Wakacje samochodem za granicą – jak się do nich przygotować?

Wakacje samochodem za granicą – jak się do nich przygotować?

5/5 - (Ocen: 1)

Kup ubezpieczenie turystyczne
Jeśli wybierasz się na urlop w dłuższą podróż, koniecznie musisz się do niej odpowiednio przygotować. W trasie i na miejscu mogą niestety spotkać Cię różne nieprzyjemności. Jak najbezpieczniej spędzić swój wolny czas? Podpowiadamy, gdzie udać się na wakacje samochodem oraz radzimy, o czym trzeba pamiętać przed wyjazdem!

Ogólne rozluźnienie podczas urlopu sprzyja rozmaitym kłopotom. Znacznie spada wtedy nasza czujność i ostrożność, więc łatwo można paść ofiarą swojej nieodpowiedzialności lub działalności osób trzecich. Szczególnie warto zadbać wtedy o bezpieczeństwo –  swoje oraz bliskich. Co zrobić, by wakacje były na pewno udane? Wyjaśniamy o co trzeba zadbać zanim wyjedzie się na wakacje samochodem za granicą! Dowiedz się, jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie na wyjazd!

Gdzie na wakacje samochodem za granicę?

Gdzie na wakacje samochodem za granicę?

Przede wszystkim, planując wakacje samochodem za granicą, musisz odpowiedzialnie wybrać cel podróży. Sprawdź czy sytuacja polityczna w danym kraju jest stabilna. Rzetelnym źródłem informacji na ten temat jest np. strona Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Zamieszcza się tam ostrzeżenia dla osób podróżujących, w odniesieniu do konkretnych miejsc na świecie. Są one kategoryzowane w czterech stopniach: „Zachowaj (zwykłą) ostrożność”, „Zachowaj szczególną ostrożność”, „MSZ odradza podróże, które nie są konieczne” i „MSZ odradza wszelkie podróże”. Upewnij się, że wybrany region jest na pewno bezpieczny. Dostosuj do niego odpowiednie ubezpieczenie turystyczne – niektóre oferty obejmują ochronę w państwach zagrożonych np. terroryzmem.

Ważnym kryterium wyboru miejsca na wczasy samochodem są Twoje umiejętności kierowcy. Jeśli nigdy wcześniej nie wybierałeś się w bardzo długą podróż, na początek wybierz bliżej położone państwa, np. sąsiadujące z Polską. Planując wielogodzinne trasy, uwzględnij koniecznie przerwy i dogodne noclegi, a nawet zabierz ze sobą osobę, która może Cię zmienić za kierownicą.

O czym pamiętać, jadąc samochodem na wakacje

Przed wyruszeniem w drogę, musisz koniecznie zainwestować w dokładny przegląd posiadanego auta. Każda usterka to potencjalny powód kłopotów. Co więcej, za granicą naprawa pojazdu będzie o wiele trudniejsza i droższa, niż w Polsce, jeśli nie posiada się odpowiedniego ubezpieczenia.

Samochód jest narażony nie tylko na kolizje drogowe, ale także rozmaite czynniki zewnętrzne. Kradzież czy zniszczenie pojazdu to ogromny problem. Przed wyjazdem koniecznie zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie AC oraz Assistance w podróży, które obejmują także zdarzenia poza granicami Polski.

Wczasy samochodem a ubezpieczenie

Wczasy samochodem a ubezpieczenie

Znalezienie odpowiedniej polisy nie jest najłatwiejszym zadaniem. Ubezpieczenie na wakacje to jednak mus, jeśli wybierasz się za granicę na wczasy samochodem. Taka polisa chroni Ciebie i Twoich bliskich przed wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami. Gwarantuje także realne wsparcie – nie tylko finansowe. W zależności od wybranej opcji można uzyskać pomoc w chwili np. utraty bagaży, wypadku czy problemów ze zdrowiem. W zalezieniu idealnej oferty spośród dziesiątek wariantów pomocna będzie nasza porównywarka ubezpieczeń turystycznych. Dzięki KioksPolis.pl w kilka minut znajdziesz i kupisz najlepszą polisę!

Wakacje samochodem za granicą pozwalają na dużą swobodę, ale mogą też sprawić wiele kłopotów. Zabezpiecz się przed poważnymi kłopotami I ogromnymi wydatkami. Poświęć kilka chwil na znalezienie oraz wykupienie odpowiedniego ubezpieczenie!

Sprawdź również:

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu od odwołanego lotu?

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu od odwołanego lotu?

Czy choć raz zdarzyło Ci się utknąć na lotnisku z powodu opóźnionego lotu? A może miałeś problem z powrotem z wakacji, gdyż Twój lot został odwołany? W obu tych sytuacjach możesz walczyć o swoje prawa i domagać się […]

więcej
Kiedy ubezpieczenie turystyczne jest prawnie wymagane?

Kiedy ubezpieczenie turystyczne jest prawnie wymagane?

Ubezpieczenie na podróż nie bez powodu kojarzy się z ochroną dodatkową, fakultatywną. Osoby bez ubezpieczenia ryzykują, bo w razie uszkodzenia ciała czy rozstroju zdrowia nie otrzymają pieniędzy. Ale uwaga! Są sytuacje, w których wykupienie ubezpieczenia w podróży to […]

więcej
Ile dni przed wyjazdem wykupić polisę?

Ile dni przed wyjazdem wykupić polisę?

Przygotowujesz się na zimowy, wiosenny – majówkowy, a może wakacyjny wyjazd? Nie zapomnij o ubezpieczeniu turystycznym! Podpowiadamy, kiedy warto je wykupić. Sprawdzamy też, czy opłaca się to robić pół roku wcześniej, czy może lepiej na ostatnią chwilę. Zobacz, […]

więcej
Wyjazd poza sezonem – jak się do niego przygotować?

Wyjazd poza sezonem – jak się do niego przygotować?

  Nie każdemu udaje się wyjechać na upragniony urlop podczas miesięcy wakacyjnych. Bardzo dobrym wyjściem jest wtedy wyjazd poza sezonem. Jest nie tylko tańszy, ale też wiąże się z mniejszą liczbą turystów w miejscu wypoczynku. Radzimy, jak najlepiej […]

więcej