Ubezpieczenie OC AC w PZU

Ubezpieczenie OC AC w PZU

Ubezpieczenie OC AC w PZU

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej (OC) jest obowiązkowe i chroni kierowców przed konsekwencjami różnych zdarzeń losowych. Towarzystwo Ubezpieczeniowe PZU oferuje korzystną ofertę kompletu polis, który można swobodnie rozszerzać o nowe usługi.

Ubezpieczenie OC

Jednym z podstawowych produktów PZU są obowiązkowe ubezpieczenia komunikacyjne OC. W Polsce zakres ich ochrony jest warunkowany właściwymi przepisami prawa, a OC PZU się do nich dostosowuje, więc jest to standardowa polisa. Dla wielu grup klientów będzie jednak charakteryzować się atrakcyjną ceną oraz wieloletnim doświadczeniem Towarzystwa Ubezpieczeniowego, które jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych Ubezpieczycieli w Polsce.

Ubezpieczenie AC

Najczęściej wybieraną dodatkową polisą w PZU jest AC. Jest to rozwiązanie atrakcyjne dla wielu grup klientów, które zapewnia benefity, takie jak:

– Ochrona od zdarzeń, których wynikiem jest:
Kolizja lub wypadek,

Uszkodzenie Twojego auta lub jego wyposażenia przez osoby trzecie,

Gałąź spadnie na Twoje auto i wgniecie karoserię,
Burza, grad lub inne zjawisko pogodowe uszkodzą Twój samochód.

– Kradzież:
Ktoś ukradnie Twoje auto,

Osoba trzecia ukradnie część lub wyposażenie Twojego pojazdu np. radio,

Osoba trzecia zniszczy Twój pojazd podczas włamania lub jego próby.

– Inne zdarzenia:
Kable pogryzione przez gryzonie,

Obiekt latający spadnie na Twój samochód (np.dron),

I wiele więcej.

Bezpośrednia Likwidacja Szkód w ubezpieczeniu OC AC w Towrzystwie Ubezpieczeniowym PZU

Bardzo korzystnym elementem ubezpieczenia OC AC PZU jest BLS – bezpośrednia likwidacja szkód. To świadczenie umożliwia zgłoszenie szkody w PZU, niezależnie od tego, gdzie ubezpieczony jest sprawca zdarzenia. Wtedy Towarzystwo przejmuje wszystkie formalności i wypłaca odszkodowania, a po wszystkim rozlicza się z firmą ubezpieczeniową sprawcy. Z BLS skorzystać mogą klienci, którzy mają ważne ubezpieczenie OC AC w PZU lub innym polskim towarzystwie, należącym do tego systemu (COMPENSA, CONCORDIA, ERGO HESTIA [MTU], AVIVA, Link4, You Can Drive, HDI, WIENER [Gothaer], UNIQA i WARTA). Jest to możliwe wyłącznie w sytuacji, gdy kolizja wydarzyła się na terenie Polski, brały w niej udział tylko dwa samochody i żaden z uczestników zdarzenia nie doznał uszczerbku na zdrowiu, a także wartość szkód nie przekracza 30 tys. zł.

Ubezpieczenie OC AC – dlaczego warto wykupić pakiet z Autocasco w Towarzystwie Ubezpieczeniowym PZU?

Ubezpieczenie OC jest zgodnie z polskim prawem jedyną obowiązkową polisą. Decydowanie się tylko na tę ochronę jest jednak mało rozsądne. Wiele osób ogranicza się do niezbędnego minimum, w obawie przed wysokimi składkami. W PZU ubezpieczenie OC AC jest jednak tak korzystne cenowo, że przekona nawet tych najbardziej oszczędnych kierowców!

Kontakt z PZU

 Towarzystwo Ubezpieczeniowe PZU
ul. Postępu 18a
02-676 Warszawa

tel. 22 566 55 55 lub 801 102 102

Porównywarka OC i innych ubezpieczeń - chcesz wiedzieć więcej?
Przeczytaj nasze poradniki!

Jakie są zalety zakupu używanego samochodu?

Jakie są zalety zakupu używanego samochodu?

Kupno samochodu to poważna decyzja, która będzie miała znaczenie dla Twojego codziennego komfortu i bezpieczeństwa, dlatego warto ją przemyśleć w najdrobniejszych szczegółach. Do wyboru masz dwa rozwiązania: auto nowe lub używane. W dzisiejszym artykule skupimy się na pojazdach […]

więcej
Jakie auto jest najlepsze dla rodziny?

Jakie auto jest najlepsze dla rodziny?

Większość z nas absolutnie nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez dostępu do auta. Dotyczy to zwłaszcza rodzin z małymi dziećmi, w przypadku których podróżowanie komunikacją miejską byłoby szczególnie utrudnione. Jak wybrać pojazd, który zagwarantuje Ci i Twoim najbliższym […]

więcej
Jak wybrać ubezpieczenie zdrowotne i na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać ubezpieczenie zdrowotne i na co zwrócić uwagę?

Na co dzień zazwyczaj nie zastanawiamy się, co zrobimy, jeżeli organizm odmówi posłuszeństwa. Tymczasem o bezproblemowy dostęp do badań i lekarzy-specjalistów lepiej zadbać jeszcze zanim Twoje ciało powie STOP, zwłaszcza mając świadomość istnienia często wielomiesięcznych kolejek w placówkach […]

więcej

Wszystkie artykuły