Winiety Bułgaria

Winiety Bułgaria

4/5 - (Ocen: 1)

Planując wyjazd turystyczny to Bułgarii, nie można zapominać, że na terenie tego kraju obowiązują winiety w Bułgarii. Zatem wybierając się w podróż samochodem prywatnym, trzeba liczyć się z koniecznością wydania dodatkowych pieniędzy na ich zakup. Równocześnie niezbędne jest ustalenie, jak uzyska się winietę. Zakupu można dokonać bezpośrednio na granicy lub w formie zdalnej.

Informacje o konieczności zakupu winiet, warto sprawdzić przy planowaniu wyjazdu. W ten sposób można zorientować się, jak można zrealizować zakup winiety w Bułgarii. Dotyczy to również warunków cenowych, z którymi można spotkać się przy kupowaniu różnych wersji w zależności od typu pojazdu, którym się podróżuje. Wpłynie to podobnie jak ubezpieczenie turystyczne Bułgaria na łączne koszty wyjazdu wakacyjnego. 

Wygodny dostęp online do winiet w Bułgarii?

Zamiast decydowania się na dokonanie zakupu winiet na granicy, można skorzystać z opcji zdalnej. Dla wielu kierowców zakup online w Bułgarii jest bardziej wygodny. Przede wszystkim można na spokojnie zapoznać się z różnymi wersjami winiet. Pozwala to między innymi dopasować czas, na który dokona się zakupu. Pozwala to ograniczyć konieczność przepłacania za nadmiernie długi okres obowiązywania winiety. 

Jak działają winiety w Bułgarii na samochody ciężarowe?

Specjalna winieta do Bułgarii na TIR online jest kierowana do kierowców poruszających się samochodami ciężarowymi.

Przede wszystkim opłata drogowa jest uzależniona od:

  • klasy emisji,
  • liczby przejechanych kilometrów,
  • masy pojazdu,
  • kategorii drogi,
  • liczby przejechanych kilometrów.

Jakie winiety do Bułgarii na motocykl?

Należy brać pod uwagę, że winiety do Bułgarii na motocykl nie muszą być kupowane. W wielu krajach taki obowiązek dotyczy wszystkich pojazdów. Jednak na terenie tego kraju motocykle mogą się poruszać po wszystkich drogach bez konieczności zrealizowania takiego zakupu.

Jakie są ceny za winiety w Bułgarii?

Kupując ubezpieczenie, można wykorzystać takie narzędzia jak porównywarka ubezpieczeń turystycznych, które pozwalają na wygodne zapoznanie się z różnymi cenami, co warto zrobić również przy zakupie winiet. Oczywiście wybór jest znacznie mniejszy. Warunki cenowe zależą od czasu, w którym będzie się korzystało z winiet.

Zdecydować można się na okres obowiązywania winiety przez:

  • weekend,
  • tydzień.
  • miesiąc,
  • kwartał,
  • rok.

Warto zdecydować się na odpowiednio dopasowany okres, gdyż wpłynie to na ceny winiet w Bułgarii. Nie ma sensu przepłacać. Gdy wyjeżdża się na krótki, weekendowy wypoczynek, wówczas można dokonać zakupu za około 25 złotych. Natomiast przy wyjeździe na dwa tygodnie, trzeba zdecydować się na winietę miesięczną. 

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Zakup ubezpieczenia OC AC w 2022 – co musisz wiedzieć?

Zakup ubezpieczenia OC AC w 2022 – co musisz wiedzieć?

Po upływie 12 miesięcy kierowcy muszą przedłużyć swoje umowy na ubezpieczenia komunikacyjne. Wiele osób ma noworoczne postanowienie, by zmienić firmę lub kupić nowy samochód. Niezależnie od tego, co ma się w planach, trzeba właściwie zadbać o wszystkie formalności. […]

więcej
O czym pamiętać, wykupując ubezpieczenie domu jednorodzinnego?

O czym pamiętać, wykupując ubezpieczenie domu jednorodzinnego?

Dom jest dla wielu osób największą wartością. Często przez wiele lat spłaca się go z kredytu hipotecznego i inwestuje się w niego życiowe oszczędności. Z tego względu swoje lokum powinno się odpowiednio zabezpieczyć. Radzimy, o czym pamiętać, wykupując […]

więcej
Masz mniej niż 25 lat? Wyjaśniamy, na co musisz zwrócić uwagę wykupując OC!

Masz mniej niż 25 lat? Wyjaśniamy, na co musisz zwrócić uwagę wykupując OC!

Młodzi, niedoświadczeni kierowcy miewają kłopoty podczas zakupu obowiązkowego ubezpieczenia OC. Nie wiedzą, ile powinno kosztować i od czego zależy jego cena, a często nawet nie znają jego zakresu. Wyjaśniamy, na co musisz zwrócić uwagę wykupując OC, jeśli masz […]

więcej
Oferty OC dla młodych kierowców – co wpływa na cenę OC?

Oferty OC dla młodych kierowców – co wpływa na cenę OC?

Właśnie zdałeś prawo jazdy i kupiłeś swój pierwszy samochód? Z podekscytowaniem mieszają się jednak troski, ponieważ zdajesz sobie sprawę, jak dużo możesz zapłacić za ubezpieczenie OC? Sprawdź, co wpływa na cenę OC oraz jak znaleźć najtańsze OC dla […]

więcej