Gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód – online czy stacjonarnie?

Gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód – online czy stacjonarnie?

5/5 - (Ocen: 1)

Kalkulator OC

Musisz wykupić polisę ubezpieczeniową na auto? Współcześnie można zrobić to na wiele różnych sposobów. Dużo osób uważa, że najlepszą obsługę uzyskuje się w bezpośrednim kontakcie z agentem. Czy faktycznie tak jest? Wyjaśniamy, gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód – w Internecie czy oddziale wybranego towarzystwa!

Obecnie istnieje tak wiele różnych towarzystw ubezpieczeniowych, że trudno jest się zdecydować. Korzystanie z ofert najsłynniejszych z nich nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, ale mało kto sprawdza wszystkie firmy. Często na cenę składki ma także wpływ sposób, w jaki finalizuje się transakcję. Zastanawiasz się gdzie ubezpieczyć samochód? Wyjaśniamy, jak lepiej wykupić polisę – stacjonarnie czy online!

Gdzie ubezpieczyć auto – czy warto kupować polisy stacjonarnie?

W Polsce do niedawna monopol na sprzedaż polis miało PZU. Wszystkie sprawy związane z ubezpieczeniami trzeba było załatwić stacjonarnie, w oddziale towarzystwa. Z czasem na rynku pojawiły się kolejne firmy, w tym Link4, która jako pierwsza wprowadziła sprzedaż przez Internet.

Większość formalności odnośnie samochodu trzeba osobiście dopełniać w rozmaitych urzędach, dlatego wiele osób (szczególnie ze starszych pokoleń) myśli, że tak samo trzeba wykupić ubezpieczenie OC. Do tego dochodzą jeszcze takie kwestie, jak nieumiejętność obsługi komputera czy strach przed oszustami. W związku z tym część kierowców udaje się do oddziału wybranej firmy ubezpieczeniowej, wraz z konsultantem dobiera najlepszą opcję, po czym podpisuje umowę. Takie okoliczności wydają się bezpieczne i komfortowe. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że pracownik oddziału zawsze będzie zachwalał proponowaną ofertę, nawet jeśli w praktyce nie będzie zbyt korzystna.

Nie wiesz gdzie najtaniej ubezpieczyć samochód? Sprawdź w Internecie!

Nie wiesz gdzie najtaniej ubezpieczyć samochód? Sprawdź w Internecie!

Możliwość zakupu polisy ubezpieczeniowej przez Internet jest przede wszystkim o wiele wygodniejsza. Wszystko da się załatwić bez wychodzenia z domu, w dogodnym momencie. W ten sposób można zaoszczędzić sporo czasu i nerwów. Co więcej, wiele towarzystw przewiduje korzystne rabaty i kody promocyjne dla osób kupujących polisy za pośrednictwem Internetu.

Zdecydowanie największym atutem kupowania ubezpieczeń online jest jednak to, że można w kilkanaście minut porównać oferty od kilku różnych firm. Na ich stronach są też dokładnie opisane warunki, dlatego warto ze spokojem się z nimi zapoznać. Można wtedy odkryć, że np. pakiet zawierający dodatkowo ubezpieczenie AC jest o wiele tańszy w danej firmie, niż sama polisa OC w innej. W ten sposób da się zaoszczędzić nawet kilkaset złotych!

Jak sprawdzić, gdzie najtaniej ubezpieczyć auto?

Jak znaleźć najkorzystniejsze ubezpieczenie na cesję OC?

Przeglądanie stron każdej ubezpieczalni zajęłoby mnóstwo czasu. Na szczęście istnieje łatwiejsze rozwiązanie. Na naszej stronie – KioskPolis.pl –  zajdziesz niezwykle wygodną porównywarkę. By znaleźć najtańsze OC wystarczy wypełnić krótki formularz. Po podaniu danych kierowcy i auta oraz zaznaczeniu wybranych kryteriów uzyskuje się zestawienie najlepszych ofert. Na podstawie tych informacji nasz kalkulator OC oblicza ceny składek – dokładnie tak samo, jak robią to pracownicy w oddziale. W ten sposób od razu znajdziesz, wybierzesz i kupisz najlepszą polisę dla siebie!

Jeśli zastanawiasz się, gdzie najtaniej ubezpieczyć samochód, poszukaj odpowiedniej oferty z KioskPolis! Wystarczy kilka kliknięć, by odszukać najkorzystniejszą opcję. Skorzystaj z porównywarki na KioksPolis.pl – dzięki naszemu kalkulatorowi możesz zapłacić nawet o połowę mniej!

Sprawdź również:

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Wycena samochodu przy wypłacaniu ubezpieczenia – co warto wiedzieć?

Wycena samochodu przy wypłacaniu ubezpieczenia – co warto wiedzieć?

Wysokość składki za ubezpieczenie samochodu jest zawsze zależna od wielu czynników. Jednym z nich jest wartość auta. Wyjaśniamy, w jaki sposób przebiegają wyceny samochodów oraz co zrobić w przypadku, gdy ubezpieczyciel w zaskakujący dla Ciebie sposób obliczył cenę […]

więcej
Ubezpieczenie samochodu w leasingu – 5 rzeczy, które powinieneś o nim wiedzieć

Ubezpieczenie samochodu w leasingu – 5 rzeczy, które powinieneś o nim wiedzieć

Jeśli zastanawiasz się nad wzięciem firmowego auta, masz do wyboru dwa rozwiązania, które zwalniają Cię z konieczności zapłacenia całej ceny naraz: tradycyjny kredyt oraz leasing samochodowy. W pierwszym stajesz się właścicielem od razu, w drugim masz prawo wykupu […]

więcej
Czy małżonkowie mogą razem skorzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę?

Czy małżonkowie mogą razem skorzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę?

Zastanawiasz się, jak zdobyć wyższe zniżki OC? Pomyśl o współwłasności pojazdu. Jeśli Twój partner – mąż lub żona – ma maksymalne zniżki za bezszkodową jazdę – Ty również możesz z nich skorzystać. Podpowiadamy, jak sprawdzić, ile bonifikaty Ci […]

więcej
Kredyt samochodowy – kiedy tak, a kiedy nie?

Kredyt samochodowy – kiedy tak, a kiedy nie?

W ofertach banków można znaleźć kredyty na określony cel. Wśród nich popularną opcją jest ta umożliwiająca kupno pojazdu. Jakie warunki obejmuje i czy zawsze jest opłacalna? Wyjaśniamy, kiedy warto wziąć kredyt samochodowy! Jeśli nie ma się kapitału na […]

więcej