Ubezpieczenie narciarskie dla dziecka – jak je wybrać?

Ubezpieczenie narciarskie dla dziecka – jak je wybrać?

Twoje dziecko – mały miłośnik narciarstwa – wybiera się na ferie lub obóz w góry? Koniecznie wykup mu ubezpieczenie na narty! Sprawdź, jaki może mieć zakres i czym kierować się przy podejmowaniu decyzji. Poznaj najważniejsze informacje o ubezpieczeniu narciarskim i zapewnij swojemu dziecku kompleksową ochronę podczas aktywnego wypoczynku.

Ubezpieczenie narciarskie a koszty leczenia

Ubezpieczenie na narty jest szczególnie ważne, gdy dziecko wyjeżdża za granicę. Wyznacznik dobrej polisy stanowi kwota przeznaczona na leczenie w przypadku choroby, kontuzji czy wypadku. Powinna pokrywać cały pakiet usług: zakup leków i środków medycznych, drobne zabiegi, operacje, akcję poszukiwawczą, transport śmigłowcem ratowniczym i pobyt w szpitalu. Dobrze także, by uwzględniała transport powrotny dziecka do kraju lub Twój przyjazd na miejsce.

Jeśli Twoje dziecko wybiera się na zorganizowaną wycieczkę lub obóz, ochronę prawdopodobnie zapewni mu organizator. Będzie to jednak polisa podstawowa. Uzupełnij ją o ubezpieczenie narciarskie pokrywające min. 30000 euro za leczenie.

ubezpieczenie na narty

Na narty ubezpieczenie NNW – ze szkoły i dodatkowe

NNW to ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, mające zastosowanie m.in. podczas trwałego uszczerbku na zdrowiu. Kiedy dziecko wybiera się na wycieczkę lub obóz narciarski ze szkoły, może liczyć na ochronę z polisy szkolnej. Jeżeli jednak zadbasz o dodatkowe ubezpieczenie narciarskie NNW, po uczestnictwie w wypadku Twoje dziecko uzyska podwójne odszkodowanie. To szczególnie ważne, ponieważ zazwyczaj szkolne składki NNW są niskie, więc takie odszkodowanie też nie wyniesie wiele.

WSKAZÓWKA

Rozsądną decyzją jest wykupienie podopiecznemu ubezpieczenia narciarskiego OC. Jeśli podczas zjeżdżania na nartach spowoduje wypadek albo uszkodzi komuś sprzęt narciarski, nie będziesz musiał płacić odszkodowania ani pokrywać kosztów leczenia poszkodowanego z własnej kieszeni. Ubezpieczenie narciarskie OC zwalnia dziecko z odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, m.in. za wyrządzone podczas wycieczki szkody.

Zastanów się także nad rozszerzeniem ubezpieczenia narciarskiego na wypadek zgubienia lub kradzieży bagażu bądź sprzętu narciarskiego. Odszkodowanie może zostać wypłacone także w przypadku zniszczenia sprzętu.

Koszt ubezpieczeń narciarskich dla dzieci

Każdy rodzic chce, by jego dziecko było bezpieczne, dlatego pragnie zapewnić mu najlepszą ochronę. Jednak im większy zakres polisy się wybierze, tym bardziej wzrośnie jej koszt. Z jakim wydatkiem trzeba się zatem liczyć, wysyłając dziecko na narty?

Porównaj ceny ubezpieczeń

Podanie konkretnej stawki za ubezpieczenie na narty nie jest możliwe – ceny są ustalane przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Warto jednak zaznaczyć, oferty są konkurencyjne. Jeśli skorzystasz z naszego kalkulatora ubezpieczeń, na pewno znajdziesz polisę o interesującym Cię zakresie w rozsądnej cenie. Za podstawową ochronę zapłacisz już od kilku złotych dziennie.

wyjazd na narty ubezpieczenie

Chcesz zaoszczędzić? Szukaj zniżek! Narciarstwo i snowboard mogą zostać uznane za sporty wysokiego ryzyka, dlatego niektórzy ubezpieczyciele będą bardziej skłonni objąć dziecko polisą o rozszerzonym zakresie, a więc droższą. Jeżeli jednak dziecko nie ukończyło osiemnastu lat, pobyt będzie krótki lub kraj docelowy nie znajduje się daleko, u niektórych ubezpieczycieli uzyskasz upust. Wybierz niezbędne rozszerzenia oraz najkorzystniejszy pakiet. Zakup polisę na czas pokrywający wyjazd, np. 7 lub 14 dni.

Oblicz składkę, wybierz najkorzystniejsze ubezpieczenie i zakup polisę – stacjonarnie lub przez internet – już dziś. Dopilnuj, by Twoje dziecko było chronione podczas rozwijania pasji i spędzania czasu w ulubiony sposób!

Więcej artykułów i porad

Ubezpieczenie na narty i snowboard dla całej rodziny

Ubezpieczenie na narty i snowboard dla całej rodziny

Planujesz rodzinny wyjazd na stok za granicę? Sprawdź, jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie na narty. Przekonaj się, jakie są jego warianty, co obejmuje oraz na co warto zwracać uwagę. Poznaj szczegóły ubezpieczenia narciarskiego OC, NNW i ochrony w przypadku […]

więcej
Najczęściej spotykane wypadki na nartach! Co uwzględnić w ubezpieczeniu?

Najczęściej spotykane wypadki na nartach! Co uwzględnić w ubezpieczeniu?

Szusowanie po ośnieżonych stokach to świetna zabawa, o ile zachowasz odpowiednie środki bezpieczeństwa – w przeciwnym razie musisz liczyć się z bolesną kontuzją, a nawet długą rehabilitacją. Zobacz, jakie urazy dotykają narciarzy najczęściej i jakie ubezpieczenie na narty […]

więcej
Jakie wybrać ubezpieczenie na narty?

Jakie wybrać ubezpieczenie na narty?

Zima tuż tuż – a wraz z nią zimowe szaleństwo na stoku! Jeśli jesteś fanem szusowania po ośnieżonych stokach, z pewnością wiesz, że nietrudno o tragiczny w skutkach wypadek. Przed wyjazdem warto więc wykupić ubezpieczenie narciarskie, które zapewni […]

więcej
Gdzie na narty za granicę – przegląd tras dla amatorów i doświadczonych narciarzy

Gdzie na narty za granicę – przegląd tras dla amatorów i doświadczonych narciarzy

W Polsce warunki do uprawiania sportów zimowych nie zawsze są idealne i często niełatwo jest zgrać wolny weekend z odpowiednią pogodą. Najlepiej więc udać się za granicę, szczególnie jeśli chcesz pojeździć dłużej. Sprawdź, gdzie na narty warto udać […]

więcej