Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy – styczeń 2020

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy – styczeń 2020

5/5 - (Ocen: 1)

Kalkulator OC

Kierowcy, którzy są potencjalnie bardziej narażeni na kolizje drogowe, zawsze muszą płacić więcej za polisy, podobnie jak i właściciele aut, które np. często padają łupem złodziei. Jedne z najwyższych składek uiszczają osoby, które dopiero niedawno zdały prawo jazdy. Wyjaśniamy, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy w 2020!

Wysokość składki za ubezpieczenie OC jest obliczana na podstawie kilku kryteriów. Równie istotne są dane samochodu, jak i jego właściciela. Towarzystwa ubezpieczeniowe zwracają uwagę na te czynniki, ponieważ w pewnym stopniu pozwalają one oszacować ryzyko potencjalnych szkód. Ogromne znaczenie ma doświadczenie właściciela i jego historia. Szacunkowo przybliżamy ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy w 2020 i podpowiadamy, jak znaleźć najtańszą opcję!

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy w 2020?

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy w 2020?

Rok 2020 przyniósł wiele różnych podwyżek, w tym m.in. cen prądu. W związku z tym trzeba więcej zapłacić za sporo innych produktów i usług. Wysokość składek ubezpieczeniowych także poszybowała w górę. Niezmiennie najwięcej płacą kierowcy, którzy potencjalnie są bardziej skłonni do powodowania kolizji drogowych.

Ubezpieczenie samochodu dla młodych kierowców jest drogie, ponieważ osoby w wieku ok. 18-25 lat raczej nie mają za sobą zbyt wielu kilometrów i godzin spędzonych w drodze. Oczywiście, więcej zapłaci osiemnastolatek, który chwilę temu odebrał prawo jazdy niż dwudziestopięciolatek jeżdżący już od 7 lat.

Dlaczego ubezpieczenie samochodu dla młodych kierowców jest takie drogie?

Młodzi kierowcy nie tylko mają niewielkie doświadczenie, ale często przypisuje się im stereotypowe cechy dla tego wieku. Towarzystwo ma prawo sądzić, że osiemnastolatek może jeździć brawurowo, np. popisując się przed znajomymi. Młode osoby zwykle nie mają własnych rodzin czy dzieci, więc częściej jeżdżą nieodpowiedzialnie. Bywają niecierpliwe, gwałtowne i nierozsądne. Wszystko to sprawia, że stanowią większe zagrożenie na drodze, a co za tym idzie – mogą powodować więcej kolizji czy wypadków. Ubezpieczenie AC również jest znacznie droższe dla osób poniżej 30 roku życia.

Towarzystwa ubezpieczeniowe chcą zapewnić sobie tyle środków, by wypłacanie odszkodowań było jak najbardziej opłacalne. Obowiązkowa polisa odpowiedzialności cywilnej może kosztować nawet do kilku tysięcy złotych rocznie! To kilkukrotnie więcej niż średnia składka dla przeciętnego kierowcy. Młodzież stara się więc odszukać możliwie najtańsze OC.

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie auta dla młodego kierowcy?

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie auta dla młodego kierowcy?

Znane towarzystwa ubezpieczeniowe oferują zwykle najwyższe stawki, dlatego warto zapoznać się z ofertami innych firm. Samodzielne porównywanie dziesiątek opcji byłoby jednak stanowczo zbyt czasochłonne. Na szczęście istnieje wygodniejsze rozwiązanie. Z pomocą KioskPolis można w kilka minut znaleźć najlepszą opcję dla siebie! Na naszej stronie zamieszczony jest formularz, zestawiający ze sobą oferty znanych ubezpieczalni, na podstawie wpisanych danych i zaznaczonych kryteriów. Nasz kalkulator OC od razu oblicza ceny składek, dokładnie w taki sam sposób, jak robi to firma. Po wybraniu najlepszego wariantu, można go kupić za pomocą kilku kliknięć!

Ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy jest bardzo kosztowne, dlatego warto znaleźć możliwie najtańszą opcję. Z pomocą naszej internetowej porównywarki KioskPolis.pl, można zrobić to najwygodniej i najszybciej! Odszukaj korzystną ofertę, by zaoszczędzić nawet kilkaset złotych!

Sprawdź również:

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Czy małżonkowie mogą razem skorzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę?

Czy małżonkowie mogą razem skorzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę?

Zastanawiasz się, jak zdobyć wyższe zniżki OC? Pomyśl o współwłasności pojazdu. Jeśli Twój partner – mąż lub żona – ma maksymalne zniżki za bezszkodową jazdę – Ty również możesz z nich skorzystać. Podpowiadamy, jak sprawdzić, ile bonifikaty Ci […]

więcej
Ubezpieczenie samochodu w leasingu – 5 rzeczy, które powinieneś o nim wiedzieć

Ubezpieczenie samochodu w leasingu – 5 rzeczy, które powinieneś o nim wiedzieć

Jeśli zastanawiasz się nad wzięciem firmowego auta, masz do wyboru dwa rozwiązania, które zwalniają Cię z konieczności zapłacenia całej ceny naraz: tradycyjny kredyt oraz leasing samochodowy. W pierwszym stajesz się właścicielem od razu, w drugim masz prawo wykupu […]

więcej
Rzeszów ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Rzeszów ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Od końca 2019 roku wszystko drożeje – w tym również polisy komunikacyjne. Według badań statystycznych, najmniej za auta podobno płaci się na Podkarpaciu. Sprawdziliśmy jakie są średnie składki za ubezpieczenie OC/AC w Rzeszowie! Szukasz właśnie polisy na nowy […]

więcej
Wgniecenia po gradobiciu – kiedy możesz ubiegać się o środki na naprawę?

Wgniecenia po gradobiciu – kiedy możesz ubiegać się o środki na naprawę?

Gwałtowne zjawiska atmosferyczne mogą niestety doprowadzić do uszkodzenia pojazdu zaparkowanego na zewnątrz. Zdarza się, że szkoda jest tak poważna, że kierowca nie jest w stanie naprawić jej z własnej kieszeni. Czy w takiej sytuacji można ubiegać się o […]

więcej