Wgniecenia po gradobiciu – kiedy możesz ubiegać się o środki na naprawę?

Wgniecenia po gradobiciu – kiedy możesz ubiegać się o środki na naprawę?

5/5 - (Ocen: 1)

Kalkulator OC
Gwałtowne zjawiska atmosferyczne mogą niestety doprowadzić do uszkodzenia pojazdu zaparkowanego na zewnątrz. Zdarza się, że szkoda jest tak poważna, że kierowca nie jest w stanie naprawić jej z własnej kieszeni. Czy w takiej sytuacji można ubiegać się o środki na naprawę? Dowiedz się, kiedy masz szansę otrzymać pieniądze na usunięcie wgniecenia po gradobiciu!

Polscy kierowcy, zgodnie z prawem, muszą posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC. Inne polisy komunikacyjne są dobrowolne, ale warto w nie zainwestować. W sytuacji, gdy auto zostaje zniszczone przez niezależne czynniki zewnętrzne, podstawowy pakiet nie zagwarantuje wsparcia. Dowiedz się, kiedy dostaje się środki na naprawę wgniecenia po gradobiciu!

Wgniecenia po gradobiciu – ile może kosztować naprawa?

Wystarczy nawet kilka minut intensywnych opadów gradu, by na karoserii pojawiły się szpecące wgłębienia, zarysowania czy odpryski. W skrajnych przypadkach uszkodzone mogły zostać także szyby. Koszty naprawy takich szkód są zależne od tego, jak poważne było gradobicie. Zwykle wystarczy wizyta u lakiernika na wypchnięcie wgłębień i polerowanie, ale konieczna może być też wymiana szyb, szpachlowanie, lakierowanie itp. Za takie usługi płaci się od 200 do nawet 2000 zł.

Wgniecenia po gradobiciu – ile może kosztować naprawa?

Niektórzy kierowcy mają błędne przekonanie, że ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej gwarantuje kompleksową ochronę samochodu i gdy tylko coś się z nim stanie, towarzystwo pokryje koszty naprawy. Wykupują tylko najtańsze OC, nie interesując się innymi świadczeniami. Nie zawsze jest to złe wyjście, ale w przypadku osób parkujących na zewnątrz koniecznie trzeba rozważyć rozszerzenie pakietu o dodatkowe polisy.

 

Które ubezpieczenie obejmuje wgniecenia po gradobiciu?

Wszelkie szkody wywołane przez kierowcę, osoby trzecie lub czynniki zewnętrzne obejmuje AutoCasco, czyli ubezpieczenie AC. Polisa ta zazwyczaj gwarantuje pomoc w sytuacjach, w których pojazd dostał uszkodzony, zniszczony lub utracony w wyniku zdarzeń innych niż kolizja drogowa. Zalicza się do nich m.in. przypadkowe uszkodzenie auta, wandalizm, działania sił natury czy kradzież.

Ponieważ AC jest nieobowiązkową polisą, jej zakres może się różnić w zależności od warunków umowy ustalonych przez daną ubezpieczalnię. Większość firm uwzględnia jednak wgniecenia po gradobiciu jako szkodę, której koszty naprawy mogą zostać pokryte na wniosek ubezpieczonego.

Oczywiście, nie zawsze będzie to opłacalne – czasem lepiej będzie na własną rękę usunąć drobne zarysowania niż zgłaszać błahostkę, która w perspektywie wpłynie na cenę składki. Nie znaczy to jednak, że AutoCasco nie jest przydatne, zaś zakładanie, że będzie się ostrożnym, nie daje żadnego zabezpieczenia.

Wykupując dodatkowe polisy warto zwrócić uwagę na korzystne pakiety, łączące jeszcze inne świadczenia, np. w ramach ubezpieczenia Assistance. W chwili, gdy gradobicie zniszczy samochód zaparkowany np. pod miejscem pracy czy na urlopie, można uzyskać pomoc w przetransportowaniu pojazdu niezdatnego do jazdy (np. przez zbitą szybę).

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie AutoCasco?

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie AutoCasco?

Wiele towarzystw oferuje korzystne pakiety OC+AC, często zawierające jeszcze dodatkowe świadczenia, np. ubezpieczenia NNW czy Assistance. Wcale nie muszą kosztować fortuny, ale by je znaleźć, trzeba dokładnie zapoznać się z propozycjami wszystkich firm. Takie poszukiwania mogłyby trwać wiele godzin.

Dzięki KioskPolis.pl wcale nie musisz tracić aż tyle czasu! Na naszej stronie znajdziesz prosty, przejrzysty formularz. Wypełnij go danymi swoimi i pojazdu, a w kilka chwil uzyskasz listę ofert dostosowanych do Twoich potrzeb. Nasz kalkulator OC na podstawie wpisanych informacji oblicza wysokość składek – dokładnie tak, jak robią to ubezpieczyciele. W ten sposób możesz wygodnie przeglądać najkorzystniejsze warianty, uważnie je porównać i wybrać najlepszy z nich. W pełni świadomie kupisz polisę, która będzie odpowiadać Ci pod względem warunków oraz ceny.

Nawet poważne wgniecenia po gradobiciu nie muszą być dla Ciebie problemem. Zainwestuj w odpowiednie polisy komunikacyjne, a zawsze otrzymasz niezbędne wsparcie. Zadbaj o to, by nigdy nie zaskoczyły Cię żadne zbędne wydatki na samochód!

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Komentarze (2)

 • iwona
  - -

  Dobra rada NIE PZU .USLUGA AUTO NONSTOP – nie można doprosić się auta,mi podstawiali trzy razy .Raz zapomnieli go wynająć ,auto miało być na 19 o 20 zadzwoniłam a Pan był zdziwiony o co mi chodzi,wiec na drugi dzień druga próba. Podali wypozyczalni zły adres.udalo się za trzecim razem .a teraz trwa zabawa w zaniżanie kosztów naprawy i wysyłanie mnie do dziwnych warsztatów “Waldka” mimo ze w umowie mam naprawe w autoryzowanym serwisie. Auto stoi trzy tygodnie a ci sie szarpią.

  • Iwona Sowuska
   - -

   Dziękujemy za podzielenie się informacją. Mamy nadzieje, że wszystko skończy się dobrze.

Więcej artykułów i porad
Kredyt samochodowy – kiedy tak, a kiedy nie?

Kredyt samochodowy – kiedy tak, a kiedy nie?

W ofertach banków można znaleźć kredyty na określony cel. Wśród nich popularną opcją jest ta umożliwiająca kupno pojazdu. Jakie warunki obejmuje i czy zawsze jest opłacalna? Wyjaśniamy, kiedy warto wziąć kredyt samochodowy! Jeśli nie ma się kapitału na […]

więcej
CEPiK – system sprawdzania historii pojazdu oraz punktów karnych

CEPiK – system sprawdzania historii pojazdu oraz punktów karnych

Planujesz kupić używany samochód? Warto zweryfikować to, co opowiada o nim jego właściciel! Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców umożliwia szybkie sprawdzenie historii pojazdu, a także innych cennych informacji. Wyjaśniamy, dlaczego warto korzystać z usług na stronie CEPiK! Centralna […]

więcej
Instruktor nauki jazdy – jak nim zostać i ile można na tym zarobić?

Instruktor nauki jazdy – jak nim zostać i ile można na tym zarobić?

Kierowcy szczególnie lubiący jazdę samochodem, mogą uczyć innych tego, jak to robić. By móc wykonywać taki zawód, należy spełnić określone wymagania oraz zdać specjalny egzamin. Wyjaśniamy, jak uzyskać odpowiednie uprawnienia oraz zdradzamy, ile zarabia instruktor nauki jazdy!

więcej
Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych – co musisz wiedzieć?

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych – co musisz wiedzieć?

Szukając polis ubezpieczeniowych można natrafić na ofertę Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Jest to bardzo specyficzna instytucja, dlatego zanim podejmie się decyzję o dołączeniu do tego zgromadzenia, należy dobrze poznać jego sposób funkcjonowania. Wyjaśniamy, czym jest i jak działa TUW! […]

więcej