Wakacje samochodem za granicą – jak się do nich przygotować?

Wakacje samochodem za granicą – jak się do nich przygotować?

5/5 - (Ocen: 1)

Kup ubezpieczenie turystyczne
Jeśli wybierasz się na urlop w dłuższą podróż, koniecznie musisz się do niej odpowiednio przygotować. W trasie i na miejscu mogą niestety spotkać Cię różne nieprzyjemności. Jak najbezpieczniej spędzić swój wolny czas? Podpowiadamy, gdzie udać się na wakacje samochodem oraz radzimy, o czym trzeba pamiętać przed wyjazdem!

Ogólne rozluźnienie podczas urlopu sprzyja rozmaitym kłopotom. Znacznie spada wtedy nasza czujność i ostrożność, więc łatwo można paść ofiarą swojej nieodpowiedzialności lub działalności osób trzecich. Szczególnie warto zadbać wtedy o bezpieczeństwo –  swoje oraz bliskich. Co zrobić, by wakacje były na pewno udane? Wyjaśniamy o co trzeba zadbać zanim wyjedzie się na wakacje samochodem za granicą! Dowiedz się, jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie na wyjazd!

Gdzie na wakacje samochodem za granicę?

Gdzie na wakacje samochodem za granicę?

Przede wszystkim, planując wakacje samochodem za granicą, musisz odpowiedzialnie wybrać cel podróży. Sprawdź czy sytuacja polityczna w danym kraju jest stabilna. Rzetelnym źródłem informacji na ten temat jest np. strona Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Zamieszcza się tam ostrzeżenia dla osób podróżujących, w odniesieniu do konkretnych miejsc na świecie. Są one kategoryzowane w czterech stopniach: „Zachowaj (zwykłą) ostrożność”, „Zachowaj szczególną ostrożność”, „MSZ odradza podróże, które nie są konieczne” i „MSZ odradza wszelkie podróże”. Upewnij się, że wybrany region jest na pewno bezpieczny. Dostosuj do niego odpowiednie ubezpieczenie turystyczne – niektóre oferty obejmują ochronę w państwach zagrożonych np. terroryzmem.

Ważnym kryterium wyboru miejsca na wczasy samochodem są Twoje umiejętności kierowcy. Jeśli nigdy wcześniej nie wybierałeś się w bardzo długą podróż, na początek wybierz bliżej położone państwa, np. sąsiadujące z Polską. Planując wielogodzinne trasy, uwzględnij koniecznie przerwy i dogodne noclegi, a nawet zabierz ze sobą osobę, która może Cię zmienić za kierownicą.

O czym pamiętać, jadąc samochodem na wakacje

Przed wyruszeniem w drogę, musisz koniecznie zainwestować w dokładny przegląd posiadanego auta. Każda usterka to potencjalny powód kłopotów. Co więcej, za granicą naprawa pojazdu będzie o wiele trudniejsza i droższa, niż w Polsce, jeśli nie posiada się odpowiedniego ubezpieczenia.

Samochód jest narażony nie tylko na kolizje drogowe, ale także rozmaite czynniki zewnętrzne. Kradzież czy zniszczenie pojazdu to ogromny problem. Przed wyjazdem koniecznie zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie AC oraz Assistance w podróży, które obejmują także zdarzenia poza granicami Polski.

Wczasy samochodem a ubezpieczenie

Wczasy samochodem a ubezpieczenie

Znalezienie odpowiedniej polisy nie jest najłatwiejszym zadaniem. Ubezpieczenie na wakacje to jednak mus, jeśli wybierasz się za granicę na wczasy samochodem. Taka polisa chroni Ciebie i Twoich bliskich przed wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami. Gwarantuje także realne wsparcie – nie tylko finansowe. W zależności od wybranej opcji można uzyskać pomoc w chwili np. utraty bagaży, wypadku czy problemów ze zdrowiem. W zalezieniu idealnej oferty spośród dziesiątek wariantów pomocna będzie nasza porównywarka ubezpieczeń turystycznych. Dzięki KioksPolis.pl w kilka minut znajdziesz i kupisz najlepszą polisę!

Wakacje samochodem za granicą pozwalają na dużą swobodę, ale mogą też sprawić wiele kłopotów. Zabezpiecz się przed poważnymi kłopotami I ogromnymi wydatkami. Poświęć kilka chwil na znalezienie oraz wykupienie odpowiedniego ubezpieczenie!

Sprawdź również:

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
W jakich sytuacjach powinieneś ubezpieczyć bagaż?

W jakich sytuacjach powinieneś ubezpieczyć bagaż?

Jeśli podróżujesz często samolotem to wiesz, że o zagubienie lub zniszczenie bagażu nie trudno. Wakacje bez rzeczy osobistych? Sprawdź, jak ubezpieczyć swój bagaż, by nie stracić dobrego humoru podczas urlopu.

więcej
Ubezpieczenie turystyczne na wypadek aktu terroru

Ubezpieczenie turystyczne na wypadek aktu terroru

Dziś, w 18 lat po tragedii, jaka spotkała osoby pracujące w World Trade Center, jasnym jest, że ataki terrorystów mogą się zdarzyć nawet w najspokojniejszych miejscach – wiedzą o tym również ubezpieczyciele. Wyjeżdżając na wakacje w zakątki świata, […]

więcej
Wyjazd zimowy „first minute” – jak się do niego przygotować?

Wyjazd zimowy „first minute” – jak się do niego przygotować?

Biura podróży oferują różne promocje, dzięki którym można wykupić zorganizowaną wycieczkę w bardzo korzystnej cenie. Warto skorzystać z takiej okazji, by zwiedzić nieco świata, wypocząć, a przy tym zaoszczędzić. Wyjaśniamy, czym jest wyjazd zimowy „first minute” i jak […]

więcej
Wakacje w Gruzji – zaplanuj wczasy na Kaukazie w 2021!

Wakacje w Gruzji – zaplanuj wczasy na Kaukazie w 2021!

Gościnność, zapierające dech w piersi widoki i dobre ceny. Nie dziwi fakt, że wakacje w Gruzji zyskują na popularności. Zimą Polacy chętnie wybierają się tu na narty. W lecie zaś popularne jest zwiedzanie największych miast, w tym stolicy […]

więcej