjach – w Polsce i za granicą!

Złamanie nogi na wakacjach w Polsce – koszty leczenia i odszkodowanie

Złamana noga na wakacjach

Podczas wyjazdu w góry, nad morze, jezioro czy nawet spędzając czas w swoim mieście czy na wsi, możesz niefortunnie stanąć czy upaść i złamać nogę. W takiej sytuacji najczęściej wzywane jest pogotowie bądź ktoś zawiezie Cię na pobliski SOR. Tam zostaniesz zbadany przez lekarza, skierowany na RTG, a następnie odpowiednio zaopatrzony – np. w gips tradycyjny, plastikowy albo szynę bądź też skierowany na operację, jeśli zaistnieje taka konieczność. Wszystko to odbędzie się w ramach NFZ, pod warunkiem, że jesteś ubezpieczony. Nie posiadając dodatkowej polisy ubezpieczeniowej, nie otrzymasz natomiast odszkodowania za doznaną krzywdę. Jeśli okaże się, że nie obejmuje Cię ubezpieczenie NFZ ani też nie masz odpowiedniej polisy na takie ewentualności, wówczas koszty leczenia będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni. Te w zależności od procedur i świadczeń, jakie się odbyły, mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Złamana noga na wakacjach za granicą w Europie – jakie koszty poniesiesz?

Złamana noga na wakacjach

Kiedy podróżujesz za granicę do krajów Unii Europejskiej oraz będących państwami członkowskim EFTA, możesz skorzystać z karty EKUZ, czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Zyskujesz wówczas uprawnienie do leczenia za granicą w państwowych placówkach zdrowia na takich samych zasadach, jak obywatele danego państwa. Jeśli więc są oni zobowiązani za dopłaty do świadczeń, Ty również będziesz musiał je pokryć. Tak więc może się zdarzyć, że zostaniesz zobowiązany np. do zapłaty za transport medyczny do szpitala, opatrunki czy lekarstwa. Takie koszty są różne – od kilkuset złotych, do nawet kilkudziesięciu tysięcy. Wszystko zależy od tego, w jakim państwie przebywasz i jakie świadczenia zostały wykonane.

Rozwiązanie w takiej sytuacji stanowi odpowiednio dobrane ubezpieczenie wakacyjne – dzięki niemu ewentualne koszty będą pokryte w ramach polisy, a dodatkowo istnieje szansa, że otrzymasz adekwatne odszkodowanie. Aby znaleźć najkorzystniejsze ubezpieczenie na wyjazd za granicę, warto sprawdzić nasze skuteczne narzędzie, jakim jest porównywarka ubezpieczeń podróżnych. Pamiętaj – jeśli planujesz uprawiać sporty, zdecyduj się na dodatkowy wariant, który obejmie swoim zakresem taką ewentualność!

Noga złamana na wakacjach poza Europą – bez ubezpieczenia podróżnego ani rusz!

Wyjeżdżając poza kraje Unii Europejskiej i EFTA, nie masz żadnych uprawnień do korzystania ze świadczeń w ramach porozumień NFZ. W praktyce oznacza to, że za wszelkie procedury medyczne, jakie będą wobec Ciebie przeprowadzone, zapłacisz z własnej kieszeni. Złamanie nogi wiąże się z transportem karetką, wykonaniem badań i zabiegów, opieką medyczną, czasem też pobytem w szpitalu, lekarstwami i opatrunkami. To wszystko może być bardzo kosztowne – zależy w jakim państwie przebywasz. Przykładowo, za złamaną nogę w Kanadzie i wszelkie procedury z tym związane zapłacisz ponad 33 tysiące złotych, w USA ponad 17 tysięcy złotych. Jeśli konieczny będzie transport medyczny do Polski, ceny oczywiście wzrosną.

Nie chcesz narażać się na te koszty? Nasza porównywarka ubezpieczeń podróżnych pozwoli Ci znaleźć najkorzystniejszą ofertę i wybrać odpowiednie ubezpieczenie podróżne, adekwatne do państwa, do którego planujesz wyjechać. Zwróć uwagę na zakres polisy – jakie zdarzenia i okoliczności obejmuje, jakie są wyłączenia, czy zapewniony jest transport medyczny, a także, czy możesz liczyć na odszkodowanie. Wybierz kompleksowe ubezpieczenie wakacyjne – zapewni Ci ono komfort psychiczny, który podczas wyjazdu jest kluczowy!

Podsumowując, koszty leczenie złamanej nogi, zarówno w Polsce, jak i za granicą bywają horrendalne. Nawet mając ubezpieczenie NFZ, warto dodatkowo zdecydować się na polisę w trakcie wakacji, szczególnie gdy podróżujesz do krajów spoza Europy. Nie narażaj się na straty finansowe i odpowiedzialnie wybierz ubezpieczenie podróżne – dla siebie i swoich bliskich!

Sprawdź również:

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Ubezpieczenie rezygnacji z podróży – przegląd ofert

Ubezpieczenie rezygnacji z podróży – przegląd ofert

Jeśli nie chcesz, by nieprzewidziane sytuacje nie tylko przeszkodziły Ci w wycieczce, ale także pozbawiły dodatkowych środków finansowych, koniecznie poszerz swoją polisę podróżną o ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej. Przeczytaj, czym ono jest i poznaj 7 świetnych […]

więcej
Ranking najlepszych ubezpieczeń turystycznych

Ranking najlepszych ubezpieczeń turystycznych

Aktywność turystyczna Polaków rośnie z roku na rok. Większość rodzin regularnie wybiera się na wakacje lub urlop nawet dwa razy w roku. Mimo wszystko nie każdy zdaje sobie sprawę, że przed urlopem warto się ubezpieczyć, zwłaszcza, gdy wyjeżdża […]

więcej
Wyjazd na narty do Czech – jakie ubezpieczenie?

Wyjazd na narty do Czech – jakie ubezpieczenie?

Zimowe ferie na czeskim stoku narciarskim? Brzmi świetnie – czeskie góry są w końcu wręcz stworzone do uprawiania sportów zimowych. Narty w Czechach można traktować, jako alternatywę dla wyjazdu w polskie góry lub na Słowację. Zanim jednak wyjedziesz […]

więcej
Kolonie i obozy dla dzieci. Czy warto dodatkowo ubezpieczyć dziecko?

Kolonie i obozy dla dzieci. Czy warto dodatkowo ubezpieczyć dziecko?

Wakacje, ferie zimowe, kolonie czy zielone szkoły. Czy rodzic powinien wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne dla dziecka? Co z wyjazdami za granicę? Jakie się obowiązki organizatora wyjazdu? O czym warto pamiętać, aby bezpiecznie wysłać dziecko na wypoczynek? Sprawdź w […]

więcej