Ubezpieczenie na narty i snowboard w PZU

Ubezpieczenie na narty
i snowboard w PZU

Niestety niektóre wypadki są w stanie popsuć nawet najwspanialszy wyjazd za graniczny, a dodatkowo mogą skończyć się tragicznie. Trwałe uszkodzenia ciała, niepełnosprawność, śmierć są okolicznościami, na które trzeba być przygotowanym, szczególnie jeśli planujesz spędzić swój urlop na nartach lub snowboardzie. Sprawdź o czym warto pamiętać kupując ubezpieczenie turystyczne w PZU.

Sporty zimowe mają swoich wielu zwolenników. Narciarstwo oraz Snowboard są zaliczane do ryzykownych i kontuzjogennych sportów, podczas zdobywania stoków narciarskich możesz wyrządzić krzywdę nie tylko sobie, ale również innej osobie, która tak jak Ty jest pasjonatem sportów zimowych. Oznacza to, że ubezpieczenie narciarskie jest koniecznością. Poznaj przykładowe koszty leczenia w przypadku, gdy nie posiadasz ubezpieczenia narciarskiego i ulegniesz nieszczęśliwemu wypadku.

– Około 400 zł za udzielenie pierwszej pomocy,

– Około 12 000 zł za transport helikopterem do placówki medycznej,

– Około 20 000 zł za przewóz do Polski w pozycji leżącej.

Koszty mogą być znacznie wyższe i zdecydowanie przewyższają koszt ubezpieczenia w Towarzystwie Ubezpieczeniowym PZU

Poznaj ofertę Towarzystwa Ubezpieczeniowego PZU

Towarzystwo Ubezpieczeniowe PZU w swojej ofercie posiada ubezpieczenia sportowe za granicą, które będą idealnym rozwiązaniem dla fanów sportów zimowych. Pakiet Assistance Sport w Towarzystwie Ubezpieczeniowym PZU udzieli pomocy osobie ubezpieczonej w następujących przypadkach:

– Pokrycie kosztów: naprawy zniszczonego sprzętu sportowego (lub wynajmu zastępczego), niewykorzystanie skipassu, czy zakwaterowanie w przypadku zejścia lawiny.
– Zwrot pieniędzy w przypadku zamknięcia tras zjazdowych.

Są to z pewnością czynniki, które zainteresują każdego fana sportów zimowych. Oprócz tego standardowo Towarzystwo Ubezpieczeniowe PZU zapewni ochronę:

– W przypadku leczenia ambulatoryjnego i szpitalnego, transport medyczny z miejsca wypadku,

– Naprawa lub zakup protez, okularów korekcyjnych, czy środków pomocniczych,

– Koszty poszukiwania i ratownictwa z powodu warunków pogodowych lub awarii sprzętu.

Wybierając się na stok narciarski zawsze pamiętaj o bezpieczeństwie swoim, swoich najbliższych oraz innych narciarzy i snowboardzistów.

Ubezpieczenie narciarskie Pzu

Wyjazd związany z uprawianiem sportu wymaga dla bezpieczeństwa wykupienia odpowiedniej polisy. Takim produktem jest ubezpieczenie na narty PZU. Pozwala to ograniczyć ryzyko samodzielnego finansowania kosztów związanych z różnymi zdarzeniami losowymi, które mogą mieć miejsce na stoku.

Przed wyjazdem zimowym wybór odpowiedniej polisy turystycznej jest istotny z punktu widzenia uzyskania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa finansowego. PZU ubezpieczenie na narty to dodatkowy produkt, który skierowany jest do turystów, którzy planują jazdę na stokach. Oczywiście ubezpieczenie turystyczne to najbardziej rozbudowany produkt, którego celem jest uzyskanie możliwości sfinansowania między innymi leczenia poza granicami kraju. Natomiast ubezpieczenie narciarskie PZU pozwala uzyskać ochronę, która nie jest w stanie zapewnić standardowa polisa. Wynika to ze sposobu, w jaki towarzystwa reasekuracji klasyfikują różne rodzaje sportów. Uprawianie narciarstwa na stokach jest uznawane za sport ekstremalny, co wymaga skorzystania z rozszerzonej ochrony ubezpieczeniowej.

Kiedy zdecydować się na ubezpieczenie na narty w PZU?

Wyjazd zagraniczny, który związany jest z uprawianiem sportu to konieczność brania pod uwagę różnych rodzajów ryzyka. O ile pobyt turystyczny, podczas którego czas spędza się przede wszystkim w hotelu czy na zwiedzaniu, tworzy mniej sytuacji, gdy może dojść do nieprzyjemnych zdarzeń losowych, o tyle jazda na nartach to spore ryzyko związane z urazami czy możliwością uczestnictwa w wypadku. Z tego powodu zwykłe ubezpieczenie na wyjazd za granicę nie będzie w stanie zapewnić kompleksowej ochrony. Trzeba zdecydować się na dodatkowe elementy polisy jak ubezpieczenie narciarskie w PZU. To gwarancja ochrony ubezpieczeniowej, która jest przygotowana z myślą o narciarzach.

Dobra polisa narciarska zapewni:

  • finansowanie leczenia,
  • opłacenie kosztów ratownictwa górskiego,
  • sfinansowanie wydatków na transport medyczny.

Wymienione wydatki mogą być bardzo wysokie. W wielu krajach trzeba się liczyć z kosztami nawet rzędu kilkuset tysięcy euro. Oczywiście dotyczy to bardzo poważnych wypadków. Jednak również takie trzeba brać pod uwagę, gdy kupuje się ubezpieczenie na narty PZU. Jazda na nartach według statystyk jest związana z licznymi urazami. Nawet drobna kontuzja może wymagać transportu medycznego czy pobytu w szpitalu. Nie mając odpowiedniej polisy wydatki, trzeba ponieść z własnej kieszeni. Natomiast ubezpieczenie na narty PZU będzie w stanie je pokryć.

Ubezpieczenie dla narciarzy w PZU?

Zdecydowanie się na odpowiednie ubezpieczenie narciarskie w PZU to pewność, że ochrona będzie kompleksowa. To rozszerzenie zwiększa zakres ochrony, który jest w stanie zapewnić między innymi polisa turystyczna. W ten sposób można bardzo bezpiecznie z punktu widzenia finansowego, uprawiać narciarstwo.

W PZU korzystać można z rozszerzenia ochrony takich ubezpieczeń jak:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia,
  • OC w życiu prywatnym.

To istotne elementy każdej polisy turystycznej. Mają na celu zapewnić między innymi możliwość uzyskania wsparcia finansowego, gdy po wypadku na stoku wystąpi uszczerbek na zdrowiu. OC w życiu prywatnym jest w stanie uchronić przed skutkami finansowymi spowodowania szkody na mieniu czy zdrowiu osoby trzeciej. W ten sposób ubezpieczenie dla narciarzy w PZU znacznie ogranicza ryzyko związane z koniecznością samodzielnego wypłacenia odszkodowań. Jednak najważniejsza jest możliwość rozbudowania możliwości finansowania kosztów leczenia. Przy wystąpieniu wypadku na stoku wydatki na usługi medyczne mogą być duże. Obejmować mogą między innymi transport medyczny czy pobyt w szpitalu. Każde ubezpieczenie turystyczne powinno zawierać taką ochronę. Natomiast ubezpieczenie na wyjazd na narty w PZU pokryje koszty leczenia, które wynikną z pobytu na stoku, uprawiania narciarstwa.

Co zapewni Assistance w ubezpieczeniu na narty w PZU?

Przydatnym elementem każdej polisy turystycznej jest Assistance. To dodatek, który można dokupić do produktu skierowanego do narciarza.

Assistance jest w stanie sfinansować:

  • naprawę uszkodzonego sprzętu,
  • dostęp do usług informacyjnych w obszarze turystyki i sportu,
  • badania funkcjonalne i wydolnościowe,
  • koszty poszukiwania i ratownictwa.

Ubezpieczenie dla narciarzy w PZU powinno być bardziej rozbudowane, gdy pobyt będzie dłuższy. Wynika to między innymi z tego, że ryzyko wystąpienia zdarzeń losowych jest większe. Z tego powodu warto pomyśleć o lepszym zabezpieczeniu się przed ich skutkami. Warto wybierać kompleksowo chroniące ubezpieczenienie na narty i snowboard.

Jak wybrać ubezpieczenie na narty?

Szukając dobrego ubezpieczenia narciarskiego, warto poświęcić trochę czasu, aby zapoznać się z ofertą dostępną na rynku. Pozwala to sprawdzić, co uzyska się w ramach produktów dostępnych na standardowych warunkach. Równocześnie można sprawdzić, jakie dodatki można dokupić. W ten sposób lepiej można skonstruować indywidualnie dopasowaną polisę. Obecnie ubezpieczenie narciarskie w PZU online można wygodnie sprawdzić za pośrednictwem Internetu. Nie ma też problemu, aby porównać polisy od różnych towarzystw reasekuracji. Wystarczy wykorzystać takie portale jak porównywarka ubezpieczeń turystycznych. W ten sposób można zdecydować się na produkt, który w większym stopniu będzie odpowiadał potrzebom. Dotyczyć to może kraju, do którego się jedzie czy też sposobu spędzania wolnego czasu.

Jak wygodnie kupić ubezpieczenie na narty w PZU online?

Obecnie ubezpieczenie na narty w PZU online można wygodnie kupić bez wychodzenia z domu. Na stronach towarzystw reasekuracji można nie tylko sprawdzić informacje o produktach jak ubezpieczenie na ferie zimowe, ale także dokonać zakupu. To wygodne rozwiązanie, gdy nie chce się korzystać z oddziałów danej firmy ubezpieczeniowej. Wszystkie formalności można załatwić zdalnie. W ten sposób cały proces zakupu odpowiedniej polisy może być znacznie mniej czasochłonny.

Więcej szczegółów na temat ubezpieczenia turystycznego w Towarzystwie Ubezpieczeniowym PZU znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia lub na stronie ubezpieczyciela. Możesz również poznać oferty dostępne w KioskPolis.pl

Kontakt z PZU

 Towarzystwo Ubezpieczeniowe PZU
ul. Postępu 18a
02-676 Warszawa

tel. 22 566 55 55 lub 801 102 102

Porównywarka OC i innych ubezpieczeń - chcesz wiedzieć więcej?
Przeczytaj nasze poradniki!

Ubezpieczenie OC w szpitalu – przepisy, warunki, koszty i porady dla pacjentów

Ubezpieczenie OC w szpitalu – przepisy, warunki, koszty i porady dla pacjentów

Szpital jest podstawowym ogniwem procesu leczniczego. Placówka taka  zapewnia pacjentowi m.in. świadczenia zdrowotne, środki farmaceutyczne, materiały medyczne, pomieszczenia oraz wyżywienie odpowiednie do stanu zdrowia. Każdy podmiot wykonujący działalność leczniczą jest zobowiązany do posiadania ubezpieczenia OC. Polisa taka pokrywa […]

więcej
OC krótkoterminowe: Opcje i korzyści ubezpieczenia na krótki okres

OC krótkoterminowe: Opcje i korzyści ubezpieczenia na krótki okres

Ubezpieczenie OC samochodu obowiązuje na ogół przez okres 12 miesięcy. Istnieją jednak wyjątki, umożliwiające wykupienie takiej polisy na krótszy okres, np. na 30 dni. Z takiej wersji OC mogą skorzystać właściciele samochodów historycznych lub pojazdów zarejestrowanych czasowo. Sprawdźmy, […]

więcej
Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla budynków i rolników – ochrona i porady dla ubezpieczenia budynków i rolników

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla budynków i rolników – ochrona i porady dla ubezpieczenia budynków i rolników

Obowiązkowe ubezpieczenie OC (Odpowiedzialności Cywilnej) muszą posiadać wszystkie osoby zajmujące się działalnością rolniczą, posiadające użytki rolne przekraczające 1 ha oraz opłacające podatek rolny. Sprawdźmy, co obejmuje taka polisa i ile kosztuje.  Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej rolnika z tytułu […]

więcej

Wszystkie artykuły