Wakacje z dzieckiem – gdzie pojechać?

Wakacje z dzieckiem – gdzie pojechać?

Gdzie pojechać z dzieckiem na wakacje, by zapewnić mu niezapomniane przeżycia, a jednocześnie upewnić się, że będzie bezpieczne? W artykule podaliśmy kilka propozycji na urlop z dzieckiem wraz z korzyściami płynącymi z ich wyboru. Dowiesz się też, jak wybrać właściwe ubezpieczenie turystyczne, by objąć siebie i dziecko kompleksową ochroną. Zadbaj o to, by wakacje były beztroskie!

Gdzie pojechać z dzieckiem: w góry czy nad morze?

Najpopularniejsze kierunki na urlop z dzieckiem to góry i morze. W tych lokalizacjach znajdują się dobrze rozbudowane infrastruktury hotelowe. Nie trudno znaleźć ośrodek przyjazny rodzinom: położony dość blisko głównych atrakcji, ale jednocześnie osłonięty od zgiełku i zapewniający intymność.

Jeśli wybierasz się na wakacje z małym dzieckiem, poznaj korzyści płynące z obu rozwiązań:

 1. Urlop z dzieckiem nad morzem z uwagi na specyficzne warunki klimatyczne przyczynia się do budowania naturalnej odporności organizmów – i dziecka, i Twojego. Przebywanie nad morzem jest korzystne zwłaszcza dla alergików, maluchów chorych na astmę i nawracające infekcje górnych dróg oddechowych, a także… niejadków! W bryzie morskiej zawarte są magnez, wapń, jod i brom. Dziecko „wdycha zdrowie” nawet podczas budowania zamków z piasku przy linii brzegu. Morskie powietrze jest zbawienne również dla układu krwionośnego.
 2. Urlop z dzieckiem w górach zapewnia wcale nie gorsze warunki klimatyczne niż pobyt nad morzem. Czyste górskie powietrze sprawdza się w walce z astmą, alergią wziewną i niedokrwistością. Zmiany pogody i ciśnienia charakterystyczne dla terenów położonych wyżej nad poziomem morza sprawiają, że organizm się hartuje. Podczas wędrówek po górach maluch się dotleni. Ponadto pozna kulturę panującą na szlaku – nauczy się witać z innymi podróżnikami i dbać o środowisko. Spacer po górach może być doskonałym połączeniem zabawy i edukacji ekologicznej.

URLOP Z DZIECKIEM NAD MORZEM I W GÓRACH – CZYM PAMIĘTAĆ?

Miej na uwadze, że żadne z rozwiązań nie jest pozbawione wad. Nad morzem musisz pilnować, by dziecko było dobrze zabezpieczone przed promieniami słonecznymi. Poza kremem z filtrem koniecznie kup kapelusz lub chustkę na głowę. Pilnuj też, by dziecko odpowiednio dużo piło. Z kolei w górach nietrudno o potknięcie o wystający kamień czy poślizgnięcie na wilgotnym mchu. Wygodne górskie obuwie to podstawa. Ponadto nawet w lecie można się wychłodzić, więc zawsze noś termos z gorącą herbatą. Pamiętaj o zabezpieczeniu przed insektami, przede wszystkim kleszczami.

Gdzie na wakacje z małym dzieckiem? – tanio, wygodnie i bezpiecznie

Jeśli nie masz budżetu na długi pobyt na morzem czy w górach i wolisz wybrać się na urlop z dzieckiem w jakieś ciekawe miejsce na dwa-trzy dni, bez wątpienia znajdziesz dużo inspiracji w miastach. Wracając wieczorem do domu, zaoszczędzisz na noclegach w hotelu. Dzięki jednodniowym wycieczkom pokażesz dziecku więcej ciekawych miejsc.

urlop z dzieckiem – inspiracje

Dokąd wybrać się na krótkie wakacje z dzieckiem? Zainspiruj się:

 • Park Żubrów w Puszczy Boreckiej,
 • Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie,
 • Wesołe miasteczko Legendia w Chorzowie,
 • Wesołe miasteczko Energylandia w Zatorze,
 • Akwarium w Gdyni,
 • Park miniatur – atrakcja dostępna w różnych miastach,
 • Aquapark – atrakcja dostępna w różnych miastach,
 • pokazy fontanny multimedialnej – atrakcja dostępna w różnych miastach,
 • Muzeum Domków dla Lalek w Warszawie,
 • ZOO we Wrocławiu,
 • Magiczne Ogrody w Janowcu,
 • Farma Iluzji w Mościskiej,
 • Apilandia Interaktywne Centrum Pszczelarstwa w Kleczy Dolnej,
 • Afrykarium we Wrocławiu,
 • Kopalnia soli w Wieliczce.

Porównaj ceny ubezpieczeń

Bez trudu znajdziesz inspiracje na urlop z dzieckiem w obrębie Twojego miasta lub województwa. Przykładowo na Dolnym Śląsku możesz zwiedzać zamki i opowiadać dziecku związane z nimi historie. W mieście udacie się na spacer tropem lokalnych legend. We Wrocławiu policzycie wszystkie pomniki krasnoludków.

Urlop z dzieckiem – o czym pamiętać?

Planowanie wyjazdu na wakacje z dzieckiem połącz z szukaniem odpowiedniego ubezpieczenia na wakacje. Posiadanie kompleksowej ochrony umożliwia odprężenie się i przeżywanie beztroskich chwil. Nawet jeśli maluchowi lub Tobie przydarzy się coś złego – tego niestety nie przewidzisz – pieniądze z ubezpieczenia pokryją koszty skomplikowanego leczenia, akcji ratowniczej, a nawet odszkodowania dla osoby trzeciej, której mienie dziecko zniszczy podczas zabawy (np. wybije szybę piłką).

gdzie na wakacje z małym dzieckiem – góry

W tym artykule przedstawiliśmy cechy ubezpieczenia dla dziecka na ferie zimowe. Przeczytaj go, by poznać podstawowe elementy ochrony. Znaczna część z nich ma zastosowanie również w polisie wakacyjnej. Przykładowo ochrona kosztów leczenia nie powinna być niższa nić 30 tys. euro. Korzystne jest rozszerzenie o NNW i OC. Nie musisz za to wykupywać dodatkowej ochrony sprzętu sportowego.

Porównaj oferty

Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń KioskPolis.pl i znajdź taką ofertę, która nie przekroczy Twojego budżetu. Zaplanuj magiczne wakacje, których Twoje dziecko nie zapomni do końca życia! 

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Gdzie na wakacje w maju?

Gdzie na wakacje w maju?

5.0 02 Europa, reszta świata, a może Polska. Zastanawiasz się, gdzie na wakacje w maju warto byłoby wybrać się w tym roku? Sprawdź nasze propozycje. Porównaj temperatury, ceny i zdecyduj, który kierunek jest dla Ciebie najlepszy. Dowiedz się […]

więcej
Assistance w podróży – 5 sytuacji, w których okaże się niezastąpiony!

Assistance w podróży – 5 sytuacji, w których okaże się niezastąpiony!

5.0 04 Wyjeżdżasz na wakacje lub w celach służbowych? Niezależnie od tego, jak długa czeka Cię trasa, mogą Ci się podczas niej przytrafić różne kłopoty lub utrudnienia. Najlepszym zabezpieczeniem będzie więc assistance w podróży! Przestawiamy 5 sytuacji, w […]

więcej
Gdzie pojechać na wakacje w lipcu?

Gdzie pojechać na wakacje w lipcu?

5.0 01 Co roku w lipcu operatorzy turystyczni mogą liczyć na wysokie zyski. Pierwszy miesiąc wakacji jest bowiem okresem dużego zainteresowania wyjazdami turystycznymi za granicę (podobnie jak sierpień). Można oczekiwać, że rok 2019 przyniesie rekordową liczbę wyjazdów zagranicznych […]

więcej
Gdzie na majówkę w 2019?

Gdzie na majówkę w 2019?

4.9 17 Celebrowanie długiego, majowego weekendu to już niejako polska tradycja. Co roku zdecydowana większość z nas pakuje walizki i wyjeżdża na zasłużony wypoczynek przy pięknej pogodzie. Zobacz, gdzie pojechać na majówkę – oto nasze propozycje na ciekawe […]

więcej