Rzeszów ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Rzeszów ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

5/5 - (Ocen: 1)

Kalkulator OC

Od końca 2019 roku wszystko drożeje – w tym również polisy komunikacyjne. Według badań statystycznych, najmniej za auta podobno płaci się na Podkarpaciu. Sprawdziliśmy jakie są średnie składki za ubezpieczenie OC/AC w Rzeszowie!

Szukasz właśnie polisy na nowy samochód? A może rozważasz zmianę swojej obecnej oferty? Najrozsądniej jest sprawdzić możliwie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe – tylko w ten sposób znajdziesz najtańsze OC! By pomóc ocenić Ci Twoją sytuację, przygotowaliśmy raport przedstawiający średnie ceny składek za ubezpieczenie OC/AC w Rzeszowie. Sprawdź ile możesz płacić za auto!

Rzeszów ubezpieczenie OC/AC – średnie ceny za polisy

Rzeszów ubezpieczenie OC/AC – średnie ceny za polisy

Zgodnie z polskim prawem obowiązkową polisą komunikacyjną jest ubezpieczenie OC. Sprawdziliśmy ile Polacy musieli zapłacić za to świadczenie w ubiegłym roku. Według danych z 2019 (mediana cen) najmniej za auta płacili właśnie kierowcy z Rzeszowa! Średnia wynosiła jedynie ok. 620 zł. Dla porównania, przeciętną stawką było ok. 750 zł. Najwięcej natomiast płacili wrocławianie – średnio aż ok. 940 zł.

Tymi kwotami można się jak najbardziej sugerować, ale trzeba mieć świadomość, że nie są całkowicie rzeczywiste. Odpowiedzialni kierowcy decydują się na dokupienie dodatkowych świadczeń, takich jak np. ubezpieczenie AC. Towarzystwa oferują korzystne pakiety łączące najpotrzebniejsze usługi, ale są one odpowiednio droższe. Wpływ na cenę ma też nie tylko miejsce zamieszkania (Rzeszów jest trzy razy mniejszy od Wrocławia!), ale też rodzaj posiadanego samochodu, przeszłość kierowcy czy nawet wiek właściciela pojazdu. Najwięcej płacą osoby młode (do 26. roku życia), posiadające stosunkowo nowe auto oraz mające już za sobą wypadki lub inne szkody.

Ile płaci przeciętny kierowca? Rzeszów ubezpieczenie OC/AC

By móc najlepiej zobrazować ile płaci przeciętny kierowca z Rzeszowa, sprawdzimy ceny składek dla przykładowego pana Adama Kowalskiego. Jeździ ostrożnie, ma 29 lat i nadal jest kawalerem, dlatego jest wyłącznym właścicielem auta. Jego samochód to sprawna, pięcioletnia Skoda Octavia III, z silnikiem benzynowym 1197 l3 i przebiegiem ok. 100 tys. km. Pan Adam parkuje na posesji. Sprawdźmy ceny za pakiety obejmujące OC, ubezpieczenia NNW oraz Assistance.

Najniższą cenę proponuje Proama – jedynie 1149 zł. Jest to przyzwoita, bardzo podstawowa oferta. Za nieco więcej (1213 zł) MTU oferuje o wiele lepsze warunki w Assistance, ale z niższą kwotą odszkodowania NNW. 1237 zł to cena sugerowana przez Generali, które w przeciwieństwie do konkurencji zapewnia samochód zastępczy, bardzo wysoką kwotę na NNW oraz dodatkowe OC w życiu prywatnym. Można stwierdzić, że przeciętne ubezpieczenie w Rzeszowie kosztuje ok. 1200 zł.

Jeśli Pan Adam chciałby jednak posiadać dodatkowo AC, mógłby wybierać spośród takich ofert: 2103 zł za podstawowy pakiet w MTU albo 4149 zł w Generali / 4295 zł w Proama za szersze oferty. To dość sporo, ale firmy umożliwiają płatność w ratach. Warto zresztą dopłacić do dodatkowych świadczeń. Takie np. ubezpieczenia Assistance są niezwykle pomocne w razie kłopotów na drodze!

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie OC/AC w Rzeszowie?

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie OC/AC w Rzeszowie?

Chociaż w Rzeszowie jest statystycznie najtaniej, jeśli chodzi o polisy komunikacyjne, warto zawsze rozejrzeć się na możliwie najkorzystniejszą opcją. Na witrynach ubezpieczycieli da się obliczyć ceny przyszłych składek po podaniu swoich danych. Wpisywanie ich na stronie każdej firmy byłoby jednak stanowczo zbyt czasochłonne. Nasz kalkulator zrobi to za Ciebie w kilka chwil. Wystarczy wypełnić krótki formularz, a Kalkulator OC/AC obliczy i posegreguje ceny najlepszych składek w mniej niż 30 sekund! W ten sposób można najszybciej porównać najkorzystniejsze opcje, a po wszystkim kupić wybraną online.

Średnie ubezpieczenie OC/AC w Rzeszowie jest sporo niższe niż w innych miastach Polski. Mimo wszystko, warto poszukać korzystnej oferty dla siebie. Przekonaj się, ile możesz zaoszczędzić!

Sprawdź również:

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy – styczeń 2020

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy – styczeń 2020

Kierowcy, którzy są potencjalnie bardziej narażeni na kolizje drogowe, zawsze muszą płacić więcej za polisy, podobnie jak i właściciele aut, które np. często padają łupem złodziei. Jedne z najwyższych składek uiszczają osoby, które dopiero niedawno zdały prawo jazdy. […]

więcej
Kredyt samochodowy – kiedy tak, a kiedy nie?

Kredyt samochodowy – kiedy tak, a kiedy nie?

W ofertach banków można znaleźć kredyty na określony cel. Wśród nich popularną opcją jest ta umożliwiająca kupno pojazdu. Jakie warunki obejmuje i czy zawsze jest opłacalna? Wyjaśniamy, kiedy warto wziąć kredyt samochodowy! Jeśli nie ma się kapitału na […]

więcej
Darmowy kalkulator OC – 5 powodów, dla których warto z niego skorzystać

Darmowy kalkulator OC – 5 powodów, dla których warto z niego skorzystać

Zgodnie z polskim prawem, każdy samochód musi być objęty ubezpieczeniem OC. Ponieważ nie należy ono do najtańszych, wiele osób długo stara się znaleźć najlepszą opcję. Istnieje jednak znacznie szybszy oraz skuteczniejszy sposób niż przeglądanie i analizowanie wszystkich ofert. […]

więcej
Kiedy i w jaki sposób wypowiedzieć umowę OC auta?

Kiedy i w jaki sposób wypowiedzieć umowę OC auta?

Kupujesz nowe auto i zastanawiasz się, czy możliwe jest wypowiedzenie OC samochodu, które zostało wybrane i opłacone przez poprzedniego właściciela? A może po prostu chcesz zmienić towarzystwo, bo znalazłeś lepszą ofertę? Przekonaj się, kiedy wypowiedzieć umowę OC, by […]

więcej