Ubezpieczenie przedszkolaka (NNW) – czy warto je wykupić?

Ubezpieczenie przedszkolaka (NNW) – czy warto je wykupić?

5/5 - (Ocen: 1)

Bezpieczeństwo ukochanej pociechy jest absolutnie jednym z priorytetów każdego odpowiedzialnego rodzica. Dziecko przebywające poza domem zawsze jest w większym lub mniejszym stopniu narażone na rozmaite niebezpieczeństwa. Jak zadbać o jego ochronę? Wyjaśniamy, czy warto wykupić ubezpieczenie przedszkolaka (NNW)!

Maluchy uwielbiają biegać, bawić się i dokazywać. W trakcie beztroskich szaleństw łatwo niestety o wypadek – pociecha może niestety się przewrócić, uderzyć, spaść z wysokości itp. Czasem wystarczy tylko chwila nieuwagi. Nawet najlepsze, gruntownie przeszkolone przedszkolanki nie zawsze będą w stanie ochronić Twoje dziecko przed niebezpieczeństwem. Z tego względu wielu rodziców inwestuje w tzw. ubezpieczenie przedszkolaka. Dowiedz się, co gwarantuje i czy rzeczywiście opłaca się ją wykupić!

Ubezpieczenie przedszkolaka (NNW) – co obejmuje taka polisa?

Ubezpieczenie przedszkolaka (NNW) – co obejmuje taka polisa?

Ubezpieczenie przedszkolaka to nazwa określająca polisę od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Towarzystwa ubezpieczeniowe określają w warunkach umowy, w jakich sytuacjach osoba objęta ochroną kwalifikuje się do wypłaty odszkodowania. Są to zazwyczaj zdarzenia, w wyniku których doszło do uszczerbku na zdrowiu lub śmierci (m.in. kolizje drogowe, pogryzienia przez zwierzęta, oparzenia bądź odmrożenia). Ubezpieczalnia rozpisuje dokładną tabelę wypadków, określając stosunek procentowy danego urazu czy choroby do sumy gwarantowanej. Im poważniejszy przypadek, tym większe wsparcie finansowe można uzyskać. W razie śmierci dziecka rodzice otrzymują 100% kwoty.

Ubezpieczenie przedszkolaka oczywiście nie zapewnia po prostu wypłaty określonych pieniędzy. Fundusze mogą być przeznaczone m.in. na:

  • zwrot kosztów leczenia,
  • dowóz leków,
  • transport medyczny,
  • pokrycie kosztów wypożyczenia/zakupu protez, przedmiotów ortopedycznych i innego wyposażenia,
  • refundacja kosztów odbudowy stomatologicznej oraz zwrot kosztów operacji plastycznej,
  • pomoc w zorganizowaniu rehabilitacji,
  • zasiłek dzienny za czasową niezdolność do nauki.

W jakich sytuacjach przydaje się ubezpieczenie przedszkolaka?

Odpowiednio dobrana polisa sprawia, że dziecko jest objęte ochroną nie tylko na terenie placówki edukacyjnej, ale też poza nią. Szczegółowe warunki umowy są jednak ściśle zależne od wybranego towarzystwa oraz pakietu. Ubezpieczenie przedszkolaka na pewno jest ważne w przypadku zdarzeń mających miejsce w placówce, a także sytuacji, które wydarzyły się w drodze z lub do domu. Polisy od takich ubezpieczycieli jak Proama, Generali i Wiener TU zapewniają jednak znacznie szerszy zakres ochrony. Dzięki ich pakietom ochronnym możecie otrzymać pomoc także podczas wakacji, wyjazdu za granicę na wakacje, podczas wakacji w kraju czy na zajęciach sportowych!

Oczywiście, nie wszystkie zdarzenia muszą być objęte przez polisę. Jeśli dziecko przewróci się i złamie rękę, otrzyma pomoc, ale raczej nie przysługuje mu wsparcie, gdy tylko się potłucze. W warunkach umowy ubezpieczalnie często wprost wymieniają też sytuacje, które są wyłączone z zakresu polisy. Zazwyczaj są to efekty uprawiania sportów ekstremalnych czy wyczynowych (choć są także ubezpieczyciele, jak m.in. Wiener TU, którzy oferują NNW obejmujące np. część sportów walki) albo skutki chorób przewlekłych.

Czy ubezpieczenie przedszkolaka jest obowiązkowe?

Zapisując dziecko do przedszkola, z pewnością otrzyma się propozycję, by wykupić ubezpieczenie przedszkolaka. Placówki zwykle podpisują umowy z wybranymi towarzystwami, ponieważ regularnie dostarczają grono nowych klientów. Takie grupowe ubezpieczenia często okazują się bardzo korzystne finansowo, ponieważ zazwyczaj kosztują tylko ok. 30 zł za cały rok. Zgodnie z prawem, ubezpieczenie przedszkolaka nie jest obowiązkowe – rodzice nie muszą wcale godzić się na ofertę proponowaną przez placówkę. Nie znaczy to jednak, że powinno się rezygnować z takiej polisy. Leczenie malucha może pochłonąć naprawdę wiele pieniędzy, dlatego rozsądnie jest być przygotowanym na każdą ewentualność. Coraz więcej osób decyduje się jednak na wykupienie ubezpieczenia przedszkolaka we własnym zakresie. Zwłaszcza, że taka polisa wcale nie musi być droższa, a zazwyczaj charakteryzuje się znacząco rozszerzonym zakresem ubezpieczenia i wyższą sumą gwarantowaną.

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie przedszkolaka?

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie przedszkolaka?

W Polsce działa kilkadziesiąt towarzystw ubezpieczeniowych. Wiele z nich oferuje rozmaite polisy dla dzieci w różnym wieku, w tym ubezpieczenie przedszkolaka. Proponują różne warunki oraz ceny. By wybrać najlepszą ofertę, należałoby porównać wszystkie dostępne możliwości. Najszybciej i najwygodniej można to zrobić z pomocą naszej strony! Przeglądając tak posortowane oferty, można w pełni świadomie wybrać najbardziej korzystne ubezpieczenie przedszkolaka! Wystarczy wybrać z tabeli z porównaniem najbardziej interesującą i korzystną ofertę.

Bezpieczeństwo dziecka jest priorytetem dla odpowiedzialnych rodziców. Jak najbardziej warto wykupić odpowiednią polisę, która zagwarantuje wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach. Jeśli zależy Ci na tym, by zawsze być w stanie pomóc swojej pociesze, zainwestuj w odpowiednie ubezpieczenie przedszkolaka!

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Co obejmuje ubezpieczenie szkolne? Analiza

Co obejmuje ubezpieczenie szkolne? Analiza

Podczas pierwszego spotkania z rodzicami w roku szkolnym wychowawcy wspominają o możliwości wykupienia ubezpieczenia. Nawet najspokojniejsze dziecko może spotkać nieszczęśliwy wypadek, dlatego warto zapłacić za tę usługę. Co jednak gwarantuje taka polisa? Analizujemy, co obejmuje ubezpieczenie szkolne! Każdemu […]

więcej
Z jakimi pytaniami warto zgłosić się do Rzecznika Praw Ubezpieczonych?

Z jakimi pytaniami warto zgłosić się do Rzecznika Praw Ubezpieczonych?

Słyszałeś może o instytucji Rzecznika Osób Ubezpieczonych? Okazuje się, że taki organ funkcjonuje i służy obywatelom w rozwiązywaniu sporów między nimi, a nieuczciwymi ubezpieczycielami. Zobacz, czym dokładnie zajmuje się Rzecznik i jak się z nim skontaktować!

więcej
Wyjaśniamy, jakie świadczenia można uzyskać z polisy NNW szkolnego!

Wyjaśniamy, jakie świadczenia można uzyskać z polisy NNW szkolnego!

Dzieci są niezwykle aktywne i ciekawskie, dlatego niestety mogą łatwo zrobić sobie krzywdę. Z tego względu w placówkach edukacyjnych wychowawcy zazwyczaj proponują rodzicom wykupienie specjalnego ubezpieczenia. Wyjaśniamy, jakie świadczenia obejmuje NNW szkolne! Na lekcji wychowania fizycznego, na przerwie […]

więcej
5 powodów, przez które warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie dla dziecka

5 powodów, przez które warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie dla dziecka

Dzieci uwielbiają się bawić i są niezwykle żywiołowe. Niestety, czasem wystarczy chwila nieuwagi, by radosne psoty skończyły się nieszczęściem. Każdego dnia na Twoją pociechę czeka wiele niebezpieczeństw. Przedstawiamy 5 powodów, przez które warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie […]

więcej