Ubezpieczenie OC AC w PZU

Ubezpieczenie OC AC w PZU

Ubezpieczenie OC AC w PZU

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej (OC) jest obowiązkowe i chroni kierowców przed konsekwencjami różnych zdarzeń losowych. Towarzystwo Ubezpieczeniowe PZU oferuje korzystną ofertę kompletu polis, który można swobodnie rozszerzać o nowe usługi.

Ubezpieczenie OC

Jednym z podstawowych produktów PZU są obowiązkowe ubezpieczenia komunikacyjne OC. W Polsce zakres ich ochrony jest warunkowany właściwymi przepisami prawa, a OC PZU się do nich dostosowuje, więc jest to standardowa polisa. Dla wielu grup klientów będzie jednak charakteryzować się atrakcyjną ceną oraz wieloletnim doświadczeniem Towarzystwa Ubezpieczeniowego, które jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych Ubezpieczycieli w Polsce.

Ubezpieczenie AC

Najczęściej wybieraną dodatkową polisą w PZU jest AC. Jest to rozwiązanie atrakcyjne dla wielu grup klientów, które zapewnia benefity, takie jak:

– Ochrona od zdarzeń, których wynikiem jest:
Kolizja lub wypadek,

Uszkodzenie Twojego auta lub jego wyposażenia przez osoby trzecie,

Gałąź spadnie na Twoje auto i wgniecie karoserię,
Burza, grad lub inne zjawisko pogodowe uszkodzą Twój samochód.

– Kradzież:
Ktoś ukradnie Twoje auto,

Osoba trzecia ukradnie część lub wyposażenie Twojego pojazdu np. radio,

Osoba trzecia zniszczy Twój pojazd podczas włamania lub jego próby.

– Inne zdarzenia:
Kable pogryzione przez gryzonie,

Obiekt latający spadnie na Twój samochód (np.dron),

I wiele więcej.

Bezpośrednia Likwidacja Szkód w ubezpieczeniu OC AC w Towrzystwie Ubezpieczeniowym PZU

Bardzo korzystnym elementem ubezpieczenia OC AC PZU jest BLS – bezpośrednia likwidacja szkód. To świadczenie umożliwia zgłoszenie szkody w PZU, niezależnie od tego, gdzie ubezpieczony jest sprawca zdarzenia. Wtedy Towarzystwo przejmuje wszystkie formalności i wypłaca odszkodowania, a po wszystkim rozlicza się z firmą ubezpieczeniową sprawcy. Z BLS skorzystać mogą klienci, którzy mają ważne ubezpieczenie OC AC w PZU lub innym polskim towarzystwie, należącym do tego systemu (COMPENSA, CONCORDIA, ERGO HESTIA [MTU], AVIVA, Link4, You Can Drive, HDI, WIENER [Gothaer], UNIQA i WARTA). Jest to możliwe wyłącznie w sytuacji, gdy kolizja wydarzyła się na terenie Polski, brały w niej udział tylko dwa samochody i żaden z uczestników zdarzenia nie doznał uszczerbku na zdrowiu, a także wartość szkód nie przekracza 30 tys. zł.

Ubezpieczenie OC AC – dlaczego warto wykupić pakiet z Autocasco w Towarzystwie Ubezpieczeniowym PZU?

Ubezpieczenie OC jest zgodnie z polskim prawem jedyną obowiązkową polisą. Decydowanie się tylko na tę ochronę jest jednak mało rozsądne. Wiele osób ogranicza się do niezbędnego minimum, w obawie przed wysokimi składkami. W PZU ubezpieczenie OC AC jest jednak tak korzystne cenowo, że przekona nawet tych najbardziej oszczędnych kierowców!

Kontakt z PZU

 Towarzystwo Ubezpieczeniowe PZU
ul. Postępu 18a
02-676 Warszawa

tel. 22 566 55 55 lub 801 102 102

Porównywarka OC i innych ubezpieczeń - chcesz wiedzieć więcej?
Przeczytaj nasze poradniki!

Ubezpieczenie OC w szpitalu – przepisy, warunki, koszty i porady dla pacjentów

Ubezpieczenie OC w szpitalu – przepisy, warunki, koszty i porady dla pacjentów

Szpital jest podstawowym ogniwem procesu leczniczego. Placówka taka  zapewnia pacjentowi m.in. świadczenia zdrowotne, środki farmaceutyczne, materiały medyczne, pomieszczenia oraz wyżywienie odpowiednie do stanu zdrowia. Każdy podmiot wykonujący działalność leczniczą jest zobowiązany do posiadania ubezpieczenia OC. Polisa taka pokrywa […]

więcej
OC krótkoterminowe: Opcje i korzyści ubezpieczenia na krótki okres

OC krótkoterminowe: Opcje i korzyści ubezpieczenia na krótki okres

Ubezpieczenie OC samochodu obowiązuje na ogół przez okres 12 miesięcy. Istnieją jednak wyjątki, umożliwiające wykupienie takiej polisy na krótszy okres, np. na 30 dni. Z takiej wersji OC mogą skorzystać właściciele samochodów historycznych lub pojazdów zarejestrowanych czasowo. Sprawdźmy, […]

więcej
Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla budynków i rolników – ochrona i porady dla ubezpieczenia budynków i rolników

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla budynków i rolników – ochrona i porady dla ubezpieczenia budynków i rolników

Obowiązkowe ubezpieczenie OC (Odpowiedzialności Cywilnej) muszą posiadać wszystkie osoby zajmujące się działalnością rolniczą, posiadające użytki rolne przekraczające 1 ha oraz opłacające podatek rolny. Sprawdźmy, co obejmuje taka polisa i ile kosztuje.  Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej rolnika z tytułu […]

więcej

Wszystkie artykuły