Ubezpieczenie szkolne NNW – 3 rzeczy, które warto o nim wiedzieć

Ubezpieczenie szkolne NNW – 3 rzeczy, które warto o nim wiedzieć

5/5 - (Ocen: 1)

Kup OC
Dziecko w wieku szkolnym spędza wiele czasu na terenie placówki edukacyjnej wraz z wieloma kolegami w różnym wieku. W takich warunkach bardzo łatwo o wypadki. Z tego względu dyrektorzy są zobowiązani do ubezpieczenia swoich uczniów. Przedstawiamy 3 rzeczy, które warto wiedzieć, jeśli chodzi o ubezpieczenie szkolne NNW!

Jeśli w wyniku zabawy na przerwie, zajęć wychowania fizycznego czy podczas drogi na lekcje Twoja pociecha uległa wypadkowi, ubezpieczenie dziecka uchroni Cię przed dużymi wydatkami na leczenie i rehabilitację. W większości składkę opłaca się po prostu na początku roku szkolnego, ale wiele osób nie zna szczegółów działania takiej polisy. Poznaj najważniejsze informacje odnośnie ubezpieczenia szkolnego NNW!

1. Ubezpieczenie szkolne NNW działa także w czasie wakacji

Ubezpieczenie szkolne NNW

Wiele osób obawia się, że skoro polisa ta zawiera w nazwie „szkolne”, obowiązuje jedynie w okresie zajęć edukacyjnych. Nie jest to jednak prawdą. Takie ubezpieczenie ucznia działa przez cały czas, w którym Twoje dziecko jest zapisane do danej szkoły. Niektóre oferty obejmują nie tylko teren kraju ojczystego, ale też Europę czy nawet cały świat. Warto dopytać o szczegóły wychowawcę klasy lub dyrektora szkoły.

2. Ubezpieczenie szkolne NNW chroni tylko w razie wypadków

Ubezpieczenie szkolne NNW jest polisą od następstw nieszczęśliwych wypadków. Niestety, w razie nawet najbardziej poważnego zachorowania, nie otrzyma się żadnego świadczenia. Ubezpieczenie dziecka w szkole chroni tylko przed nagłymi wypadkami, w wyniku których pociecha doznała trwałego uszczerbku na zdrowiu lub straciła życie.

3. Ubezpieczenie szkolne NNW jest dobrowolne

Chociaż dyrektorzy placówek edukacyjnych są zobowiązani do udzielenia takiej informacji, nie każdy wie, że ubezpieczenie dziecka w przedszkolu lub szkole jest dobrowolne. W związku z tym przed podjęciem decyzji o opłaceniu składki warto zorientować się, jakie konkretnie świadczenia uzyskuje się w związku z daną polisą. Może się okazać, że wcale nie jest to najbardziej korzystne rozwiązanie i o wiele rozsądniej jest zadbać o tę kwestię we własnym zakresie.

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie dla dziecka w szkole?

ubezpieczenie dla dziecka w szkole

Jeśli chcesz zawsze mieć pewność, że niezależnie od tego, co spotka Twoje dziecko, będziesz mu w stanie zagwarantować pomoc, rozsądnie jest samodzielnie wykupić odpowiednią polisę. Ubezpieczenie szkolne NNW chroni jedynie przed konsekwencjami wypadków, a Twoje dziecko może także poważnie zachorować lub borykać się z innymi problemami. Szczególnie maluchy są często narażone na okresowe choroby, które wiążą się z dużymi wydatkami na leki.

Nie warto iść na łatwiznę i zdawać się na to, co oferuje szkoła. Zdrowie Twojego dziecka jest przecież najważniejsze! Wiele towarzystw ubezpieczeniowych proponuje bardzo korzystne oferty, które dodatkowo obejmują ochroną rodzica, pozwalają odkładać część składki na wybrany cel itp. Nasza porównywarka ubezpieczeń pozwala już w kilka minut uzyskać zestawienie najlepszych opcji od renomowanych firm, w najbardziej korzystnych cenach. Wystarczy wypełnić krótki formularz online, by wyszukiwarka wzięła pod uwagę najważniejsze dla Ciebie kryteria. Od razu możesz nie tylko wybrać najlepszą opcję, ale też za nią zapłacić!

Wielu rodziców traktuje ubezpieczenia szkolne NNW jako wystarczające. Nie jest to jednak dobre podejście. Jeśli chcesz zagwarantować swojemu dziecku kompleksową ochronę, zadbaj o tę kwestię we własnym zakresie!

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
NNW szkolne dla dziecka – jak wybrać najlepsze?

NNW szkolne dla dziecka – jak wybrać najlepsze?

Nawet najlepiej pilnowane dziecko może w każdej chwili ulec wypadkowi. Wystarczy chwila nieuwagi, by ruchliwy maluch zrobił sobie mniej lub bardziej poważną krzywdę. Z tego względu w placówkach edukacyjnych oferowane jest specjalne ubezpieczenie. Czy jest ono obowiązkowe, czy […]

więcej
Z jakimi pytaniami warto zgłosić się do Rzecznika Praw Ubezpieczonych?

Z jakimi pytaniami warto zgłosić się do Rzecznika Praw Ubezpieczonych?

Słyszałeś może o instytucji Rzecznika Osób Ubezpieczonych? Okazuje się, że taki organ funkcjonuje i służy obywatelom w rozwiązywaniu sporów między nimi, a nieuczciwymi ubezpieczycielami. Zobacz, czym dokładnie zajmuje się Rzecznik i jak się z nim skontaktować!

więcej
Wyjaśniamy, jakie świadczenia można uzyskać z polisy NNW szkolnego!

Wyjaśniamy, jakie świadczenia można uzyskać z polisy NNW szkolnego!

Dzieci są niezwykle aktywne i ciekawskie, dlatego niestety mogą łatwo zrobić sobie krzywdę. Z tego względu w placówkach edukacyjnych wychowawcy zazwyczaj proponują rodzicom wykupienie specjalnego ubezpieczenia. Wyjaśniamy, jakie świadczenia obejmuje NNW szkolne! Na lekcji wychowania fizycznego, na przerwie […]

więcej
6 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim wykupisz ubezpieczenie NNW dziecka

6 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim wykupisz ubezpieczenie NNW dziecka

Bezpieczeństwo dziecka jest dla odpowiedzialnych rodziców nadrzędną wartością. Gdy w wychowawca w szkole przedstawia ofertę ubezpieczenia, większość bez zastanowienia decyduje się na to świadczenie. Czy jednak na pewno ma się świadomość tego, za co się płaci? Przedstawiamy 5 […]

więcej