Wakacje z dzieckiem – gdzie pojechać?

Wakacje z dzieckiem – gdzie pojechać?

4.8/5 - (Ocen: 16)

Gdzie pojechać z dzieckiem na wakacje, by zapewnić mu niezapomniane przeżycia, a jednocześnie upewnić się, że będzie bezpieczne? W artykule podaliśmy kilka propozycji na urlop z dzieckiem wraz z korzyściami płynącymi z ich wyboru. Dowiesz się też, jak wybrać właściwe ubezpieczenie turystyczne, by objąć siebie i dziecko kompleksową ochroną. Zadbaj o to, by wakacje były beztroskie!

Gdzie pojechać z dzieckiem: w góry czy nad morze?

Najpopularniejsze kierunki na urlop z dzieckiem to góry i morze. W tych lokalizacjach znajdują się dobrze rozbudowane infrastruktury hotelowe. Nie trudno znaleźć ośrodek przyjazny rodzinom: położony dość blisko głównych atrakcji, ale jednocześnie osłonięty od zgiełku i zapewniający intymność.

Jeśli wybierasz się na wakacje z małym dzieckiem, poznaj korzyści płynące z obu rozwiązań:

 1. Urlop z dzieckiem nad morzem z uwagi na specyficzne warunki klimatyczne przyczynia się do budowania naturalnej odporności organizmów – i dziecka, i Twojego. Przebywanie nad morzem jest korzystne zwłaszcza dla alergików, maluchów chorych na astmę i nawracające infekcje górnych dróg oddechowych, a także… niejadków! W bryzie morskiej zawarte są magnez, wapń, jod i brom. Dziecko „wdycha zdrowie” nawet podczas budowania zamków z piasku przy linii brzegu. Morskie powietrze jest zbawienne również dla układu krwionośnego.
 2. Urlop z dzieckiem w górach zapewnia wcale nie gorsze warunki klimatyczne niż pobyt nad morzem. Czyste górskie powietrze sprawdza się w walce z astmą, alergią wziewną i niedokrwistością. Zmiany pogody i ciśnienia charakterystyczne dla terenów położonych wyżej nad poziomem morza sprawiają, że organizm się hartuje. Podczas wędrówek po górach maluch się dotleni. Ponadto pozna kulturę panującą na szlaku – nauczy się witać z innymi podróżnikami i dbać o środowisko. Spacer po górach może być doskonałym połączeniem zabawy i edukacji ekologicznej.

URLOP Z DZIECKIEM NAD MORZEM I W GÓRACH – CZYM PAMIĘTAĆ?

Miej na uwadze, że żadne z rozwiązań nie jest pozbawione wad. Nad morzem musisz pilnować, by dziecko było dobrze zabezpieczone przed promieniami słonecznymi. Poza kremem z filtrem koniecznie kup kapelusz lub chustkę na głowę. Pilnuj też, by dziecko odpowiednio dużo piło. Z kolei w górach nietrudno o potknięcie o wystający kamień czy poślizgnięcie na wilgotnym mchu. Wygodne górskie obuwie to podstawa. Ponadto nawet w lecie można się wychłodzić, więc zawsze noś termos z gorącą herbatą. Pamiętaj o zabezpieczeniu przed insektami, przede wszystkim kleszczami.

Gdzie na wakacje z małym dzieckiem? – tanio, wygodnie i bezpiecznie

Jeśli nie masz budżetu na długi pobyt na morzem czy w górach i wolisz wybrać się na urlop z dzieckiem w jakieś ciekawe miejsce na dwa-trzy dni, bez wątpienia znajdziesz dużo inspiracji w miastach. Wracając wieczorem do domu, zaoszczędzisz na noclegach w hotelu. Dzięki jednodniowym wycieczkom pokażesz dziecku więcej ciekawych miejsc.

urlop z dzieckiem – inspiracje

Dokąd wybrać się na krótkie wakacje z dzieckiem? Zainspiruj się:

 • Park Żubrów w Puszczy Boreckiej,
 • Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie,
 • Wesołe miasteczko Legendia w Chorzowie,
 • Wesołe miasteczko Energylandia w Zatorze,
 • Akwarium w Gdyni,
 • Park miniatur – atrakcja dostępna w różnych miastach,
 • Aquapark – atrakcja dostępna w różnych miastach,
 • pokazy fontanny multimedialnej – atrakcja dostępna w różnych miastach,
 • Muzeum Domków dla Lalek w Warszawie,
 • ZOO we Wrocławiu,
 • Magiczne Ogrody w Janowcu,
 • Farma Iluzji w Mościskiej,
 • Apilandia Interaktywne Centrum Pszczelarstwa w Kleczy Dolnej,
 • Afrykarium we Wrocławiu,
 • Kopalnia soli w Wieliczce.

Porównaj ceny ubezpieczeń

Bez trudu znajdziesz inspiracje na urlop z dzieckiem w obrębie Twojego miasta lub województwa. Przykładowo na Dolnym Śląsku możesz zwiedzać zamki i opowiadać dziecku związane z nimi historie. W mieście udacie się na spacer tropem lokalnych legend. We Wrocławiu policzycie wszystkie pomniki krasnoludków.

Urlop z dzieckiem – o czym pamiętać?

Planowanie wyjazdu na wakacje z dzieckiem połącz z szukaniem odpowiedniego ubezpieczenia na wakacje. Posiadanie kompleksowej ochrony umożliwia odprężenie się i przeżywanie beztroskich chwil. Nawet jeśli maluchowi lub Tobie przydarzy się coś złego – tego niestety nie przewidzisz – pieniądze z ubezpieczenia pokryją koszty skomplikowanego leczenia, akcji ratowniczej, a nawet odszkodowania dla osoby trzeciej, której mienie dziecko zniszczy podczas zabawy (np. wybije szybę piłką).

gdzie na wakacje z małym dzieckiem – góry

W tym artykule przedstawiliśmy cechy ubezpieczenia dla dziecka na ferie zimowe. Przeczytaj go, by poznać podstawowe elementy ochrony. Znaczna część z nich ma zastosowanie również w polisie wakacyjnej. Przykładowo ochrona kosztów leczenia nie powinna być niższa nić 30 tys. euro. Korzystne jest rozszerzenie o NNW i OC. Nie musisz za to wykupywać dodatkowej ochrony sprzętu sportowego.

Porównaj oferty

Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń KioskPolis.pl i znajdź taką ofertę, która nie przekroczy Twojego budżetu. Zaplanuj magiczne wakacje, których Twoje dziecko nie zapomni do końca życia! 

Sprawdź również:

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Na wyjazd po Europie nie tylko EKUZ. Jak zadbać o ubezpieczenie zdrowotne w Europie?

Na wyjazd po Europie nie tylko EKUZ. Jak zadbać o ubezpieczenie zdrowotne w Europie?

Wybierasz się na wakacje w jednym z krajów Europy? Nie zapomnij się ubezpieczyć – abyś mógł liczyć na pomoc i odszkodowanie w razie nieprzewidzianego wypadku poza granicami kraju. Masz do wyboru dwie opcje – kartę EKUZ oraz standardową […]

więcej
Egzotyczne wakacje: spełnij wakacyjne marzenia!

Egzotyczne wakacje: spełnij wakacyjne marzenia!

Dane dotyczące popularności zagranicznych wyjazdów potwierdzają, że statystyczny polski turysta nadal nie wypoczywa bardzo daleko od domu. Wystarczy wspomnieć, że około połowa naszych rodaków wyjeżdzających za granicę z pomocą biur podróży wybiera Grecję, Bułgarię lub Hiszpanię. Nawet Egipt […]

więcej
Ubezpieczenie za granicą do pracy – które wybrać?

Ubezpieczenie za granicą do pracy – które wybrać?

Wielu Polaków podejmuje decyzję o wyjeździe za granicę w celach zarobkowych. Niezależnie od tego, czy jest to emigracja na stałe, czy jedynie sposób na dorobienie w czasie wakacji, warto przy tej okazji pomyśleć o swoim bezpieczeństwie. Jak wybrać […]

więcej
Sezon wiosna/lato 2021 – jakie ubezpieczenie turystyczne sprawdzi się najlepiej?

Sezon wiosna/lato 2021 – jakie ubezpieczenie turystyczne sprawdzi się najlepiej?

Kolejne kraje coraz skuteczniej walczą z pandemią, dlatego prognozy specjalistów są dość optymistyczne. Ponieważ stopniowo zostają łagodzone i znoszone różne obostrzenia, łatwiej jest podróżować za granicę. Masz już plany wyjazdowe na sezon wiosna/lato 2021? Podpowiadamy, jakie ubezpieczenie turystyczne […]

więcej