Wyjazd zimowy „first minute” – jak się do niego przygotować?

Wyjazd zimowy „first minute” – jak się do niego przygotować?

5/5 - (Ocen: 1)

Kup ubezpieczenie turystyczne
Biura podróży oferują różne promocje, dzięki którym można wykupić zorganizowaną wycieczkę w bardzo korzystnej cenie. Warto skorzystać z takiej okazji, by zwiedzić nieco świata, wypocząć, a przy tym zaoszczędzić. Wyjaśniamy, czym jest wyjazd zimowy „first minute” i jak się do niego przygotować!

W okresie międzyświątecznym lub w czasie, gdy pociechy mają ferie, wiele osób decyduje się na urlop. Nawet podczas zimnych miesięcy można się przecież świetnie bawić – udając się na narty, do spa czy też egzotycznych, ciepłych krajów. Doskonałym pomysłem jest wyjazd zimowy „first minute”. Dowiedz się, co to takiego!

Co to jest wyjazd zimowy „first minute”?

Wakacje „first minute” to wyjazd rezerwowany z bardzo dużym wyprzedzeniem. Oferty na lato pojawiają się w już w grudniu i styczniu! Taka wycieczka kosztuje nawet do 40% mniej. Jest to opcja przeciwna do „last minute”, czyli ofert wykupowanych na chwilę przed wyjazdem.

Wyjazd zimowy „first minute” to świetny sposób nie tylko na oszczędności. W takiej sytuacji można bardzo swobodnie wybierać spośród różnych miejsc, hoteli, środków transportu itp. Ponieważ jest to swoista przedsprzedaż, ma się naprawdę szeroki wybór. Z takich wakacji bardzo chętnie korzystają osoby, które muszą rozplanować swój urlop w pracy z dużym wyprzedzeniem. Często po takie rozwiązanie sięgają także rodzice dzieci w wieku szkolnym – mogą zaplanować wyjazd na czas ich ferii lub wakacji.

Jak przygotować się na wyjazd zimowy „first minute”?

Jak przygotować się na wyjazd zimowy „first minute”?

Wyjazd zimowy „first minute” jest zwykle planowany nawet na kilka miesięcy przed. Warto skorzystać z tego czasu i bez pośpiechu zaopatrzyć się np. w nowe ubrania czy sprzęt sportowy. Te poza sezonem są zwykle tańsze, więc to kolejna okazja do oszczędzenia pieniędzy. Nerwowe przygotowania i pakowanie tuż przed wyruszeniem na urlop są bardzo stresujące, więc lepiej tego uniknąć. Zadbaj o to, by już kilka dni przed wyjazdem być już w pełni przygotowanym.

Oczywiście nie możesz zapomnieć o wzięciu urlopu z pracy. W wielu przypadkach pracodawcy wręcz wymagają stosunkowo szybkiego określenia się co do dni, które zamierza się poświęcić na wypoczynek, więc jest to sytuacja korzystna dla obu stron. Zdecyduj się na termin, który będzie dla Ciebie najbardziej komfortowy – z tak dużym wyprzedzeniem możesz naprawdę swobodnie wybierać. Ma się także wtedy sporo czasu, by znaleźć korzystne ubezpieczenie na wakacje.

Jak znaleźć ubezpieczenie na wyjazd zimowy „first minute”?

Jak znaleźć ubezpieczenie na wyjazd zimowy „first minute”?

Planowanie wakacji z tak dużym wyprzedzeniem ma jednak swoje plusy i minusy. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy nie przytrafi nam się coś przykrego, co może uniemożliwić nam wyjazd. Równie dobrze nieszczęście może nas spotkać także już na urlopie. By uniknąć ogromnych wydatków i innych nieprzyjemności, koniecznie warto zainwestować w ubezpieczenie na wyjazd za granicę. Z pomocą porównywarki ubezpieczeń w kilka minut znajdziesz i porównasz najlepsze oferty polis, zawierające wszystko to, czego potrzebujesz – np. opcję obejmującą przerwanie lub odwołanie wakacji. Zabezpiecz życie i zdrowie swoich bliskich oraz Wasze bagaże. By z pełnym spokojem wybrać się na upragniony urlop, zainwestuj w ubezpieczenie turystyczne online!

Wyjazd zimowy „first minute” to świetny wybór! Dobrze wykorzystaj cały ten czas na przygotowania. Zadbaj o stosowne ubezpieczenie, które uchroni Cię przed nieprzewidzianą rezygnacją oraz nieszczęśliwymi wypadkami na wakacjach!

Sprawdź również:

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Wielkanoc nad morzem, a może w górach? Gdzie pojechać w 2019?

Wielkanoc nad morzem, a może w górach? Gdzie pojechać w 2019?

Choć święta wielkanocne spędzone tradycyjnie w gronie bliskich mają pewną sentymentalną wartość, wykorzystane ich na krótki urlop może być świetnym pomysłem. Gdzie spędzić święta wielkanocne? Sprawdź nasze propozycje i zainspiruj się!

więcej
Co powinna zawierać polisa turystyczna na wyjazd w góry?

Co powinna zawierać polisa turystyczna na wyjazd w góry?

Uwielbiasz spędzać swój wolny czas w górach? Preferujesz piesze wędrówki polskimi, mało wymagającymi szlakami? A może wspinasz się w wyższych partiach gór, nie tylko na terenie kraju? Ubezpieczenie w góry jest Ci niezbędne! Wybierz takie ubezpieczenie turystyczne, które […]

więcej
W jakich sytuacjach ubezpieczenie turystyczne nie będzie działać?

W jakich sytuacjach ubezpieczenie turystyczne nie będzie działać?

Wydawać by się mogło, że wykupując polisę ubezpieczeniową na wakacje nie trzeba się już niczym martwić na zagranicznym wyjeździe. Okazuje się jednak, że istnieje szereg sytuacji, w których ubezpieczyciel ma prawo odmówić Ci wypłacenia świadczenia. Zobacz, kiedy może […]

więcej
Wakacje „last minute” – jak wykupić ubezpieczenie na ostatnią chwilę?

Wakacje „last minute” – jak wykupić ubezpieczenie na ostatnią chwilę?

Spontaniczni podróżnicy uwielbiają korzystać z promocji na wakacje „last minute”. Do takich wyjazdów trzeba się jednak przygotować w ekspresowym tempie. Jak rozwiązać wtedy kwestię polisy? Podpowiadamy, jak wykupić ubezpieczenie na ostatnią chwilę przed podróżą! Promocyjne ceny na wyjazd […]

więcej