Ubezpieczenie OC AC w PZU

Ubezpieczenie OC AC w PZU

Ubezpieczenie OC AC w PZU

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej (OC) jest obowiązkowe i chroni kierowców przed konsekwencjami różnych zdarzeń losowych. Towarzystwo Ubezpieczeniowe PZU oferuje korzystną ofertę kompletu polis, który można swobodnie rozszerzać o nowe usługi.

Ubezpieczenie OC

Jednym z podstawowych produktów PZU są obowiązkowe ubezpieczenia komunikacyjne OC. W Polsce zakres ich ochrony jest warunkowany właściwymi przepisami prawa, a OC PZU się do nich dostosowuje, więc jest to standardowa polisa. Dla wielu grup klientów będzie jednak charakteryzować się atrakcyjną ceną oraz wieloletnim doświadczeniem Towarzystwa Ubezpieczeniowego, które jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych Ubezpieczycieli w Polsce.

Ubezpieczenie AC

Najczęściej wybieraną dodatkową polisą w PZU jest AC. Jest to rozwiązanie atrakcyjne dla wielu grup klientów, które zapewnia benefity, takie jak:

– Ochrona od zdarzeń, których wynikiem jest:
Kolizja lub wypadek,

Uszkodzenie Twojego auta lub jego wyposażenia przez osoby trzecie,

Gałąź spadnie na Twoje auto i wgniecie karoserię,
Burza, grad lub inne zjawisko pogodowe uszkodzą Twój samochód.

– Kradzież:
Ktoś ukradnie Twoje auto,

Osoba trzecia ukradnie część lub wyposażenie Twojego pojazdu np. radio,

Osoba trzecia zniszczy Twój pojazd podczas włamania lub jego próby.

– Inne zdarzenia:
Kable pogryzione przez gryzonie,

Obiekt latający spadnie na Twój samochód (np.dron),

I wiele więcej.

Bezpośrednia Likwidacja Szkód w ubezpieczeniu OC AC w Towrzystwie Ubezpieczeniowym PZU

Bardzo korzystnym elementem ubezpieczenia OC AC PZU jest BLS – bezpośrednia likwidacja szkód. To świadczenie umożliwia zgłoszenie szkody w PZU, niezależnie od tego, gdzie ubezpieczony jest sprawca zdarzenia. Wtedy Towarzystwo przejmuje wszystkie formalności i wypłaca odszkodowania, a po wszystkim rozlicza się z firmą ubezpieczeniową sprawcy. Z BLS skorzystać mogą klienci, którzy mają ważne ubezpieczenie OC AC w PZU lub innym polskim towarzystwie, należącym do tego systemu (COMPENSA, CONCORDIA, ERGO HESTIA [MTU], AVIVA, Link4, You Can Drive, HDI, WIENER [Gothaer], UNIQA i WARTA). Jest to możliwe wyłącznie w sytuacji, gdy kolizja wydarzyła się na terenie Polski, brały w niej udział tylko dwa samochody i żaden z uczestników zdarzenia nie doznał uszczerbku na zdrowiu, a także wartość szkód nie przekracza 30 tys. zł.

Ubezpieczenie OC AC – dlaczego warto wykupić pakiet z Autocasco w Towarzystwie Ubezpieczeniowym PZU?

Ubezpieczenie OC jest zgodnie z polskim prawem jedyną obowiązkową polisą. Decydowanie się tylko na tę ochronę jest jednak mało rozsądne. Wiele osób ogranicza się do niezbędnego minimum, w obawie przed wysokimi składkami. W PZU ubezpieczenie OC AC jest jednak tak korzystne cenowo, że przekona nawet tych najbardziej oszczędnych kierowców!

Kontakt z PZU

 Towarzystwo Ubezpieczeniowe PZU
ul. Postępu 18a
02-676 Warszawa

tel. 22 566 55 55 lub 801 102 102

Porównywarka OC i innych ubezpieczeń - chcesz wiedzieć więcej?
Przeczytaj nasze poradniki!

Jakie wybrać ubezpieczenie na narty?

Jakie wybrać ubezpieczenie na narty?

Jednymi z najważniejszych rozszerzeń polisy jest OC w życiu prywatnym i OC sportowe. Zapewniają one ochronę w zakresie odpowiedzialności cywilnej. Dlaczego każdy narciarz i snowboardzista powinien się tym zainteresować. Regulacje dotyczące odpowiedzialności za spowodowanie szkody, obowiązują również za […]

więcej
Kraków ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Kraków ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Już pod koniec ubiegłego roku ceny polis komunikacyjnych zaczęły rosnąć. Ostateczna wysokość składki jest jednak zależna od wielu czynników, w tym również od miejsca zamieszkania. Sprawdziliśmy ile obecnie wynosi średnie ubezpieczenie OC/AC w Krakowie! Ubezpieczenie samochodowe w Krakowie nie […]

więcej
Ranking ubezpieczeń mieszkaniowych

Ranking ubezpieczeń mieszkaniowych

Zakup mieszkania dla wielu konsumentów jest inwestycją planowaną na całe życie. Po wybraniu wymarzonego mieszkania warto jeszcze dodatkowo zadbać o to, by było ono bezpieczne, a gdy już dojdzie do jakiegoś nieszczęścia, było ono zabezpieczone finansowo. Ranking ubezpieczeń […]

więcej

Wszystkie artykuły