Winiety Bułgaria

Winiety Bułgaria

4/5 - (Ocen: 1)

Planując wyjazd turystyczny to Bułgarii, nie można zapominać, że na terenie tego kraju obowiązują winiety w Bułgarii. Zatem wybierając się w podróż samochodem prywatnym, trzeba liczyć się z koniecznością wydania dodatkowych pieniędzy na ich zakup. Równocześnie niezbędne jest ustalenie, jak uzyska się winietę. Zakupu można dokonać bezpośrednio na granicy lub w formie zdalnej.

Informacje o konieczności zakupu winiet, warto sprawdzić przy planowaniu wyjazdu. W ten sposób można zorientować się, jak można zrealizować zakup winiety w Bułgarii. Dotyczy to również warunków cenowych, z którymi można spotkać się przy kupowaniu różnych wersji w zależności od typu pojazdu, którym się podróżuje. Wpłynie to podobnie jak ubezpieczenie turystyczne Bułgaria na łączne koszty wyjazdu wakacyjnego. 

Wygodny dostęp online do winiet w Bułgarii?

Zamiast decydowania się na dokonanie zakupu winiet na granicy, można skorzystać z opcji zdalnej. Dla wielu kierowców zakup online w Bułgarii jest bardziej wygodny. Przede wszystkim można na spokojnie zapoznać się z różnymi wersjami winiet. Pozwala to między innymi dopasować czas, na który dokona się zakupu. Pozwala to ograniczyć konieczność przepłacania za nadmiernie długi okres obowiązywania winiety. 

Jak działają winiety w Bułgarii na samochody ciężarowe?

Specjalna winieta do Bułgarii na TIR online jest kierowana do kierowców poruszających się samochodami ciężarowymi.

Przede wszystkim opłata drogowa jest uzależniona od:

  • klasy emisji,
  • liczby przejechanych kilometrów,
  • masy pojazdu,
  • kategorii drogi,
  • liczby przejechanych kilometrów.

Jakie winiety do Bułgarii na motocykl?

Należy brać pod uwagę, że winiety do Bułgarii na motocykl nie muszą być kupowane. W wielu krajach taki obowiązek dotyczy wszystkich pojazdów. Jednak na terenie tego kraju motocykle mogą się poruszać po wszystkich drogach bez konieczności zrealizowania takiego zakupu.

Jakie są ceny za winiety w Bułgarii?

Kupując ubezpieczenie, można wykorzystać takie narzędzia jak porównywarka ubezpieczeń turystycznych, które pozwalają na wygodne zapoznanie się z różnymi cenami, co warto zrobić również przy zakupie winiet. Oczywiście wybór jest znacznie mniejszy. Warunki cenowe zależą od czasu, w którym będzie się korzystało z winiet.

Zdecydować można się na okres obowiązywania winiety przez:

  • weekend,
  • tydzień.
  • miesiąc,
  • kwartał,
  • rok.

Warto zdecydować się na odpowiednio dopasowany okres, gdyż wpłynie to na ceny winiet w Bułgarii. Nie ma sensu przepłacać. Gdy wyjeżdża się na krótki, weekendowy wypoczynek, wówczas można dokonać zakupu za około 25 złotych. Natomiast przy wyjeździe na dwa tygodnie, trzeba zdecydować się na winietę miesięczną. 

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Kiedy najlepiej zacząć szukać nowego OC?

Kiedy najlepiej zacząć szukać nowego OC?

Polscy kierowcy są prawnie zobowiązani do ubezpieczenia posiadanych pojazdów. Nie mogą sobie pozwolić nawet na jeden dzień zwłoki, dlatego powinni pomyśleć o zakupie potrzebnej polisy z odpowiednim wyprzedzeniem. Podpowiadamy, kiedy najlepiej zacząć szukać nowego OC! Kupiłeś właśnie samochód? […]

więcej
Auto do 10 tysięcy złotych – przegląd ekonomicznych modeli z rynku wtórnego

Auto do 10 tysięcy złotych – przegląd ekonomicznych modeli z rynku wtórnego

Nawet jeżeli dysponujesz małym zasobem gotówki, w niemal każdym zakresie  cenowym znajdziesz kilka ciekawych modeli, które warto kupić. Pamiętaj jednak, że samochód ekonomiczny to nie tylko taki, który jest oszczędny w spalaniu paliwa, ale i taki, który jest […]

więcej
Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży

Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży

Kradzież jest jedną z najczęstszych przyczyn wypłaty odszkodowania z ubezpieczenia mieszkania. Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży jest więc zazwyczaj opłacalne i większości przypadków rozsądne. Ponadto na rynku istnieje bardzo wiele wariantów polis ubezpieczeniowych z tego zakresu, więc warto rozważyć […]

więcej
Sprzedaż samochodu a ubezpieczenie – jak odzyskać ubezpieczenie OC po sprzedaży auta?

Sprzedaż samochodu a ubezpieczenie – jak odzyskać ubezpieczenie OC po sprzedaży auta?

Sprzedajesz auto, dla którego kilka tygodni lub miesięcy temu wykupiłeś OC? W takiej sytuacji prawdopodobnie chciałbyś odzyskać pieniądze. Koniecznie sprawdź, co musisz zrobić, by nie płacić kolejnej składki OC, a także jakie dokumenty jesteś zobowiązany przekazać nabywcy. Czy […]

więcej