Wyjazd poza sezonem – jak się do niego przygotować?

Wyjazd poza sezonem – jak się do niego przygotować?

5/5 - (Ocen: 1)

 

Kup ubezpieczenie turystyczne
Nie każdemu udaje się wyjechać na upragniony urlop podczas miesięcy wakacyjnych. Bardzo dobrym wyjściem jest wtedy wyjazd poza sezonem. Jest nie tylko tańszy, ale też wiąże się z mniejszą liczbą turystów w miejscu wypoczynku. Radzimy, jak najlepiej przygotować się na taką podróż!

Jeśli jesteś spontaniczną osobą i masz ochotę na podróż mimo tego, że wakacje już się skończyły, musisz dobrze przygotować się na taki wyjazd poza sezonem. Nie każdy potrafi dobrze się zorganizować w dużym pośpiechu, ale wycieczki „last minute” są często naprawdę korzystną inwestycją. Przedstawiamy kilka porad, które pomogą Ci sprawniej przygotować się do podróży!

Spakuj tylko to, co potrzebne

Wyjazd poza sezonem

Wiele osób ma tendencję do pakowania zbyt wielu rzeczy na wakacje. Jeśli wykupiłeś wycieczkę „last minute” lub znalazłeś przeceniony lot lub przejazd, prawdopodobnie wyruszasz już za kilka dni. Sprawdź prognozy i spakuj absolutne minimum. Wyjazd poza sezonem często wcale nie wiąże się z pogorszeniem pogody. W wielu krajach we wrześniu czy nawet październiku nadal jest ciepło i słonecznie. Zapomnij więc o swetrach i kurtkach! Pamiętaj także o tym, że jedziesz przecież odpocząć – nie musisz przesadnie się stroić czy zawsze wyglądać jak gwiazda.

Nie zabieraj także bezsensownych gadżetów czy akcesoriów. Jeśli jedziesz na weekend lub tydzień – przelej kosmetyki do mniejszych, podróżniczych pojemników. Nie zabieraj też laptopa! Smartphone z pewnością w zupełności Ci wystarczy, a Tobie na pewno przyda się odpoczynek od ekranu komputera.

Wymień pieniądze

Wykup odpowiednie ubezpieczenie na wakacje

Gdy czas goni, można napotkać trudności z wymianą pieniędzy – szczególnie gdy wybiera się do bardziej egzotycznego kraju. Lepiej zrobić to przed wyjazdem, gdyż na miejscu kurs będzie najprawdopodobniej bardzo niekorzystny. Świetnym rozwiązaniem jest wymiana waluty przez Internet, ale trzeba do niej posiadać odpowiednie konto.

Wykup odpowiednie ubezpieczenie na wakacje

Wakacyjna atmosfera sprawia, że zapomina się o całym świecie. Niestety ogólne rozluźnienie sprzyja wypadkom. Przed podróżą najrozsądniej jest więc wykupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę. Odmienna kultura, nieznane dotąd jedzenie, a także klimat mogą przyczynić się do nieprzyjemnych sytuacji.

Na turystów czeka wiele zagrożeń. Każdy problem za granicą jest tym bardziej trudny – bariera językowa, odmienne prawo i droga służba zdrowia mogą przyczynić się do naprawdę dużych kłopotów. Z tego względu odpowiednia polisa jest obowiązkowa. Jeśli nie zostało Ci już wiele czasu, albo nawet jesteś już w drodze – idealnym rozwiązaniem jest ubezpieczenie turystyczne online!

Nasza porównywarka ubezpieczeń pozwala w kilka chwil znaleźć najlepszą i najtańszą opcję – wystarczy wypełnić krótki formularz! Tylko kilka kliknięć dzieli Cię od wyboru i zakupu korzystnej polisy. Jeśli na wakacjach „last minute” przytrafi Ci się jakiś wypadek, zostaniesz okradziony lub zachorujesz, taka ochrona zagwarantuje Ci niezbędną pomoc i wsparcie finansowe. Wiele towarzystw ułatwia nawet powrót do domu, porady prawne oraz szereg innych, niezwykle przydatnych świadczeń.

Wyjazd poza sezonem to wspaniała przygoda i sposób na oszczędzenie sporej sumy pieniędzy. By jednak być spokojnym o to, że nie odwróci się on na Twoją niekorzyść, koniecznie wykup ubezpieczenie turystyczne! Ruszaj na urlop bez żadnych obaw!

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Jak samodzielnie zaplanować wyjazd za granicę? 7 prostych wskazówek

Jak samodzielnie zaplanować wyjazd za granicę? 7 prostych wskazówek

W ofertach biur podróży nic nie przykuło Twojej uwagi, a może po prostu chcesz pierwszy raz na własną rękę zorganizować swój urlop? Brak doświadczenia nie musi przekreślać szans na udaną wycieczkę. Przedstawiamy 7 prostych wskazówek, które podpowiedzą Ci, […]

więcej
W jakich sytuacjach ubezpieczenie turystyczne nie będzie działać?

W jakich sytuacjach ubezpieczenie turystyczne nie będzie działać?

Wydawać by się mogło, że wykupując polisę ubezpieczeniową na wakacje nie trzeba się już niczym martwić na zagranicznym wyjeździe. Okazuje się jednak, że istnieje szereg sytuacji, w których ubezpieczyciel ma prawo odmówić Ci wypłacenia świadczenia. Zobacz, kiedy może […]

więcej
Wielkanoc nad morzem, a może w górach? Gdzie pojechać w 2019?

Wielkanoc nad morzem, a może w górach? Gdzie pojechać w 2019?

Choć święta wielkanocne spędzone tradycyjnie w gronie bliskich mają pewną sentymentalną wartość, wykorzystane ich na krótki urlop może być świetnym pomysłem. Gdzie spędzić święta wielkanocne? Sprawdź nasze propozycje i zainspiruj się!

więcej
Kiedy ubezpieczenie turystyczne jest prawnie wymagane?

Kiedy ubezpieczenie turystyczne jest prawnie wymagane?

Ubezpieczenie na podróż nie bez powodu kojarzy się z ochroną dodatkową, fakultatywną. Osoby bez ubezpieczenia ryzykują, bo w razie uszkodzenia ciała czy rozstroju zdrowia nie otrzymają pieniędzy. Ale uwaga! Są sytuacje, w których wykupienie ubezpieczenia w podróży to […]

więcej