Ubezpieczenie na życie a urodzenie dziecka

Ubezpieczenie na życie a urodzenie dziecka

5/5 - (Ocen: 1)

Polisy na życie dostępne są w różnych wersjach, co obejmuje między innymi ubezpieczenie na życie przy urodzeniu dziecka. Taki produkt ma na celu zapewnić wsparcie finansowe od towarzystwa reasekuracji. Wysokość świadczenia zależy bezpośrednio od wysokości składki.

Każda polisa na życie ma nieco inny zakres ochrony. W poszczególnych towarzystwach reasekuracji każdy produkt może być nieco inaczej przygotowany. Z tego powodu, zanim podejmie się ostateczną decyzję, które ubezpieczenie na życie po narodzinach dziecka, niezbędne jest porównanie poszczególnych polis. W celu dokonania właściwego wyboru można wykorzystać ranking ubezpieczeń dla dzieci, który pozwala sprawdzić różne polisy na życie. W ten sposób można sprawdzić porównanie produktów pod kątem zakresu ochrony, a także ocen klientów. Na podstawie takich informacji można wstępnie wyselekcjonować takie dodatkowe ubezpieczenie na życie urodzenie dziecka, które zapewni odpowiednie warunki współpracy z towarzystwem reasekuracji.  

Czym charakteryzuje się ubezpieczenie na życie przy urodzeniu dziecka?

Polisa z tytułu urodzenia dziecka jest popularnym dodatkiem między innymi do ubezpieczeń grupowych. Takie produkty mogą kupić kobiety, ale także ich partnerzy. Zatem ubezpieczenie na życie za poród dziecka, które dostępne jest w firmach, w których realizuje się pracę, jest korzystnym rozwiązaniem dla młodych ludzi. Alternatywą będzie zdecydowanie się na dopasowane do indywidualnych preferencji produkty dostępne bezpośrednio w towarzystwach reasekuracji. Pozwala to zdecydować się na takie opcje, które spełniają oczekiwania pod kątem warunków ochrony. Natomiast takie produkty nie są obowiązkowe, więc w każdej firmie spotkać można się z odmiennymi zapisami, które mogą znaleźć się w umowie. Zatem wstępnie dobrze jest, gdy sprawdzi się najlepsze ubezpieczenia na życie, co pozwala zorientować się, jakie mogą być standardowe warunki, na których będzie można wykorzystać ubezpieczenia na życie za urodzenie dziecka.

Dlaczego warto kupić dodatkowe ubezpieczenie na życie przy urodzeniu dziecka?

Zakup dodatkowej polisy pozwala uzyskać wyższe wypłaty przy wystąpieniu konkretnej sytuacji w życiu. Gdy kupiło się ubezpieczenie na życie z wypłatą za urodzenie dziecka, wówczas można uzyskać wypłatę od towarzystwa reasekuracji. Takie, dodatkowe środki finansowe mogą przydać się we wczesnym okresie życia dziecka. Wydatki, które muszą ponosić rodzice to spore obciążenie domowego budżetu. Z tego powodu uzyskanie dodatkowych pieniędzy z polisy może znacznie ułatwić finansowanie potrzeb dziecka. Natomiast należy brać pod uwagę, że nie zawsze to indywidualna polisa będzie najlepszym rozwiązaniem. Ubezpieczenie na życie dla rodziny pozwalają często objąć swoim zakresem, także takie zdarzenia, jak urodzenie się dziecka. Równocześnie zakres ochrony przy takich produktach jest szerszy. W ramach jednej składki można zabezpieczyć wszystkich członków rodziny. Z drugiej strony ubezpieczenie na życie wypłata z tytułu urodzenia dziecka można dopasować do indywidualnych potrzeb. Im lepsze są warunki zapisane w umowie, tym w znacznie większym stopniu będzie można uzyskać na tym, że ma się polisę danego typu. Podobnie jak w przypadku innych ubezpieczeń jak ubezpieczenie na życie bez karencji, ważne jest, aby wybrać odpowiedni produkt. 

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenia na życie przy urodzeniu dziecka?

Wpływ na to, czy konkretna polisa będzie korzystna, ma przede wszystkim to, czy będzie spełniać oczekiwania ubezpieczonego. Należy brać pod uwagę, że nie ma idealnych produktów oferowanych przez towarzystwa reasekuracji. Gdy dostępne na standardowych warunkach ubezpieczenia na życie za urodzenie dziecka nie spełniają oczekiwań, wówczas można zdecydować się na rozszerzenie zakresu ochrony.

Rozszerzenia zakresu ochrony polisy na życie mogą obejmować:

  • określone przez towarzystwo opcje,
  • zapisy, które będzie się indywidualnie negocjować z ubezpieczycielem.

Znacznie łatwiej można rozszerzyć zakres ochrony, którą oferuje ubezpieczenie na życie za urodzenie dziecka, gdy towarzystwo zapewnia taką opcję. Wówczas można sprawdzić, choćby na stronach internetowych wybranych firm, na jakich warunkach cenowych można korzystać z rozszerzonych wersji polisy. Z drugiej strony kontakt z towarzystwem reasekuracji może pozwolić ustalić indywidualne poszerzenie ochrony. Oczywiście za takie opcje trzeba będzie zapłacić dodatkowe pieniądze, co podwyższy składkę. Jednak taki zakres ochrony może znaczenie lepiej zabezpieczyć finansowo. Dodatkowo lepszy produkt może mieć krótszy okres karencji. To zawsze korzystniejsze rozwiązanie. Gdy karencja przy ubezpieczeniu na życie na urodzenie dziecka jest nadmiernie długa, wówczas może okazać się, że nie będzie można skorzystać z polisy. Przykładowo, gdy taki okres wynosi 12 miesięcy, a ciąża i urodzenie się dziecka wystąpią przed jego zakończeniem, wówczas towarzystwo nie wypłaci świadczenia. Zatem na okres karencji należy zwrócić szczególną uwagę. Jednak istotne jest szczegółowe zapoznanie się z całym zakresem ogólnych warunków ubezpieczeniowych. Będzie to wpływać na to, jakie są wyłączenia odpowiedzialności towarzystwa, czy obowiązki nałożone na ubezpieczonego. Wybierając jakąkolwiek polisę, niezbędne jest z tego powodu dokonanie analizy rynku, gdzie można wykorzystać choćby takie narzędzia jak ranking ubezpieczeń zdrowotnych. Z takiego można skorzystać także, gdy wybiera się ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka. Pozwala to porównać różne produkty i wybrać lepsze warunki ochrony. 

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Poradnik krok po kroku: zgłaszanie szkody z AC

Poradnik krok po kroku: zgłaszanie szkody z AC

Niestety, działanie osób trzecich, zwierząt czy sił natury może doprowadzić do uszkodzenia posiadanego samochodu. Takie sytuacje są dość częste, dlatego wiele osób wykupuje pakiety zawierające obowiązkowe ubezpieczenie OC wraz z dodatkowym ubezpieczeniem AutoCasco. Polisa ta gwarantuje pomoc w […]

więcej
Jakie są koszty rejestracji samochodu?

Jakie są koszty rejestracji samochodu?

Jak zostało określone w przepisach prawa o ruchu drogowym, rejestracja samochodu jest obowiązkowa i należy ją przeprowadzić do 30 dni od zakupu auta. Może tego dokonać zarówno właściciel pojazdu, jak i osoba przez niego upoważniona. Warto jednak wcześniej […]

więcej
5 sposobów na tańsze ubezpieczenia komunikacyjne

5 sposobów na tańsze ubezpieczenia komunikacyjne

Polisy samochodowe potrafią być bardzo kosztowne. Wielu kierowców zastanawia się, czy jest jakaś metoda na ograniczenie tych wydatków. Okazuje się, że da się sprytnie (i całkiem legalnie!) płacić mniej. Przedstawiamy 5 sposobów na tańsze ubezpieczenia komunikacyjne! Własny samochód […]

więcej
Cedent

Cedent

W przypadku cesji ubezpieczenia jedną ze stron jest tak zwany cedent, czyli osoba fizyczna. Przekazuje ona prawa na kolejny podmiot / osobę wraz z przekazaniem umowy podczas wspomnianej cesji. Najczęściej do takiej sytuacji dochodzi podczas cesji umowy kredytowej. […]

więcej